Zpět Byznys Čtvrtek, 19. listopadu 2020
Hledat Rubriky 19. 11.
Close
Inzerce
19. 11. 22:02 Nejednoznačné čtvrteční obchodování v USA
Patria
Dnešní obchodní den v USA neměl v úvodu jasný směr a to se v podstatě nezměnilo až do samého závěru obchodování. Mimo horší data z trhu práce dnes nebylo mnoho kurzotvorných zpráv.
 To se mi líbí Odpovědět

Komentáře

Zatím žádný komentář...
Kurzy měn
EUR 26,21 +0,286%
USD 21,99 +0,100%
CHF 24,21 +0,165%
19. 11. 21:47 Babišova verze zrušení superhrubé mzdy zanechá problémy, kritizuje návrh Hamáček
Lidové noviny
Vicepremiér a předseda koaliční ČSSD Jan Hamáček ve čtvrtek před poslanci kritizoval návrh premiéra a předsedy ANO Andreje Babiše na zrušení superhrubé mzdy. Vyzdvihoval proti němu svůj návrh, který počítá s jinými sazbami. Výsledkem Babišova návrhu podle Hamáčka bude, že si stát bude muset půjčit o 90 miliard korun ročně víc kvůli tomu, že mu budou chybět příjmy. Poukazoval i na to, že Babišův návrh není omezen na dva roky, ale je časově neomezený.
 To se mi líbí Odpovědět
19. 11. 21:45 Nejdůležitější je digitalizace, shodli se řečníci konference na postupu, jak vyjít z krize po koronaviru
Hospodářské noviny
Ve čtvrtek se uskutečnila on-line konference Aspen Institute CE a vydavatelství Economia s názvem Kam kráčíš, Česko? Odborníci diskutovali o restartu ekonomik střední Evropy po pandemii covid, rozvoji měst nebo roli vesmírného průmyslu. Přinášíme...
 To se mi líbí Odpovědět
19. 11. 20:31 Vakcína společnosti Pfizer bude možná ještě letos, oznámila firma. Potvrdila účinnost 95 procent
Lidové noviny
Výkonný ředitel německé biotechnologické firmy BioNTech, která spolupracuje s americkou společností Pfizer na vakcíně proti covidu-19, ve čtvrtek uvedl, že očkovací látka by mohla být do konce roku schválena a distribuována do USA a EU. Informuje o tom agentura AFP. Ve středu firma Pfizer oznámila, že podle první sady konečných výsledků z poslední fáze klinického testování má očkovací látka účinnost 95 procent a nezpůsobuje žádné vážné vedlejší účinky.
 To se mi líbí Odpovědět
19. 11. 20:15 Aktualizováno Zdravotní pojišťovny nebudou hradit antigenní testy přímo distributorům, rozhodl Senát
Lidové noviny
Senát odmítl novelu, podle níž by zdravotní pojišťovny mohly hradit antigenní testy na koronavirus přímo distributorům, kteří je rozvezou mimo jiné do domovů pro seniory. Podle odpůrců je změna zákona o veřejném zdravotním pojištění nadbytečná s ohledem na dosavadní možnosti úhrady a nezaručuje, že nebude zneužita. Novela se nyní vrátí Sněmovně, která bude moci veto Senátu přehlasovat.
 To se mi líbí Odpovědět
19. 11. 18:57 Švýcarské hodinky během pandemie netáhnou. Export spadl nejvíce za 80 let
MF Dnes
Vývoz hodinek ze Švýcarska by letos mohl klesnout nejvíce za 80 let. Podepsal se na něm slabší cestovní ruch a také slabší poptávka po luxusním zboží zapříčiněná pandemií, uvedla ve čtvrtek agentura Bloomberg. Za prvních deset měsíců letošního roku se podle Svazu švýcarského hodinářského průmyslu export snížil o 26 procent.
 To se mi líbí Odpovědět
19. 11. 18:49 Termín jednání uhelné komise se posouvá na 4. prosince, rozhodli ministři. Důvodem je aktualizace podkladů
Lidové noviny
Ministři průmyslu Karel Havlíček (za ANO) a životního prostředí Richard Brabec (ANO) se jako předsedové takzvané uhelné komise dohodli na posunutí termínu jejího dalšího jednání, a to z původně plánovaného 26. listopadu na pátek 4. prosince, ve čtvrtek o tom informovala ministerstva.
