Zpět Lidové noviny Pátek, 20. listopadu 2020
Hledat Rubriky 20. 11.

Lidové noviny

Pátek, 20. listopadu 2020
Close
Inzerce
20. 11. 20:53 Poslanci schválené změny daní ovlivní téměř každého, většině lidí přinesou finanční úsporu
Lidové noviny
Už 13 let si bere stát od zaměstnanců daň z příjmu na základě principu takzvané superhrubé mzdy. Včera většina poslanců odhlasovala návrh premiéra Andreje Babiše (ANO) superhrubou mzdu zrušit.
 To se mi líbí Odpovědět

Komentáře

Zatím žádný komentář...
Kurzy měn
EUR 26,26 -0,202%
USD 22,13 +0,104%
CHF 24,24 -0,454%
20. 11. 20:12 Nejdražší české papírové platidlo prodané v domácí aukci: státovka z roku 1919 se vydražila za 12 milionů
Lidové noviny
Pětitisícová státovka z roku 1919 se v pátek na internetové aukci vydražila za rekordních 12,1 milionu korun. Její vyvolávací cena byla milion korun. Stala se tak nejdražším českým papírovým platidlem, které se prodalo v tuzemské aukci.
 To se mi líbí Odpovědět
20. 11. 18:39 Fungování zimních středisek bude ministerstvo řešit v pondělí společně s hygieniky
Lidové noviny
Expertní týmy ministerstev průmyslu a obchodu a zdravotnictví spolu s hygieniky budou v pondělí řešit fungování zimních středisek. Podnikatelé by se změny z opatření měli dozvědět s předstihem pěti šesti dnů, řekl na tiskové konferenci po pátečním mimořádném jednání vlády ministr průmyslu a obchodu Karel Havlíček (za ANO).
 To se mi líbí Odpovědět
20. 11. 16:30 Aktualizováno ČT má Vitáskové za nepravdivé výroky o jejím stíhání zaplatit 20 tisíc. Původně žádala půl milionu
Lidové noviny
Bývalá šéfka Energetického regulačního úřadu (ERÚ) Alena Vitásková má nárok na odškodné 20 000 korun od České televize (ČT). V pátek o tom rozhodl Obvodní soud pro Prahu 4, verdikt není pravomocný.
 To se mi líbí Odpovědět
20. 11. 15:45 Křetínský a Tkáč zvýšili podíl v majiteli Makra, pod kontrolou mají přes 40 procent akcií
Lidové noviny
Investiční společnost EP Global Commerce (EPGC) miliardáře Daniela Křetínského a slovenského investora Patrika Tkáče pokračuje ve zvyšování podílu v německé obchodní společnosti Metro. Pod kontrolou tak už má přes 40 procent kmenových akcií podniku, informovala v pátek agentura DPA.
 To se mi líbí Odpovědět
20. 11. 15:20 ‚Rozpočet by se dal nazvat také jako po nás potopa.‘ Ekonomové kritizují daňové změny
Lidové noviny
Schválení daňového balíčku podle ekonomů výrazně zatěžuje veřejné finance a povede zřejmě k většímu schodku státního rozpočtu v příštím roce než naplánovaných 320 miliard Kč. Snižování daní ve snaze podpořit ekonomiku je sice podle nich obecně přínosné, vláda s ním ale podle řady z nich přišla v nevhodnou dobu.
 To se mi líbí Odpovědět
20. 11. 14:53 Aktualizováno Opozici se nepodařilo oddálit nízkouhlíkový zákon pro posouzení bezpečnosti Dukovan
Lidové noviny
Opozici se nepodařilo odložit ve Sněmovně projednávání pravidel výkupu elektřiny z nového bloku Jaderné elektrárny Dukovany do doby, než návrh projedná bezpečnostní výbor dolní komory. Návrh předsedy STAN Víta Rakušana podpořilo jen 33 z 80 přítomných poslanců. Podle vicepremiéra Karla Havlíčka (za ANO) takzvaný nízkouhlíkový zákon neřeší bezpečnostní aspekty stavby a je třeba jej přijmout do konce roku.
