Zpět MF Dnes Středa, 24. února 2021
Hledat Rubriky 24. 2.

MF Dnes

Středa, 24. února 2021
Close
Inzerce
24. 2. 21:04 Cestovní ruch je v krizi. Podnikatelé propadávají sítem podpor, tvrdí unie
MF Dnes
Podnikatelé v turismu jsou podle České unie cestovního ruchu ČR (ČUCR) v kritické situaci, často již za hranicí možností pokračovat v dosavadní činnosti. Mnoho jich stále propadá sítem nastavených kompenzací a nedostává žádnou podporu. Ve středu to řekl prezident ČUCR Viliam Sivek.
 To se mi líbí Odpovědět

Komentáře

Zatím žádný komentář...
Kurzy měn
EUR 25,93 -0,058%
USD 21,63 -0,194%
CHF 23,55 +0,259%
24. 2. 18:31 Berlusconiho vila neřesti je v zástavě. Navštívili ji Blair, Putin i Topolánek
MF Dnes
Známé sídlo bývalého italského premiéra Silvia Berlusconiho na Sardinii je v zástavě. V komplexu Villa Certosa italský politik v minulosti hostil ruského prezidenta Vladimira Putina či českého premiéra Mirka Topolánka. Nemovitost kryje emisi dluhopisů, napsal deník Corriere della Sera. Díky tomu byla odhadnuta i její cena na 259 milionů eur (6,7 miliardy korun).
 To se mi líbí Odpovědět
24. 2. 17:57 Majlant za trochu tepla. Zmrzlé Texasany překvapily obří účty za elektřinu
MF Dnes
Kdo měl v Texasu štěstí a v nastalé extrémní zimě ho nepostihl výpadek elektřiny, může být nyní překvapen účtem od svého dodavatele energií. Složenky jdou do tisíců dolarů. Astronomickými cenami se zabývají i texaské úřady a tamní guvernér slibuje, že najde cestu, jak občany stižené zimou, nedostatkem jídla i vody před další pohromou ochránit.
 To se mi líbí Odpovědět
24. 2. 17:38 Smartwings po dvou letech vrací Boeing 737 MAX do běžného provozu
MF Dnes
Letecký dopravce Smartwings ve čtvrtek odpoledne obnoví komerční lety s letadlem Boeing 737 MAX 8, první let zamíří do španělské Malagy. Ve středu dopravce s prvním letadlem úspěšně provedl ověřovací let. Letadla Boeing 737 MAX byla téměř dva roky odstavena kvůli nehodám, v závěru ledna jejich provoz povolila Evropská agentura pro bezpečnost letectví.
 To se mi líbí Odpovědět
24. 2. 16:29 Havlíček: Zavedeme plošné testování pro všechny zaměstnance zdarma
MF Dnes
Klíčové jednání ve středu večer čeká kabinet Andreje Babiše. Vláda bude zřejmě rozhodovat o tom, zda bude v ČR platit v nejbližších dnech tvrdý lockdown. Epidemická situace se zásadně zhoršuje, nemocnice jsou přeplněné a hrozí kolaps českého zdravotnictví. Vicepremiér Karel Havlíček v Rozstřelu promluvil o tom, co zřejmě české občany čeká v nejbližších dnech.
 To se mi líbí Odpovědět
24. 2. 14:32 Sběr papíru se opět vyplácí, e-shopy spotřebují kvůli nákupům miliony tašek
MF Dnes
Přesně před rokem spadla cena sběrného papíru až na minimum. Do papíren se tak surovina dodávala téměř zadarmo. Nyní je situace jiná. Vzrůstající trend nákupů lidí přes internet zvýšily poptávku především po papírových obalech. Ty se dnes vyrábějí převážně z recyklovaných materiálů.
 To se mi líbí Odpovědět
24. 2. 12:25 ČSA hrají druhé housle. Peníze z pomoci půjdou do Smartwings
MF Dnes
Jen pár dní dělí letecké dopravce Smartwings a České aerolinie od vypršení ochranného memoranda, po kterém po nich věřitelé mohou začít vymáhat stamilionové dluhy. Horší situace je u dopravce s téměř stoletou historií, který už oznámil hromadné propouštění. Na rozdíl od mateřských Smartwings si totiž ČSA nesáhnou na peníze dvoumiliardového úvěru, která Smartwings dojednávají s konsorciem bank.
 To se mi líbí Odpovědět
24. 2. 12:22 České aerolinie propustí 430 zaměstnanců. Provoz nezastavují, uvádí firma
MF Dnes
Chystané změny týkající se další existence ČSA potvrdila mluvčí firmy Vladimíra Dufková. Součástí restrukturalizace je záměr hromadného propouštění, který v uplynulých dnech firma oznámila Úřadu práce. Podle podniku však jde jen o záměr a nemusí to znamenat propuštění všech zaměstnanců. Ve středu napsaly Hospodářské noviny, že ČSA se chystají propustit až všech 430 pracovníků.
 To se mi líbí Odpovědět
24. 2. 11:58 Nouzový stav je dál nutný, prohlásil Babiš. Zmínil možnost lockdownu
