Zpět Byznys Pondělí, 11. ledna 2021
Hledat Rubriky 11. 1.
Close
Inzerce
11. 1. 20:14 Byty v Česku opět zdražily. Průměr je přes 70 tisíc za metr čtvereční
MF Dnes
Ceny bytů v Praze a krajských městech loni ve třetím čtvrtletí meziročně vzrostly v průměru o 15,8 procenta na 70 300 korun za metr čtvereční. Tempo růstu bylo nejvyšší od března 2018. Ve třetím čtvrtletí byla nejdražší Praha s 94 300 korun za metr čtvereční a nejlevnější Ústí nad Labem s 22 800 Kč/m2.
 To se mi líbí Odpovědět

Komentáře

Zatím žádný komentář...
Kurzy měn
EUR 26,03 -0,211%
USD 21,48 +0,028%
CHF 24,19 +0,066%
11. 1. 19:54 Aktualizováno Brexit v praxi. Místo potravin jsou v Marks & Spencer omluvné cedule
MF Dnes
Britský řetězec Marks & Spencer se kvůli brexitu potýká s obtížemi při zásobování svých českých poboček. Místo balíčků s potravinami našli zákazníci po víkendu prázdné regály a omluvné cedule. V prodejnách chybí především čerstvé potraviny.
 To se mi líbí Odpovědět
11. 1. 19:49 Akcie Twitteru po zablokování Trumpova účtu výrazně oslabují. Za čin schytal kritiku i od Merkelové
Lidové noviny
Akcie americké internetové společnosti Twitter po trvalém zablokování účtu prezidenta Spojených států Donalda Trumpa výrazně oslabují. Na newyorské burze v pondělí jejich cena klesla až o 12 procent. Tržní hodnota podniku se snížila o téměř pět miliard dolarů (zhruba 108 miliard Kč), napsala agentura Reuters.
 To se mi líbí Odpovědět
11. 1. 18:41 Program COVID záruka CK bude dokončen tento týden, uvedl ministr Havlíček. Po podpoře je velká poptávka
Lidové noviny
Program pomoci cestovním kancelářím (CK) při získání pojištění v případě úpadku, tedy COVID záruka CK, bude podle ministra průmyslu a obchodu Karla Havlíčka (za ANO) dokončen tento týden. Na jednání vlády se dostane pravděpodobně nadcházející pondělí. Havlíček to řekl v pondělí na tiskové konferenci po jednání kabinetu.
 To se mi líbí Odpovědět
11. 1. 18:19 České dráhy chystají škrty v platech i propouštění kvůli výpadku tržeb
MF Dnes
Více než čtyřmiliardový výpadek v tržbách v důsledku koronavirových opatření plánují České dráhy alespoň částečně zalepit propouštěním a snižováním platů. Obojí by se mělo podle nově zvoleného generálního ředitele Ivana Bednárika týkat administrativních pracovníků, zatímco provozní zaměstnanci jako strojvedoucí nebo průvodčí, se obávat nemusejí.
 To se mi líbí Odpovědět
11. 1. 18:04 Aktualizováno Paušální daň na poslední chvíli. Dnes mají podnikatelé poslední šanci
MF Dnes
Drobní podnikatelé mají poslední šanci se přihlásit do systému paušální daně. Podat oznámení je možné nejpozději do pondělí 11. ledna včetně, a to zasláním přes datovou schránku, poštou nebo osobním doručením na podatelnu finančního úřadu, ten svoji otevírací dobu prodloužil.
 To se mi líbí Odpovědět
11. 1. 17:53 Horalům pomohou kompenzace v přežití. Věří však v brzké otevření areálů
MF Dnes
Provozovatel vleků a skiareálů vládní kompenzace přivítali, rozhodně však nepokryjí všechny jejich náklady. Horští podnikatelé zároveň doufají, že budou moci brzy otevřít a přivítat lyžaře.
