Zpět Patria Úterý, 23. února 2021
Hledat Rubriky 23. 2.

Patria

Úterý, 23. února 2021
Close
Inzerce
23. 2. 22:02 Výprodeje technologií nezpůsobily novinky
Patria
Dnešní obchodování na zámořském trhu bylo poměrně dost volatilní. Z ničeho nic se začalo totiž veřejně mluvit o valuacích akcií, a právě vysoké valuaci je připisován výprodej.
 To se mi líbí Odpovědět

Komentáře

Zatím žádný komentář...
Kurzy měn
EUR 25,93 -0,058%
USD 21,63 -0,194%
CHF 23,55 +0,259%
23. 2. 17:35 Druhé pololetí může být velmi dobré a inflace není problém. Powell akciím pomáhá
Patria
Připravená část vystoupení Jeroma Powella v Kongresu se nesla v očekávaném duchu, respektive jak jsme psali ráno. Přesto je potvrzení nastolené cesty klíčové centrální banky vítané a odpoledne pomáhá sentimentu na hlavních trzích.
 To se mi líbí Odpovědět
23. 2. 17:32 M2 a pohyby akciového trhu
Patria
Pokud hodím do krbu dva špalky, teplota v místnosti se mi do dvaceti minut zvedne o 1 stupeň Celsia. Takto to můžu mít doma za obvyklé situace poměrně dobře vypozorované, ale jako univerzální pravidlo to bude fungovat těžko.
 To se mi líbí Odpovědět
23. 2. 17:29 Summary: Kvartální výsledky Macy’s a Home Depot
Patria
Home Depot 4Q2 P/E 21 = 20,7x; P/E 22 = 19,2x; DY = 2,4 % Prodejce vybavení pro kutily předvedl impozantní kvartální čísla. Tržby se zvedly až o 25 % yoy na 32,3 mld.
 To se mi líbí Odpovědět
23. 2. 17:03 Powell: Oživení ekonomiky USA je nerovnoměrné a neúplné
Patria
Oživení ekonomiky Spojených států zůstává nerovnoměrné a neúplné. Bude tak trvat ještě nějaký čas, než centrální banka USA (Fed) začne uvažovat o změně své politiky, kterou přijala, aby pomohla zemi vrátit se k plné zaměstnanosti.
 To se mi líbí Odpovědět
23. 2. 16:36 Spekulativní kapitál v Macy’s si neví rady s výhledem na další rok (komentář analytika)
Patria
Síť maloobchodů Macy’s zaknihovala tržby ve výši 6,8 mld. USD (-20 % yoy), přičemž se jí podařilo překonat konsensus stanovený na 6,5 mld. USD. Comparable sales, neboli tržby z prodejen otevřených déle než jeden rok, ubraly 17 % a překonaly tím predikovaný 23% pokles.
 To se mi líbí Odpovědět
23. 2. 16:36 Tesla dnes až -13 %, od začátku roku už je v záporu
Patria
Akcie americké společnosti Tesla se od začátku roku dostaly dnes do mínusu. Dnešní obchodování projížděly s až zhruba 13% propadem, nejvíce od září, i když část ztrát později zase nahnaly.
 To se mi líbí Odpovědět
23. 2. 14:28 Poučení z texaského blackoutu
Patria
Alison Silverstein je nezávislou konzultantkou v energetice, pracuje pro americkou Federal Energy Regulatory Commission a žije v Texasu, který byl postižen rozsáhlými výpadky v dodávkách elektrického proudu.
 To se mi líbí Odpovědět
23. 2. 14:19 EasyJetu díky naději na cestování prudce vzrostly rezervace. A také akcie
Patria
Britským nízkonákladovým aerolinkám easyJet stouply rezervace pobytů v zahraničí ve srovnání s minulým týdnem o 600 procent. Klienti chtějí využít uvolňování cestovních omezení zavedených jako prevence kvůli šíření nového koronaviru, které Británie ohlásila, a "dohnat ztracený čas", uvedla dnes firma.
 To se mi líbí Odpovědět
23. 2. 13:08 Výrobce elektromobilů Lucid Motors vstoupí na burzu
Patria
Výrobce elektromobilů Lucid Motors vstoupí na burzu prostřednictvím spojení s jednou z firem specializovaných na akvizice, takzvaných SPAC. Transakce, která automobilku ohodnocuje na 24 miliard dolarů (511 miliard Kč) je zatím největší dohodou tohoto druhu, píše na svém webu list Financial Times (FT).
 To se mi líbí Odpovědět
23. 2. 12:33 Boom na komoditách? Určitě! Supercyklus? Ne tak úplně...
Patria
