Zpět Lidové noviny Středa, 3. března 2021
Hledat Rubriky 3. 3.

Lidové noviny

Středa, 3. března 2021
Close
Inzerce
3. 3. 18:55 Poslanci upřednostnili pozměňovací návrh stavebního zákona. Všechy stavební úřady budou spadat pod stát
Lidové noviny
Poslanci dnes rozhodli, že základem pro další projednávání návrhu nového stavebního zákona už nebude původní materiál ministerstva pro místní rozvoj. Místo něj se stane podkladem komplexní pozměňovací návrh sněmovního hospodářského výboru, který počítá s převodem všech stavebních úřadů pod stát. K tomuto návrhu budou moci poslanci nyní směřovat své pozměňovací návrhy.
 To se mi líbí Odpovědět

Komentáře

Zatím žádný komentář...
Kurzy měn
EUR 25,93 -0,058%
USD 21,63 -0,194%
CHF 23,55 +0,259%
3. 3. 17:59 Aktualizováno Společnosti CETIN loni klesl zisk o 11 procent na 2,5 miliardy korun, výsledek ovlivnila pandemie
Lidové noviny
Provozovatel telekomunikačních sítí CETIN ze skupiny PPF loni snížil čistý zisk o 11 procent na 2,5 miliardy korun. Výnosy společnosti klesly o 1,6 procenta na 18,9 miliardy korun.
 To se mi líbí Odpovědět
3. 3. 17:49 Aktualizováno Odmítnout povinné testování? Zaměstnanec může dostat i výpověď, na pracoviště podle právníků nesmí
Lidové noviny
Pokud se zaměstnanec odmítne testovat na covid-19, nesmí mu zaměstnavatel umožnit vstup na pracoviště. Může to pak vést i k jeho výpovědi. Ve středu se na tom shodli oslovení právníci. Svaz průmyslu chce po vládě jednoznačný výklad.Testování zaměstnanců je od středy povinné pro firmy s více než 250 zaměstnanci.
 To se mi líbí Odpovědět
3. 3. 17:20 Aktualizováno Havlíček: Finální podoba tendru na blok Dukovan by mohla být v řádu týdnů
Lidové noviny
Finální textová podoba tendru na stavbu nového bloku dukovanské elektrárny se aktuálně upřesňuje. Ministr průmyslu a obchodu Karel Havlíček (za ANO) očekává, že bude hotova během několika týdnů. Řekl to ve středu novinářům ve Sněmovně poté, co poslanci opětovně přerušili schvalování takzvaného nízkouhlíkového zákona, který se výstavby týká. Vynutila si to opozice, která chce uzákonit bezpečnostní záruky výběrového řízení na dodavatele stavby nebo stanovit její maximální cenu.
 To se mi líbí Odpovědět
3. 3. 14:10 Aktualizováno Prodej aut se za leden a únor propadl o 19 procent na necelých 30 tisíc vozů
Lidové noviny
Prodej nových osobních aut v Česku za leden a únor klesl o 19 procent na 29 481 vozů. V druhém měsíci roku činil pokles 15,5 procenta. Nejvíce automobilů prodala Škoda Auto. Oznámil to ve středu Svaz dovozců automobilů.
 To se mi líbí Odpovědět
3. 3. 13:08 RegioJet investuje dvě miliardy do vozového parku. Aktuálně koupí ojeté vagony z Německa
Lidové noviny
Soukromý dopravce RegioJet chce letos pořídit vagony a lokomotivy pro dálkové vlaky zhruba za dvě miliardy korun. Aktuálně uspěl ve výběrovém řízení na odkup 29 ojetých vozů německého železničního dopravce Deutsche Bahn, které mohou jet rychlostí až 200 kilometrů v hodině.
 To se mi líbí Odpovědět
3. 3. 12:03 Jsou tady i jiné nemoci, než je Covid a je jich hodně, říká výkonná ředitelka AKESO
Lidové noviny
Ve složité době se do pozice výkonné ředitelky druhého největšího soukromého zdravotnického holdingu v České republice dostala Martina Kulštějnová. Ze stejné společnosti ale už má zkušenosti z pozice manažerky controllingu a reportingu, takže nejde do neznámého prostředí a snaží se hledět dál do budoucna, směrem po covidové krizi.
 To se mi líbí Odpovědět
3. 3. 9:28 Muskova SpaceX postaví v Texasu továrnu na satelity. Prý jde o ‚zlomový projekt‘
Lidové noviny
Vesmírná společnost SpaceX amerického podnikatele Elona Muska postaví novou továrnu v americkém státě Texas. Budou se tam vyrábět satelity sítě Starlink, jež má v budoucnu umožnit přístup k internetu odkudkoli na Zemi. Informovala o tom ve středu agentura Reuters.
 To se mi líbí Odpovědět
3. 3. 7:00 legalTV.cz: Uvažuje se o volebním zákoně, který by platil jednorázově, říká ministryně Benešová
Lidové noviny
Ministryně spravedlnosti Marie Benešová nelituje svých výroků na adresu Ústavního soudu. Dnes by reagovala stejně. V rozhovoru pro legalTV.cz přiznává, že rozhodnutí Ústavního soudu ve věci voleb považuje za skutečný problém. Obává se ústavní krize a slabé vlády.
 To se mi líbí Odpovědět
3. 3. 5:00 ANKETA: Co si myslí úspěšní čeští podnikatelé o povinném testování ve firmách?
Lidové noviny
V podnicích nad 250 zaměstnanců se ode dneška povinně testuje na covid-19. Jak vyplynulo z ankety serveru Lidovky.cz mezi nejvýznamnějšími českými podnikateli, v řadě firem se už po několik týdnů testuje i bez vládního příkazu. Byznysmeni odpovídali i na otázku, co si myslí o případném plošném uzavření průmyslu.
 To se mi líbí Odpovědět
Nahoru

Nastavení data

Dnes je Neděle, 18. dubna 2021

+ 1 -
+ 1 -
+ 2016 -

Zavřít

S používání webových stránek newsbelow.cz, souhlasíte s využíváním cookies ve vašem prohlížeči.

Pokračovat