 To se mi líbí Odpovědět
11. 1. 17:48 Aktualizováno Česko zatím nevstoupí do bankovní unie, rozhodla vláda. Navrhuje sledovat situaci po další tři roky
Lidové noviny
Česká republika by zatím neměla nadále vstupovat do bankovní unie. Nedoporučilo to ministerstvo financí v aktualizované verzi studie, kterou dnes schválila vláda. Na twitteru o tom informovala ministryně financí Alena Schillerová (za ANO).
 To se mi líbí Odpovědět
11. 1. 17:46 Nevídaný posun ve smýšlení trhů?
Patria
Pátek přinesl určité překvapení, neřkuli záhadu. Dnes bych se rád věnoval jedné tezi, která se ji snaží vysvětlit. A podle které by vlastně docházelo k nevídanému posunu ve smýšlení trhů.
 To se mi líbí Odpovědět
11. 1. 17:33 Akcie se nezvedly a pod tlak se dostávají evropské dluhopisy
Patria
Hlavní trhy zůstávají i odpoledne v negativním módu. Technologickému sektoru neprospívá dohra davového útoku na Kapitol, tedy zrušení Trumpových účtů na Twitteru a Facebooku nebo jednostranné vypnutí Parleru Amazonem.
 To se mi líbí Odpovědět
11. 1. 16:52 Za studiem do Británie lidé mohou, brigádníci nejspíš jen s vízem
MF Dnes
Definitivní ukončení svazku mezi Británií a Evropskou unií nebrání zájemcům zlepšovat si v ostrovní zemi svou angličtinu. U dlouhodobého studia nebo pracovních pobytů ale bude zřejmě nutné mít vízum, uvedl mluvčí Student Agency Aleš Ondrůj.
 To se mi líbí Odpovědět
11. 1. 16:34 Muskův Twitter v akci. Po omylu prudce vzrostly akcie neznámé firmy
MF Dnes
Spoluzakladatel americké společnosti Tesla Elon Musk vyzval v průběhu minulého týdne své příznivce, aby používali šifrovanou komunikační platformu Signal. Ta se podobá aplikacím, jako je Facebook Messenger nebo WhatsApp. Část příznivců však Muska nepochopila a místo toho začala nakupovat akcie malé a neznámé firmy Signal Advance.
 To se mi líbí Odpovědět
11. 1. 15:39 AQUAPALACE, a.s. - Oznámení o výplatě výnosu dluhopisů AQUAPALACE VAR/34
Patria
AQUAPALACE, a.s. (IČ 29141729) Společnost AQUAPALACE, a.s. zveřejnila oznámení o výplatě výnosu dluhopisů AQUAPALACE VAR/34. Více informací ZDE. (komerční
 To se mi líbí Odpovědět
11. 1. 15:36 Cena Bitcoinu rapidně klesá, britské úřady varují před ztrátou celé investice
Lidové noviny
Cena digitální měny bitcoin v pondělí výrazně klesla. Z více než 41 000 dolarů (884.700 Kč), kde byla na konci minulého týdne, se dostala až pod 34 000 USD. Britský Úřad pro finanční etiku (FCA) později varoval, aby lidé, kteří investují do kryptoměn, byli připraveni na výrazné ztráty a také na eventualitu, že mohou přijít i o všechno. Bitcoin a další kryptoměny, na rozdíl třeba od akcií, nejsou v Británii a dalších zemích pojištěny.
 To se mi líbí Odpovědět
11. 1. 15:30 Kuřáci si opět připlatí. V únoru stoupne daň a průměrná cena krabičky se vyšplhá ke 110 korunám
Lidové noviny
Ještě hlouběji do peněženek budou muset v letošním roce sáhnout kuřáci. Od února začíná platit další zvýšení sazby daně z tabákových výrobků. Po loňském historicky největším zvýšení daně, a tedy i nejvyšším zdražení o zhruba 13 korun za krabičku, si tentokrát sice připlatí o něco méně, ale i tak cena balení 20 kusů cigaret vzroste citelně.
 To se mi líbí Odpovědět
11. 1. 15:05 Evropa byla v pátek na pokraji masivního výpadku elektřiny
Patria
Kvůli silnému poklesu frekvence v elektrické přenosové soustavě hrozil v pátek Evropě masivní výpadek dodávek elektřiny, takzvaný blackout. S odvoláním na dodavatele energie Wien Energie a EVN o tom informovala agentura APA.