 To se mi líbí Odpovědět
19. 11. 18:34 Smutná bilance Boeingu. Kvůli průšvihu s letouny MAX se zařadil na žebříček nejdražších korporátních přešlapů
Lidové noviny
Přestože se letounům Boeing 737 MAX blýsklo na lepší časy a povolení k návratu do komerčního provozu dostaly už v USA, americkému výrobci bude ještě trvat, než se z ran umocněných koronavirovou krizí vylíže. Kvůli průšvihu s „Maxy“ se totiž zařadil na přední příčky žebříčku nejdražších korporátních přešlapů.
 To se mi líbí Odpovědět
19. 11. 18:03 Sněmovna souhlasila s nouzovým stavem do 12. prosince
Patria
Nouzový stav bude moci v Česku platit kvůli epidemii nového koronaviru do 12. prosince. Sněmovna dnes souhlasila s jeho prodloužením na návrh KSČM o 22 dnů.
 To se mi líbí Odpovědět
19. 11. 17:35 Luxusní rezidence v Praze přivádí historii zpět k životu, ale dodávají jim současnou energii
Lidové noviny
Historické dědictví, to je to, co spojilo dva izraelské investory ke společné práci v srdci české metropole. Svou firmu Coast Capital Partners (CCP) zaměřili Doron Friedman a Daniel Aalsvel na projekty spojené s historickým dědictvím. A daří se jim. Mluví za ně úspěšné rekonstrukce historických paláců v centru a projekty, kde se spojuje historie s moderní architekturou.
 To se mi líbí Odpovědět
19. 11. 17:34 Vietnam pohrozil, že zablokuje přístup na facebook. Ten odmítá více cenzurovat obsah
Lidové noviny
Vietnamské úřady pohrozily Facebooku, že zablokují přístup na tuto sociální síť ze svého území. Informuje o tom ve čtvrtek agentura Reuters s odvoláním na nejmenované představitele sociální sítě. Vietnamské úřady žádají, aby sociální síť bedlivěji kontrolovala a cenzurovala obsah. Facebook ve Vietnamu používá až 60 z 95 milionů obyvatel země.
 To se mi líbí Odpovědět
19. 11. 17:34 Pět podhodnocených akcií s rostoucí dividendou – část třetí, ropná
Patria
Jaká bude budoucnost ropných společností? Jedni uvažují o rychlém nástupu elektromobility a obnovitelných zdrojů energie s tím, že ropa si možná již v dohledné době projde svým poptávkovým vrcholem.
 To se mi líbí Odpovědět
19. 11. 17:18 Odpoledne je na akciích méně červené, eurodolar se začíná zvedat
Patria
Kondice hlavních akciových trhů se odpoledne trochu zlepšila. V Evropě vidíme stále hlavní indexy s minusy, ale pokles je o trochu menší než ráno. Stoxx Europe 600 je momentálně dole o 0,6 pct.
 To se mi líbí Odpovědět
19. 11. 16:44 Představitel Rona Weasleyho zbořil rekordy Instagramu. Rupert Grint získal milion sledujících během čtyř hodin
Lidové noviny
Rusovlasý herec Rupert Grint, známý především díky roli Rona Weasleyho ze světoznámé ságy Harry Potter, se zapsal do Guinnessovy knihy rekordů, když během čtyř hodin a jedné minuty získal milion sledujících na sociální síti Instagram. První příčku tak přebral přírodovědci a dokumentaristovi Davidu Attenboroughovi, kterého překonal o 43 minut.
 To se mi líbí Odpovědět
19. 11. 16:20 Podle české studie je spolehlivost antigenních testů je až 95 %
Lidové noviny
Studie proběhla v odběrových centrech Nemocnice Hořovice a Rehabilitační nemocnice Beroun. Zdravotníci ji provedli na vzorku 500 pacientů. Citlivost testu, tedy schopnost identifikovat osoby, u kterých probíhá akutní fáze nákazy Covid-19 a jsou nakažliví, se pohybuje nad 95 %.
