Zpět Patria Pondělí, 1. března 2021
Hledat Rubriky 1. 3.

Patria

Pondělí, 1. března 2021
Close
Inzerce
1. 3. 22:04 Wall Street přerušila výprodeje. Zoom Video +9,7 %
Patria
Wall Street na úvod nového týdne významně posilovala. Akcie jakoby pokropené živou vodou překotně rostly napříč sektory – poptávka po riziku tak opět stoupá a výnosy dluhopisů se daly na ústup.
 To se mi líbí Odpovědět

Komentáře

Zatím žádný komentář...
Kurzy měn
EUR 25,93 -0,058%
USD 21,63 -0,194%
CHF 23,55 +0,259%
1. 3. 17:38 Pár úvah o dalším vývoji na akciích a výnosech obligací
Patria
Na trhu se v souvislosti s fiskálními plány nové americké vlády hovoří o možnosti přehřátí a vyšší inflace. Výnosy vládních obligací minulý týden vystrašily akcie.
 To se mi líbí Odpovědět
1. 3. 17:30 Poptávka po akciích opět při síle, Amerika vystartovala vzhůru
Patria
Obchodování na hlavních akciových trzích se dál nese v duchu velkého optimismu. Pomohly zprávy o vakcíně J&J, naděje na rychlé schválení amerického fiskálního balíku i v Senátu, ale podle nás byly motivací také relativně nižší ceny z minulého týdne.
 To se mi líbí Odpovědět
1. 3. 16:58 Tomáš Vlk: ISM ukazuje na silný průmysl i velké cenové tlaky
Patria
Report ISM z amerického průmyslu za únor dodal velmi optimistický obrázek, který zapadá do současného naladění investorů, a to včetně vyšších inflačních očekávání.
 To se mi líbí Odpovědět
1. 3. 16:07 Německé banky pomáhají klientům ukládat si peníze jinde, píše WSJ
Patria
Německé banky pomáhají klientům ukládat si peníze jinde. V Německu totiž musejí za vysoké vklady platit, zatímco v jiných zemích Evropské unie mohou ještě získat kladný úrok.
 To se mi líbí Odpovědět
1. 3. 15:49 Smith: Silný dolar oslabuje a fedcoin by ohrozil pár firem
Patria
Ekonom Noah Smith na stránkách Bloombergu tvrdí, že silný dolar již neslouží americkým zájmům, ovšem při přechodu na nový globální monetární systém je podle něj třeba opatrnosti.
 To se mi líbí Odpovědět
1. 3. 15:29 Ropný kartel OPEC v únoru poprvé po sedmi měsících přiškrtil těžbu, hlavně díky Saúdské Arábii
Patria
Organizace zemí vyvážejících ropu (OPEC) v únoru snížila těžbu ve srovnání s předchozím měsícem o 870.000 barelů na 24,89 milionu barelů denně. Těžba se snížila poprvé od loňského června, hlavně díky dobrovolným škrtům Saúdské Arábie.
 To se mi líbí Odpovědět
1. 3. 14:42 Schodek rozpočtu stoupl ke konci února na rekordních 86,1 mld. Kč
Patria
Schodek státního rozpočtu ke konci února stoupl na 86,1 miliardy korun z lednových 31,5 miliardy korun. V tiskové zprávě o tom dnes informovalo ministerstvo financí.
 To se mi líbí Odpovědět
1. 3. 14:14 FT: Pozitivní překvapení z amerických firem nechaly investory chladnými
Patria
Pozitivní překvapení v hospodářských výsledcích amerických firem jako by trhy tentokrát nezajímala. Akcie firem z indexu S&P 500, které svými čísly porazily odhady, zůstaly v průměru beze změn, ukazuje analýza společnosti FactSet.
 To se mi líbí Odpovědět
1. 3. 13:32 Italská ekonomika loni klesla; dluh vzrostl méně, než se čekalo
Patria
Italská ekonomika loni klesla o 8,9 procenta po růstu o 0,3 procenta v předchozím roce. Oznámil to dnes italský statistický úřad ISTAT. Italskou ekonomiku tvrdě zasáhla pandemie, pokles je zhruba v souladu s očekáváním.
 To se mi líbí Odpovědět
1. 3. 12:54 Týdenní výhled: Nová data v konextu růstových a inflačních očekávání, výnosy určujícím faktorem
Patria
Začátek měsíce nabídne řadu zajímavých makrodat. Patří mezi ně indexy nákupních manažerů, kde jsme se v případě Číny dočkali slabého výsledku, zatímco v eurozóně jde už jen o revize, málo zajímavé pro obchodování.
