Zpět MF Dnes Úterý, 2. března 2021
Hledat Rubriky 2. 3.

MF Dnes

Úterý, 2. března 2021
Close
Inzerce
2. 3. 18:20 Samotesty neseženeme, bojí se firmy. Stát na ně dává málo, tvrdí většina
MF Dnes
Povinné testování zaměstnanců na koronavirus většina firem uvítala, 80 procent z nich s ním začalo nebo plánovalo začít, aniž by jim to stát přikázal. V průzkumu Svazu průmyslu a dopravy tři čtvrtiny zaměstnavatelů vítají možnost využívat samotesty. Bojí se ale, zda budou v takovém množství k sehnání.
 To se mi líbí Odpovědět

Komentáře

Zatím žádný komentář...
Kurzy měn
EUR 25,93 -0,058%
USD 21,63 -0,194%
CHF 23,55 +0,259%
2. 3. 16:05 Objevily se neoficiální dálniční známky, stát před jejich nákupem varuje
MF Dnes
Nové elektronické dálniční známky začali v posledních týdnech prodávat stále častěji i neoficiální prodejci, často jde o směnárny nebo jiné podniky, nejčastěji pak u státních hranic. Podle správce systému společnosti Cendis přibývají případy, kdy jsou tyto známky dražší nebo jdou jen stěží reklamovat.
 To se mi líbí Odpovědět
2. 3. 13:43 Mattoni se nevzdává. Stále usiluje o systém zálohovaných PET láhví v Česku
MF Dnes
Již v deseti evropských státech funguje zálohový systém plastových láhví a další země se na tento systém připravují. Společnost Mattoni 1893 je největším zastáncem zálohování plastových láhví v Česku. Na úterní tiskové konferenci představila nejnovější studii systému vratných záloh na nápojové obaly pro ČR, kterou vypracovala poradenská společnost EEIP.
 To se mi líbí Odpovědět
2. 3. 11:46 Zájem o alternativní investice roste. Firma z Česka láká na sudy s whisky
MF Dnes
Kromě běžných investic, za které se považují akcie, dluhopisy nebo nemovitosti, se nabízí mnoho těch alternativních. Investoři v nich hledají především možnost diverzifikace či zajímavé výnosy. Jednou z možností je také investice do surového alkoholu. Ta je u nás poměrně nová.
 To se mi líbí Odpovědět
2. 3. 10:24 Po poklesu emise oxidu uhličitého opět rostou, může za to především Čína
MF Dnes
Globální emise oxidu uhličitého během loňska klesly o 5,8 procenta. Jde o důsledek zpomalení ekonomické aktivity kvůli pandemii covidu-19. Koncem roku však začaly opět narůstat a očekává se, že tento trend bude pokračovat i nadále. Jedinou zemí, kde se objem emisí za celý rok zvýšil, byla Čína.
 To se mi líbí Odpovědět
2. 3. 9:21 Statistici potvrdili rekordní propad ekonomiky, HDP loni klesl o 5,6 procenta
MF Dnes
Česká ekonomika se loni propadla o 5,6 procenta, nejvýrazněji od vzniku samostatné České republiky. Ve zpřesněném odhadu to v úterý potvrdil Český statistický úřad (ČSÚ). Ve čtvrtém kvartále loňského roku klesl hrubý domácí produkt (HDP) Česka meziročně o 4,7 procenta, zatímco oproti předchozímu čtvrtletí vzrostl o 0,6 procenta.
 To se mi líbí Odpovědět
2. 3. 0:00 Z českého trhu se ztrácejí banky. Začíná přetahovaná o jejich klienty
MF Dnes
Skupina PPF si namlouvá Moneta Money Bank a chce ji spojit s Air Bank. Raiffeisenbank posiluje o Equa bank a ráda by získala drobné klienty z odcházející ING. Už loni z trhu zmizela Wüstenrot. Proč najednou takový cvrkot na bankovním trhu? A co to přinese zákazníkům?
 To se mi líbí Odpovědět
2. 3. 0:00 Airbus dominuje výrobě menších letadel, náskok nad Boeingem může zvětšit
MF Dnes
Společnosti Airbus a Boeing se čím dál více zaměřují na výrobu menších letadel. Jde o reakci na průběh pandemie covidu-19, která změnila dosavadní návyky v oblasti cestování. Airbus však má v konkurenčním boji prozatím navrch, a i díky tomu může brzy odsunout firmu Boeing do pozadí.
 To se mi líbí Odpovědět
Nahoru

Nastavení data

Dnes je Neděle, 18. dubna 2021

+ 1 -
+ 1 -
+ 2016 -

Zavřít

S používání webových stránek newsbelow.cz, souhlasíte s využíváním cookies ve vašem prohlížeči.

Pokračovat