Zpět Lidové noviny Středa, 25. listopadu 2020
Hledat Rubriky 25. 11.

Lidové noviny

Středa, 25. listopadu 2020
Close
Inzerce
25. 11. 2020, 20:11 Schillerová: Pokud se do konce roku uvolní opatření, nebude důvod prodlužovat Antivirus
Lidové noviny
Kdyby se do konce roku uvolnila nařízená omezení podnikání, nebyl by důvod prodlužovat dál kurzarbeitový program Antivirus. Na dotaz to řekla ministryně financí Alena Schillerová (za ANO). Program, z něhož se platí příspěvky na mzdy firmám postiženým epidemií, má skončit na konci roku. Navázat by na něj měl nový kurzarbeit. Ten se ale od ledna zavést zřejmě nestihne. O Antiviru jednala vláda naposledy v pondělí.
 To se mi líbí Odpovědět

Komentáře

Zatím žádný komentář...
Kurzy měn
EUR 26,03 -0,211%
USD 21,48 +0,028%
CHF 24,19 +0,066%
25. 11. 2020, 19:37 Aktualizováno Rada České televize v tříkolové volbě zvolila novou pětičlennou dozorčí komisi
Lidové noviny
Rada České televize (ČT) ve středu zvolila novou pětičlennou dozorčí komisi. Zasednou v ní Michal Petrman, Petr Juchelka, Jan Lamser, Eva Hubková a Zuzana Prokopcová. Rada vybírala z 12 kandidátů, které během veřejného zasedání blíže nepředstavila. Dosavadních pět členů poradního orgánu rada kvůli vážným výhradám odvolala před dvěma týdny.
 To se mi líbí Odpovědět
25. 11. 2020, 18:19 Praha od pondělí přidá jeden spoj metra, zkrátí se rovněž intervaly mezi soupravami
Lidové noviny
Poslední metro nepojede od pondělí z konečných ve 22:00, ale ve 22:15. Zkrátí se také intervaly mezi soupravami, sdělil Filip Drápal, mluvčí organizace Ropid, která plánuje pražskou MHD. Jedná se o reakci na postupné rozvolňování protiepidemických opatření, v pondělí je očekáván přechod ze čtvrtého na třetí stupeň systému PES. Provoz tramvají, autobusů a vlaků zatím zůstane beze změn. Omezení denního provozu do 22:00 bylo zavedeno od 2. listopadu.
 To se mi líbí Odpovědět
25. 11. 2020, 16:25 Ze schváleného uvolnění hoteliéři nejásají. Objednávky budou se zpožděním, nadále budou limitováni
Lidové noviny
Plán vlády schválit další uvolnění opatření ze dne na den nehodnotí hoteliéři pozitivně. Nové rezervace se podle nich totiž dají očekávat až poté, kdy bude o otevření ubytovacích zařízení rozhodnuto definitivně. Navíc budou nadále limitováni například při poskytování konferenčních služeb či wellness.
 To se mi líbí Odpovědět
25. 11. 2020, 16:05 Aktualizováno Insolvenční správkyně žádá soud, aby ukončil provoz vydavatelství Mladá fronta
Lidové noviny
Insolvenční správkyně vydavatelství Mladá fronta požádala soud, aby ukončil provoz vydavatelství Mladá fronta, které je v insolvenci. V majetku firmy nejsou peníze na to, aby mohla hradit provoz, mzdy či náklady na tisk. Vyplývá to z vyjádření, které správkyně Petra Hýsková zveřejnila v insolvenčním rejstříku. Vyjádření Krajského soudu v Českých Budějovicích se zjišťuje, mluvčí soudu Ivana Vobejdová si vyžádala písemné dotazy.
 To se mi líbí Odpovědět
25. 11. 2020, 15:58 Rada České televize v tříkolové volbě zatím zvolila do pětičlenné dozorčí komise tři členy
Lidové noviny
Rada České televize v tříkolové volbě zvolila do své pětičlenné dozorčí komise tři členy. Zbývající bude volit po přestávce. V komisi zasednou Michal Petrman, Petr Juchelka a Jan Lamser. Dosavadních pět členů poradního orgánu rada kvůli vážným výhradám odvolala před dvěma týdny. Nespokojenost vyvrcholila při projednávání směny pozemku pod ostravským studiem, ke kterému komise nedodala některé podklady.
 To se mi líbí Odpovědět
25. 11. 2020, 15:11 Škoda Auto začala v Mladé Boleslavi sériově vyrábět elektrické SUV Enyaq
Lidové noviny
Automobilka Škoda Auto začala ve středu ve svém hlavním závodě v Mladé Boleslavi sériově vyrábět elektrické SUV Enyaq iV. Investice do přestavby výrobní linky dosáhla 32 milionů eur (zhruba 837 milionů Kč), informovala automobilka Škoda Auto v tiskové zprávě.
 To se mi líbí Odpovědět
25. 11. 2020, 13:55 Babiš ujistil Dvořáka, že doufá v uklidnění kolem Rady ČT, zachování vratek probere se Schillerovou
