Zpět Byznys Úterý, 12. ledna 2021
Hledat Rubriky 12. 1.
Close
Inzerce
12. 1. 22:01 Wall Street přešlapovala na místě
Patria
Trhy v USA přešlapovaly na místě, když pozitivní náladu poměrně brzdí růst na výnosech amerických státních bondů. Desetiletý dluhopis se nyní dá koupit s ročním úrokem 1,132 procenta (nejvýše od března loňského roku).
 To se mi líbí Odpovědět

Komentáře

Zatím žádný komentář...
Kurzy měn
EUR 26,03 -0,211%
USD 21,48 +0,028%
CHF 24,19 +0,066%
12. 1. 20:52 Zásilkovna končí spolupráci s Českou poštou. Vadí jí kvalita služeb a ceny
MF Dnes
Logistická firma Zásilkovna oznámila v úterní tiskové zprávě, že k 31. lednu ukončila spolupráci s Českou poštou. Důvodem je dlouhodobá nespokojenost s kvalitou služeb České pošty a neustálé jednostranné zvyšování cen. Pošta podle vyjádření předpokládala, že jednání o cenách budou pokračovat.
 To se mi líbí Odpovědět
12. 1. 20:42 Číňané kritizují reklamu na odličovací ubrousky. Uráží nenalíčené ženy
MF Dnes
Kontroverzní reklama na odličovací ubrousky, v níž si žena setře zkrášlující make-up, aby se zbavila pronásledovatele, vyvolala v Číně pobouření. Někteří uživatelé sociálních sítí ji označili za urážku vůči nenalíčeným ženám, další ji kritizovali pro její vyznění, podle kterého se ženy stávají obětmi násilí kvůli vlastnímu chování.
 To se mi líbí Odpovědět
12. 1. 20:23 Zásilkovna ukončila spolupráci s Českou poštou, důvodem je nespokojenost s kvalitou služeb
Lidové noviny
Logistická firma Zásilkovna ukončila k 31. lednu spolupráci s Českou poštou. Důvodem ukončení spolupráce je dlouhodobá nespokojenost s kvalitou služeb České pošty a neustálé jednostranné zvyšování jejích cen. Oznámila to v tiskové zprávě. Pošta podle vyjádření pro předpokládala, že jednání o cenách budou pokračovat.
 To se mi líbí Odpovědět
12. 1. 20:00 Módní byznys neopouštím. Blažek představil plán na obnovu firmy v insolvenci
MF Dnes
Oděvní firma Blažek Praha na sebe po Vánocích podala návrh na insolvenci. Svým věřitelům dluží bezmála 87 milionů korun. Majitel společnosti se však nevzdává. „Žádný konec se nekoná. Naopak. Čas, který jsme získali moratoriem jsme nepromarnili,“ říká Ladislav Blažek v rozhovoru pro iDNES.cz.
 To se mi líbí Odpovědět
12. 1. 19:24 Antimonopolní úřad zakázal vnitru nákup zbraní pro policii bez soutěže
Lidové noviny
Policie ČR nesmí odebrat pušky a samopaly od společnosti C.I.D., se kterou ministerstvo vnitra uzavřelo smlouvu. Její plnění zakázal Úřad pro ochranu hospodářské soutěže (ÚOHS) a potvrdil jej i předseda Petr Mlsna. Úřad o tom informoval v tiskové zprávě. Policejní prezidium podle mluvčí Kateřiny Rendlové rozhodnutí respektuje, zbraně tedy od firmy nepřebere.
 To se mi líbí Odpovědět
12. 1. 18:07 Boeing vykázal prudký pokles dodávek, výrazně zaostal za konkurenčním Airbusem
Lidové noviny
Americká společnost Boeing loni dodala zákazníkům pouze 157 letadel, tedy nejméně za 43 let. Dodávky byly o zhruba 60 procent nižší než v roce 2019. Vyplývá to podle agentury Reuters z údajů podniku.
 To se mi líbí Odpovědět
12. 1. 17:42 Schlumberger podle Morningstar nejpodhodnocenější akcie pro letošní rok
Patria
33 podhodnocených akcií pro letošní rok jmenuje na svých stránkách Morningstar a z přiložených tabulek se zdá, že nejpodhodnocenější je energetický Schlumberger.
