Zpět Byznys Pátek, 20. listopadu 2020
Hledat Rubriky 20. 11.
Close
Inzerce
20. 11. 22:04 Wall Street zakončila týden v červeném, Pfizer +1,5 %
Patria
Americké akciové trhy zakončily závěrečnou seanci týdne v záporných hodnotách, když v poslední hodině obchodování dále navýšily své ztráty. Index S&P 500 oslabil o 0,7 % na hladinu 3557 bodů, přičemž nervozitu investorů vzbuzovaly zejména otázky zastavení programu pomoci a napětí mezi Bílím domem a Fedem.
 To se mi líbí Odpovědět

Komentáře

Zatím žádný komentář...
Kurzy měn
EUR 26,31 -0,110%
USD 22,11 -0,430%
CHF 24,35 -0,062%
20. 11. 21:28 Burzy věští konec krize. Investoři nalili do akcií rekordní sumu, díky vakcíně
MF Dnes
Euforie kolem vakcíny na nový koronavirus způsobila, že investoři ochotněji nakupují rizikovější aktiva. Do akcií vložili za poslední dva týdny rekordních 71,4 miliardy dolarů (1,6 bilionu korun), nakupovali zejména ty nejvíce podhodnocené tituly. Ukázaly to výsledky průzkumu, který v pátek zveřejnila Bank of America. Klesl naopak zájem o zlato.
 To se mi líbí Odpovědět
20. 11. 20:53 Poslanci schválené změny daní ovlivní téměř každého, většině lidí přinesou finanční úsporu
Lidové noviny
Už 13 let si bere stát od zaměstnanců daň z příjmu na základě principu takzvané superhrubé mzdy. Včera většina poslanců odhlasovala návrh premiéra Andreje Babiše (ANO) superhrubou mzdu zrušit.
 To se mi líbí Odpovědět
20. 11. 20:12 Nejdražší české papírové platidlo prodané v domácí aukci: státovka z roku 1919 se vydražila za 12 milionů
Lidové noviny
Pětitisícová státovka z roku 1919 se v pátek na internetové aukci vydražila za rekordních 12,1 milionu korun. Její vyvolávací cena byla milion korun. Stala se tak nejdražším českým papírovým platidlem, které se prodalo v tuzemské aukci.
 To se mi líbí Odpovědět
20. 11. 20:03 Papírová státovka z roku 1919 zlomila rekord, vydražili ji za 12 milionů
MF Dnes
Vzácná pětitisícová státní bankovka z roku 1919 se v pátek na internetové aukci vydražila za rekordních 12,1 milionu korun. Státovka se tak stala nejdražším českým papírovým platidlem, které se prodalo v tuzemské aukci. Její vyvolávací cena byla milion korun. Minulý týden také padl tuzemský rekord při dražbě mince.
 To se mi líbí Odpovědět
20. 11. 18:39 Fungování zimních středisek bude ministerstvo řešit v pondělí společně s hygieniky
Lidové noviny
Expertní týmy ministerstev průmyslu a obchodu a zdravotnictví spolu s hygieniky budou v pondělí řešit fungování zimních středisek. Podnikatelé by se změny z opatření měli dozvědět s předstihem pěti šesti dnů, řekl na tiskové konferenci po pátečním mimořádném jednání vlády ministr průmyslu a obchodu Karel Havlíček (za ANO).
 To se mi líbí Odpovědět
20. 11. 18:37 V oběhu je 700 miliard korun v bankovkách a mincích. To je dosud rekord
MF Dnes
Poprvé v historii České republiky překonala celková hodnota všech bankovek a mincí v peněžním oběhu hranici 700 miliard korun. Tato částka představuje více než 2,6 miliardy kusů bankovek a mincí. Nejvíce jsou zastoupeny korunové mince a dvoutisícové bankovky.
 To se mi líbí Odpovědět
20. 11. 18:15 Galerie Kodl představuje 250 mimořádných uměleckých děl, aukce poprvé také online
Patria
Již 84. aukční den Galerie KODL, na kterém se představí 250 mimořádných uměleckých děl, se uskuteční na pražském Žofíně v neděli 29. listopadu od 12 hodin.