 To se mi líbí Odpovědět
11. 1. 15:00 Letošní veletrh CES se soustředí na zdravotnickou elektroniku
Patria
V Las Vegas dnes začíná největší světový veletrh spotřební elektroniky CES. Letos se soustředí na telemedicínu a zdravotnickou elektroniku, které se do popředí zájmu dostaly za pandemie covidu-19.
 To se mi líbí Odpovědět
11. 1. 14:55 Nio chytřejší než Tesla?
Patria
Společnost Nio nemusí být na Západě tak známá jako Tesla, ale v Číně platí opak. Poukazuje na to CNBC s tím, že například podle Deutsche Bank má jako jediná potenciál na to, aby konkurovala BMW a podobným automobilkám.
 To se mi líbí Odpovědět
11. 1. 14:24 Akcie Twitteru po zablokování Trumpova účtu padají. Hrozí úbytek uživatelů
MF Dnes
Akcie americké internetové společnosti Twitter výrazně oslabují po trvalém zablokování účtu Donalda Trumpa. Na frankfurtské burze klesla jejich cena už zhruba až o osm procent. Účet prezidenta Spojených států měl více než 88 milionů sledujících.
 To se mi líbí Odpovědět
11. 1. 14:07 Twitteru po zablokování Trumpa výrazně klesly ceny akcií, s finančními dopady firma prý počítala
Lidové noviny
Akcie americké internetové společnosti Twitter po trvalém zablokování účtu prezidenta Spojených států Donalda Trumpa výrazně oslabují. Na frankfurtské burze v pondělí jejich cena klesla až o osm procent. Trumpův účet měl více než 88 milionů sledujících. Firma trvalé zablokování účtu oznámila v pátek večer a za důvod označila riziko dalšího podněcování k násilnostem.
 To se mi líbí Odpovědět
11. 1. 14:02 Evropě hrozil masivní blackout. Rakušané narychlo zapojili jádro i uhlí
MF Dnes
Kvůli silnému poklesu frekvence v elektrické přenosové soustavě hrozil v pátek Evropě masivní výpadek dodávek elektřiny, takzvaný blackout. S odvoláním na dodavatele energie Wien Energie a EVN o tom informovala agentura APA. Ke stabilizaci sítě musely rakouské elektrárny okamžitě dodat energii. Podle EVN ale Rakousku situaci pomohla zvládnout i elektřina z jaderných a uhelných elektráren v sousedních zemích.
 To se mi líbí Odpovědět
11. 1. 13:43 Důvěra investorů v ekonomiku eurozóny se díky očkování zvýšila
Patria
Důvěra investorů v ekonomiku eurozóny se v lednu vyšplhala na nejvyšší úroveň za téměř rok, a to kvůli optimismu ohledně očkování proti covidu-19. Vyplývá to z výsledků průzkumu, které dnes zveřejnila společnost Sentix.
 To se mi líbí Odpovědět
11. 1. 13:35 Bloomberg: Největší propad na bitcoinu od března otřásá vírou v kryptoboom
Patria
Prudký výprodej bitcoinů vyvolává obavy z toho, že by kryptoměnová bublina mohla prasknout. Bitcoin klesl v neděli a pondělí až o 21 %, což značí největší dvoudenní pokles od března.
 To se mi líbí Odpovědět
11. 1. 13:20 Pomoc pro vlekaře: skiareály dostanou až 530 korun denně za prázdnou sedačku na lanovce
Lidové noviny
Odškodné za prázdné kotvy, pomy a sedačkové lanovky dostanou provozovatelé skiareálů za období od 27. prosince do 22. ledna, což je termín, do kdy budou vleky skoro jistě mimo provoz. Náhrada se bude odvíjet od druhu lanovky a počtu míst na ní, řekl vicepremiér Karel Havlíček (za ANO) serveru Lidovky.cz
 To se mi líbí Odpovědět
11. 1. 13:07 Akcie obskurní firmy náhle vzrostly o stovky procent. Příznivci Elona Muska špatně pochopili jeho vzkaz
Lidové noviny
Miliardář a spoluzakladatel americké firmy Tesla Elon Musk minulý týden vyzval své příznivce, aby „používali Signal“. Myslel tím šifrovanou komunikační platformu, podobnou těm, jako je Messenger či WhatsApp. Část jeho příznivců ale vzkaz na twitteru nepochopila a místo toho začala nakupovat akcie malé a prakticky neznámé firmy Signal Advance. Akcie díky jejich nadšení zpevnily za jediný den o stovky procent.
