Zpět Patria Pondělí, 22. února 2021
Hledat Rubriky 22. 2.

Patria

Pondělí, 22. února 2021
Close
Inzerce
22. 2. 18:35 Tržní kryptozoologie
Patria
Nedávno jsem poslouchal rozhovor s panem Ing. Jaroslavem Marešem (s malířem Jirkou Houskou) o kryptozoologii. A někdy v té době jsem také četl úvahu amerického monetaristy prosazujícího cílení nominálního produktu Scotta Sumnera.
 To se mi líbí Odpovědět

Komentáře

Zatím žádný komentář...
Kurzy měn
EUR 25,93 -0,058%
USD 21,63 -0,194%
CHF 23,55 +0,259%
22. 2. 17:36 Výnosy jsou podle Fedu nízko, ECB je však pozorná. Komodity dál rostou
Patria
Komodity zůstávají v centru zájmu při pokračujících sázkách na oživení a nárůst inflace. Ropa dnes stoupla o 2,5 procenta, měď přes procento. Dluhopisy však dál dolů tlačeny nejsou - dnes se jim naopak dařilo.
 To se mi líbí Odpovědět
22. 2. 16:47 Centrální banky již čelí hrozbě rostoucích výnosů
Patria
Reflační obchody dnes zažily na australských dluhopisových trzích nával aktivity, kterou mohou globální tvůrci politiky jen těžko ignorovat. Australské desetileté výnosy vzrostly nejvíce od maxim v březnu 2020.
 To se mi líbí Odpovědět
22. 2. 16:27 CNBC: Evropské banky pandemii zvládají, ale čekají je těžké úkoly
Patria
Evropské banky zatím pandemii ustály dobře, na rozdíl od finanční krize z roku 2008 mají teď silnější kapitálovou pozici. Přesto bankovní sektor čelí dvěma problémům, které jím mohou otřást.
 To se mi líbí Odpovědět
22. 2. 15:44 Bitcoin od počátku pandemie zdražil o 450 %. Dnes ale ztrácí výšku
Patria
Nejrozšířenější kryptoměna bitcoin zvýšila od konce loňského února, kdy začala koronavirová pandemie v Česku a dalších evropských zemích, hodnotu o 500 procent na současných 55.
 To se mi líbí Odpovědět
22. 2. 14:28 Není už příliš pozdě na nákup akcií?
Patria
Hlavní stratég společnosti Franklin Templeton Stephen Dover byl v rozhovoru na Yahoo Finance tázán, zda po proběhnuvší „monstrózní“ rally již není příliš pozdě na vstup na akciový trh.
 To se mi líbí Odpovědět
22. 2. 12:36 Apple se ve 4Q vrátil do čela trhu se smartphony. Poprvé od roku 2016
Patria
Celosvětový prodej chytrých telefonů loni v důsledku pandemie klesl o 12,5 procenta na 1,35 miliardy přístrojů. Do čela trhu se ve čtvrtém čtvrtletí poprvé od roku 2016 vrátil americký Apple.
 To se mi líbí Odpovědět
22. 2. 12:27 Týdenní výhled: Reflační téma se upevňuje, pozornost dál míří na komodity
Patria
Do dění na finančních trzích mohou v následujících dnech promlouvat firemní výsledky, jejichž dopad ale čekáme už poměrně omezený. Za hlavní témata považujeme reflaci a pohyb komodit.
 To se mi líbí Odpovědět
22. 2. 11:53 Slabý začátek týdne po dalším nárůstu výnosů
Patria
Začátek týdne pro akcie nebyl dobrý. Hlavní indexy spadly přes procento do záporu spolu s tím, jak se výnosy posunuly opět o něco výš. Sice není jasné, zda už současné výnosy mohou plošně doléhat na akcie, ale při této nejistotě se investoři ve hře na oživení a inflaci raději zaměřili na komodity, které historicky mají tendenci z inflace profitovat.
 To se mi líbí Odpovědět
22. 2. 11:46 Vodafone jedná o strategické spolupráci s ČEZ
Patria
