Zpět MF Dnes Pondělí, 11. ledna 2021
Hledat Rubriky 11. 1.

MF Dnes

Pondělí, 11. ledna 2021
Close
Inzerce
11. 1. 20:14 Byty v Česku opět zdražily. Průměr je přes 70 tisíc za metr čtvereční
MF Dnes
Ceny bytů v Praze a krajských městech loni ve třetím čtvrtletí meziročně vzrostly v průměru o 15,8 procenta na 70 300 korun za metr čtvereční. Tempo růstu bylo nejvyšší od března 2018. Ve třetím čtvrtletí byla nejdražší Praha s 94 300 korun za metr čtvereční a nejlevnější Ústí nad Labem s 22 800 Kč/m2.
 To se mi líbí Odpovědět

Komentáře

Zatím žádný komentář...
Kurzy měn
EUR 26,03 -0,211%
USD 21,48 +0,028%
CHF 24,19 +0,066%
11. 1. 19:54 Aktualizováno Brexit v praxi. Místo potravin jsou v Marks & Spencer omluvné cedule
MF Dnes
Britský řetězec Marks & Spencer se kvůli brexitu potýká s obtížemi při zásobování svých českých poboček. Místo balíčků s potravinami našli zákazníci po víkendu prázdné regály a omluvné cedule. V prodejnách chybí především čerstvé potraviny.
 To se mi líbí Odpovědět
11. 1. 18:19 České dráhy chystají škrty v platech i propouštění kvůli výpadku tržeb
MF Dnes
Více než čtyřmiliardový výpadek v tržbách v důsledku koronavirových opatření plánují České dráhy alespoň částečně zalepit propouštěním a snižováním platů. Obojí by se mělo podle nově zvoleného generálního ředitele Ivana Bednárika týkat administrativních pracovníků, zatímco provozní zaměstnanci jako strojvedoucí nebo průvodčí, se obávat nemusejí.
 To se mi líbí Odpovědět
11. 1. 18:04 Aktualizováno Paušální daň na poslední chvíli. Dnes mají podnikatelé poslední šanci
MF Dnes
Drobní podnikatelé mají poslední šanci se přihlásit do systému paušální daně. Podat oznámení je možné nejpozději do pondělí 11. ledna včetně, a to zasláním přes datovou schránku, poštou nebo osobním doručením na podatelnu finančního úřadu, ten svoji otevírací dobu prodloužil.
 To se mi líbí Odpovědět
11. 1. 17:53 Horalům pomohou kompenzace v přežití. Věří však v brzké otevření areálů
MF Dnes
Provozovatel vleků a skiareálů vládní kompenzace přivítali, rozhodně však nepokryjí všechny jejich náklady. Horští podnikatelé zároveň doufají, že budou moci brzy otevřít a přivítat lyžaře.
 To se mi líbí Odpovědět
11. 1. 16:52 Za studiem do Británie lidé mohou, brigádníci nejspíš jen s vízem
MF Dnes
Definitivní ukončení svazku mezi Británií a Evropskou unií nebrání zájemcům zlepšovat si v ostrovní zemi svou angličtinu. U dlouhodobého studia nebo pracovních pobytů ale bude zřejmě nutné mít vízum, uvedl mluvčí Student Agency Aleš Ondrůj.
 To se mi líbí Odpovědět
11. 1. 16:34 Muskův Twitter v akci. Po omylu prudce vzrostly akcie neznámé firmy
MF Dnes
Spoluzakladatel americké společnosti Tesla Elon Musk vyzval v průběhu minulého týdne své příznivce, aby používali šifrovanou komunikační platformu Signal. Ta se podobá aplikacím, jako je Facebook Messenger nebo WhatsApp. Část příznivců však Muska nepochopila a místo toho začala nakupovat akcie malé a neznámé firmy Signal Advance.
 To se mi líbí Odpovědět
11. 1. 14:24 Akcie Twitteru po zablokování Trumpova účtu padají. Hrozí úbytek uživatelů
MF Dnes
Akcie americké internetové společnosti Twitter výrazně oslabují po trvalém zablokování účtu Donalda Trumpa. Na frankfurtské burze klesla jejich cena už zhruba až o osm procent. Účet prezidenta Spojených států měl více než 88 milionů sledujících.
 To se mi líbí Odpovědět
11. 1. 14:02 Evropě hrozil masivní blackout. Rakušané narychlo zapojili jádro i uhlí
MF Dnes