 To se mi líbí Odpovědět
12. 1. 17:23 Soud odsouhlasil návrh na reorganizaci oděvní firmy Blažek, ta plánuje zavřít některé prodejny
Lidové noviny
Městský soud v Praze odsouhlasil návrh na reorganizaci sítě obchodů s pánskou módou značky Blažek. Vyplývá to z insolvenčního rejstříku. Na informaci upozornil server iHNED.cz. Firma eviduje více než 150 věřitelů, kterým dluží dohromady téměř 87 milionů korun. Společnost dostalo do platební neschopnosti nucené zavření prodejen během první a druhé vlny koronavirové epidemie. Firma na sebe podala návrh na insolvenci na konci loňského roku a zároveň soud požádala o povolení reorganizace.
 To se mi líbí Odpovědět
12. 1. 17:07 Akcie přešlapují, výnosy opět rostou. Německu hrozí uzávěra do Velikonoc
Patria
U klíčových akciových indexů dnes nesledujeme zásadní pohyb. Evropské benchmarky se během dne sesunuly mírně do záporu z pozic těsně v plusu. Wall Street naproti tomu obchoduje mírně v zeleném.
 To se mi líbí Odpovědět
12. 1. 16:46 Burger King se mění, po více než dvaceti letech přichází s novým logem
MF Dnes
Americký řetězec rychlého občerstvení Burger King přestavuje své nové logo, obsahuje pouze dvě barvy a skrývá v sobě tvar hamburgeru. Předchozí tříbarevné logo používal Burger King od roku 1999. Nový poznávací znak je výrazně podobný tomu, který se používal v devadesátých letech.
 To se mi líbí Odpovědět
12. 1. 16:43 Britský finanční sektor si ještě počká, než se mu otevřou evropské brány
Patria
Evropská unie s otevřením svých bran britskému finančnímu sektoru nespěchá a tlumí veškeré zbývající naděje, že by obchodní dohoda o brexitu odemkla přístup bankám a dalším finančním firmám na trh.
 To se mi líbí Odpovědět
12. 1. 16:04 Aktualizováno Aerolinkám Smartwings a ČSA se rekordně propadly tržby, loni s nimi cestovalo o téměř 82 procent méně lidí
Lidové noviny
Letecká skupina Smartwings Group, kam patří značky Smartwings a ČSA, loni přepravila 1,8 milionu lidí. To je meziročně o 81,5 procenta méně. Obří pokles způsobila koronavirová krize, během níž skupině klesly tržby až o 90 procent. Informovala o tom mluvčí skupiny Vladimíra Dufková.
 To se mi líbí Odpovědět
12. 1. 15:52 Kašpar, Melichar a Baltazar. Unikátní igráčci v aukci podpoří sbírku
MF Dnes
V ulicích letos kvůli epidemickým opatřením chybí tříkráloví koledníci, přesto tyto biblické postavy přispívají k lepšímu výsledku tradiční Tříkrálové sbírky. Výrobce populárního igráčka, firma Efko-karton z Nového Veselí na Žďársku, totiž vytvořil sběratelský unikát.
 To se mi líbí Odpovědět
12. 1. 15:46 ČEZ: Páteční problémy evropské sítě odvracely i jaderné zdroje ČR
Patria
Páteční problémy evropské sítě s dodávkami elektřiny odvracely také české jaderné elektrárny. Jejich provozovatel, společnost ČEZ, dnes v tiskové zprávě uvedl, že operátoři obou jaderných elektráren v pátek dohromady uskutečnili přes 30 úkonů k tomu, aby pomohli situaci v síti řešit.
 To se mi líbí Odpovědět
12. 1. 15:28 ČNB loni zvýšila zisk na rekordních 91,9 miliardy korun
Patria
Česká národní banka loni zvýšila zisk na rekordních 91,9 miliardy korun. O rok dříve centrální banka vykázala zisk 57,9 miliardy korun. Vyplývá to z dnes zveřejněných údajů o bilanci ČNB.