Mobilní operátor Vodafone jedná s energetickou skupinou ČEZ o možnostech strategické spolupráce. Jednání začala již před loňskou aukcí kmitočtů pro sítě 5G.
 To se mi líbí Odpovědět
22. 2. 10:54 Boeing po problému s motorem doporučil nepoužívat některá letadla
Patria
Americký výrobce letadel Boeing doporučil aerolinkám, aby zatím nepoužívaly stroje Boeing 777 se stejným typem motoru, jaký v sobotu způsobil potíže jednomu z letadel ve Spojených státech.
 To se mi líbí Odpovědět
22. 2. 10:49 Ifo: Podnikatelská nálada v Německu se v únoru zlepšila
Patria
Podnikatelská nálada v Německu se v únoru zlepšila mnohem výrazněji, než se očekávalo. Německá ekonomika těží z příznivého vývoje v průmyslu, který pomáhá kompenzovat negativní dopady pandemie covidu-19.
 To se mi líbí Odpovědět
22. 2. 10:38 Natixis: Které vlády jsou nákladově efektivní?
Patria
Hlavní ekonom francouzské banky Natixis si v jedné ze svých posledních analýz klade otázku ohledně nákladové efektivity vlád vybraných zemí. Zodpovědět se ji snaží ve dvou krocích.
 To se mi líbí Odpovědět
22. 2. 9:52 ÚS zrušil omezení zakazující maloobchodní prodej a služby
Patria
Ústavní soud (ÚS) vyhověl návrhu 63 senátorů a zrušil část usnesení vlády týkající se omezení pro maloobchod a služby zavedených kvůli šíření koronaviru.
 To se mi líbí Odpovědět
22. 2. 9:14 Rozbřesk: Průmysl zadržuje propad ekonomiky a ztráty dluhopisů neberou konce
Patria
Kontrast, který vidíme v Česku, ve vývoji nálad i tržeb mezi průmyslem a službami, není v Evropském měřítku nijak výjimečný. Potvrdily ho i v pátek zveřejněné předběžné indexy nákupních manažerů ve vybraných zemích eurozóny.
 To se mi líbí Odpovědět
22. 2. 9:13 Studie: Celosvětové dividendy by letos mohly růst. Loni jejich výplatu srazil covid
Patria
Celosvětové dividendy by se v letošním roce mohly zvýšit až o pět procent. Ukazuje to studie investiční společnosti Janus Henderson, na kterou se dnes odvolává agentura Reuters.
 To se mi líbí Odpovědět
22. 2. 8:48 Evropské akciové burzy zřejmě zahájí týden v červeném. Výnosy a kovy rostou
Patria
Evropské burzy mohou zahájit tento týden v negativním duchu, futures na hlavní evropské indexy po ránu padají o zhruba 0,8 %. Dále se prodávají dluhopisy; nejvýše za zhruba rok se dostaly americké dluhopisové výnosy, zatímco obavy z rychlejší inflace srazily cenu australského a novozélandského dluhu.
 To se mi líbí Odpovědět
22. 2. 8:24 PPF prodloužila termín odkupu akcií Monety do 5. března
Patria
Společnost Tanemo ze skupiny PPF oznámila svůj záměr prodloužit termín závaznosti návrhu na odkoupení části akcií společnosti MONETA Money Bank do 5. března 2021.
 To se mi líbí Odpovědět
22. 2. 6:05 Zlato: Ze zářné komodity odpadlíkem trhu. Nebo ne?
Patria
Zlato vstupovalo do letošního roku na vlně vzletných očekávání, na rekordně vysoké úrovni a s největším ročním ziskem za posledních deset let. Místo toho ale tento drahý kov otočil a letos má za sebou prozatím nejhorší výkon za posledních 30 let.
 To se mi líbí Odpovědět
Nahoru

Nastavení data

Dnes je Sobota, 17. dubna 2021

+ 1 -
+ 1 -
+ 2016 -

Zavřít

S používání webových stránek newsbelow.cz, souhlasíte s využíváním cookies ve vašem prohlížeči.

Pokračovat