 To se mi líbí Odpovědět
11. 1. 13:05 Podpora už došla, říkají autobusoví dopravci. A chtějí další miliardu
MF Dnes
Zájezdoví dopravci vyzvali ministra Karla Havlíčka k prodloužení finanční podpory. Peníze, které dostali loni v programu Covid-Bus, stačily podle nich jen na pokrytí výdajů v uplynulém roce. Proto se teď dožadují nových kompenzací.
 To se mi líbí Odpovědět
11. 1. 13:05 Týdenní výhled: Demokrati řeší stimul a odvolání Trumpa
Patria
Pro nejbližší obchodování na finančních trzích může být důležitá konfrontace velice optimistického vstupu do nového roku s nově se rýsujícími riziky. Klasické ohlédnutí, nakolik je euforie v souladu s realitou, jež čas od času přichází, by podle nás mělo zpomalit riziková aktiva v jejich jízdě.
 To se mi líbí Odpovědět
11. 1. 12:11 Aktualizováno Skončí bitcoinová horečka? Kryptoměna zažila nejhorší propad od března
MF Dnes
Bitcoin zažil velký pád. Za pouhých 24 hodin klesla cena této virtuální měny o osm tisíc dolarů, v přepočtu o zhruba 172 000 korun. Ještě v pátek se přitom tato kryptoměna blížila k magické hranici 42 000 amerických dolarů, což je více než 900 000 korun.
 To se mi líbí Odpovědět
11. 1. 12:09 Výrobce obuvi Dr. Martens plánuje vstup na londýnskou burzu
Patria
Britský výrobce kultovní obuvi Dr. Martens plánuje vstup na londýnskou akciovou burzu. Podíl ve firmě chce podle agentury Bloomberg prodat její majitel společnost Permira Holdings, a využít tak růstu akciových trhů z poslední doby.
 To se mi líbí Odpovědět
11. 1. 12:07 Sociální síť amerických konzervativců Parler je nedostupná. Vyřadili ji technologičtí obři
Lidové noviny
Sociální síť Parler, jež je oblíbená mezi americkými konzervativci, je od pondělního rána SEČ nedostupná. Informovala o tom agentura AFP s odkazem na server Down For Everyone Or Just Me, který monitoruje internetovou aktivitu. Parler čelí tlaku technologických společností, aby více moderoval příspěvky vyzývající k násilnostem.
 To se mi líbí Odpovědět
11. 1. 11:38 Vzrostl počet kyberútoků ve zdravotnictví, atraktivním cílem jsou nemocnice
MF Dnes
O 45 procent vzrostl za poslední dva měsíce počet kyberútoků ve zdravotnictví. Jde o nejvíc napadnuté odvětví. Rekord v tomto směru drží střední Evropa, kde je nárůst 145 procent. V ostatních sektorech se útoky zvýšily o 22 procent.
 To se mi líbí Odpovědět
11. 1. 11:32 Twitter natrvalo zablokoval Trumpův účet. Akcie až -8 %
Patria
Akcie společnosti Twitter listované v Německu padaly dnes i o 8 %, než svůj propad trochu zmírnily. Provozovatel stejnojmenné sociální sítě předtím trvale zablokoval účet dosluhujícímu americkému prezidentovi Donaldu Trumpovi kvůli "nebezpečí dalšího podněcování k násilnostem".
