Zpět Byznys Středa, 13. ledna 2021
Hledat Rubriky 13. 1.
Close
Inzerce
13. 1. 17:45 Lumen: Vysoký dividendový výnos, nejistota i valuační potenciál
Patria
Matthew Dolgin z Morningstar poukazuje na to, že Lumen Technologies (dříve CenturyLink) „hraje nedílnou roli při vytváření páteře internetu a přenosu dat po celém světě, ale nyní čelí nadbytečným kapacitám, konkurenci a technologickému pokroku, který kanibalizuje starší a lukrativnější služby“.
 To se mi líbí Odpovědět

Komentáře

Zatím žádný komentář...
Kurzy měn
EUR 26,03 -0,211%
USD 21,48 +0,028%
CHF 24,19 +0,066%
13. 1. 17:34 Dluhopisům se dnes daří po komentářích, zvedají se také akcie
Patria
Nová data nepřekvapila, Sněmovna reprezentantů se chystá na hlasování o impeachmentu, sentiment vůči riziku se mezitím trochu vylepšuje a na hlavních akciových indexech sledujeme většinou růst.
 To se mi líbí Odpovědět
13. 1. 17:19 Intel mění šéfa (komentář analytika)
Patria
Dnes ještě jedna důležitá zpráva k Intelu, kterou je výměna jeho šéfa. V ředitelském křesle dva roky sedící Bob Swan bude nahrazen Patem Gelsingerem, který doteď (a nějakých deset let celkově) šéfoval softwarové společnosti VMWare.
 To se mi líbí Odpovědět
13. 1. 17:09 Reforma penzí by v systému způsobila propad ve výši procenta HDP
MF Dnes
Návrh důchodové reformy v podobě představené ministerstvem práce by vedl k propadu důchodového systému o víc než procento hrubého domácího produktu ročně. Tento odhad, v absolutním čísle kolem 60 miliard korun, obsahují návrhy zákonů, jež na svém webu zveřejnila vláda.
 To se mi líbí Odpovědět
13. 1. 16:30 Vláda prodala dluh za 13 miliard korun, náklady ale rostou
Patria
Ministerstvo financí dnes prodalo ve třech aukcích státní dluhopisy za 13,1 miliardy korun. Vyplývá to z údajů na internetových stránkách České národní banky.
 To se mi líbí Odpovědět
13. 1. 16:14 Severoirské obchody si stěžují na nedostatek potravin kvůli brexitu
MF Dnes
Obchody v Severním Irsku nemají dost čerstvých potravin, což dávají do souvislosti s problémy po vystoupení Británie z Evropské unie a s nárůstem byrokracie. Největší britské supermarkety proto vyzvaly vládu v Londýně, aby začala situaci okamžitě řešit, jinak se podle nich situace v nejbližších měsících ještě zhorší.
 To se mi líbí Odpovědět
13. 1. 15:20 From Hero To Zero And Back? (Komentář Martina Cakla)
Patria
Ještě donedávna byl CD Projekt největší firmou dle tržní kapitalizace na polské burze. Firma zažila raketový růst, který byl hnán kupředu vyhlídkami obrovských prodejů její nadcházející hry zvané Cyber Punk 2077 (tržby měly být po 12 měsících přes miliardu dolarů) a projektovanými tržbami dalších titulů, které zatím ani nemají jméno.
 To se mi líbí Odpovědět
13. 1. 15:06 Barometr průmyslu: české firmy byly v roce 2020 mistry improvizace
MF Dnes
Český průmysl během koronavirové krize obstál, shodli se ve středu účastníci prvního ročníku diskuse Barometr českého průmyslu. Ukázalo se totiž, že firmy dokáží ve složitých podmínkách improvizovat. Produktivita práce v ČR roste a její další navyšování může být pro ekonomiku cestou z krize. Portál iDNES.cz vysílá diskusi živě.
 To se mi líbí Odpovědět
13. 1. 14:22 Česko se zlepšuje v podmínkách pro online podnikání. Jsme před Japonci
MF Dnes
Česká republika se zařadila mezi první třicítku zemí světa s nejlepšími podmínkami pro online podnikání. Nadprůměrný výsledek vykazuje v počtu uživatelů internetu i vyspělosti logistických služeb.
