Zpět Lidové noviny Středa, 17. února 2021
Hledat Rubriky 17. 2.

Lidové noviny

Středa, 17. února 2021
Close
Inzerce
17. 2. 22:03 Facebook v Austrálii zablokuje sdílení odkazů na zprávy, reaguje na zákon o zpoplatnění zpravodajského obsahu
Lidové noviny
Provozovatel sociální sítě Facebook zablokoje uživatelům a mediálním firmám v Austrálii možnost sdílet odkazy na zprávy. Reaguje na chystaný zákon, který má technologické giganty přimět platit australským zpravodajským společnostem za užívání jejich obsahu. Firma to podle agentury Reuters uvedla ve středu na svém blogu.
 To se mi líbí Odpovědět

Komentáře

Zatím žádný komentář...
Kurzy měn
EUR 25,93 -0,058%
USD 21,63 -0,194%
CHF 23,55 +0,259%
17. 2. 21:47 New York zažaloval Amazon za nedostatečnou ochranu zaměstnanců před virem
Lidové noviny
Generální prokurátorka státu New York Letitia Jamesová obvinila americký internetový obchod Amazon z nedostatečné ochrany zaměstnanců v době pandemie covidu-19. V žalobě podané tento týden uvedla, že Amazon „křiklavě ignoroval“ zdravotní a bezpečnostní požadavky a podnikal nezákonná opatření proti zaměstnancům, kteří vyjadřovali znepokojení. Informují o tom ve středu servery BBC a The Verge.
 To se mi líbí Odpovědět
17. 2. 17:55 Lídry Visegrádu oslovil vývoj videoher, chtějí spolupracovat. Česku herní průmysl přináší miliardy ročně
Lidové noviny
Premiéři zemí V4 podepsali deklaraci o přeshraniční digitální spolupráci. Cílit chtějí i na herní byznys a rádi by vytvořili i prestižní ocenění pro vývojáře. Silně rezonovalo i téma vakcín.
 To se mi líbí Odpovědět
17. 2. 16:55 Přejeme si, aby klienti zvládali splácet, říká šéf úvěrové firmy Zaplo
Lidové noviny
Pandemie koronaviru uvrhává řadu Čechů do finančních problémů. Šéf úvěrové společnosti Zaplo přesto říká, že není jeho cílem této situace využít: důležitá je podle něj především schopnost klientů splácet a mít co nejmenší část nedobytných pohledávek.
 To se mi líbí Odpovědět
17. 2. 15:30 Veterány nejspíš nově posoudí stanice technické kontroly. Změní se pravidla pro jejich provoz na silnicích
Lidové noviny
Způsobilost provozu historických vozidel na silnicích zřejmě budou nově posuzovat stanice technické kontroly. Nebude postačovat jejich testování subjektem pověřeným Mezinárodní federací historických vozidel. Lhůta mezi prověrkami se na druhou stranou prodloužila z nynějších dvou let na pět let. Předpokládá to poslanecký pozměňovací návrh k vládní novele zákona o provozu na pozemních komunikacích, který ve středu podpořil sněmovní hospodářský výbor.
 To se mi líbí Odpovědět
17. 2. 15:19 Boeingy 737 MAX se vrátily nad Evropu. Tuzemského dopravce Smartwings předběhla belgická divize TUI
Lidové noviny
Přestože tuzemský dopravce Smartwings původně doufal, že bude první, kdo uvede po téměř dvouleté pauze Boeingy 737 MAX do leteckého provozu nad Evropou, nakonec ho předběhla společnost TUI. Stroj s belgickou registrací ve středu ráno úspěšně absolvoval let z Bruselu do španělské Málagy.
 To se mi líbí Odpovědět
17. 2. 14:42 Na internetu lákají Čechy podvodníci na investice do bitcoinu, využívají jména Petra Kellnera či Elona Muska
Lidové noviny
Na internetu a sociálních sítích se objevily podvodné stránky lákající na investice do bitcoinů a dalších kryptoměn. Útočníci usilují o finanční prostředky i osobní údaje obětí. Stránky lákají na zaručený postup známých a úspěšných osobností jako je Petr Kellner nebo Elon Musk. Zneužívají zvýšeného zájmu o bitcoiny, jejichž kurz se od začátku roku zhruba zdvojnásobil. Uvedla to antivirová firma Eset.
 To se mi líbí Odpovědět
17. 2. 13:45 Ryanair prohrál u unijního soudu spor o státní pomoc konkurenčním aerolinkám
Lidové noviny