 To se mi líbí Odpovědět
19. 11. 15:33 Volební výbor sněmovny přerušil jednání o Radě ČT a odložil ho na prosinec
Lidové noviny
Sněmovní volební výbor ve čtvrtek přerušil projednávání situace v Radě České televize a bude v diskusi pokračovat 8. prosince. Odhlasovali to členové výboru. Na jednání měli ve čtvrtek jen půl hodiny kvůli pokračující schůzi Poslanecké sněmovny.
 To se mi líbí Odpovědět
19. 11. 15:24 Turecká centrální banka výrazně zvýšila základní úrok
Patria
Turecká centrální banka pod svým novým vedením zvýšila základní úrokovou sazbu o 4,75 procentního bodu na 15 procent. Doufá, že se jí podaří snížit inflaci a zastavit propad turecké liry.
 To se mi líbí Odpovědět
19. 11. 15:19 Analytici: Bitcoin by mohl opět atakovat hranici 20 tisíc dolarů
Lidové noviny
Hlavní kryptoměna bitcoin bude v příštích týdnech dále posilovat a mohla by opět atakovat rekordní hranici 20 000 USD, tedy přes 440 000 korun. Důvodem je nejistota na světových trzích způsobená zhoršující se situací kolem epidemie koronaviru. Ekonomové oslovení ČTK však zároveň varují před příliš rychlým zhodnocováním bitcoinu.
 To se mi líbí Odpovědět
19. 11. 15:16 Zaměstnanci Facebooku si stěžují, že musejí zpátky do kanceláří. Bojí se koronaviru
Lidové noviny
Zaměstnanci Facebooku si stěžují, že je provozovatel sociální sítě nutí k návratu do kanceláří. Mají strach, že by se v nich mohli nakazit koronavirem. Více než 200 pracovníků z celého světa, kteří dohlížejí na obsah stejnojmenné sociální sítě, poslalo firmě otevřený dopis, kde ji obvinilo, že kvůli zisku zbytečně riskuje životy. Informuje o tom na svém webu BBC.
 To se mi líbí Odpovědět
19. 11. 15:10 Duy: Přijde výrazné zlepšení ekonomiky, jen zima může být těžší
Patria
Když se americkým prezidentem stal Barack Obama, ekonomika stále zápolila s důsledky hypotéční krize a nedostávalo se jí finanční podpory ze strany Kongresu.
 To se mi líbí Odpovědět
19. 11. 14:57 Lákaly na levné lety, teď norské aerolinky žádají ochranu před bankrotem
MF Dnes
Jde o dosud největší oběť pandemie v leteckém sektoru. Nízkonákladové aerolinky Norwegian Air ve středu zažádaly u irského soudu o ochranu před bankrotem. Norská vláda totiž společnosti odmítla poskytnout další finanční pomoc. Dopravce proslulý nízkými cenami za lety na dlouhé vzdálenosti tak doplácí na dluhy, které si nadělal ještě před pandemií.
 To se mi líbí Odpovědět
19. 11. 13:49 Aktualizováno Dva extrémy. Nejohroženější jsou hospody na vsi a v Praze
MF Dnes
Nejvíce na ráně jsou podle zástupců gastronomické scény podniky v Praze a hospody na venkově. Pokud se do konce roku nezmění režim, restaurační sektor letos ztratí na tržbách 60 až 70 miliard korun, tedy zhruba třetinu, odhadla společnost Nielsen.
 To se mi líbí Odpovědět
19. 11. 13:39 Wüstenrot hypoteční banka a.s. - Informace o výplatě výnosu kotované emise HZL WHB VAR/23, ISIN CZ0002005689
Patria
Wüstenrot hypoteční banka a.s. IČ: 267 47 154 Společnost Wüstenrot hypoteční banka a.s. zveřejňuje informaci o výplatě výnosu kotované emise HZL WHB VAR/23, ISIN CZ0002005689.