Lidové noviny
Premiér Andrej Babiš (ANO) ujistil generálního ředitele České televize Petra Dvořáka, že doufá v uklidnění situace kolem rady tohoto média. O tématu podle něj hovořil s Dvořákem krátce. Hlavním bodem schůzky byl zákon o DPH, uvedl. Probere ho s ministryní financí Alenou Schillerovou (za ANO).
 To se mi líbí Odpovědět
25. 11. 2020, 13:31 Francie žádá po technologických firmách z USA miliony eur za digitální daň
Lidové noviny
Francouzský daňový úřad už začal po amerických technologických firmách vyžadovat miliony eur v rámci nové daně z digitálních služeb, kterou Washington kritizuje. V posledních dnech obdržely od francouzského daňového úřadu informaci o platbě daně za rok 2020 mimo jiné firmy Amazon a Facebook, napsal dnes britský list Financial Times (FT). Požadavek Paříže na výběr daně tak znamená konec příměří s Washingtonem.
 To se mi líbí Odpovědět
25. 11. 2020, 13:23 Aktualizováno Sněmovní výbor nedoporučil vládní návrh státního rozpočtu na příští rok. Pro hlasovali jen poslanci za ANO
Lidové noviny
Sněmovní rozpočtový výbor nepřijal o jeden hlas doporučení plénu, aby schválilo vládní návrh státního rozpočtu na příští rok. Pro navržené usnesení ve středu hlasovali jen poslanci vládního hnutí ANO. Nepodpořili je koaliční sociální demokraté ani komunisté, kteří menšinový kabinet v dolní komoře tolerují.
 To se mi líbí Odpovědět
25. 11. 2020, 12:17 Finanční správa podala 95 trestních oznámení kvůli pokusům o zneužití vyplácení příspěvku
Lidové noviny
Finanční správa dosud podala 95 trestních oznámení v souvislosti s pokusy o zneužití vyplácení příspěvku, tzv. kompenzačního bonusu, pro osoby samostatně výdělečně činné (OSVČ), společníky malých firem i zaměstnance pracující na dohodu. Škodu vyčíslila na 51 milionů korun. Zároveň správa vyzvala k vrácení příspěvku nebo eviduje dobrovolné vrácení v 8812 případech za 181 milionů korun.
 To se mi líbí Odpovědět
25. 11. 2020, 9:15 ‚Ohromný úkol.‘ Letadla Boeing 737 MAX už technici připravují k provozu
Lidové noviny
Budoucnost letadel Boeing 737 MAX, která získala povolení vrátit se po určitých úpravách do provozu, je nyní v rukou zhruba 700 dělníků a techniků. Ti se s těmito stroji lopotí za šedivými vraty hangáru na letišti v poušti v americkém státě Washington.
 To se mi líbí Odpovědět
25. 11. 2020, 7:00 Občas mi klienti říkají, že jsem drsná, přiznává finanční poradkyně Martincová. Neodmítá ani beznadějné případy
Lidové noviny
Energická žena, která jezdí na enduru a v koronakrizi posílala svým klientům newsletter s aktuálními informacemi pro jejich byznys. To je Michaela Martincová, finanční poradkyně skupiny Partners.
 To se mi líbí Odpovědět
25. 11. 2020, 7:00 legalTV.cz: Co dělat, když se obchodní transakce obrací do obchodního sporu?
Lidové noviny
„Je podstatné si uvědomit, že riziko sporu existuje od počátku. To znamená, že ještě před podpisem smlouvy může existovat něco jako předsmluvní odpovědnost a ta může zakládat odpovědnost za škodu a můžou z ní vzniknout i spory,“ říká advokát Vladimír Polách.
 To se mi líbí Odpovědět
25. 11. 2020, 5:01 Lyžaře čeká regulace front. Jaká pravidla by mohla platit na českých sjezdovkách?
Lidové noviny
Lyžařská sezona je sice za rohem, ale jasná hygienická opatření ve skiareálech jsou zatím v nedohlednu. Jednou z možností jsou limity osob pro jednotlivá střediska.
 To se mi líbí Odpovědět
25. 11. 2020, 5:00 Létání jen pro očkované. Covidové pasy by mohly mít podobu speciálního QR kódu či razítka
Lidové noviny
Koronavirová pandemie dusí letectví obzvlášť tvrdě. Aerolinky proto s nadějí vyhlížejí budoucí vakcínu. Proočkovaný člověk už by neměl nemoc přenášet, na palubě tak nebude představovat nebezpečí.
 To se mi líbí Odpovědět
Nahoru

Nastavení data

Dnes je Čtvrtek, 28. ledna 2021

+ 1 -
+ 1 -
+ 2016 -

Zavřít

S používání webových stránek newsbelow.cz, souhlasíte s využíváním cookies ve vašem prohlížeči.

Pokračovat