Irské nízkonákladové aerolinky Ryanair ve středu prohrály u soudu Evropské unie spor o státní pomoc poskytnutou za pandemie konkurenčním leteckým společnostem, například francouzské Air France nebo švédské SAS. Státní podpora, která má pomoct firmám zasaženým pandemií, není podle Tribunálu Evropské unie diskriminační. Ryanair se hodlá odvolat k Soudnímu dvoru EU, proces by se tak mohl táhnout i roky. Letecké odvětví patří k těm, které pandemie zasáhla nejvíce.
 To se mi líbí Odpovědět
17. 2. 12:31 Závody o nejbohatšího člověka na světě pokračují. Do čela žebříčku se vrátil Bezos
Lidové noviny
Šéf internetové společnosti Amazon Jeff Bezos se vrátil na pozici nejbohatšího člověka světa, ze které jej nedávno sesadil ředitel automobilky Tesla Elon Musk. Bezos se stal nejbohatším na světě v roce 2017 a na této pozici byl až do ledna, než ho sesadil Musk, uvedl s odvoláním na aktuální údaje časopisu Forbes web CNBC.
 To se mi líbí Odpovědět
17. 2. 11:27 Developer CTP zaznamenal rekordní růst a chystá expanze
Lidové noviny
Největší průmyslový developer ve střední a východní Evropě CTP i v loňském roce potvrdil svoji pozici, když zaznamenal meziroční růst o 15%. Paradoxně tomu pomohla koronavirová pandemie, protože růstu pomohl výrazný nárůst e-commerce a s tím spojená poptávka po logistických službách. CTP v současnosti působí v sedmi zemích a nyní se chystá do Rakouska, první západoevropské země.
 To se mi líbí Odpovědět
17. 2. 11:17 Aktualizováno Další rána pro Karvinsko. OKD příští týden ukončí provoz v dolech Darkov a ČSA, bez práce bude přes 1200 lidí
Lidové noviny
Společnost OKD příští týden na Karvinsku ukončí provoz ve dvou dolech. V úterý 23. února vyvezou horníci symbolický poslední vozík z Dolu Darkov a v sobotu 27. února z Dolu ČSA. Ve středu řekla mluvčí OKD Naďa Chattová. V provozu zůstanou už jen doly ČSM-sever a ČSM-jih, kde by měla podle dřívějších informací těžba skončit příští rok.
 To se mi líbí Odpovědět
17. 2. 10:52 Česko narazí na dluhovou brzdu již v roce 2024, oznámila poslancům Zamrazilová
Lidové noviny
Podle čerstvých výpočtů Národní rozpočtové rady narazí Česko kvůli vývoji veřejného dluhu na takzvanou dluhovou brzdu již v roce 2024. Ve středu to řekla poslancům předsedkyně rady Eva Zamrazilová při projednávání novely státního rozpočtu, která navyšuje schodek státního rozpočtu z 320 na 500 miliard korun. Ještě loni v listopadu předpokládala rada, že na dluhovou brzdu narazí veřejné finance až o rok později.
 To se mi líbí Odpovědět
17. 2. 10:40 V Česku se loni vytěžilo dosud nejméně uhlí, větší propad byl zaznamenán u černého
Lidové noviny
V Česku se loni vytěžilo dosud nejméně uhlí, čísla jsou nejnižší od roku 1965, odkdy jsou údaje k dispozici. Vyplývá to z aktuální statistiky ministerstva průmyslu a obchodu. Meziročně podle ní výrazněji klesla produkce černého uhlí, která se proti roku 2019 snížila o 37,6 procenta na 2,1 milionu tun.
 To se mi líbí Odpovědět
17. 2. 7:00 legalTV.cz: Co dělat, když chcete odvolat vedoucího zaměstnance?
Lidové noviny
„V této oblasti obecně panovaly určité nejasnosti, zasahovala do toho v určitém smyslu judikatura, stejně tak doktrína. Panovaly pochybnosti o tom, v jakých případech je možné odvolat z vedoucího pracovního místa vedoucího zaměstnance. Zákoník práce stanoví určité případy v § 73, nicméně judikatura umožňovala rozšířit výčet vedoucích pracovních míst, těch pracovníků, které je možno tímto způsobem odvolat,“ říká advokátka Rennerová.
 To se mi líbí Odpovědět
Nahoru

Nastavení data

Dnes je Neděle, 18. dubna 2021

+ 1 -
+ 1 -
+ 2016 -

Zavřít

S používání webových stránek newsbelow.cz, souhlasíte s využíváním cookies ve vašem prohlížeči.

Pokračovat