 To se mi líbí Odpovědět
20. 11. 17:54 ČR uvolní v pondělí opatření proti koronaviru, ve škále PES na 4
Patria
V Česku začne od pondělí rozvolňování opatření proti šíření koronaviru nového typu. Vláda dnes schválila návrh, že se země posune v protiepidemickém systému (PES) z pátého nejtvrdšího stupně do čtvrtého, který znamená mírnější opatření.
 To se mi líbí Odpovědět
20. 11. 17:51 Kuřáci si v příštím roce opět připlatí. Spotřební daň se zvedá o 10 procent
MF Dnes
Vláda schválila zvýšení spotřební daně z tabákových výrobků. Podle návrhu, který předložil Zbyněk Stanjura s podporou rozpočtového výboru poroste daň ještě rychlejším tempem. Pro příští rok mají platit sazby, které vláda chtěla uvalit až v roce 2022.
 To se mi líbí Odpovědět
20. 11. 17:19 Vizualizace ukazuje modernizaci Masarykova nádraží ve skromnější podobě
MF Dnes
Železniční stanici Praha Masarykovo nádraží čeká rozsáhlá modernizace podle návrhu architektky Zahy Hadid, i když ve skromnější podobě, než byla původně zamýšlena. Nejviditelnějším prvkem proměny bude vznik parkové plochy, která propojí přilehlé ulice. Zvýší se také počet kolejí.
 To se mi líbí Odpovědět
20. 11. 17:04 Aktualizováno Koruna posílila vůči euru. Daňové změny vnímají trhy jako peníze navíc
MF Dnes
Koruna v pátek posílila vůči euru a pohybuje se kolem nejsilnější úrovně od začátku září. Podle analytika Tomáše Vlka koruna reaguje na schválený daňový balíček a na výhled postupného rušení restriktivních opatření.
 To se mi líbí Odpovědět
20. 11. 17:02 IATA: Aerolinky budou potřebovat pomoc za dalších 80 miliard USD
Patria
Letecké společnosti budou potřebovat pomoc za dalších 70 až 80 miliard dolarů (až 1,8 bilionu Kč), aby přežily současnou koronavirovou krizi. Znamená to další zhruba polovinu částky, kterou už od vlád obdržely.
 To se mi líbí Odpovědět
20. 11. 17:00 Americká politika náladě nesvědčí, akciím se odpoledne přestalo dařit
Patria
Během dopoledne se finanční trhy otřepávaly z překvapivé zprávy, že kvůli stažení peněz ministerstva financí bude Fed nucen přerušit svůj program pomoci pro firmy.
 To se mi líbí Odpovědět
20. 11. 16:47 Norský státní investiční fond svěři víc peněz cizím manažerům
Patria
Norský státní investiční fond, který je největší svého druhu na světě, přizve ke správě aktiv vícero investičních manažerů zvnějšku. Externím správcům, včetně hedgeových fondů, by počínaje příštím rokem mohl svěřit až 5 % svého portfolia, což odpovídá částce přesahující 60 miliard USD.
 To se mi líbí Odpovědět
20. 11. 16:35 Ve čtyřiceti na střední. Sto tisíc lidí bude muset projít rekvalifikací
MF Dnes
Kapacity rekvalifikací se v důsledku pandemie covid-19 musí zvýšit na desetinásobek, aby se zmírnil nevyhnutelný nárůst nezaměstnanosti, vypočítali odborníci. Loni se rekvalifikovalo 9 561 lidí. Desetinásobné zvýšení ale současný systém rekvalifikací kapacitně neumožňuje, proto je nutné zapojit střední školy.
 To se mi líbí Odpovědět
20. 11. 16:30 Aktualizováno ČT má Vitáskové za nepravdivé výroky o jejím stíhání zaplatit 20 tisíc. Původně žádala půl milionu
Lidové noviny
Bývalá šéfka Energetického regulačního úřadu (ERÚ) Alena Vitásková má nárok na odškodné 20 000 korun od České televize (ČT). V pátek o tom rozhodl Obvodní soud pro Prahu 4, verdikt není pravomocný.
 To se mi líbí Odpovědět
20. 11. 15:45 Křetínský a Tkáč zvýšili podíl v majiteli Makra, pod kontrolou mají přes 40 procent akcií
Lidové noviny
Investiční společnost EP Global Commerce (EPGC) miliardáře Daniela Křetínského a slovenského investora Patrika Tkáče pokračuje ve zvyšování podílu v německé obchodní společnosti Metro. Pod kontrolou tak už má přes 40 procent kmenových akcií podniku, informovala v pátek agentura DPA.