 To se mi líbí Odpovědět
19. 11. 13:38 Valná hromada Kofoly schválila: Na jednu akcii připadne divideda před zdaněním 13,50 Kč
Patria
Akcionáři Kofoly si rozdělí na dividendách 300,9 milionu Kč, stejně jako loni. Na jednu akcii připadne před zdaněním 13,50 Kč. Návrh představenstva schválila valná hromada společnosti Kofola ČeskoSlovensko, která letos kvůli koronavirovým omezením rozhodovala mimo zasedání prostřednictvím korespondenčního hlasování.
 To se mi líbí Odpovědět
19. 11. 13:08 Bitcoinová mánie je zpět. Analytici vyhlíží hranici 20 tisíc dolarů
MF Dnes
Cena nejznámější kryptoměny bitcoin překročila hranici 17 tisíc dolarů, tedy na necelých 393 tisíc korun. Cena bitcoinu se od začátku letošního roku více než zdvojnásobila. Nynější vývoj připomíná prudký růst bitcoinu v roce 2017, kdy se cena této měny vyšplhala až na téměř 20 tisíc dolarů.
 To se mi líbí Odpovědět
19. 11. 12:58 Valná hromada Kofoly souhlasí: Na jednu akcii připadne divi před zdaněním 13,50 Kč
Patria
Akcionáři Kofoly si rozdělí na dividendách 300,9 milionu Kč, stejně jako loni. Na jednu akcii připadne před zdaněním 13,50 Kč. Návrh představenstva schválila valná hromada společnosti Kofola ČeskoSlovensko, která letos kvůli koronavirovým omezením rozhodovala mimo zasedání prostřednictvím korespondenčního hlasování.
 To se mi líbí Odpovědět
19. 11. 12:57 Bitcoin znovu míří k rekordům. Po malých investorech mu začali věřit i velcí hráči
Hospodářské noviny
Trh s digitální měnou bitcoin zasáhla investiční horečka. Cena nejrozšířenější a nejznámější kryptoměny prudce roste a je na dosah rekordním hodnotám z konce roku 2017. Tehdy se vyšplhala skoro na 20 tisíc dolarů, když jí nahoru hnala zejména...
 To se mi líbí Odpovědět
19. 11. 12:41 Ján Hladký: Nvidia znovu kombinuje skvělý kvartál a výhled
Patria
Zatímco druhý kvartál Nvidie (Investiční tipy) byl především o akvizici Mellanoxu a datacentrech, třetí kvartál je o tom, z čeho Nvidia původně vzešla – o hráčském segmentu.
 To se mi líbí Odpovědět
19. 11. 12:31 Gastronomie každý den uzavření ztrácí na tržbách 414 milionů korun, nejvíce ztrácejí bary
Lidové noviny
Gastronomické odvětví každý den uzavření ztrácí na tržbách 414 milionů korun. Do konce roku by mohl být propad až 70 miliard korun. Na čtvrteční virtuální tiskové konferenci to za výzkumnou společnost Nielsen řekl Jakub Špika. Léto podle něj jarní propady zdaleka nekompenzovalo a podzim přináší další výrazné ztráty. Nejstrmější propad tržeb zaznamenaly bary.
 To se mi líbí Odpovědět
19. 11. 11:21 YouTube začne dávat reklamy do všech videí, o příjmy z ní se však bude dělit jen někdy
Lidové noviny
Americký server pro sdílení videopříspěvků YouTube začne postupně vkládat reklamy do všech videí. O dodatečné příjmy se pak s autory příspěvků bude dělit jen za určitých podmínek. YouTube to uvedl v aktualizovaných podmínkách používání služby, které zatím platí jen pro Spojené státy. Součástí změn jen také rozhodnutí serveru vybírat srážkovou daň.
 To se mi líbí Odpovědět
19. 11. 11:01 Pandemie na sebe znovu upozornila a srazila sentiment na trzích
Patria
Dění na hlavních finančních trzích se dál odvíjí od toho, jak sentiment investorů ovlivňují zprávy o vakcíně a průběhu pandemie. Tentokrát mají navrch obavy, které zřejmě nezvýšila ani tak stále horší data o nákaze v USA, jako spíše důkaz, že současná vlna může mít opravdu hmatatelné ekonomické dopady.