 To se mi líbí Odpovědět
20. 11. 13:12 Schválení daňového balíčku je dosud největší zásah do daňových příjmů, uvedla rozpočtová rada
Lidové noviny
Schválení daňového balíčku ve Sněmovně představuje největší zásah do daňových příjmů v historii samostatné České republiky. V pátečním prohlášení to uvedla Národní rozpočtová rada. Čistý výpadek příjmů veřejných rozpočtů tak podle rady přesáhne 100 miliard korun, tedy zhruba dvě procenta HDP. Důsledkem bude mimo jiné dosažení tzv. dluhové brzdy 55 procent HDP již v roce 2025.
 To se mi líbí Odpovědět
20. 11. 12:41 Nelehká cesta k Norimberskému procesu. Soud trestající zločiny 2. světové války začal přesně před 75 lety
Lidové noviny
Nacistické Německo svojí agresivní politikou od roku 1933 hrozilo silou změnit mezinárodní uspořádání založené na tzv. Versailleském mírovém systému. To spojilo s plánováním útočné války, které předcházely anšlus Rakouska a zničení Československa v letech 1938/39.
 To se mi líbí Odpovědět
20. 11. 10:29 Česká spořitelna může koupit českou pobočku rakouské banky Waldviertler Sparkasse, rozhodl antimonopolní úřad
Lidové noviny
Úřad pro ochranu hospodářské soutěže (ÚOHS) povolil České spořitelně nákup českých poboček rakouské banky Waldviertler Sparkasse. Informoval o tom v pátek v tiskové zprávě. Transakce podléhá ještě povolení České národní banky.
 To se mi líbí Odpovědět
20. 11. 9:53 Metr za metr. Cesta českého developera CTP k uhlíkové neutralitě
Lidové noviny
Metr čtvereční lesa a za každý metr čtvereční zastavěné plochy metr lesa navíc. To je pouze jedna část příběhu cesty k uhlíkové neutralitě největšího českého developera průmyslových nemovitostí CTP. Provozní uhlíkové neutrality chce společnost dosáhnout v roce 2021 a jde o jeden z nejambicióznějších plánů podobného rozsahu nejen v Česku.
 To se mi líbí Odpovědět
20. 11. 7:00 Krátce z justice: Vávra se po 18 letech vrátil do čela Soudcovské unie
Lidové noviny
Stručný přehled soudních řízení, aktualit z justice a akademického prostředí.
 To se mi líbí Odpovědět
20. 11. 2:19 Schillerová: Změny v balíčku připraví veřejné rozpočty o 130 miliard, zatím jsme s tím nepočítali
Lidové noviny
Poslanecké pozměňovací návrhy, které v hlasováních o úpravách vládního daňového balíčku schválila sněmovna, budou mít celkový dopad na veřejné rozpočty v objemu 130 miliard korun. Poslancům to před závěrečným hlasováním o balíčku řekla ministryně financí Alena Schillerová (za ANO). Schválený státní rozpočet na příští rok zatím s těmito změnami nepočítá, vláda jej navrhla se schodkem 320 miliard.
 To se mi líbí Odpovědět
20. 11. 2:13 Spotřební daň na cigarety bude příští rok vyšší, než navrhovala vláda
Lidové noviny
Sazby spotřební daně z tabákových výrobků vzrostou v příštím roce rychleji, než navrhovala vláda. Schválila to sněmovna v daňovém balíčku.
 To se mi líbí Odpovědět
Nahoru

Nastavení data

Dnes je Úterý, 24. listopadu 2020

+ 1 -
+ 1 -
+ 2016 -

Zavřít

S používání webových stránek newsbelow.cz, souhlasíte s využíváním cookies ve vašem prohlížeči.

Pokračovat