Nárůst cen komodit ladí banky na Wall Street na notu nového supercyklu. Ale jeho dynamika naznačuje, že epický boom jako ten vedený Čínou ze začátku tohoto století se opakovat nebude.
 To se mi líbí Odpovědět
23. 2. 12:15 Inflace v EU vzrostla na 1,2 %, nejvýše od loňského jara
Patria
Meziroční míra inflace v Evropské unii v lednu po půlročním období pomalého růstu výrazně vzrostla a vystoupila na 1,2 procenta. Vzhůru šly také ceny v zemích platících eurem, kde po pěti měsících jejich poklesu dosáhla inflace v prvním měsíci letošního roku 0,9 procenta.
 To se mi líbí Odpovědět
23. 2. 10:50 Zdražit, či nezdražit? Jak evropské hotely a kadeřníci dumají nad cenami
Patria
Evropské firmy, které jsou v nejtěsnějším kontaktu se zákazníky, stojí před kritickým rozhodnutím: Měly by využít očekávaného zotavení byznysu a zvednout ceny? Až protipandemická omezení skončí, bude po službách kadeřníků, restauratérů a cestovních kanceláří pravděpodobně velká sháňka.
 To se mi líbí Odpovědět
23. 2. 10:10 Ukáže dnes Powell trhům směr? Evropské akcie ráno nerozhodné
Patria
Akcie na hlavních evropských trzích dopoledne vykazují smíšený vývoj při nevýrazných změnách klíčových indexů. Zatímco DAX a spolu s ním panevropský Stoxx Europe 600 se nacházejí v záporu, CAC 40 nebo FTSE100 naopak lehce rostou.
 To se mi líbí Odpovědět
23. 2. 9:27 Služba pro streamování hudby Spotify expanduje do 85 zemí
Patria
Služba pro streamování hudby Spotify vstoupí v příštích několika dnech na 85 nových trhů. Téměř tak zdvojnásobí svoji přítomnost na trhu a služba bude dostupná další více než jedné miliardě lidí, oznámila včera společnost.
 To se mi líbí Odpovědět
23. 2. 9:15 Rozbřesk: Ifo potvrzuje příznivější očekávání německých firem
Patria
Už páteční indexy nákupních manažerů naznačily zlepšování situace v německém průmyslu a včerejší výsledky Ifa tento závěr znovu potvrdily. Celkově se Ifo opět zlepšilo, a to jak z pohledu hodnocení současné situace firem, tak jejich očekávání pro příští měsíce.
 To se mi líbí Odpovědět
23. 2. 8:54 Evropa nerozhodná, v Česku budou od čtvrtka povinné roušky
Patria
Evropské akciové trhy nejspíše zahájí úterní obchodování smíšeně. Futures panevropského indexu Stoxx 50 klesají před otevřením hlavního trhu o 0,1 %, hlavní akciové indexy trhů v Německu, Francii a Británii naopak mírně rostou.
 To se mi líbí Odpovědět
23. 2. 8:47 Facebook v Austrálii po dohodě s vládou odblokuje zpravodajství
Patria
Americká technologická společnost Facebook znovu umožní uživatelům v Austrálii sdílení a prohlížení zpravodajského obsahu na své stejnojmenné sociální síti.
 To se mi líbí Odpovědět
23. 2. 8:43 Bitcoin se kvůli výběru zisků propadl pod cenu 50.000 dolarů
Patria
Nejznámější kryptoměna na světě bitcoin dnes oslabil o více než deset procent a propadl se pod cenu 50.000 dolarů (1,064 milionu Kč). Investoři se obávají jeho velkého kolísání a po maximu, kterého cena dosáhla o víkendu, si vybrali zisky.
 To se mi líbí Odpovědět
23. 2. 8:19 Respirátory budou povinné od čtvrtka, vláda prodloužila Antivirus
Patria
Epidemická situace v Česku je dál nepříznivá, ve vnitřních veřejných prostorech či na zastávkách MHD proto budou od čtvrtka povinné respirátory či zdvojené roušky.
 To se mi líbí Odpovědět
23. 2. 6:08 ČNblog: Jsou úvěrová rozpětí dluhopisů dobrým měřítkem jejich kreditního rizika?
Patria
S rozšířením koronavirové pandemie mimo Asii na jaře loňského roku dočasně převládly na finančních trzích obavy z nástupu katastrofického scénáře pro budoucí ekonomický a finanční vývoj.
 To se mi líbí Odpovědět
Nahoru

Nastavení data

Dnes je Sobota, 17. dubna 2021

+ 1 -
+ 1 -
+ 2016 -

Zavřít

S používání webových stránek newsbelow.cz, souhlasíte s využíváním cookies ve vašem prohlížeči.

Pokračovat