 To se mi líbí Odpovědět
12. 1. 15:04 Aerolinky Smartwings loni přišly o 80 procent pasažérů
MF Dnes
Na palubách letadel Smartwings a ČSA se v loňském roce vydalo na cestu 1,8 milionu pasažérů. To je proti roku 2019 propad o neobvyklých 81,47 procenta. I po koronavirovém zásahu zůstává skupina na pražském letišti největším dopravcem.
 To se mi líbí Odpovědět
12. 1. 14:54 Aktualizováno Česká národní banka loni zvýšila zisk na rekordních 91,9 miliardy korun
Lidové noviny
Česká národní banka loni zvýšila zisk na rekordních 91,9 miliardy korun. O rok dříve centrální banka vykázala zisk 57,9 miliardy korun. Vyplývá to z v úterý zveřejněných údajů o bilanci ČNB. Dosud nejvyšší zisk měla ČNB v roce 2013, a to 73,1 miliardy korun.
 To se mi líbí Odpovědět
12. 1. 14:50 ČNB loni zvýšila zisk. Vykázala rekordních 91,9 miliardy korun
MF Dnes
Česká národní banka loni zvýšila zisk na rekordních 91,9 miliardy korun. O rok dříve centrální banka vykázala zisk 57,9 miliardy korun. Vyplývá to z dnes zveřejněných údajů o bilanci ČNB. Dosud nejvyšší zisk měla ČNB v roce 2013, a to 73,1 miliardy korun.
 To se mi líbí Odpovědět
12. 1. 14:48 Damodaran: Nevěřte zjednodušeným poučkám
Patria
Známý valuační a investiční odborník Aswath Damodaran na svém blogu přemítá o uplynulém roce a o lekcích, které (nejen on) přinesl. Podle profesora žijeme v době, ve které uctíváme data.
 To se mi líbí Odpovědět
12. 1. 14:48 Stát loni podnikatelům vyplatil asi 60 procent slíbené pomoci. Kompenzace činily 110 miliard korun
Lidové noviny
Pomoc státu podnikatelům byla podle Hospodářské komory ČR loni asi o 40 procent nižší, než vláda na jaře deklarovala. Kompenzace kvůli pandemii činily 110 miliard korun. Fakticky stát vyplatil podporu 23 miliard Kč, formou daňových úlev a odkladů plateb podnikatelé ušetřili 87 miliard Kč. Vyplývá to z analýzy Hospodářské komory zveřejněné v úterý v tiskové zprávě, podle které má prezident komory Vladimír Dlouhý její výsledky v úterý představit na jednání Národní ekonomické rady vlády.
 To se mi líbí Odpovědět
12. 1. 14:41 České firmy jsou více na internetu a nebrání se ani robotizaci, uvádí ČSÚ
MF Dnes
České firmy se čím dál tím více přesouvají na internet. V počtu firemních webových stránek a v prodejích přes internet je Česko nad evropským průměrem. Velký rozvoj zažívá v posledních letech také zřizování firemních účtů na sociálních sítích a internetový prodej. Internet věcí pak používá již 44 % firem, vyplývá s průzkumů Českého statistického úřadu
 To se mi líbí Odpovědět
12. 1. 14:40 Marks & Spencer dočasně uzavírá pobočky v Česku. Důvodem jsou potíže s dodávkami zboží po brexitu
Lidové noviny
České pobočky britského řetězce supermarketů Marks & Spencer se v pátek dočasně uzavřou. Po zákazu prodeje módního a doplňkového zboží v rámci protiepidemických opatření už nebude možné v kamenné prodejně zakoupit ani potraviny. Důvodem jsou potíže při pobrexitovém dovozu z Velké Británie. Zboží včetně potravin bude možné dostát pouze přes e-shopy.
 To se mi líbí Odpovědět
12. 1. 14:26 Z Mladé fronty odešlo 98 procent zaměstnanců. Výplaty jim dluží vydavatelství od října
Lidové noviny
Z vydavatelství Mladá fronta, které je v konkurzu, odešlo 98 procent zaměstnanců. Členství Mladé frontě ukončila Unie vydavatelů a organizace ABC ČR, která ověřuje náklad tisku. Od října dluží vydavatelství zaměstnancům včetně členů managementu výplaty. Vyplývá to z informací generálního ředitele Mladé fronty Karla Novotného, zveřejněných v insolvenčním rejstříku.
