Zpět Patria Úterý, 2. března 2021
Hledat Rubriky 2. 3.

Patria

Úterý, 2. března 2021
Close
Inzerce
2. 3. 22:17 Wall Street zkorigovala včerejší růst, pod tlakem technologie
Patria
Americké akciové trhy uzavřely dnešní obchodní den v červených číslech a zkorigovaly tak včerejší mohutný růst, kdy indexy posílily nejvíce za posledních devět měsíců.
 To se mi líbí Odpovědět

Komentáře

Zatím žádný komentář...
Kurzy měn
EUR 25,93 -0,058%
USD 21,63 -0,194%
CHF 23,55 +0,259%
2. 3. 17:58 Americké akcie zamířily dolů; při klidných výnosech a bez zásadních zpráv
Patria
Po ostrém startu do nového týdne akcie zabrzdily. Evropské indexy začaly lehkým poklesem, který ale dokázaly během dne změnit v růst. Později se ovšem do hry vložila Amerika, která míří dolů a postupně obírá o intradenní zisky také Evropu.
 To se mi líbí Odpovědět
2. 3. 17:43 Tři atraktivní akcie pana Buffetta
Patria
Jméno pana Buffetta v nadpisu je často používaným lákadlem, kterému se až na snad opodstatněné výjimky vyhýbám. Tu dnešní činím proto, že jsme inspirován Morningstar, která hovoří o třech atraktivních akciích Warrena Buffeta.
 To se mi líbí Odpovědět
2. 3. 16:33 Největší evropský výrobce čipů automobilkám radí změnu strategie
Patria
Největší evropský výrobce čipů Infineon automobilkám vzkázal, ať k zásobování čipy zaujmou jinou strategii, napsal dnes britský ekonomický list Financial Times (FT).
 To se mi líbí Odpovědět
2. 3. 16:23 Výsledky Zoom opět s opatrným výhledem
Patria
Videokonferenční společnost Zoom Video Communications včera publikovala nečekaně dobrá čísla za poslední kvartál kombinovaný s opatrným výhledem na další fiskální rok.
 To se mi líbí Odpovědět
2. 3. 15:45 Bloomberg: Doprava vakcín představuje bezpečnostní výzvu jako v bondovce
Patria
V nadcházejících měsících zamíří miliardy dávek vakcín proti koronaviru kamiony, letadly, loděmi a vlaky do nemocnic, klinik a lékáren po celém světě.
 To se mi líbí Odpovědět
2. 3. 15:42 EP Infrastructure, a.s.: Povinně zveřejňovaná informace
Patria
EP Infrastructure, a.s. IČO 02413507 Společnost EP Infrastructure, a.s. obdržela 2. března 2021 prostředky z emise 10ti letého dluhopisu ve výši 500,000,000 EUR a s kupónem 1.
 To se mi líbí Odpovědět
2. 3. 14:13 Výsledky Avast: Očekáváme mírný celkový růst (komentář analytika)
Patria
Avast oznámí své výsledky za rok 2020 ve středu 3. března před otevřením trhů. Očekáváme, že společnost ohlásí růst tržeb o 2,29 %, což je nejpomalejší tempo v posledních letech, z důvodu poklesů v menších segmentech a absenci Jumpshotu.
 To se mi líbí Odpovědět
2. 3. 12:06 Exkoordinátor očkování: Babiš distribuci vakcín podřídil politice
Patria
O počtech dávek vakcín proti koronaviru pro jednotlivé regiony rozhodoval sám premiér Andrej Babiš (ANO), a zdůvodňoval to politikou. Serveru Seznam Zprávy to řekl bývalý národní koordinátor očkování proti nemoci covid-19 Zdeněk Blahuta.
 To se mi líbí Odpovědět
2. 3. 11:46 Rohlík loni zvedl obrat o 100 procent. Teď získal pět miliard korun na další růst
Patria
On-line prodejce potravin Rohlik Group získal od investorů 190 milionů eur, v přepočtu zhruba pět miliard korun na rychlejší expanzi na stávajících trzích, pro plánovaný vstup do Německa, ale i v pokračování investic do technologií a zlepšování služby.
 To se mi líbí Odpovědět
2. 3. 11:32 Míra inflace v eurozóně zůstala v únoru na 0,9 procenta
Patria