 To se mi líbí Odpovědět
19. 11. 10:51 Francie nemůže bezdůvodně zakázat prodej e-cigaret z českého konopí, rozhodl evropský soud
Lidové noviny
Francie nemůže bez řádného zdůvodnění zakázat prodej elektronických cigaret s olejem z konopí vyrobeným v Česku. Rozhodl o tom ve čtvrtek Soudní dvůr Evropské unie, podle něhož francouzský zákaz porušuje unijní právo na volný pohyb zboží na jednotném trhu. Případné omezení musí jakákoli členská země odůvodnit vědecky podloženými argumenty o ochraně veřejného zdraví, dodal nejvyšší orgán unijní justice.
 To se mi líbí Odpovědět
19. 11. 10:47 Čína jde vstříc globalizaci. Snížíme cla a zvýšíme dovoz, slíbil prezident
MF Dnes
Čína bude pokračovat ve snižování svých celních poplatků a v rozšiřování dovozu kvalitního zboží a služeb. Uvedl to ve čtvrtek čínský prezident Si Ťin-pching. Peking má podle něj také v plánu uzavírat smlouvy o volném obchodu s více zeměmi.
 To se mi líbí Odpovědět
19. 11. 10:32 Experti varují před bezpečnostními hrozbami při dostavbě Dukovan
Patria
Zadávací dokumentace k výběrovému řízení na dostavbu jaderné elektrárny Dukovany dostatečně nezohledňuje bezpečnostní zájmy státu, upozorňují podle zjištění webu iROZHLAS.
 To se mi líbí Odpovědět
19. 11. 10:05 Distribuce vakcín na covid bude problémová a bouřlivá, varuje Bill Gates
MF Dnes
Bill Gates, jeden z nejbohatších mužů planety, se obává problematické distribuce vakcín v USA na nemoc covid-19. Uvedl to během summitu STAT 2020, který se věnoval i telemedicíně, novým lékům a dalším lékařským pokrokům.
 To se mi líbí Odpovědět
19. 11. 9:55 České tajné služby a ministerstva varují před bezpečnostními hrozbami při dostavbě Dukovan
Lidové noviny
Zadávací dokumentace k výběrovému řízení na stavbu nového bloku jaderné elektrárny Dukovany dostatečně nezohledňuje bezpečnostní zájmy státu, upozorňují podle zjištění webu iROZHLAS.cz české tajné služby a ministerstva vnitra a zahraničí. Vládě doporučují, aby s výzvou k účasti v tendru vůbec neoslovovala rizikové uchazeče. Polostátní společnost ČEZ, která je investorem projektu, chce tendr vypsat do konce letošního roku.
 To se mi líbí Odpovědět
19. 11. 9:50 Unikátní tah Echo Media: Předplatitelům rozdává své akcie
Patria
Vydavatelství Echo Media nabídne předplatitelům možnost stát se akcionáři společnosti. Každý čtenář, který si předplatí produkt Echo Komplet, automaticky dostane voucher na jednu akcii vydavatelství.
 To se mi líbí Odpovědět
19. 11. 9:39 Uber funguje jak taxislužba, potvrdil Ústavní soud a zamítl stížnost řidiče kvůli pokutě
Lidové noviny
Činnost společnosti Uber a spolupracujících šoférů odpovídá svou povahou taxislužbě, potvrdil novým nálezem Ústavní soud (ÚS). Zamítl stížnost řidiče, který v roce 2015 chtěl svézt v Praze Američanku po kontaktu přes aplikaci Uber. Dopustil se tak přestupku, protože vykonával práci řidiče taxislužby bez příslušného živnostenského oprávnění.
 To se mi líbí Odpovědět
19. 11. 9:34 Benzin i nafta v Česku od minulého týdne zlevnily o dva haléře
Lidové noviny
Pohonné hmoty v Česku za poslední týden zlevnily o dva haléře. Litr nejprodávanějšího benzinu Natural 95 se aktuálně u čerpacích stanic prodává v průměru za 27,74 koruny. Za naftu platí motoristé v průměru 27,06 koruny. Vyplývá to z údajů společnosti CCS, která ceny sleduje.