 To se mi líbí Odpovědět
20. 11. 15:20 ‚Rozpočet by se dal nazvat také jako po nás potopa.‘ Ekonomové kritizují daňové změny
Lidové noviny
Schválení daňového balíčku podle ekonomů výrazně zatěžuje veřejné finance a povede zřejmě k většímu schodku státního rozpočtu v příštím roce než naplánovaných 320 miliard Kč. Snižování daní ve snaze podpořit ekonomiku je sice podle nich obecně přínosné, vláda s ním ale podle řady z nich přišla v nevhodnou dobu.
 To se mi líbí Odpovědět
20. 11. 15:00 KOMENTÁŘ: Prokletí covidové adresnosti aneb jak se postavit ke kompenzacím
MF Dnes
Adresnost – asi nutná, ale vždy velmi problematická součást všech vládních koronavirových zákazů a omezení a stejně tak následně poskytovaných státních kompenzací. Nastaveným sítem vždy někdo těsně propadne, píše ředitel odboru legislativy, práva a analýz Hospodářské komory Ladislav Minčič.
 To se mi líbí Odpovědět
20. 11. 14:53 Aktualizováno Opozici se nepodařilo oddálit nízkouhlíkový zákon pro posouzení bezpečnosti Dukovan
Lidové noviny
Opozici se nepodařilo odložit ve Sněmovně projednávání pravidel výkupu elektřiny z nového bloku Jaderné elektrárny Dukovany do doby, než návrh projedná bezpečnostní výbor dolní komory. Návrh předsedy STAN Víta Rakušana podpořilo jen 33 z 80 přítomných poslanců. Podle vicepremiéra Karla Havlíčka (za ANO) takzvaný nízkouhlíkový zákon neřeší bezpečnostní aspekty stavby a je třeba jej přijmout do konce roku.
 To se mi líbí Odpovědět
20. 11. 14:33 Jde to i bez košíků. Pražský start-up vymyslel umělou inteligenci, která zajistí bezpečné nákupy s rozestupy
Hospodářské noviny
Omezení jedné osoby na 15 metrů čtverečních, dlouhé fronty a naštvaní zákazníci. Co je komplikací pro obchody, které se musí popasovat s aktuálními vládními opatřeními, vidí pražský start-up Iterait jako příležitost. V jeho portfoliu je totiž mimo...
 To se mi líbí Odpovědět
20. 11. 14:20 Změna daní je nutná, toto je ale hazard s veřejnými financemi, tvrdí ekonomové
MF Dnes
V noci ze čtvrtka na pátek poslanci schválili daňový balíček. Ten ruší superhrubou mzdu a zavádí daň z příjmu 15 a 23 procent, rovněž zvyšuje slevu na poplatníka a také zavádí nový stravenkový paušál. Podle některých ekonomů jde o hazard s veřejnými financemi, jiní zase připomínají, že změna zdanění práce je v Česku potřeba.
 To se mi líbí Odpovědět
20. 11. 14:18 Pfizer a BioNTech žádají v USA o nouzový souhlas pro svoji vakcínu
Patria
Pfizer a BioNTech požádaly americké regulátory o svolení s nouzovým užitím své kandidátské vakcíny proti Covid-19. Firmy teprve v tento týden oznámily, že její účinnost v předcházení onemocnění Covid-19 dosahuje podle závěrečných testů 95 %.
 To se mi líbí Odpovědět
20. 11. 14:15 Shořelá hala je obrovská ztráta, ale nevzdáme to, říká ředitel z Kralup
MF Dnes
Kromě obrovských propadů kvůli koronaviru musí firma Bidfood s obchodní značkou Nowaco od tohoto týdne navíc řešit, kde bude zpracovávat čerstvé ryby. Ve čtvrtek odpoledne jí v Kralupech shořela výrobna společně se skladem na obaly. „Výstavbu nové odhadujeme na 150 až 200 milionů korun,“ říká ředitel Bohumil Volf.
 To se mi líbí Odpovědět
20. 11. 14:11 PŘEHLEDNĚ: Co mění daňový balíček. Spočítejte si úsporu
MF Dnes
Sněmovna schválila balík daňových změn, který přináší nejzásadnější změnu ve zdanění výdělku od roku 2008, kdy se začala daň aplikovat na tzv. superhrubou mzdu. Přinášíme přehled hlavních novinek, které by, pokud ještě nenarazí v Senátu, měly začít platit od příštího roku.