 To se mi líbí Odpovědět
12. 1. 14:03 V Polsku platí daň z cukru, ceny alkoholu i nápojů prudce vzrostly
MF Dnes
V Polsku si od počátku nového roku zvykají na daň z cukru. Podle polské vlády a zastánců této daně mají vyšší ceny slazených nápojů či alkoholu předejít obezitě i dalším civilizačním nemocem. Státu by měla ročně do rozpočtů přinést v přepočtu 18 miliard korun.
 To se mi líbí Odpovědět
12. 1. 13:39 Marks & Spencer v Česku zavře prodejny potravin, dokud pandemie nepoleví
MF Dnes
Britský řetězec Marks & Spencer v pátek uzavře své prodejny potravin. Celkem pět pražských poboček nebude fungovat až do rozvolnění protiepidemických pravidel, oznámila firma na svém Facebooku. Potraviny by se měly opět otevřít společně s dalšími maloobchodními provozy.
 To se mi líbí Odpovědět
12. 1. 13:38 Twitter smazal přes 70.000 účtů spojených s konspirací QAnon
Patria
Americká technologická společnost Twitter smazala od pátku na své stejnojmenné sociální síti přes 70.000 účtů spojených s šířením spiklenecké teorie známé jako QAnon.
 To se mi líbí Odpovědět
12. 1. 13:33 Spíš než škrty lze po změně daní čekat ve mzdách pomalejší růst
MF Dnes
Ušetřit na personálních nákladech snížením mezd ve chvíli, kdy se zaměstnancům zvedají čisté příjmy kvůli nižším daním, by pro některé firmy mohlo být na první pohled lákavé. Zákoník práce ovšem zaměstnavatelům neumožňuje jen tak jednoduše sáhnout lidem na výši platu. Výdělky proto budou spíše méně růst.
 To se mi líbí Odpovědět
12. 1. 12:53 Bloomberg: Karanténní opatření se protahují, eurozóna míři do dvojité recese
Patria
Ekonomika eurozóny na počátku letošního roku znovu spěje ke kontrakci v době, kdy další vlna pandemie noří tento region do dvojité recese. Analytici bank, včetně JPMorgan a UBS Group, snižují prognózy tak, aby odpovídaly novým karanténním opatřením (na některých místech tvrdších než kdy dříve) a vyhlídce toho, že nová mutace koronaviru pustošící Velkou Británii se přesune i na kontinent.
 To se mi líbí Odpovědět
12. 1. 12:46 Balíkový přepravce GLS kvůli poptávce rozšíří centrum v Jihlavě
MF Dnes
Balíkový přepravce GLS rozšíří mezinárodní třídicí centrum v Jihlavě, aby už během letošních Vánoc mohl zvýšit objem zpracovaných zásilek o polovinu. Do podzimu přistaví halu za 12 milionů eur (v přepočtu za víc než 300 milionů korun) a plánuje další rozšíření areálu. Stavbu nové haly firma slavnostně zahájila v tomto týdnu, uvedl ředitel GLS Česká republika Pavel Včela.
 To se mi líbí Odpovědět
12. 1. 12:20 NYT: Od Trumpa se odklání i Deutsche Bank, jeho úvěrový partner
Patria
Od amerického prezidenta Donalda Trumpa se po nepokojích v Kapitolu z minulého týdne odklání i největší německá bankovní společnost Deutsche Bank, která je Trumpovým hlavním úvěrovým partnerem.
 To se mi líbí Odpovědět
12. 1. 12:20 Cestovní kanceláře hlásí enormní zájem o letní dovolené, Češi kupují hlavně Turecko a Řecko
Lidové noviny
Zájem o nákup zájezdů na léto je podle cestovních kanceláří značný. Mnoho Čechů se chystá letní dovolenou strávit v Turecku, kam loni kvůli pandemii koronaviru cestovat nemohli. Tradičně vysoká poptávka je po Řecku, na předních místech prodejů jsou také Bulharsko či Egypt.