 To se mi líbí Odpovědět
19. 11. 9:24 Kapacity v cestovním ruchu jsou nadměrné, není možné je udržovat dotacemi, myslí si Babiš
Lidové noviny
Kapacity v cestovním ruchu postavené na rostoucím přílivu cizinců jsou nadměrné a není možné je udržovat při životě státními dotacemi z rozpočtu. V rozhovoru s čtvrteční Mladou frontou DNES to uvedl premiér Andrej Babiš (ANO). Podle premiéra je třeba si přiznat, že koronavirová krize změnila podmínky pro podnikání v některých oborech, a to na mnoho let, ne-li trvale.
 To se mi líbí Odpovědět
19. 11. 9:10 Rozbřesk: Na dnešním menu prodloužení nouzového stavu i likvidace superhrubé mzdy
Patria
S jistou mírou nadsázky se dá říct, že dnes se bude v poslanecké sněmovně rozhodovat o podobě letošních Vánoc. Na pořadu dne totiž má být prodloužení nouzového stavu, který by měl podle vládního návrhu trvat až do 20.
 To se mi líbí Odpovědět
19. 11. 8:55 Počet koronavirových úmrtí v USA překonal čtvrt milionu, New York zavírá školy. Evropa červená
Patria
Evropské trhy míří k zápornému zahájení čtvrtečního obchodování, nadšení investorů z dobrých zpráv o vývoji koronavirové vakcíny je pomalu převažováno vůči ekonomickým důsledkům pokračujících epidemických opatření v Evropě a nově zavaděných opatření v USA, kde se v první vlně epidemie těžce postižený New York opět rozhodl pro uzavření tamních škol.
 To se mi líbí Odpovědět
19. 11. 8:30 Norwegian Air požádaly o ochranu před věřiteli
Patria
Nízkonákladová letecká společnost Norwegian Air Shuttle požádala o ochranu před věřiteli v Irsku. Přiměl ji k tomu vysoký dluh, který má kvůli koronavirové pandemii problém splácet.
 To se mi líbí Odpovědět
19. 11. 8:24 OECD radí dál zvedat důchodový věk a platit část penze z daní
Patria
Organizace pro hospodářskou spolupráci a rozvoj (OECD) doporučuje Česku pokračovat ve zvyšování důchodového věku podle prodlužování života. Stát by měl také zvážit placení části důchodu z daní.
 To se mi líbí Odpovědět
19. 11. 7:28 Dopravci zřejmě kvůli zdražení mýta zvýší ceny pro své zákazníky
Lidové noviny
Nové sazby mýta znamenají pro dopravce citelné zdražení dopravy. Dopravní firmy proto budou se zákazníky jednat o nových cenách za své služby. V úpravách však dopravci vidí i pozitiva, například množstevní slevy by tuzemským firmám mohly vůči zahraniční konkurenci pomoci. Vyplývá to z vyjádření dopravců na dotaz ČTK. Vláda v pondělí schválila úpravy mýta, kamiony si v příštím roce připlatí.
 To se mi líbí Odpovědět
19. 11. 7:00 KOMENTÁŘ: Jaká je inflace pokut?
Lidové noviny
Vedle měny a inflace zákazů můžeme v posledních letech pozorovat i jistou inflaci pokut. Horní hranice finančních sankcí jsou zvyšovány v řadě oblastí a to do skutečně závratných výšek.
 To se mi líbí Odpovědět
19. 11. 5:35 The Economist: Funguje pořád hodnotové investování?
Patria
Minulý týden si investoři mohli na chvilku dovolit ignorovat superstar akciového trhu, jako jsou Amazon nebo Alibaba. Přiletěly novinky o možné vakcíně a zotavování najednou vedla pestrá směsice firem postávajících dosud v pozadí.
 To se mi líbí Odpovědět
19. 11. 5:00 Boeing 737 MAX se vrací na oblohu. Americký souhlas je pro společnost vzpruhou, na ten evropský však stále čeká
Lidové noviny
Tvrdě zasaženému výrobci letadel Boeing se ve středu i v této nelehké době blýsklo na lepší časy. Uzemněné letouny 737 MAX totiž dostaly od Amerického Federálního úřadu pro letectví (FAA) dlouho očekávané povolení k návratu do vzduchu. Evropští pasažéři se však na palubu těchto moderních strojů podívají nejdříve až příští rok.