 To se mi líbí Odpovědět
20. 11. 13:57 AMISTA investiční společnost, a.s.: CENTRAL GROUP uzavřený investiční fond II. a.s. zveřejňuje vnitřní informaci
Patria
AMISTA investiční společnost, a.s. IČO:27437558 Společnost CENTRAL GROUP uzavřený investiční fond II. a.s. zveřejňuje vnitřní informaci. Informace je dostupná zde https://www.
 To se mi líbí Odpovědět
20. 11. 13:45 Exgumárník Němec dotáhl koupi největšího českého výrobce kol. Rozšíří výrobu a expanduje do zahraničí
Hospodářské noviny
Miliardář a jeden z nejbohatších Čechů Tomáš Němec už může tvrdit, že nabízí sportovní vybavení pro všechny dny v roce. Jeho firma ConsilTech v pátek podepsala kupní smlouvu s dosavadními nizozemskými majiteli výrobce kol Bike Fun International. Za...
 To se mi líbí Odpovědět
20. 11. 13:12 Schválení daňového balíčku je dosud největší zásah do daňových příjmů, uvedla rozpočtová rada
Lidové noviny
Schválení daňového balíčku ve Sněmovně představuje největší zásah do daňových příjmů v historii samostatné České republiky. V pátečním prohlášení to uvedla Národní rozpočtová rada. Čistý výpadek příjmů veřejných rozpočtů tak podle rady přesáhne 100 miliard korun, tedy zhruba dvě procenta HDP. Důsledkem bude mimo jiné dosažení tzv. dluhové brzdy 55 procent HDP již v roce 2025.
 To se mi líbí Odpovědět
20. 11. 13:04 Hazard s veřejnými financemi, změna daní je ale nutná, tvrdí ekonomové
MF Dnes
V noci ze čtvrtka na pátek poslanci schválili daňový balíček. Ten ruší superhrubou mzdu a zavádí daň z příjmu 15 a 23 procent, rovněž zvyšuje slevu na poplatníka a také zavádí nový stravenkový paušál. Podle některých ekonomů jde o hazard s veřejnými financemi, jiní zase připomínají, že změna zdanění práce je v Česku potřeba.
 To se mi líbí Odpovědět
20. 11. 12:41 Nelehká cesta k Norimberskému procesu. Soud trestající zločiny 2. světové války začal přesně před 75 lety
Lidové noviny
Nacistické Německo svojí agresivní politikou od roku 1933 hrozilo silou změnit mezinárodní uspořádání založené na tzv. Versailleském mírovém systému. To spojilo s plánováním útočné války, které předcházely anšlus Rakouska a zničení Československa v letech 1938/39.
 To se mi líbí Odpovědět
20. 11. 12:40 Perly týdne: Poslední dolarový býk, Čína pod křivkou a tok peněz našich milionářů
Patria
JPMorgan je nadšen z akcií na rozvíjejících se trzích, poslední dolarový býk hovoří o cyklickém růstu americké měny, valuace v USA jsou na úrovních roku 2000.
 To se mi líbí Odpovědět
20. 11. 11:56 Povinné ručení zdražilo na průměrných 6 460 korun, to je pojištění octavie
MF Dnes
V říjnu průměrná cena povinného ručení dosáhla 6 460 korun, což je o 50 korun více než v září. Za tuto částku bylo možné podle Broker Consulting POVIndexu sjednat povinné ručení pro vůz Škoda Octavia 1,6 TDI, 85 kW, tedy typický vůz, kterým jezdí české domácnosti.
 To se mi líbí Odpovědět
20. 11. 11:08 Druhý úpis společnosti KARO Invest a další aktuality z trhu START
Patria
Druhý úpis akcií společnosti KARO Invest a.s. je jednou z chystaných událostí končícího roku 2020 na trhu START. V nabídce je až 298 000 ks akcií tohoto výrobce kůží z Boršova u Jihlavy.
 To se mi líbí Odpovědět
20. 11. 11:06 Petr Dufek: Automobilový průmysl se opět nadechl
Patria
Výroba automobilového průmyslu pokračovala i v říjnu v nastoleném růstovém trendu. V říjnu dokonce počet vyrobených automobilů překonal loňskou hodnotu o necelá tři procenta.
