Zpět Patria Čtvrtek, 29. října 2020
Hledat Rubriky 29. 10.

Patria

Čtvrtek, 29. října 2020
Close
Inzerce
29. 10. 21:44 Wall Street zkorigovala včerejší propad, Netflix +4 %
Patria
Americké akciové trhy zakončily dnešní obchodní den v kladných hodnotách, kdy tak zkorigovaly včerejší masivní výprodeje. Důvodem pro pozitivní sentiment investorů byla v první řadě lepší než očekávaná data v podobě růstu HDP za 3Q, který dosáhl historických 33,1 %.
 To se mi líbí Odpovědět

Komentáře

Zatím žádný komentář...
Kurzy měn
EUR 26,26 -0,202%
USD 22,13 +0,104%
CHF 24,24 -0,454%
29. 10. 17:54 Trane Technologies, podceněná rovina a předražený příkop
Patria
Mike Lamach stojí v čele společnosti Trane Technologies, která se zaměřuje na klimatizace a HVAC systémy, ale podle Bloomberg Markets se jí podařilo úspěšně se adaptovat na současné pandemické prostředí.
 To se mi líbí Odpovědět
29. 10. 17:02 Fidelity: Inflační rébus a jak ho vyřešit
Patria
Inflace je opět horkým tématem. Od té doby, co zvýšení úrokových sazeb FEDu zastavilo v roce 1980 nekontrolovatelný růst cen, se inflace vyvíjela podle očekávání.
 To se mi líbí Odpovědět
29. 10. 16:43 Moneta za 3Q asi ohlásí pokles zisku o 44 % kvůli oprávkám
Patria
Moneta Money Bank oznámí výsledky hospodaření za třetí čtvrtletí v pátek 30. října před otevřením trhu. Banka pravděpodobně oznámí za třetí kvartál pokles čistého zisku o 44 % s tím, jak se do výsledku výrazně promítnou oprávky na špatné úvěry, ukázal průzkum.
 To se mi líbí Odpovědět
29. 10. 16:37 Akcie se odpoledne zvedají. ECB se chystá do akce, americká ekonomika jede
Patria
Oživení v eurozóně ztrácí dynamiku rychleji, než se čekalo, a výhled pro nejbližší období se zhoršil, konstatovala ECB na dnešním zasedání. Banka rozhodne o rekalibraci svých nástrojů v prosinci, kdy bude mít k dispozici novou prognózu.
 To se mi líbí Odpovědět
29. 10. 16:05 Analytik Braňo Soták: Airbus hraje o čas. Konec pandemie v nedohlednu, dolů tak musí náklady
Patria
Výsledková sezóna za třetí čtvrtletí se postupně přesouvá i do odvětví nejhůře zasažených globální pandemií. Pro trh ovšem zůstávají velkou neznámou zejména výsledky velkých technologických společností, které v tomto týdnu prozatím nedostály své roli bezpečných pandemických přístavů.
 To se mi líbí Odpovědět
29. 10. 15:45 Credit Suisse neoslnila a investoři čekají banky pod palbou, akcie proto míří dolů
Patria
Švýcarská bankovní dvojka Credit Suisse bohužel nezopakovala úspěchy předešlého kvartálu, který tehdy stál na prvotřídním výkonu investiční divize. Ten se nyní zčásti vypařil a celkové příjmy banky proto narostly meziročně už jen o 4 % na 5,2 miliardy švýcarských franků.
 To se mi líbí Odpovědět
29. 10. 15:37 Pokles spotřebitelských cen v Německu se v říjnu prohloubil
Patria
Pokles spotřebitelských cen v Německu se v říjnu dál prohloubil, zejména kvůli snížení daně z přidané hodnoty (DPH). To bylo součástí vládních stimulačních opatření na pomoc největší evropské ekonomice, aby se mohla rychleji zotavit z koronavirového šoku.
 To se mi líbí Odpovědět
29. 10. 14:38 Šéfanalytik Patrie: Americká ekonomika ve 3Q s historicky nejvyšším růstem, jenže co dál?
Patria
Růst amerického HDP ve třetím čtvrtletí byl podle očekávání masivní. 33,1 procenta, to je číslo, které se jen tak nevidí. Respektive ho americká ekonomika ještě neviděla vůbec, aspoň v oficiálních kvartálních záznamech od roku 1947.
 To se mi líbí Odpovědět
29. 10. 14:07 Ekonomika USA ve čtvrtletí rostla o rekordních 33,1 %
Patria
Ekonomika Spojených států ve třetím čtvrtletí podle prvního rychlého odhadu vykázala rekordní vzestup, k němuž přispěla vládní koronavirová pomoc v objemu více než tří bilionů dolarů (70 bilionů Kč).
 To se mi líbí Odpovědět
29. 10. 13:56 ECB sazby nemění, rizika jsou ale podle ní jasně vychýlena dolů
Patria
ECB dnes pode očekávání úrokové sazby nezměnila. Uvedla ale, že rizika jsou v současném prostředí jasně vychýlena ke spodní straně a banka bude pozorně hodnotit přicházející informace včetně dynamiky pandemie, vyhlídek na uvedení vakcíny a vývoje kurzu eura.