 To se mi líbí Odpovědět
19. 11. 0:00 Ekologové chtějí dřívější konec hnědého uhlí. Rozhodne uhelná komise
MF Dnes
Příští čtvrtek už by mohlo být konečně jasno, kdy se v Česku přestane pálit uhlí v elektrárnách. Uhelná komise bude vybírat ze tří hlavních scénářů, které počítají s koncem hnědého uhlí v jednom z roků 2033, 2038 nebo 2043. Dosud vše naznačovalo tomu, že zvítězí prostřední varianta. Tedy rok 2038, kdy chce uhelné elektrárny zavřít také Německo. Podle ekologů je to příliš pozdě.
 To se mi líbí Odpovědět
19. 11. 0:00 Všichni si polepší stejně, odmítá Babiš kritiku zrušení superhrubé mzdy
MF Dnes
Po letech diskusí by už dnes Sněmovna mohla rozhodnout, zda bude zrušena superhrubá mzda. Rozpočtový výbor Sněmovny doporučil přijmout návrh premiéra Andreje Babiše (ANO) na snížení daně z příjmů fyzických osob na 15 procent z hrubé mzdy. „Díky tomu si polepší všichni stejně, protože u všech snižujeme daň stejně,“ odmítá Babiš kritiku, že díky jeho návrhu si nejvíce polepší lidé s vyššími příjmy.
 To se mi líbí Odpovědět
19. 11. 0:00 Kudy pojedou rychlovlaky do Polska? Správa železnic plánuje nové trasy
MF Dnes
Do Pardubic vlakem z Prahy za 40 minut nebo rychlejší cestování do Krkonoš. Podoba dalšího vysokorychlostního spojení směřujícího z Prahy do polské Wroclawi začíná dostávat konkrétnější obrysy. Bude-li spojení k severním sousedům ekonomicky výhodné, potěší lyžaře nebo lázeňské hosty.
 To se mi líbí Odpovědět
19. 11. 0:00 Boeing 737 Max smí na americké nebe
Hospodářské noviny
Téměř po dvouletém zákazu se do vzduchu vrátí stroje Boeing 737 Max. Úřady jim loni v březnu po dvou tragických nehodách, při nichž zemřelo 346 lidí, zakázaly létat. Ve středu dostaly povolení od amerického Federálního úřadu pro letectví (FAA)....
 To se mi líbí Odpovědět
19. 11. 0:00 Robinhood, idol akcionářského lidu, míří na burzu. Doprovodí ho UiPath
Hospodářské noviny
Nejprve 280 milionů dolarů, pak 200 milionů a do třetice 460 milionů dolarů. Burzovní aplikace Robinhood letos nabrala ve třech investičních kolech bezmála miliardu dolarů od slavných fondů jako Sequoia Capital nebo Andreessen Horowitz. Její tržní...
 To se mi líbí Odpovědět
19. 11. 0:00 Viceprezident Ericssonu pro HN: Z problémů Huaweie netěžíme
Hospodářské noviny
Přechod na modernější telekomunikační sítě páté generace provází stále častější odmítání spolupráce s čínskou společností Huawei. Děje se tak i kvůli tlaku vlád zemí EU a USA. Západní tajné služby varují, že Huawei je propojen s komunistickým...
 To se mi líbí Odpovědět
19. 11. 0:00 Kontejnerový rejdař Maersk prudce zvýšil zisk
Hospodářské noviny
Dánský námořní dopravce A.P. Moller-Maersk navzdory dopadům koronaviru zvýšil ve třetím čtvrtletí zisk před úroky, daní a odpisy (EBITDA) o 39 procent na 2,3 miliardy dolarů (zhruba 51 miliard Kč). To je lepší výsledek, než se čekalo. Podnik těžil z...
 To se mi líbí Odpovědět
19. 11. 0:00 Virus mění život měst: Budou klást ještě větší důraz na ekologickou dopravu nebo digitalizaci úřadů
Hospodářské noviny
Z historických center se vytratili turisté, na jinak frekventovaných ulicích se netvoří kolony aut a na chodnících kancelářských čtvrtí se v poledne nerojí hloučky lidí mířících na oběd. Pandemie koronaviru v posledních měsících zásadně proměnila...