 To se mi líbí Odpovědět
12. 1. 12:04 Od Trumpa se odklání německá bankovní společnost Deutsche Bank, jeho úvěrový partner
Lidové noviny
Od amerického prezidenta Donalda Trumpa se po nepokojích v Kapitolu z minulého týdne odklání i největší německá bankovní společnost Deutsche Bank, která je Trumpovým hlavním úvěrovým partnerem.
 To se mi líbí Odpovědět
12. 1. 11:58 Češi nakupují letní zájezdy do Turecka i Řecka, navzdory koronaviru
MF Dnes
Zájem o nákup letních zájezdů v předprodejích, tzv. first minute je značný. Mnoho Čechů se chystá letní dovolenou strávit v například Turecku, kam loni kvůli pandemii koronaviru nebylo možné cestovat.
 To se mi líbí Odpovědět
12. 1. 11:14 Bude Trump odvolán? Úterý je pro trhy zatím klidné
Patria
V Asii slušně vyrostly třeba čínské akciové indexy, ale západní Evropa se příliš vzhůru nevydává. Sice převládá zelená barva, ale spíše je to stále balancování kolem včerejších závěrečných úrovní.
 To se mi líbí Odpovědět
12. 1. 10:57 Podnikání loni přerušilo rekordních sto tisíc živnostníků, situace se zhoršuje
MF Dnes
Celkem 99 329 živnostníků loni přerušilo podnikání, což je o 43 procent více než v roce 2019. Trend ukončování podnikatelských aktivit nabral ve druhé polovině roku na tempu, informovala v úterý poradenská společnost Bisnode A Dun & Bradstreet Company.
 To se mi líbí Odpovědět
12. 1. 10:55 Investiční tip Nvidia: Katalyzátor dalšího růstu již dnes večer?
Patria
O kvalitách Nvidie jako akciového titulu se není třeba dlouho rozepisovat. Její grafické karty podepírají většinu aktuálních technologických trendů, autonomními vozidly počínaje a umělou inteligencí konče.
 To se mi líbí Odpovědět
12. 1. 10:37 V Británii se draží klíč k místnosti, ve které zemřel Napoleon
MF Dnes
Britská aukční síň Sotheby’s nabízí ke koupi klíč k místnosti, ve které zemřel francouzský státník a vojevůdce Napoleon Bonaparte. Podle odhadu by se mohl prodat za 3000 až 5000 liber (87 000 až 145 000 Kč). V internetové aukci je zatím nejvyšší nabídka už 9000 liber. Aukce končí za dva dny.
 To se mi líbí Odpovědět
12. 1. 10:26 Škoda Auto dodala loni kvůli pandemii téměř o pětinu aut méně. Nejvyšší propad měla Fabia
Lidové noviny
Mladoboleslavská automobilka Škoda Auto dodala v loňském roce kvůli pandemii koronaviru meziročně skoro o pětinu aut méně. Svým zákazníkům po celém světě dodala 1 004 800 vozů, což je o 19,1 procenta méně než v roce 2019, kdy dodala 1 242 800 vozidel. Automobilka to v úterý uvedla v tiskové zprávě. Největší propad mezi modely nastal u Fabie.
 To se mi líbí Odpovědět
12. 1. 10:19 Stavební spořitelny poskytly na úvěrech o třetinu víc peněz, smluv bylo méně
MF Dnes
Stavební spořitelny loni poskytly úvěry za 68,3 miliardy korun, což je meziroční nárůst o 35 procent. Naopak zájem o nové smlouvy o stavebním spoření loni klesl o pět procent na zhruba 520 tisíc. Vyplývá to z údajů všech pěti tuzemských spořitelen.
 To se mi líbí Odpovědět
12. 1. 10:11 Tržby britských maloobchodů loni kvůli koronaviru rekordně klesly
Patria
Tržby britských maloobchodů v loňském roce kvůli pandemii nemoci covid-19 klesly o 0,3 procenta, uvedlo dnes Sdružení britských maloobchodníků (BRC).