 To se mi líbí Odpovědět
20. 11. 11:00 Paušál je pro restaurace další pohromou, jdou stravenkáři přesvědčit Senát
MF Dnes
Poslanecká sněmovna schválila na čtvrteční schůzi i zavedení stravovacího paušálu. Ten však děsí vydavatele stravenek. Varují před dalším poklesem tržeb v restauračním sektoru. Poslanci podle nich nevěnovali stravovacímu paušálu dostatečnou pozornost.
 To se mi líbí Odpovědět
20. 11. 10:55 Bank of America: Investoři do trhů díky euforii kolem vakcíny vkládají rekordní miliardy dolarů
Patria
Euforie kolem vakcíny na nový koronavirus způsobila, že investoři ochotněji nakupují rizikovější aktiva. Jen za poslední dva týdny vložili do akcií rekordních 71,4 miliardy dolarů (1,6 bilionu Kč), nakupovali zejména ty nejvíce podhodnocené tituly.
 To se mi líbí Odpovědět
20. 11. 10:47 Aktualizováno ČEZ, a.s. - Oznámení o výplatě úrokového výnosu
Patria
ČEZ, a. s. (IČ 45274649) Společnost ČEZ, a.s. zveřejnila oznámení o výplate úrokového výnosu. Více informací zde. (komerční sdělení)
 To se mi líbí Odpovědět
20. 11. 10:29 Česká spořitelna může koupit českou pobočku rakouské banky Waldviertler Sparkasse, rozhodl antimonopolní úřad
Lidové noviny
Úřad pro ochranu hospodářské soutěže (ÚOHS) povolil České spořitelně nákup českých poboček rakouské banky Waldviertler Sparkasse. Informoval o tom v pátek v tiskové zprávě. Transakce podléhá ještě povolení České národní banky.
 To se mi líbí Odpovědět
20. 11. 10:24 Trhy překonávají úvodní šok. Americká vláda zablokovala program na pomoc firmám
Patria
Americké vládě se podařilo zaskočit trhy i centrální banku. Ministr financí Mnuchin oznámil šéfovi Fedu, že peníze zbývající ze společného programu pomoci by měly být staženy a přerozděleny Kongresem.
 To se mi líbí Odpovědět
20. 11. 9:53 Metr za metr. Cesta českého developera CTP k uhlíkové neutralitě
Lidové noviny
Metr čtvereční lesa a za každý metr čtvereční zastavěné plochy metr lesa navíc. To je pouze jedna část příběhu cesty k uhlíkové neutralitě největšího českého developera průmyslových nemovitostí CTP. Provozní uhlíkové neutrality chce společnost dosáhnout v roce 2021 a jde o jeden z nejambicióznějších plánů podobného rozsahu nejen v Česku.
 To se mi líbí Odpovědět
20. 11. 9:43 Software a jiný nehmotný majetek půjde odepsat snáz, postačí účetní odpis
MF Dnes
Podnikatele zřejmě čeká jednodušší postup odepisování nehmotného majetku, jako jsou počítačové programy. Sněmovna v noci při schvalování vládního daňového balíčku vypustila ze zákona o daních z příjmů daňové odpisy nehmotného majetku a podnikatelům budou stačit odpisy účetní, které budou plně daňově uznatelné.
 To se mi líbí Odpovědět
20. 11. 9:13 Rozbřesk: Zrušení superhrubé mzdy - drahá a neefektivní podpora ekonomiky
Patria
Zbytečně drahý a málo efektivní fiskální impuls je na světě. Po třinácti letech pravděpodobně skončí zdaňování práce skrze superhrubou mzdu. Místo toho se má od příštího roku zdaňovat pouze hrubá mzda sazbou 15 procent a u lidí se mzdou asi nad 140.
 To se mi líbí Odpovědět
20. 11. 9:02 Víno je nadprůměrné, ale obchody tragické. E-shopy vinaře nezachrání
MF Dnes
Většina vinohradů na Slovácku má v těchto dnech po sklizni a ve sklepích už zrají první vína ročníku 2020. Podle pěstitelů budou kvalitou lehce nadprůměrná, svěží, aromatická. Trápí je ale nižší sklizeň a pokles odbytu kvůli koronaviru.