 To se mi líbí Odpovědět
29. 10. 12:58 Ján Hladký: Obstojný kvartál Volkswagenu
Patria
Německá automobilka Volkswagen zaknihovala tržby ve výši 60 mld. EUR (-5 % yoy) při tržním konsensu stanovujícím o 2 mld. EUR. Důležitější je ale asi srovnání s 2Q20, kdy byl přepad tržeb až 35 %.
 To se mi líbí Odpovědět
29. 10. 12:28 Světová rada pro zlato: Poptávka po zlatě je nejslabší za 11 let
Patria
Celosvětová poptávka po zlatě ve třetím čtvrtletí klesla o 19 procent na 892,3 tuny, což je nejméně za 11 let. Centrální banky přitom poprvé za deset let zlato prodávaly, uvedla dnes Světová rada pro zlato (WGC).
 To se mi líbí Odpovědět
29. 10. 11:38 Akciový trh je silnou stránkou ekonomiky, nyní ale panuje finanční inženýrství
Patria
V americké ekonomice je příliš málo investic a prioritou by nyní měla být podpora výdajů domácností. Vládní podpora by tak neměla slábnout, ale naopak sílit.
 To se mi líbí Odpovědět
29. 10. 11:11 AP: Z rozdělené Belgie se stává evropské epicentrum covidu-19
Patria
Na malou, ale rozdělenou Belgii znovu tvrdě dopadla pandemie covidu-19. V současnosti z ní přicházejí informace o šíření nákazy, které patří v Evropě k těm nejhorším, píše agentura AP.
 To se mi líbí Odpovědět
29. 10. 10:36 Které firmy a jejich akcie vytěží z miliard EUR na zelenou politiku? Webinář JIŽ DNES!
Patria
Evropská unie připravuje nová pravidla zelené politiky. Investice do zelených projektů půjdou do bilionů eur, aktuálně mají zelené dluhopisy financovat až třetinu z obřího balíku na zotavení ekonomiky EU z dopadů koronaviru.
 To se mi líbí Odpovědět
29. 10. 10:36 Bankovní asociace: Česká ekonomika letos klesne o 8 procent
Patria
Česká bankovní asociace (ČBA) v nové prognóze očekává na základě odhadů ekonomů českých bank, že ekonomika letos klesne kvůli dopadům šíření koronaviru v průměru o osm procent.
 To se mi líbí Odpovědět
29. 10. 10:28 Akcie po propadu vkládají naděje do ECB. Hlavní slovo však má epidemie
Patria
Situace kolem koronaviru je vážná, jak dnes ráno uznala i německá kancléřka. Německo spolu s Francií včera přistoupily k tvrdým karanténním opatřením, čímž trhy dostaly pod výrazný tlak.
 To se mi líbí Odpovědět
29. 10. 9:41 Volkswagen je za čtvrtletí zpět v zisku, Škodě Auto za devět měsíců provozní zisk klesl
Patria
Německá automobilová skupina Volkswagen se ve třetím čtvrtletí vrátila k zisku. Přispěla tomu poptávka po luxusních vozech v Číně, která kompenzovala pokles odbytu o 1,1 procenta vlivem pandemie covidu-19.
 To se mi líbí Odpovědět
29. 10. 9:04 Rozbřesk: ČR před prodloužením nouzového stavu, eurodolar to schytal
Patria
Do zasedání bankovní rady ČNB zbývá ještě týden, během kterého se toho ještě hodně stane. Nepůjde jen o předběžný odhad HDP, který zítra ukáže, jak se ekonomice dařilo vymanit se v průběhu třetího čtvrtletí z recese, ale dozvíme se rovněž, jak jsou na tom v Evropě i další země.
 To se mi líbí Odpovědět
29. 10. 8:55 Trhy čeká spíše vlažný úvod po včerejších výprodejích. Futures směr vzhůru neudržely
Patria
Evropské i americké akciové trhy včera prudce ztrácely pod tlakem rostoucí intenzity pandemie koronaviru. Dolar posiloval, investoři jej využívají jako bezpečné útočiště za situace, kdy Německo a Francie prý chystají plošné karantény.
 To se mi líbí Odpovědět
29. 10. 8:42 Babiš chce více zdanit hazard. Jako poslanec žádá pozměnit vládní daňový balíček
Patria
Premiér Andrej Babiš (ANO) navrhl zvýšit zdanění většiny druhů hazardu, a to v rozmezí od dvou do sedmi procentních bodů. Pouze pro loterie a technické hry, tedy hlavně hrací automaty, chce ponechat nynější sazbu 35 procent, která je již nyní nejvyšší sazbou pro hazard.
 To se mi líbí Odpovědět
Nahoru

Nastavení data

Dnes je Středa, 25. listopadu 2020

+ 1 -
+ 1 -
+ 2016 -

Zavřít

S používání webových stránek newsbelow.cz, souhlasíte s využíváním cookies ve vašem prohlížeči.

Pokračovat