 To se mi líbí Odpovědět
1. 3. 12:00 Aktivita v průmyslu eurozóny byla v únoru nejvyšší za tři roky
Patria
Aktivita ve zpracovatelském průmyslu eurozóny se v únoru zvýšila nejvíce za tři roky, přispěl k tomu zejména růst výroby a nových zakázek. Poprvé za téměř dva roky také firmy najímaly nové zaměstnance.
 To se mi líbí Odpovědět
1. 3. 11:51 Akcie začínají týden pěkným růstem, kondice dluhopisů je lepší
Patria
Na úvod týdne přišla negativní zpráva z Číny, kde aktivita v průmyslu, měřená indexem PMI, překvapivě ztratila tempo. Naproti tomu ovšem prošel Sněmovnou reprezentantů balík fiskální pomoci a vakcína od J&J by měla jít do distribuce už v úterý.
 To se mi líbí Odpovědět
1. 3. 10:49 Výnosy, které už nedávaly smysl
Patria
Nestojí za současným růstem výnosů vládních obligací rostoucí přesvědčení trhů, že Fed zvedne sazby dříve, než se čekalo? Iain Stealey z JPMorgan Asset Management na tuto otázku na Bloomberg Markets odpověděl, že v poslední době došlo ke zlepšení situace v oblasti pandemie a vakcinace.
 To se mi líbí Odpovědět
1. 3. 9:47 Aktivita v českém průmyslu v únoru nečekaně klesla
Patria
Aktivita českých průmyslových podniků v únoru oproti očekávání rostla nejnižším tempem za tři měsíce, ukázal v pondělí průzkum. Index nákupních manažerů v průmyslu (PMI) podle průzkumu společnosti IHS Markit v únoru klesl na 56,5 bodu, nejníž od listopadu, z 57,0 bodu za leden.
 To se mi líbí Odpovědět
1. 3. 9:14 Rozbřesk: Česko versus Německo = tvrdý lockdown versus otevřená kadeřnictví a ZOO
Patria
Česko opět zamířilo do tvrdého lockdownu. I když průmysl a velké podniky nadále “jedou”, je těžké si představit, že bychom zvládli zkrotit reprodukční číslo a nárůst nových případů bez omezení výroby nebo zavedení povinného očkování ve velkých podnicích.
 To se mi líbí Odpovědět
1. 3. 9:00 AstraZeneca prodala svůj podíl ve firmě Moderna, využila prudkého růstu jejích akcií na vakcíně
Patria
Britsko-švédská farmaceutická firma AstraZeneca prodala svůj podíl 7,7 procenta v americké biotechnologické společnosti Moderna za více než jednu miliardu USD (21,6 miliardy Kč).
 To se mi líbí Odpovědět
1. 3. 8:56 Primoco znásobilo tržby nad 30 miliard korun, chystá doplňkovou emisi akcií na svůj růst a snižuje lot na burze
Patria
Český výrobce bezpilotních letadel Primoco UAV SE loni utržil 30,78 milionu korun, což představuje ve srovnání s rokem 2019 nárůst na více než devatenáctinásobek.
 To se mi líbí Odpovědět
1. 3. 8:51 Omezení proti COVID-19 se ode dneška utahují, Primoco překvapilo tržbami a BofA opět vidí ropu nad 100 USD
Patria
Kvůli zhoršující se epidemické situaci a přetížení nemocnic se počínaje dneškem na tři týdny zpřísnila pravidla pro volný pohyb lidí. Musejí zůstávat ve svém okresu, platí ale výjimky pro cesty do práce, k lékaři nebo na úřad.
 To se mi líbí Odpovědět
1. 3. 7:12 TMR Finance CR, a.s.: Výroční zpráva TMR Finance CR, a.s.
Patria
TMR Finance CR, a.s. IČO: 074 61 020 Společnost TMR Finance CR, a.s. zveřejňuje Výroční zprávu za hospodářský rok končící 30. říjnem 2020. Více informací ZDE.
 To se mi líbí Odpovědět
1. 3. 6:08 M&B: Inflace dosáhne vrcholu v roce 2023
Patria
Během posledních 25 let byla diskuse ohledně monetární politiky poměrně omezená. Panoval konsenzus, že centrální banky mají být nezávislé a zaměřovat by se měly primárně na cenovou stabilitu.
 To se mi líbí Odpovědět
Nahoru

Nastavení data

Dnes je Neděle, 18. dubna 2021

+ 1 -
+ 1 -
+ 2016 -

Zavřít

S používání webových stránek newsbelow.cz, souhlasíte s využíváním cookies ve vašem prohlížeči.

Pokračovat