Kvůli silnému poklesu frekvence v elektrické přenosové soustavě hrozil v pátek Evropě masivní výpadek dodávek elektřiny, takzvaný blackout. S odvoláním na dodavatele energie Wien Energie a EVN o tom informovala agentura APA. Ke stabilizaci sítě musely rakouské elektrárny okamžitě dodat energii. Podle EVN ale Rakousku situaci pomohla zvládnout i elektřina z jaderných a uhelných elektráren v sousedních zemích.
 To se mi líbí Odpovědět
11. 1. 13:05 Podpora už došla, říkají autobusoví dopravci. A chtějí další miliardu
MF Dnes
Zájezdoví dopravci vyzvali ministra Karla Havlíčka k prodloužení finanční podpory. Peníze, které dostali loni v programu Covid-Bus, stačily podle nich jen na pokrytí výdajů v uplynulém roce. Proto se teď dožadují nových kompenzací.
 To se mi líbí Odpovědět
11. 1. 12:11 Aktualizováno Skončí bitcoinová horečka? Kryptoměna zažila nejhorší propad od března
MF Dnes
Bitcoin zažil velký pád. Za pouhých 24 hodin klesla cena této virtuální měny o osm tisíc dolarů, v přepočtu o zhruba 172 000 korun. Ještě v pátek se přitom tato kryptoměna blížila k magické hranici 42 000 amerických dolarů, což je více než 900 000 korun.
 To se mi líbí Odpovědět
11. 1. 11:38 Vzrostl počet kyberútoků ve zdravotnictví, atraktivním cílem jsou nemocnice
MF Dnes
O 45 procent vzrostl za poslední dva měsíce počet kyberútoků ve zdravotnictví. Jde o nejvíc napadnuté odvětví. Rekord v tomto směru drží střední Evropa, kde je nárůst 145 procent. V ostatních sektorech se útoky zvýšily o 22 procent.
 To se mi líbí Odpovědět
11. 1. 10:30 Vládní dluh zůstává nad dvěma biliony korun, na podzim mírně klesl
MF Dnes
Vládní dluh ČR stoupl ve 3. čtvrtletí meziročně o 386,4 miliardy Kč na 2,1709 bilionu korun. Proti letošnímu druhému čtvrtletí, kdy byl nejvyšší za posledních 20 let, ale mírně klesl. Vyplývá to z údajů, které v pondělí zveřejnil Český statistický úřad (ČSÚ). Na výši dluhu se podepisují zejména protiepidemická opatření.
 To se mi líbí Odpovědět
11. 1. 10:25 Vláda projedná pomoc cestovkám. COVID záruka CK má pomoci malým
MF Dnes
Chystaný program COVID záruka CK pomůže podle Asociace českých cestovních kanceláří a agentur (AČCKA) především malým a středním kancelářím při získání pojištění pro případ úpadku. Vláda by se měla programem zabývat na dnešním jednání.
 To se mi líbí Odpovědět
11. 1. 9:38 Čína chce svůj vůz bez řidiče. Auto budoucnosti vyvíjí firmy Baidu a Geely
MF Dnes
Čínské firmy naskočily do závodu ve vývoji plnohodnotných samořiditelných aut. Tamní internetový vyhledávač Baidu, obdoba Googlu, chce ve spolupráci s automobilkou Geely vytvořit chytrý vůz budoucnosti pro největší automobilový trh na světě. Bude na elektřinu a bez řidiče, uvedl Baidu ve svém pondělním sdělení.
 To se mi líbí Odpovědět
11. 1. 0:00 Vláda soukromou dálnici schválila. Zákonodárci však poukazují na problém
MF Dnes
Dvaatřicet kilometrů dlouhý úsek dálnice mezi Příbramí a Miroticemi má nakročeno k tomu, stát se první dálniční stavbou, kterou místo státu postaví soukromý investor. Minulý týden projekt schválila vláda a nyní se rýsuje i shoda napříč poslaneckými kluby.
 To se mi líbí Odpovědět
11. 1. 0:00 Potraviny stále zdražují. Klima i krize potlačí ceny stále výš, říká OSN
MF Dnes
Ceny potravin v posledních sedmi měsících celosvětově rostly a v prosinci dosáhly svého maxima za posledních šest let. Zdražily všechny kategorie vyjma cukru, uvedla ve čtvrtek Organizace pro výživu a zemědělství, která patří pod OSN. Svět se podle ní momentálně nachází v období potravinové inflace. Důvodem je nejen klimatická změna, ale i zásoby, které si státy dělají.
 To se mi líbí Odpovědět
Nahoru

Nastavení data

Dnes je Čtvrtek, 28. ledna 2021

+ 1 -
+ 1 -
+ 2016 -

Zavřít

S používání webových stránek newsbelow.cz, souhlasíte s využíváním cookies ve vašem prohlížeči.

Pokračovat