MF Dnes
Situace je podle premiéra Andreje Babiše extrémně vážná a večer od 20 hodin vláda bude podle něj jednat znovu o žádosti o nouzový stav. Pandemický zákon podle něj nestačí. „Je třeba opatření zpřísnit,“ řekl Babiš. Za nereálný označil návrat dalších žáků do škol v polovině příštího týdne. Když dostal otázku na konkrétní opatření, zmínil i variantu lockdownu.
 To se mi líbí Odpovědět
24. 2. 11:44 V Česku chybějí pracovníci z ciziny, do budoucna s nimi firmy opět počítají
MF Dnes
Na pozice v českých firmách se nyní hlásí o třetinu méně uchazečů z ciziny než v roce 2019. Podnikům tak chybí pracovníci. Jedním z důvodů je pandemická situace, která výrazně komplikuje a o dva až tři týdny prodlužuje náborový proces uchazečů ze zahraničí. „Ti jsou v mnoha oborech nezastupitelní,“ říká ředitel personálních agentur Grafton Recruitment a GI Group Martin Malo.
 To se mi líbí Odpovědět
24. 2. 11:32 Nouzový stav je dál nutný, prohlásil Babiš. Zajímal se v Izraeli o lockdown
MF Dnes
Situace je podle premiéra Andreje Babiše extrémně vážná a večer od 20 hodin vláda bude podle něj jednat znovu o žádosti o nouzový stav. Pandemický zákon podle něj nestačí. „Je třeba opatření zpřísnit,“ řekl Babiš. Za nereálný označil návrat dalších žáků do škol v polovině příštího týdne. Řekl také, že v Česku jsou potvrzeny už tři případy jihoafrické mutace koronaviru.
 To se mi líbí Odpovědět
24. 2. 10:55 Vláda bude znovu chtít nouzový stav, Babiš se zajímal v Izraeli o lockdown
MF Dnes
Situace je podle premiéra Andreje Babiše extrémně vážná a večer vláda bude podle něj jednat znovu o žádosti o nouzový stav. „Je třeba opatření zpřísnit,“ řekl Babiš. Vláda o tom bude nejprve jednat i s opozicí. Za nereálný označil návrat dalších žáků do škol v polovině příštího týdne.
 To se mi líbí Odpovědět
24. 2. 9:54 Vláda řeší testování ve firmách. Ve hře jsou povinné respirátory v zaměstnání
MF Dnes
Testování zaměstnanců na covid-19, které si firmy mají odečítat z odvodů na zdravotní pojištění, projedná na mimořádném ranním jednání vláda. Za každý jeden antigenní test by si podle návrhu vicepremiéra Karla Havlíčka mohly firmy odečíst z odvodů na zdravotní pojištění 80 korun. Vláda řeší i možné povinném nošení roušek i v zaměstnání.
 To se mi líbí Odpovědět
24. 2. 9:25 Španělsko bude vyrábět elektřinu z padaných pomerančů, zásob má víc než dost
MF Dnes
V zimě z bezmála padesáti tisíci pomerančovníků ve španělské Seville spadne až pět milionů plodů, o které nemají místní zájem. Spadané ovoce představuje nebezpečí pro chodce a je noční můrou městských úklidových služeb. Díky novému projektu však nechtěné pomeranče od nynějška budou moci posloužit k výrobě elektrické energie.
 To se mi líbí Odpovědět
24. 2. 6:44 Tvrdý konec ČSA? Aerolinky oznámily propuštění všech 430 zaměstnanců
MF Dnes
České aerolinie oznámily úřadu práce, že hodlají propustit až všech svých 430 zaměstnanců. Ve středu to napsaly Hospodářské noviny. Informaci o hromadném propouštění potvrdila předsedkyně Odborové organizace posádek letadel Tereza Löffelmanová.
 To se mi líbí Odpovědět
24. 2. 0:00 Chci kratší pracovní týden a pět týdnů dovolené, říká Maláčová
MF Dnes
Válka o kurzarbeit dospěla do fáze podepisování podmínek mírové dohody. Alespoň to tak působí z úst ministryně práce a sociálních věcí Jany Maláčové (ČSSD). „Mám pocit, že hnutí ANO nechce, aby se kurzarbeit spustil,“ říká v rozhovoru pro MF DNES. Kromě toho chce prosadit pět týdnů dovolené pro všechny a 35hodinový pracovní týden.
 To se mi líbí Odpovědět
24. 2. 0:00 Test bramborových knedlíků: vejce po špetkách, soli po hrstech
MF Dnes
Výborně chutná k houbové omáčce a uzenému se špenátem, a co teprve k bůčku nebo pečené kachně se zelím! Bramborový knedlík je prostě pýchou české kuchyně. Jen se musí povést.
 To se mi líbí Odpovědět
Nahoru

Nastavení data

Dnes je Neděle, 18. dubna 2021

+ 1 -
+ 1 -
+ 2016 -

Zavřít

S používání webových stránek newsbelow.cz, souhlasíte s využíváním cookies ve vašem prohlížeči.

Pokračovat