 To se mi líbí Odpovědět
13. 1. 14:21 Orsted prezentuje slabý výhled na rok 2021
Patria
Dánský dodavatel čisté energie Orsted (Investiční tipy) dnes přišel s nečekaným oznámením o provozním zisku EBITDA v roce 2021. Ten by se měl (po očištění o jednorázové položky) držet mezi 15 až 16 mld.
 To se mi líbí Odpovědět
13. 1. 14:13 Seznam povoleného zboží se asi změní, uvedl ministr Blatný. Souvisí to se změnou ročního období, říká
Lidové noviny
Vláda podle ministra zdravotnictví Jana Blatného (za ANO) příští týden asi upraví seznam nezbytného zboží, které mohou nabízet obchody. Řekl to ve středu novinářům po návštěvě očkovacího centra v Brně. Ministr také vyloučil, že by rezervační systém na očkování předával data komerční sféře. Dodržujeme veškerá ustanovení k ochraně dat, řekl.
 To se mi líbí Odpovědět
13. 1. 13:45 Barometr českého průmyslu zhodnotí kondici českých firem. Sledujte živě
MF Dnes
České firmy letos čekají růst tržeb, který ovšem v řadě případů nevyváží loňský propad. Vyplývá to z průzkumu Národního centra Průmyslu 4.0, které představí další podrobnosti na konferenci Barometr českého průmyslu. Sledujte ji živě od 14:00 na iDNES.cz.
 To se mi líbí Odpovědět
13. 1. 13:08 Úpadek není důvodem pro odepření bonusu, míní ombudsman a žádá vysvětlení
MF Dnes
Veřejný ochránce práv Stanislav Křeček prověřuje vyloučení části podnikatelů z nároku na kompenzační bonus. Po ministryni financí Aleně Schillerové žádá vysvětlení, proč tuto podporu nemůže získat podnikatel, který sice je v úpadku, avšak stále podniká. Podle ombudsmana se na něj podnikatelé obrací i s tím, že jim finanční úřad neformálně doporučuje, aby žádost o bonus stáhli.
 To se mi líbí Odpovědět
13. 1. 12:51 Pět grafů: Velká reflace a trocha nadutosti
Patria
Pět vypovídajících grafů pro začátek roku 2021 vybrala agentura Reuters. 1. Sázka na Bidena První dny roku 2021 zajímá trhy především jeden obchod: reflace.
 To se mi líbí Odpovědět
13. 1. 12:42 Lagardeová: Pokud uzávěry do dubna neskončí, bude to problém
Patria
Evropská centrální banka (ECB) zatím kvůli zhoršení pandemie výhled měnit nebude, i nadále počítá na letošní rok v eurozóně s růstem hrubého domácího produktu (HDP) o 3,9 procenta.
 To se mi líbí Odpovědět
13. 1. 12:40 Tesla chystá další expanzi. V Indii registrovala dvě své společnosti
MF Dnes
Výrobce elektromobilů Tesla je o krok blíže působení v Indii. Americká automobilka v indickém městě Béngalúru, kde sídlí řada technologických firem, registrovala společnosti Tesla Motors India a Energy Private.
 To se mi líbí Odpovědět
13. 1. 12:06 Patent Huaweie rozpozná Ujgury na ulici. Firma to celou dobu popírala
MF Dnes
Čínská společnost Huawei si před dvěma roky nechala patentovat systém, který identifikuje lidi ujgurského původu mezi chodci na ulicích. Přišla na to nyní nezávislá výzkumná skupina IPVM, když nahlédla do přihlášek patentů společnosti. Avšak Huawei není jedinou technologickou firmou, která čínským orgánům nabízí možnost sledovat menšinu Ujgurů.
 To se mi líbí Odpovědět
13. 1. 11:50 PwC: Globální ekonomika by letos mohla růst nejvíce za 20 let
Patria
Světová ekonomika by měla letos vzrůst o zhruba pět procent. Šlo by tak o nejrychlejší růst od počátku století, což by mělo světovou ekonomiku vrátit na předpandemickou úroveň do konce roku 2021 nebo počátkem roku 2022.
 To se mi líbí Odpovědět
13. 1. 11:13 Inflace by mohla podle ekonomů klesnout pod dvě procenta. Vliv mají opět ceny potravin a energií
