Zpět MF Dnes Středa, 25. listopadu 2020
Hledat Rubriky 25. 11.

MF Dnes

Středa, 25. listopadu 2020
Close
Inzerce
25. 11. 2020, 20:41 Nálada je špatná, ale akcie lámou rekordy. Ceny přifukují centrální banky
MF Dnes
Miliony lidí ve světě jsou bez práce, bezpočet firem a živnostníků přežívá na kapačkách vládní pomoci a státy se masivně zadlužují. A akcie, od nichž investoři v jiných krizích rychle prchali, rostou, jako by se nic nedělo.
 To se mi líbí Odpovědět

Komentáře

Zatím žádný komentář...
Kurzy měn
EUR 26,03 -0,211%
USD 21,48 +0,028%
CHF 24,19 +0,066%
25. 11. 2020, 19:28 Útraty během Black Friday přesáhnou miliardu, slevy v průměru 19 procent
MF Dnes
Slevová akce Black Friday, která připadá na poslední listopadový pátek, letos zřejmě přiláká rekordní počet českých zákazníků. Podle odhadů společnosti Shoptet vzrostou jejich útraty meziročně o čtvrtinu a poprvé přesáhnou miliardu korun.
 To se mi líbí Odpovědět
25. 11. 2020, 18:29 Chytrých domácností přibývá. Češi řídí přes internet spotřebiče i bezpečnost
MF Dnes
Téměř desetina českých domácností už má kromě počítače k internetu připojené i spotřebiče, bezpečnostní systémy či zařízení na ovládání energií. Trend takzvaného internetu věcí táhnou zejména mladé rodiny, vyplývá z šetření Českého statistického úřadu. Prodejci elektroniky evidují také rostoucí zájem o domácí hlasové asistenty či zdravotnické přístroje.
 To se mi líbí Odpovědět
25. 11. 2020, 16:36 Czechoslovak Group a Rheinmetall dohodly na Hradě společný zbrojařský podnik
MF Dnes
Česká zbrojní společnost Czechoslovak Group (CSG) podepsala ve středu na Pražském hradě memorandum o založení společného podniku s německou firmou Rheinmetall AG. Podpisu se zúčastnil prezident Miloš Zeman. Podpis smlouvy je v plánu na polovinu prosince, uvedl mluvčí prezidenta Jiří Ovčáček. Podrobnosti o plánech obou velkých zbrojařských společností zveřejněny nebyly.
 To se mi líbí Odpovědět
25. 11. 2020, 14:28 Podvodníci zneužili covidové příspěvky. Stát eviduje milionové škody
MF Dnes
Finanční správa dosud podala 95 trestních oznámení v souvislosti s pokusy o zneužití vyplácení kompenzačního bonusu. Škodu vyčíslila na 51 milionů korun. Podle orgánu je potřeba rozlišovat mezi úmyslným podvodným jednáním a mezi pokusy o získání příspěvku neprávem z neznalosti.
 To se mi líbí Odpovědět
25. 11. 2020, 12:32 Covid přiměl Čechy platit za online seriály, počet uživatelů se ztrojnásobil
MF Dnes
Kvůli pandemii v Česku výrazně vzrostlo využívání internetových služeb. Podepsala se na tom distanční výuka na školách, více než polovina populace nakupuje online a stoupá také sledování videí. Nejprudší nárůst zaznamenaly placené pořady, za filmy a seriály platí v porovnání s loňskem trojnásobek Čechů. Ve středu o tom informoval Český statistický úřad.
 To se mi líbí Odpovědět
25. 11. 2020, 9:41 Utáhnout šrouby, naleštit křídla. Boeingy 737 MAX se připravují k provozu
MF Dnes
Na mezinárodním letišti Grand County Airport v americkém státě Washington je nebývale rušno. Zde stojící letadla Boeing 737 MAX se totiž mohou po roce a půl uzemnění vrátit zpátky do provozu. Povolil to americký Federální úřad pro letectví (FAA) minulý týden. Stroje jsou tak nyní v rukou zhruba sedmi set dělníků a techniků, kteří provádějí údržbu odstavených letadel a zároveň jim aktualizují software a systémy.
 To se mi líbí Odpovědět
25. 11. 2020, 8:00 Tajemství výroby pneumatik Tomket: Každý kus podstupuje náročné testy
MF Dnes
Každý kus, který míří z továrny k zákazníkovi, má za sebou řadu zkoušek. Ty odhalí i nejmenší nedostatky. Právě díky důrazu na vysokou kvalitu česká značka pneumatik Tomket každoročně zvyšuje podíl nejen na tuzemském trhu.
 To se mi líbí Odpovědět
25. 11. 2020, 0:00 Úpravy daní vadí obcím i krajům. Hrozí, že budou muset omezit služby
MF Dnes
Daňový balíček zahrnující zrušení superhrubé mzdy dělá starosti zástupcům krajů a obcí. Chtějí najít řešení, jak napravit výpadek příjmů, který by jim změna sazby daně společně se zvýšením slevy na poplatníka způsobily v rozpočtech. Kraje se obávají, že budou muset omezit kvůli snížení daní nejen investice, ale také služby.
 To se mi líbí Odpovědět
25. 11. 2020, 0:00 Plasty v restauracích nahrazuje papír i třtina. Přesto někde chybí boxy
MF Dnes
Zvýšené množství objednávek jídla domů znamená vyšší spotřebu plastových obalů. Některé restaurace pociťují jejich nedostatek, většina ale problémy nemá. Zřejmě i proto, že přecházejí na jiné materiály. K tomu je donutila legislativa, od července 2021 už totiž nebudou moci používat jednorázové plasty.
 To se mi líbí Odpovědět
Nahoru

Nastavení data

Dnes je Čtvrtek, 28. ledna 2021

+ 1 -
+ 1 -
+ 2016 -

Zavřít

S používání webových stránek newsbelow.cz, souhlasíte s využíváním cookies ve vašem prohlížeči.

Pokračovat