 To se mi líbí Odpovědět
12. 1. 9:40 Piráti schválili společnou koaliční kandidaturu se Starosty
Patria
Piráti budou v říjnových volbách do Sněmovny kandidovat společně s hnutím Starostové a nezávislí (STAN). V internetovém hlasování, do kterého se mohli zapojit všichni členové Pirátů, podpořilo koaliční dohodu obou uskupení 668 z 848 hlasujících.
 To se mi líbí Odpovědět
12. 1. 9:10 Rozbřesk: Česko při startu očkování zaostává, rozhodnou však nadcházející měsíce
Patria
Česko není jedinou zemí, kde start očkování proti COVID-19 zatím mírně řečeno “drhne”. Podobně jako my zatím naočkovala méně než půl procenta populace i řada dalších menších evropských zemí, včetně Švédska, Maďarska nebo Nizozemí.
 To se mi líbí Odpovědět
12. 1. 8:51 Evropské burzy mohou dnes začít opatrně v plusu. Rostou bitcoin i zlato
Patria
Americké akcie včera poprvé po pěti seancích klesly a evropský začátek obchodování s akciemi by dnes mohl být opatrný, i když nálada se pozvolna zvedá.
 To se mi líbí Odpovědět
12. 1. 8:48 Útok na Kapitol byl už příliš. Americké banky přestávají dotovat politiky
MF Dnes
Středeční útok příznivců Donalda Trumpa na washingtonský Kapitol pocítí obě politické strany ve svých kasách. Po násilnostech, které si vyžádaly pět obětí, největší americké banky pozastavují finanční podporu americkým kongresmanům a senátorům. Další korporace stoply dary pouze pro republikány, kteří hlasovali proti potvrzení vítězství Joe Bidena.
 To se mi líbí Odpovědět
12. 1. 8:18 Michl:Od ČNB nyní očekávejte stabilitu sazeb
Patria
Česká národní banka by měla prozatím držet úrokové sazby beze změny, neboť domácí ekonomika zasažená pandemií koronaviru potřebuje stabilitu, uvedl člen bankovní rady Aleš Michl v rozhovoru pro média.
 To se mi líbí Odpovědět
12. 1. 8:15 ČR zatím nevstoupí do bankovní unie, rozhodla vláda
Patria
Česká republika by zatím neměla nadále vstupovat do bankovní unie. Nedoporučilo to ministerstvo financí v aktualizované verzi studie, kterou dnes schválila vláda.
 To se mi líbí Odpovědět
12. 1. 5:00 Zákaz vstupu na svah lidé ignorují. Je těžké to ukočírovat, někteří jsou arogantní, stěžují si vlekaři
Lidové noviny
Čerstvá sněhová nadílka o víkendu přitáhla na hory davy lidí. Na mnohých místech kolabovala doprava a vládou uzavřené areály praskaly ve švech. Provozovatelé, kterým v pondělí vláda schválila finanční podporu, si stěžují na bezohlednost návštěvníků a časté porušování pravidel.
 To se mi líbí Odpovědět
12. 1. 0:00 Do byznysu s penzijním spořením míří nový hráč, poprvé po osmi letech
MF Dnes
Na český penzijní trh již brzy vstoupí devátý hráč. Finanční skupina Partners chce během prvního čtvrtletí rozjet novou penzijní společnost. Licenci od České národní banky i jméno už má – ponese název Rentea. Teď se jen čeká na dokončení registrace nových fondů, které bude Rentea spravovat. Partners počítají s investicí kolem 300 milionů korun.
 To se mi líbí Odpovědět
12. 1. 0:00 TEST olejů: nejhorší je kokosový, zdravější je i sádlo
MF Dnes
Na smažení a fritování, do salátů, omáček i dresinků... Do velkého srovnání olejů a tuků jsme vybrali dvacet výrobků. Na co se v kuchyni hodí? A které jsou nejzdravější?
 To se mi líbí Odpovědět
Nahoru

Nastavení data

Dnes je Čtvrtek, 28. ledna 2021

+ 1 -
+ 1 -
+ 2016 -

Zavřít

S používání webových stránek newsbelow.cz, souhlasíte s využíváním cookies ve vašem prohlížeči.

Pokračovat