 To se mi líbí Odpovědět
20. 11. 8:56 Evropské trhy zahájí nevýrazně. Superhrubá mzda končí, v Georgii přepočet potvrdil Bidena
Patria
Nevýrazně níže zahájí evropské trhy pohledem futures poslední obchodní senci tohoto týdne. V Česku Směmovna schválila Babišův návrh na konec superhrubé mzdy a sazby 15 a 23 %, v americkém státě Georgia přepočet hlasů potvrdil vítězství Joea Bidena.
 To se mi líbí Odpovědět
20. 11. 8:42 Přepočet hlasů potvrdil Bidenovo vítězství ve státě Georgia
Patria
Přepočet hlasů ve státě Georgia zde v amerických prezidentských volbách ze 3. listopadu potvrdil vítězství demokratického kandidáta Joea Bidena. Uvedl to státní tajemník státu Georgia, republikán Brad Raffensperger, napsala agentura Reuters.
 To se mi líbí Odpovědět
20. 11. 8:18 Sněmovna schválila Babišův návrh na hrubou mzdu 15 a 23 procent hlasy ANO, ODS, SPD, KSČM i Václava Klause
Patria
Zdaňování takzvané superhrubé mzdy v tuzemsku po 13 letech zřejmě skončí. Sněmovna při nočním schvalování daňového balíčku přijala návrh premiéra Andreje Babiše (ANO), který toto zdaňování ruší.
 To se mi líbí Odpovědět
20. 11. 7:00 Krátce z justice: Vávra se po 18 letech vrátil do čela Soudcovské unie
Lidové noviny
Stručný přehled soudních řízení, aktualit z justice a akademického prostředí.
 To se mi líbí Odpovědět
20. 11. 5:35 První Windows od Microsoftu. Ty ještě trhákem nebyly, ale...
Patria
Počátky amerického softwarového gigantu Microsoft jsou spjaty s počítači firmy IBM, pro které Microsoft v roce 1981 vytvořil operační systém MS-DOS. Nebývalý úspěch firmy ale přinesl až jeho grafická nadstavba nazvaná Windows, jejíž první verze se na trhu objevila 20.
 To se mi líbí Odpovědět
20. 11. 2:19 Schillerová: Změny v balíčku připraví veřejné rozpočty o 130 miliard, zatím jsme s tím nepočítali
Lidové noviny
Poslanecké pozměňovací návrhy, které v hlasováních o úpravách vládního daňového balíčku schválila sněmovna, budou mít celkový dopad na veřejné rozpočty v objemu 130 miliard korun. Poslancům to před závěrečným hlasováním o balíčku řekla ministryně financí Alena Schillerová (za ANO). Schválený státní rozpočet na příští rok zatím s těmito změnami nepočítá, vláda jej navrhla se schodkem 320 miliard.
 To se mi líbí Odpovědět
20. 11. 2:13 Spotřební daň na cigarety bude příští rok vyšší, než navrhovala vláda
Lidové noviny
Sazby spotřební daně z tabákových výrobků vzrostou v příštím roce rychleji, než navrhovala vláda. Schválila to sněmovna v daňovém balíčku.
 To se mi líbí Odpovědět
20. 11. 1:59 PŘEHLEDNĚ: Co mění daňový balíček
MF Dnes
Sněmovna schválila balík daňových změn, který přináší nejzásadnější změnu ve zdanění výdělku od roku 2008, kdy se začala daň aplikovat na tzv. superhrubou mzdu. Přinášíme přehled hlavních novinek, které by, pokud ještě nenarazí v Senátu, měly začít platit od příštího roku.
 To se mi líbí Odpovědět
20. 11. 0:00 Firmám chybí kvalitní lidé i v krizi. Řadu šéfů trápí laxní zaměstnanci
MF Dnes
Ať už je krize, či konjunktura, ať řádí epidemie sebevíc, jedna věc se nemění. Na pracovním trhu trvá nouze o ­kvalitní pracovníky. Téměř tři čtvrtiny menších firem přiznávají obtíže při hledání nových zaměstnanců. Manažerům nejvíce vadí laxnost a neochota učit se novým věcem. Ukazuje to rozsáhlý průzkum, který pro Asociaci malých a středních podniků a živnostníků ČR zpracovala agentura Ipsos.