Lidové noviny
Inflace by mohla již počátkem letošního roku klesnout pod dvě procenta díky vývoji cen potravin a energií. Celkově bude ale směr vývoje inflace během roku nejednoznačný, protože její růst může mimo jiné podpořit zvýšená poptávka způsobená zrušením superhrubé mzdy a s tím související růst příjmů. Nicméně by se mohla během roku pohybovat kolem dvou procent, vyplývá z vyjádření většiny ekonomů oslovených ČTK.
 To se mi líbí Odpovědět
13. 1. 11:00 Aktualizováno Ján Hladký: Nvidia představila novou grafiku řady 30, potřebuje ale čas
Patria
Výrobce grafických karet Nvidia (Investiční tipy) představil na veletrhu CES 2021 novou grafiku řady 30 s označením RTX 3060. Výkonnostně bude sice na spodku aktuální nabídky, nicméně s cenovkou 329 USD bude zároveň nejdostupnější.
 To se mi líbí Odpovědět
13. 1. 10:56 Do bitcoinu sypat jenom peníze, které nebudou chybět, radí expert v Rozstřelu
MF Dnes
Překotný růst ceny bitcoinu opět láká k investicím do nejpopulárnější virtuální měny. “Kryptoměny jsou extrémně nestabilní, je potřeba do nich dávat pouze peníze, o které je člověk ochoten přijít,” řekl v Rozstřelu zakladatel společnosti Invictus Mining Vladimír Vencálek. Spolu s ním byl hostem pořadu také popularizátor digitálních měn Karel Fillner.
 To se mi líbí Odpovědět
13. 1. 10:47 Výnosy klesly a akcie jsou nerozhodné před daty a zprávami z Kongresu
Patria
Demokrati v americké Sněmovně reprezentantů prosadili usnesení vybízející viceprezidenta Pence, aby aktivací 25. dodatku k ústavě byl odvolán prezident Trump.
 To se mi líbí Odpovědět
13. 1. 10:23 Kanadský řetězec Couche-Tard jedná o spojení s Carrefourem
Patria
Kanadský řetězec obchodů se smíšeným zbožím Couche-Tard oslovil francouzský Carrefour, majitele sítě 12.300 prodejen, s nabídkou dohody o spojení, která by pro kanadskou firmu představovala zásadní strategický posun.
 To se mi líbí Odpovědět
13. 1. 10:19 Inflace byla loni nejvyšší za osm let. Zdražily potraviny, tabák i bydlení
MF Dnes
Spotřebitelské ceny v Česku se loni průměrně zvýšily o 3,2 procenta, což byl nejvýraznější nárůst za osm let. Ovlivnily to ceny potravin, nápojů, tabáku a bydlení. O rok dřív byla průměrná míra inflace 2,8 procenta.
 To se mi líbí Odpovědět
13. 1. 10:16 Bloomberg: Výrobu aut po celém světě komplikuje nedostatek čipů
Patria
Více než rok od svého vypuknutí si nemoc covid-19 stále hledá způsoby, jak zasáhnout výrobce aut. Když nový typ koronaviru téměř smazal poptávku po autech, nyní brzdí dodávky čipů, tedy jedné z důležitých součástek.
 To se mi líbí Odpovědět
13. 1. 9:44 Tržby obchodů zrychlily v listopadu meziroční pokles na 5,3 %
Patria
Maloobchodní tržby očištěné o kalendářní vlivy klesly v listopadu meziročně o 5,3 procenta. Pokles tak výrazně zrychlil proti říjnu, kdy byly tržby ve srovnání s předchozím rokem nižší o 0,7 procenta.
 To se mi líbí Odpovědět
13. 1. 9:44 Komentář: Inflace v době třetího lockdownu dál ztrácela na síle
Patria
Podle dnes zveřejněných údajů statistického úřadu se spotřebitelské ceny v prosinci meziměsíčně snížily o 0,2 %, a to především díky zlevnění některých potravin v předvánočním čase.
 To se mi líbí Odpovědět
13. 1. 9:12 Rozbřesk: Maloobchod versus průmysl, aneb jak moc propadla ekonomika ke konci roku 2020
Patria
Listopadový maloobchod by měl dnes odhalit, jak moc zasáhla Česko ke konci uplynulého roku druhá vlna pandemie. Je pravděpodobné, že služby v čele s obchodem zažily další špatný měsíc a vládní nařízení znovu dopadla především na kamenné prodejny nepotravinového zboží a služeb.
