Zpět Lidové noviny Úterý, 2. března 2021
Hledat Rubriky 2. 3.

Lidové noviny

Úterý, 2. března 2021
Close
Inzerce
2. 3. 20:54 Letecká nákladní doprava se po pandemii plně zotavila, osobní se ale nadále propadá
Lidové noviny
Globální letecká nákladní doprava se v lednu vrátila na úrovně z období před pandemií covidu-19, propad v osobní dopravě se však prohloubil. Vyplývá to z údajů, které zveřejnilo Mezinárodní sdružení pro leteckou dopravu (IATA).
 To se mi líbí Odpovědět

Komentáře

Zatím žádný komentář...
Kurzy měn
EUR 25,93 -0,058%
USD 21,63 -0,194%
CHF 23,55 +0,259%
2. 3. 15:16 Vítkovice Heavy Machinery mají definitivně nového majitele. Ostravský podnik převzala firma Skatlop
Lidové noviny
Společnost Skatlop doplatila kupní cenu a převzala ostravský podnik Vítkovice Heavy Machinery (VHM). Indormoval o totm insolvenční správce VHM Lukáš Zrůst. Skatlop firmu získal ve veřejné dražbě za více než 1,2 miliardy korun.
 To se mi líbí Odpovědět
2. 3. 13:47 Aktualizováno Vláda otočila. Už nezakazuje závodní stravování, nařídila ale přísný režim sezení u stolů
Lidové noviny
Vláda v úterý změnila usnesení o zaměstnaneckém stravování. Nezakazuje ho, jak vyhlásila v pondělí večer po jednání, ale nařídila striktní režim sezení u stolů, řekl ministr průmyslu a obchodu Karel Havlíček (za ANO). Podle informací ČTK byl tento bod jediným na dopoledním mimořádném jednání vlády. Členové kabinetu o něm diskutovali asi půl hodiny.
 To se mi líbí Odpovědět
2. 3. 12:33 Závodní jídelny nemají dostatek obalů pro výdej jídla, firmy proto vymezují prostory pro konzumaci
Lidové noviny
Provozovatelé hromadných zaměstnaneckých stravovacích zařízení podle svého sdružení nemají dostatek obalů pro výdej jídla. Vláda na pondělním jednání rozhodla, že od úterý pracovníci nemohou v závodních jídelnách pokrmy jíst. Mohou si zde občerstvení jen zakoupit.
 To se mi líbí Odpovědět
2. 3. 12:07 O lockdownu mají rozhodnout majitelé či manažeři firmy, ne vláda, říká šéf Koh-i-nooru Vlastislav Bříza
Lidové noviny
Vláda by neměla nařizovat lockdown. Z centrální úrovně takové rozhodnutí rozumně udělat nelze. Vláda by se měla starat o to, aby bylo Česko proočkované, říká Vlastislav Bříza. Majitel a nejvyšší šéf holdingu Koh-i-noor, který vedle tužek vyrábí i pro automobilky, zdravotnictví či vlastní hotely.
 To se mi líbí Odpovědět
2. 3. 11:05 Rohlik Group získala od investorů pět miliard, finance pomůžou k plánovanému vstupu do Německa
Lidové noviny
On-line prodejce potravin Rohlik Group získal od investorů 190 milionů eur (asi pět miliard Kč). Finance firmě pomohou k rychlejší expanzi na stávajících trzích, pro plánovaný vstup do Německa, ale i v pokračování investic do technologií a zlepšování služby. Společnost o tom v úterý informovala v tiskové zprávě.
 To se mi líbí Odpovědět
2. 3. 9:59 Loňský propad českého HDP byl nejvýraznější v novodobé historii
Lidové noviny
Česká ekonomika se loni propadla o 5,6 procenta, nejvýrazněji od vzniku samostatné České republiky. V úterý zveřejněném zpřesněném odhadu to potvrdil Český statistický úřad (ČSÚ). Ve čtvrtém kvartále loňského roku klesl hrubý domácí produkt Česka meziročně o 4,7 procenta, zatímco mezičtvrtletně vzrostl o 0,6 procenta.
 To se mi líbí Odpovědět
2. 3. 9:57 Volvo Cars chce do roku 2030 prodávat pouze elektrické vozy
Lidové noviny
Švédský výrobce osobních automobilů Volvo Cars chce do roku 2030 prodávat pouze elektrické vozy. Automobilka s čínským vlastníkem zavádí novou řadu elektromobilů a v úterý představí svůj druhý ryze elektrický model.
 To se mi líbí Odpovědět
2. 3. 5:00 Prodejci nestíhají doplňovat zásoby respirátorů, Češi je kupují ve velkém. Krátkodobě dochází k výpadkům
Lidové noviny
Respirátory, roušky a ústenky všeho druhu jsou nedílnou součástí našich životů už rok. Od pondělí však hlavní slovo definitivně dostaly respirátory, a to nejméně třídy FFP2, bez nich už jít do obchodu či MHD nejde. Po týdnech enormní poptávky však vyvstává otázka, kde je koupit. Ač obchodníci dělají maximum, plynule doplňovat prodejny většinou nestačí a sehnat je je občas nad lidské síly.
 To se mi líbí Odpovědět
Nahoru

Nastavení data

Dnes je Neděle, 18. dubna 2021

+ 1 -
+ 1 -
+ 2016 -

Zavřít

S používání webových stránek newsbelow.cz, souhlasíte s využíváním cookies ve vašem prohlížeči.

Pokračovat