Meziroční míra inflace v eurozóně zůstala v únoru na lednové hodnotě 0,9 procenta. Ve svém rychlém odhadu to dnes uvedl statistický úřad Eurostat. Po pěti měsících stabilního poklesu tak ceny v zemích platících eurem pokračují druhý měsíc v řadě v růstu.
 To se mi líbí Odpovědět
2. 3. 11:31 Prémie za růst klesnou, stromy nerostou do nebe
Patria
Pro trhy byl znatelným zlomem počátek září minulého roku, kdy se zastavil růst akcií některých významných technologických firem. Posilovat naopak začaly například akcie malých společností či hodnotové tituly.
 To se mi líbí Odpovědět
2. 3. 11:00 Bulharský Eurohold kvůli nákupu bulharských aktivit ČEZ zvýší kapitál, prodá nové akcie
Patria
Bulharská finanční a pojišťovací společnost Eurohold plánuje získat z prodeje nových akcií až 100 milionů eur (2,6 miliardy Kč). Získané peníze jí mají pomoci financovat nákup bulharského majetku české společnosti ČEZ, uvedla dnes agentura Reuters.
 To se mi líbí Odpovědět
2. 3. 10:56 Po růstu přichází pauza. Čína varuje před bublinou
Patria
Je vcelku pochopitelné, že si akcie po včerejším rychlém růstu vybírají přestávku. Návrat investorů byl částečně motivován nižšími cenami z předchozího týdne, částečně novými zprávami.
 To se mi líbí Odpovědět
2. 3. 10:33 Aktualizováno Petr Dufek: Největší propad HDP v novodobé historii
Patria
Předběžný odhad HDP sice už byl zveřejněný před časem, nicméně nyní se k nám konečně dostává zpřesněný odhad i s podrobnostmi. Z nových dat vyplývá, že česká ekonomika v závěru roku vzrostla mezikvartálně dvakrát rychleji, než se původně předpokládalo.
 To se mi líbí Odpovědět
2. 3. 9:20 Ekonomika ČR rostla ke konci roku mezičtvrtletně rychleji
Patria
Česká ekonomika v posledním loňském čtvrtletí meziročně klesla, ale méně, než ukazoval první odhad. Proti předešlému čtvrtletí se hrubý domácí produkt naopak zvedl více, než ukazovaly první odhady.
 To se mi líbí Odpovědět
2. 3. 9:13 Rozbřesk: Česko na cestě k rekordnímu deficitu - padají příjmy a rostou sociální výdaje
Patria
Stát hospodařil v únoru s rekordním deficitem 86,1 miliard korun. Na hospodaření se negativně podílí jak výpadky daňových příjmů tak rychle rostoucí výdaje kompenzující podnikatelům ztráty.
 To se mi líbí Odpovědět
2. 3. 8:47 Evropské akcie si po pondělní rally zřejmě vezmou ráno pauzu
Patria
Evropské akcie po pondělní rally otevřou dnes zřejmě v záporném teritoriu, nálada se ale směrem k začátku obchodování mírně zlepšuje. V pondělí si panevropský index Stoxx 600 připsal +1,8 %.
 To se mi líbí Odpovědět
2. 3. 8:46 Ifo: Německý autoprůmysl je optimističtější, čeká růst výroby
Patria
Nálada v německém automobilovém průmyslu se v únoru zlepšila. Firmy jsou optimističtější ohledně budoucího vývoje a počítají s výrazným zvyšováním produkce.
 To se mi líbí Odpovědět
2. 3. 8:32 Těžba ropy v Rusku v únoru nečekaně mírně klesla
Patria
Těžba ropy a plynových kondenzátů v Rusku v únoru mírně klesla na 10,1 milionu barelů denně z lednových 10,16 milionu barelů denně, přestože země měla v plánu těžbu zvýšit.
 To se mi líbí Odpovědět
2. 3. 5:52 Bloomberg: Kdo v Evropě první zvýší sazby? Tradeři sázejí na Česko, covidu navzdory
Patria
Evropské zvyšování úrokových sazeb by letos mohlo odstartovat v Česku. Načasování tohoto kroku aktuálně moc nebrání ani nárůst případů Covid-19 v tuzemsku.
 To se mi líbí Odpovědět
Nahoru

Nastavení data

Dnes je Sobota, 17. dubna 2021

+ 1 -
+ 1 -
+ 2016 -

Zavřít

S používání webových stránek newsbelow.cz, souhlasíte s využíváním cookies ve vašem prohlížeči.

Pokračovat