Zpět Lidové noviny Úterý, 23. února 2021
Hledat Rubriky 23. 2.

Lidové noviny

Úterý, 23. února 2021
Close
Inzerce
23. 2. 17:30 Podnikatelé zvažují možnost vymáhat škodu kvůli zavřeným obchodům, podle právníků určité šance mají
Lidové noviny
Vymáhat odškodnění nebo jen vládou do budoucna řádně zdůvodnit uzavření obchodů a služeb? Anebo oboje? Někteří podnikatelé chtějí využít včerejšího verdiktu Ústavního soudu a domoci se odškodnění za dobu, kdy museli na základě vládního opatření nuceně zavřít provozovny.
 To se mi líbí Odpovědět

Komentáře

Zatím žádný komentář...
Kurzy měn
EUR 25,93 -0,058%
USD 21,63 -0,194%
CHF 23,55 +0,259%
23. 2. 16:14 Bezos a Gates se rozhodli, že společně zachrání planetu. Dají miliardy na ‚zelené‘ technologie
Lidové noviny
Dva ze tří nejbohatších lidí na světě, Jeff Bezos a Bill Gates, chtějí věnovat miliardy dolarů na boj s klimatickými změnami. Aktuálně mají nový plán: vloží peníze do vytvoření poptávky po produktech s vyspělými technologiemi jako třeba elektromobily. To podle nich výrobcům umožní snížit cenu na úroveň dostupnou všem.
 To se mi líbí Odpovědět
23. 2. 12:51 Prezident Zeman podepsal zvýšení schodku rozpočtu na 500 miliard korun
Lidové noviny
Prezident Miloš Zeman v úterý podepsal zvýšení schodku letošního státního rozpočtu z původně schválených 320 miliard na 500 miliard korun. V tiskové zprávě o tom informoval Hrad. Důvodem této změny je hlavně promítnutí dopadů z daňového balíčku, například zrušení superhrubé mzdy. Vláda také připravila návrh nového kompenzačního bonusu pro podnikatele a potřebuje i další výdaje na boj s pandemií covidu-19.
 To se mi líbí Odpovědět
23. 2. 11:44 Aktualizováno Bitcoin se propadl o více než 10 procent. Investoři si vybrali zisky, bojí se kolísání
Lidové noviny
Nejznámější kryptoměna bitcoin dnes pokračuje v citelném poklesu a její cena se propadla až na 45 000 dolarů (zhruba 959 000 korun). Ukazují to data na specializovaném webu Coindesk. Investoři se obávají výrazného cenového kolísání a po maximu, kterého cena dosáhla o víkendu, vybírali zisky.
 To se mi líbí Odpovědět
23. 2. 10:53 Počet padělaných peněz meziročně klesl o pětinu. Nejvíce padělků našli v Náchodě
Lidové noviny
V České republice bylo loni zadrženo 1389 padělaných a pozměněných bankovek a mincí všech měn, což je meziroční pokles o 24 procent. Jde o šestý meziroční pokles v řadě. Počet padělků českých bankovek a mincí meziročně mírně klesl o 12 kusů na 1002. Padělků v cizích měnách bylo 387, meziročně o 427 méně. V tiskové zprávě o tom informovala Česká národní banka.
 To se mi líbí Odpovědět
23. 2. 10:08 Aktualizováno Facebook se v Austrálii dohodl s vládou, znovu povolí prohlížení zpravodajství
Lidové noviny
Americká společnost Facebook znovu umožní lidem v Austrálii sdílet a prohlížet zpravodajský obsah na své stejnojmenné sociální síti. Oznámila to dnes australská vláda. Ta se s firmou dohodla na úpravě sporného zákona, podle kterého by měli provozovatelé internetových platforem platit australským zpravodajským společnostem za využívání jejich obsahu, uvedla agentura Reuters.
 To se mi líbí Odpovědět
23. 2. 9:53 Co se změnilo za 20 let u ready-made společností? Poskytovatelé dokážou expedovat firmu i do 60 minut
Lidové noviny
Ready-made společnosti, nebo také „firmy na klíč“, představovaly nejprve reakci trhu na zkostnatělou legislativu a byrokracii, která založení a zprovoznění společnosti protahovala na týdny a nezřídka i měsíce. „Dnes je situace odlišná,“ říká manažer firmy Smart Office & Companies. Michael Dobrovolný.
 To se mi líbí Odpovědět
23. 2. 9:20 Češi loni omezili spotřebu a méně si půjčovali. Celkové zadlužení ale vzrostlo
Lidové noviny
Češi v roce 2020 omezili svoji spotřebu a méně si na ni půjčovali. Objem dluhu ze spotřebitelských úvěrů evidovaný v Bankovním a Nebankovním registru klientských informací se na konci roku 2020 po více než pěti letech snížil, a to o 6,6 miliardy na 491 miliard korun. Informovala o tom společnost CRIF, která registry provozuje.
 To se mi líbí Odpovědět
23. 2. 5:00 Piloti za lockdownu rezaví. V kokpitech panuje nejistota, nevylétaní kapitáni se bojí chyb
Lidové noviny
Každá hodina ve vzduchu se počítá. Své o tom ví dopravní piloti, kteří jich ale za současné pandemie v kokpitu tráví minimum času. Nejistota a obavy, které mohou vést k incidentu, či dokonce k tragické nehodě, jsou tam proto na denním pořádku.
 To se mi líbí Odpovědět
Nahoru

Nastavení data

Dnes je Sobota, 17. dubna 2021

+ 1 -
+ 1 -
+ 2016 -

Zavřít

S používání webových stránek newsbelow.cz, souhlasíte s využíváním cookies ve vašem prohlížeči.

Pokračovat