 To se mi líbí Odpovědět
20. 11. 0:00 Jeho oblé tvary si osahal každý. Vypínač Tango se narodil před 25 lety
MF Dnes
Před pětadvaceti lety se z jabloneckého závodu Elektro-Praga začaly nejen do českých domácností šířit vypínače a zásuvky Tango. Od té doby se jich prodalo 120 milionů kusů a čísla prodejů neklesají ani dnes. U zrodu vypínače stál akademický sochař a medailér Jiří Dostál. Inspirací designu mu byla oblá auta, která po sametové revoluci vystřídala ta hranatá.
 To se mi líbí Odpovědět
20. 11. 0:00 Movití Češi na krizi neprodělali, byli na ni připraveni. V současné situaci vidí příležitost, ukazuje studie J&T banky
Hospodářské noviny
Sedmapadesátiletý Lubomír, majitel nábytkářské firmy, je optimista, pokud jde o to, jak pandemie koronaviru dopadne na byznys a na české hospodářství. Už před vypuknutím virové nákazy tak trochu počítal s ekonomickým ochlazením a nyní spíš přemýšlí,...
 To se mi líbí Odpovědět
20. 11. 0:00 Firmy by měly více dbát na prevenci trestněprávních rizik v daních
Hospodářské noviny
Trestné činy související s daňovou kriminalitou nebo problematika trestní odpovědnosti právnických osob patřily letos k tématům konference, kterou již několik let pořádá platforma EPRAVO.CZ ve spolupráci s advokátní kanceláří Bříza & Trubač a...
 To se mi líbí Odpovědět
20. 11. 0:00 O krádežích spáchaných v době nouzového stavu rozhodne Nejvyšší soud
Hospodářské noviny
Mediální vody v Česku v poslední době rozvířily zprávy o "drakonických" trestech za ukradené housky v době nouzového stavu. Pozornosti neuniklo ani rozhodnutí Okresního soudu v Sokolově, který pachatele drobné majetkové trestné činnosti odsoudil k...
 To se mi líbí Odpovědět
20. 11. 0:00 Unie chce posílit výrobu energie u mořského pobřeží
Hospodářské noviny
Evropská unie ve snaze více využívat obnovitelné zdroje by měla v tomto desetiletí výrazně zvýšit množství energie vyráběné v pobřežních vodách. Počítá s tím plán, který zveřejnila Evropská komise (EK). Členské státy Evropské unie by podle něj měly...
 To se mi líbí Odpovědět
20. 11. 0:00 Cena bitcoinu útočí na rekord díky nákupům fondů
Hospodářské noviny
Digitální měnu bitcoin zasáhla investiční horečka. Cena nejznámější kryptoměny prudce roste a je na dosah rekordním hodnotám z konce roku 2017. Tehdy se vyšplhala skoro na 20 tisíc dolarů, když ji nahoru hnala zejména poptávka masy drobných...
 To se mi líbí Odpovědět
20. 11. 0:00 Experti varují před hrozbami při dostavbě Dukovan
Hospodářské noviny
Zadávací dokumentace k výběrovému řízení na stavbu nového bloku Jaderné elektrárny Dukovany dostatečně nezohledňuje bezpečnostní zájmy státu, upozorňují v sedmnáctistránkovém dokumentu české tajné služby a ministerstva vnitra a zahraničí. Vládě...
 To se mi líbí Odpovědět
20. 11. 0:00 Cestovky řeší, jak přežít. Pomoc od státu jim nestačí
Hospodářské noviny
Poslední rok se byznys cestovních kanceláří obrátil úplně naruby. Koronavirus omezil cestování a možnosti cestovek vydělávat peníze. Jejich manažeři letos hlavně škrtají náklady a snaží se přesvědčit lidi, aby se nebáli znovu si objednat zájezd....
 To se mi líbí Odpovědět
20. 11. 0:00 Aktualizováno Moje hračky
Hospodářské noviny
"Život jde lépe, když je systematický," říká Michal Holzer z Renomie.
 To se mi líbí Odpovědět
20. 11. 0:00 Aktualizováno Podcasty HN
Hospodářské noviny
O globálním úspěchu Avocode a cestě do Silicon Valley mluvil Vu Hoang Anh v podcastu Poprvé.
 To se mi líbí Odpovědět
Nahoru

Nastavení data

Dnes je Úterý, 24. listopadu 2020

+ 1 -
+ 1 -
+ 2016 -

Zavřít

S používání webových stránek newsbelow.cz, souhlasíte s využíváním cookies ve vašem prohlížeči.

Pokračovat