Zpět MF Dnes Středa, 3. března 2021
Hledat Rubriky 3. 3.

MF Dnes

Středa, 3. března 2021
Close
Inzerce
3. 3. 20:45 Těžaři zničili posvátné místo. Jejich šéf sice rezignoval, odměna ho nemine
MF Dnes
Neuběhl ani rok od chvíle, kdy těžařská společnost Rio Tinto nenávratně zničila posvátné jeskyně domorodých Australanů. Generální ředitel podniku na nátlak investorů odstoupil, avšak z výroční zprávy zveřejněné před několika dny vyplývá, že „s prázdnou“ neodešel. Právě naopak, jeho celková odměna za rok 2020 byla meziročně o pětinu vyšší.
 To se mi líbí Odpovědět

Komentáře

Zatím žádný komentář...
Kurzy měn
EUR 25,93 -0,058%
USD 21,63 -0,194%
CHF 23,55 +0,259%
3. 3. 17:53 Zapomeňte na GameStop, na burze se nejvíc sází na pokles cen akcií Tesly
MF Dnes
Primárním cílem investorů, kteří na burze sází na pokles ceny, byla koncem loňského roku společnost GameStop, což v lednu spustilo nebývalou akciovou horečku. Z dlouhodobého hlediska se však tito spekulanti zaměřují především na automobilku Tesla. Za poslední čtyři roky už „spálili” přes 50 miliard dolarů, jelikož akcie Tesly ne a ne zlevnit.
 To se mi líbí Odpovědět
3. 3. 17:39 Poslanci přerušili jednání o návrhu stavebního zákona, vadí opozici i ČSSD
MF Dnes
Sněmovna přerušila ve druhém čtení projednávání návrhu nového stavebního zákona, od kterého si vláda slibuje výrazné zrychlení a zjednodušení stavebního řízení. Proti myšlence, že by veškeré stavby v zemi řídil jeden státní „megaúřad“, vystupují politici opozičních stran. Výhrady má i vládní ČSSD.
 To se mi líbí Odpovědět
3. 3. 16:03 Lidé během pandemie méně utrácejí, ušetřili již téměř tři biliony dolarů
MF Dnes
Spotřebitelé v největších ekonomikách světa nashromáždili v době omezení pohybu souvisejících s pandemií koronaviru 2,9 bilionu dolarů (62,7 bilionu korun). To je značná hotovost, která vytváří potenciál pro budoucí opětovné oživení z recese způsobené pandemií.
 To se mi líbí Odpovědět
3. 3. 15:33 Poslanci jednají o vládním návrhu stavebního zákona, vadí opozici i ČSSD
MF Dnes
Sněmovna projednává návrh nového stavebního zákona, od kterého si vláda slibuje výrazné zrychlení a zjednodušení stavebního řízení. Proti myšlence, že by veškeré stavby v zemi řídil jeden státní „megaúřad“, vystupují politici opozičních stran. Výhrady má i vládní ČSSD. Zákon je ve druhém čtení, v němž mohou poslanci podávat pozměňovací návrhy.
 To se mi líbí Odpovědět
3. 3. 15:18 Zaměstnanci berou testování jako povinnost i kolegialitu, říká šéf Madety
MF Dnes
Do Madety dorazily tři tisíce antigenních testů na nemoc covid-19. Generální ředitel Milan Teplý potvrdil, že se bude v omezené míře testovat i ve chvíli, kdy nařízení vlády přestane platit. Zaměstnanci to podle něj berou pozitivně.
 To se mi líbí Odpovědět
3. 3. 13:55 Poslanci budou jednat o vládním návrhu stavebního zákona, vadí opozici i ČSSD
MF Dnes
Sněmovna bude ve středu odpoledne projednávat ve druhém čtení návrh nového stavebního zákona, od kterého si vláda slibuje výrazné zrychlení a zjednodušení stavebního řízení. Proti myšlence, že by veškeré stavby v zemi řídil jeden státní „megaúřad“, vystupují politici opozičních stran.
 To se mi líbí Odpovědět
3. 3. 13:17 Rozvážkové společnosti mají napilno. Zákazníci si počkají, mění se i pravidla
MF Dnes
Od pondělního lockdownu, kdy mají lidé omezený pohyb, evidují rozvážkové společnosti zvýšené objednávky. Například jen zájem zákazníků o nákup potravin online se zvýšil zhruba o dvacet procent. Některé online supermarkety momentální nápor nestíhají a reagují omezením objednávek či dočasně mění pravidla.
 To se mi líbí Odpovědět
3. 3. 11:07 Testování rozjela i Česká pošta. Již zachytila první pozitivní případy
MF Dnes
Velké firmy s více než 250 zaměstnanci musejí začít s testováním těch, kteří docházejí do podniku. Česká pošta se na něj připravovala od konce února, ve středu spustila antigenní testování pracovníků. Na hlavní poště v Jindřišské ulici v Praze bylo krátce po 10. hodině provedeno 180 testů, dva z nich byly pozitivní.
 To se mi líbí Odpovědět
3. 3. 0:00 Masivní testování startuje. Podniky ho vesměs chtějí, ale bojí se odmítačů
MF Dnes
Masivní testování národa zajistí zčásti firmy. Deset tisíc podniků podle ministra obchodu a průmyslu Karla Havlíčka otestuje až 2,5 milionu lidí. Firmy mohou využít samotestování nebo zajistit antigenní testy, které provede zdravotník. Bojí se však odmítnutí ze strany zaměstnanců, k absolvování testu je totiž nutit nemohou. V případě neprovedení testů hrozí Havlíček pokutami.
 To se mi líbí Odpovědět
3. 3. 0:00 Tvůrci Zonky rozjíždějí nový projekt. Lidé budou půjčovat i firmám
MF Dnes
Pandemie zhoršila přístup nejmenších firem k úvěrům, mnohé banky je přehlížejí. Vznikají proto platformy, které chtějí tohle místo zaplnit a nabízejí firmám alternativní zdroj financí. Ať už k překonání krize, nákupu zásob, nebo k dalšímu růstu. Přístup firem k penězům chtějí nyní usnadnit i tvůrci Zonky.
 To se mi líbí Odpovědět
Nahoru

Nastavení data

Dnes je Neděle, 18. dubna 2021

+ 1 -
+ 1 -
+ 2016 -

Zavřít

S používání webových stránek newsbelow.cz, souhlasíte s využíváním cookies ve vašem prohlížeči.

Pokračovat