 To se mi líbí Odpovědět
13. 1. 9:05 Výrobu aut po celém světě komplikuje nedostatek čipů, hrozí nedostatek nových vozů
Lidové noviny
Více než rok od svého vypuknutí si nemoc covid-19 stále hledá způsoby, jak zasáhnout výrobce aut. Když nový typ koronaviru téměř smazal poptávku po autech, nyní brzdí dodávky čipů, tedy jedné z důležitých součástek.
 To se mi líbí Odpovědět
13. 1. 8:58 Boeing vykázal prudký pokles dodávek, dodal nejméně letadel ta 43 let
Patria
Americká společnost Boeing loni dodala zákazníkům pouze 157 letadel, tedy nejméně za 43 let. Dodávky byly o zhruba 60 procent nižší než v roce 2019. Vyplývá to podle agentury Reuters z dnešních údajů podniku.
 To se mi líbí Odpovědět
13. 1. 8:57 Víc zpráv kolem vakcín = trhy v úvodu zamíří výše
Patria
Na vlně nových a nových zpráv o vakcínách proti covid-19 budou zřejmě ve středu zahajovat směrem výše akciové trhy v Evropě. To v situaci, kdy byl zpřísněn ři prodloužen lockdown v Německu, Nizozemí a z řady zemí přocházejí nové rekordy v počtu zachycených případů.
 To se mi líbí Odpovědět
13. 1. 8:40 Křetínský na pandemii vydělal, hodnota podílů stoupla o 15 miliard
MF Dnes
Hodnota menšinových podílů ve veřejně obchodovaných společnostech Daniela Křetínského, Patrika Tkáče a manažerů jimi spoluvlastněného Energetického a průmyslového holdingu vzrostla ke konci loňského roku o 587 milionů eur, tedy v přepočtu o 15,4 miliardy korun.
 To se mi líbí Odpovědět
13. 1. 7:00 legalTV.cz: Přijdete kvůli novému oddlužení o své peníze?
Lidové noviny
Koronavirová pandemie má výrazný ekonomický dopad jak na podnikatele, tak na spotřebitele. Mnoho lidí se ocitlo v dluhové pasti. Zvlášť když mají na svém kontě více exekucí, sami se z toho nedostanou.
 To se mi líbí Odpovědět
13. 1. 5:00 Injekce největší cestovce světa zvedá Němce ze židlí. Peníze daňových poplatníků zachraňují ruského oligarchu
Lidové noviny
Německá vláda chrání před koronakrizí největší cestovní společnost světa. Mezinárodní skupině TUI teď naordinovala od loňského jara již třetí miliardovou injekci. Tím však doslova nadzvedla mandle místním daňovým poplatníkům – hlavně proto, že největším akcionářem společnosti je ruský oligarcha Alexej Mordašov.
 To se mi líbí Odpovědět
13. 1. 0:00 BESIP bude válčit s rychlou jízdou levnějším pojištěním pro auta s omezovačem
MF Dnes
Kdo se vybaví zařízením upozorňujícím, nebo přímo znemožňujícím překračování nejvyšší povolenou rychlost, měl by mít levnější pojištění auta. Tak lze ve zkratce shrnout nápad, se kterým v nové strategii přišla státní organizace BESIP zabývající se bezpečností silničního provozu. Možná ale narazí na českou realitu.
 To se mi líbí Odpovědět
13. 1. 0:00 Stravenky vs. stravenkový paušál. Svedou boj o výsadní místo mezi benefity
MF Dnes
Místo stravenek mohou letos zaměstnavatelé poprvé nabídnout svým pracovníkům takzvaný stravenkový paušál. Stravenkové firmy se tak dostaly do situace, kdy musejí o svůj výdělečný byznys pořádně zabojovat. Jejich zisky totiž závisejí na tom, nakolik zaměstnavatele a zaměstnance přesvědčí o tom, že papírové poukázky jsou lepší než peníze.
 To se mi líbí Odpovědět
Nahoru

Nastavení data

Dnes je Čtvrtek, 28. ledna 2021

+ 1 -
+ 1 -
+ 2016 -

Zavřít

S používání webových stránek newsbelow.cz, souhlasíte s využíváním cookies ve vašem prohlížeči.

Pokračovat