 To se mi líbí Odpovědět
19. 11. 0:00 Česko na vesmírné mapě: Vesmírný průmysl je šance na rozvoj. Musí ale spolupracovat stát a soukromníci
Hospodářské noviny
Na začátku letošního září zamířila do vesmíru z kosmodromu ve Francouzské Guyaně raketa Vega. Její součástí byl i nosič, který vynesl na oběžnou dráhu najednou 53 družic − ty se rozmístily tam, kam měly, necelé dvě hodiny po startu. Nosič,...
 To se mi líbí Odpovědět
19. 11. 0:00 S EUROVIA CS na cestách po Jihomoravském kraji
Hospodářské noviny
Dopravní infrastruktura významně ovlivňuje život v každém regionu. Stavební společnost EUROVIA CS působí v Jihomoravském kraji dlouhodobě. Svými stavbami přispívá ke zlepšování životních podmínek místních obyvatel a podporuje regionální rozvoj, což...
 To se mi líbí Odpovědět
19. 11. 0:00 Aktualizováno Jak se díváte na podnikatelské prostředí u nás po událostech, které ho ovlivnily v letošním roce?
Hospodářské noviny
Jedno slovo, které asi nejlépe vystihuje situaci okolo koronaviru pro podnikatele, je nejistota. Firmy nevěděly a stále často ani nevědí, jak moc je opatření proti šíření covidu-19 zasáhne, jak dlouho tu s námi virus bude a zda vláda nepřistoupí k...
 To se mi líbí Odpovědět
19. 11. 0:00 Experti z McKinsey Česku radí digitalizovat stát i průmysl. Technologie mohou výrazně zvýšit produktivitu práce
Hospodářské noviny
Na co vsadit, aby se tuzemská ekonomika mohla po nynější pandemické krizi znovu nastartovat? S návrhy přichází aktuální studie poradenské firmy McKinsey. Spoluautoři Daniel Svoboda a Tomáš Karakolev v rozhovoru pro HN radí hlavně více investovat do...
 To se mi líbí Odpovědět
19. 11. 0:00 Co nabízíte podnikatelům a živnostníkům ve Středočeském kraji?
Hospodářské noviny
V Monetě jsme si velmi rychle uvědomili, že v této nelehké době budou naši klienti (a nejen ti naši) potřebovat podporu svého podnikání od svojí banky více než v době před koronavirem. Okamžitě jsme uvedli do života všechny programy na podporu...
 To se mi líbí Odpovědět
19. 11. 0:00 Jaké jsou aktuální podmínky a príležitosti pro rozvoj podnikání ve Stredoceském kraji?
Hospodářské noviny
Příležitostí pro rozvoj podnikání ve Středočeském kraji je opravdu hodně, a to ať se na tuto problematiku podíváme z jakéhokoliv úhlu pohledu. Od tradičních odvětví po vysoce specializované činnosti. Zkuste najít dostatek šikovných řemeslníků nebo...
 To se mi líbí Odpovědět
19. 11. 0:00 Podnikání v Jihomoravském kraji vévodí zdravá výživa a kosmický průmysl
Hospodářské noviny
O tom, že Jihomoravský kraj patří k regionům s významným ekonomickým potenciálem, pochybuje asi málokdo. Strojírenská tradice moravské metropole a schopnost zapojovat se do mezinárodních projektů dělá čest celé zemi i v zahraničí. Fakta Vodafone...
 To se mi líbí Odpovědět
19. 11. 0:00 Ve Středočeském kraji vítězí zdravotnictví a výuka dětí
Hospodářské noviny
Co do rozlohy i počtu obyvatel největší kraj v České republice má podnikatelsky co nabídnout. Středočeský kraj těží z vynikající kombinace zemědělské výroby, situované zejména do severovýchodní části regionu, a z rozvinuté průmyslové výroby....
 To se mi líbí Odpovědět
Nahoru

Nastavení data

Dnes je Neděle, 29. listopadu 2020

+ 1 -
+ 1 -
+ 2016 -

Zavřít

S používání webových stránek newsbelow.cz, souhlasíte s využíváním cookies ve vašem prohlížeči.

Pokračovat