 To se mi líbí Odpovědět
11. 1. 11:29 Druhý impeachment, nový kmen viru a negativní dopoledne na akciích
Patria
Evropské akciové trhy vstupují do nového týdne zhruba půlprocentním poklesem, jímž korigují nárůst z předchozích dní. V následujících dnech se sice asi dozvíme, jak moc chtějí američtí demokrati zvýšit rozpočtový stimul po převzetí vlády, ale na tomto tématu už akcie slušně vyrostly.
 To se mi líbí Odpovědět
11. 1. 10:46 Česká zbrojovka usiluje o získání amerického výrobce zbraní Colt
Patria
Skupina CZG - Česká zbrojovka Group SE (CZG) pokračuje ve vyjednávání o získání stoprocentního podílu v americké společnosti Colt Holding Company LLC.
 To se mi líbí Odpovědět
11. 1. 10:43 Česká zbrojovka usiluje o koupi legendárního amerického výrobce zbraní Colt
Lidové noviny
Skupina CZG - Česká zbrojovka Group SE (CZG) pokračuje ve vyjednávání o získání stoprocentního podílu v americké společnosti Colt Holding Company. Lhůta pro exkluzivitu k dokončení jednání byla prodloužena do konce ledna. Vyplývá to z regulatorního oznámení CZG. Firma Colt je předním světovým výrobcem střelných zbraní.
 To se mi líbí Odpovědět
11. 1. 10:40 Natixis: Kdy nastane oživení, jaká bude inflace a co se stane se sazbami
Patria
Francouzská investiční banka Natixis si klade několik otázek týkajících se ekonomického oživení, trvání stimulačních politik, inflačních tlaků, cen investičních aktiv a fluktuací měnových kurzů.
 To se mi líbí Odpovědět
11. 1. 10:30 Vládní dluh zůstává nad dvěma biliony korun, na podzim mírně klesl
MF Dnes
Vládní dluh ČR stoupl ve 3. čtvrtletí meziročně o 386,4 miliardy Kč na 2,1709 bilionu korun. Proti letošnímu druhému čtvrtletí, kdy byl nejvyšší za posledních 20 let, ale mírně klesl. Vyplývá to z údajů, které v pondělí zveřejnil Český statistický úřad (ČSÚ). Na výši dluhu se podepisují zejména protiepidemická opatření.
 To se mi líbí Odpovědět
11. 1. 10:25 Vláda projedná pomoc cestovkám. COVID záruka CK má pomoci malým
MF Dnes
Chystaný program COVID záruka CK pomůže podle Asociace českých cestovních kanceláří a agentur (AČCKA) především malým a středním kancelářím při získání pojištění pro případ úpadku. Vláda by se měla programem zabývat na dnešním jednání.
 To se mi líbí Odpovědět
11. 1. 9:51 Čínská internetová firma Baidu a Geely chtějí auto budoucnosti
Patria
Čínský internetový vyhledávač Baidu, obdoba Googlu, chce ve spolupráci s automobilkou Geely vytvořit chytrý vůz budoucnosti pro největší automobilový trh na světě.
 To se mi líbí Odpovědět
11. 1. 9:38 Čína chce svůj vůz bez řidiče. Auto budoucnosti vyvíjí firmy Baidu a Geely
MF Dnes
Čínské firmy naskočily do závodu ve vývoji plnohodnotných samořiditelných aut. Tamní internetový vyhledávač Baidu, obdoba Googlu, chce ve spolupráci s automobilkou Geely vytvořit chytrý vůz budoucnosti pro největší automobilový trh na světě. Bude na elektřinu a bez řidiče, uvedl Baidu ve svém pondělním sdělení.
 To se mi líbí Odpovědět
11. 1. 9:07 Rozbřesk: Inflační očekávání rostou, trhy ale věří stabilním americkým sazbám. To drží akcie i korunu v kurzu
Patria
Ovládnutí amerického Senátu demokraty ke konci uplynulého týdne jen podpořilo sázky na návrat inflace “na scénu”. V posledních několika dnech vystoupila inflační očekávání v USA na nejvyšší úrovně od druhé poloviny roku 2018 (2,1 % na desetiletém horizontu).
 To se mi líbí Odpovědět
11. 1. 8:51 Nový týden by na evropských burzách mohl začínat spíše negativně. Dolar roste
Patria
Asijské akciové trhy vstoupily do nového týdne smíšeně a v Evropě by úvodní trend mohl být spíše negativní. Dolar roste k euru o skoro 0,3 %, euro je k němu na 1,2182 EURUSD.
 To se mi líbí Odpovědět
11. 1. 8:47 Čínský vyhledávač Baidu připravuje s Geely auto budoucnosti. Bude na elektřinu a bez řidiče
Lidové noviny
Čínský internetový vyhledávač Baidu, obdoba Googlu, chce ve spolupráci s automobilkou Geely vytvořit chytrý vůz budoucnosti pro největší automobilový trh na světě. Bude na elektřinu a bez řidiče, uvedl v pondělí Baidu.
 To se mi líbí Odpovědět
11. 1. 7:25 Žádná auta ani ulice. Saúdskoarabský princ poprvé představil megaprojekt futuristického města
Lidové noviny
Saúdskoarabský korunní princ Muhammad bin Salmán představil megaprojekt futuristického ekologického města, v němž podle něj „nebudou auta, ulice, ani uhlíkové emise“ a lidé budou žít v souladu s přírodou díky vysoce vyspělým technologiím.
 To se mi líbí Odpovědět
11. 1. 5:00 Očkování je pro cestování zásadní, říká šéf Smartwings. Věří, že sezona začne v červnu
Lidové noviny
S počtem očkovaných stoupá i šance, že léto s koupáním či památkami bude. Vakcína bude mít zásadní vliv na chuť lidí cestovat, říká šéf českých aerolinek Smartwings Jiří Šimáně.
 To se mi líbí Odpovědět
11. 1. 5:00 Za nemoc bude více peněz. Covid rozdal statisíce neschopenek navíc, k nemocným přibyli lidé v karanténě
Lidové noviny
Pandemie koronaviru se podepsala i na počtu případů výplaty nemocenské, tedy jedné z dávek vyplácených z nemocenského pojištění (nárok na ni mají jen ti, kdo odvádějí pojistné). Ta bude v letošním roce opět o něco vyšší.
 To se mi líbí Odpovědět
11. 1. 5:00 Transparentní účet neznamená automaticky legálnost sbírky. Existuje však řada nástrojů, jak si ji prověřit
Lidové noviny
Navenek se Češi občas jeví jako národ, kde se lidé k sobě moc hezky nechovají. Zdání ale často klame. Jsme naopak štědří, soucitní a loajální k neštěstím druhých, i když to nedáváme příliš najevo. Pro představu: v roce 2019 se v Česku na veřejně prospěšné účely vybralo až 8,1 milionu korun.
 To se mi líbí Odpovědět
11. 1. 0:00 Vláda soukromou dálnici schválila. Zákonodárci však poukazují na problém
MF Dnes
Dvaatřicet kilometrů dlouhý úsek dálnice mezi Příbramí a Miroticemi má nakročeno k tomu, stát se první dálniční stavbou, kterou místo státu postaví soukromý investor. Minulý týden projekt schválila vláda a nyní se rýsuje i shoda napříč poslaneckými kluby.
 To se mi líbí Odpovědět
11. 1. 0:00 Potraviny stále zdražují. Klima i krize potlačí ceny stále výš, říká OSN
MF Dnes
Ceny potravin v posledních sedmi měsících celosvětově rostly a v prosinci dosáhly svého maxima za posledních šest let. Zdražily všechny kategorie vyjma cukru, uvedla ve čtvrtek Organizace pro výživu a zemědělství, která patří pod OSN. Svět se podle ní momentálně nachází v období potravinové inflace. Důvodem je nejen klimatická změna, ale i zásoby, které si státy dělají.
 To se mi líbí Odpovědět
Nahoru

Nastavení data

Dnes je Čtvrtek, 28. ledna 2021

+ 1 -
+ 1 -
+ 2016 -

Zavřít

S používání webových stránek newsbelow.cz, souhlasíte s využíváním cookies ve vašem prohlížeči.

Pokračovat