Zpět MF Dnes Čtvrtek, 29. října 2020
Hledat Rubriky 29. 10.

MF Dnes

Čtvrtek, 29. října 2020
Close
Inzerce
29. 10. 20:21 Nezaměstnanost v Česku roste. Pokles HDP je ale ve srovnání s Evropou mírný
MF Dnes
Razantní opatření proti pandemii v Česku v prvním pololetí vedla k výraznému nárůstu nezaměstnanosti, meziročně narostla o více než čtvrtinu, z 1,9 % na 2,4 %. V srpnu dále vystoupala na 2,8 %. Predikce očekávají do konce roku růst na téměř dvojnásobek oproti loňsku. Z 2 % v roce 2019 na letos odhadovaných 3,8 %. Naopak HDP kleslo v porovnání s ostatními evropskými ekonomikami jen mírně.
 To se mi líbí Odpovědět

Komentáře

Zatím žádný komentář...
Kurzy měn
EUR 26,26 -0,202%
USD 22,13 +0,104%
CHF 24,24 -0,454%
29. 10. 17:00 Covid poznají za pár minut, zatím se nemýlí. Finsko chce víc psů na letišti
MF Dnes
Vědci tvrdí, že speciálně vycvičení psi dokážou u lidí rychle a levně detekovat onemocnění covid-19. Jako příklad udávají helsinské letiště, kde tito psi mají zatím stoprocentní úspěšnost. Potenciál psů však není k odhalování nemoci doposud plně využíván a ve velkém převládají klasické laboratorní testy.
 To se mi líbí Odpovědět
29. 10. 15:48 Nejsou lidé, žehrají zemědělci. Chybí přespolní i pracovníci na ošetřovném
MF Dnes
V živočišné výrobě aktuálně chybí zhruba šestina pracovníků kvůli karanténám nebo ošetřování dětí, které nemohly jít do škol. Lidé ze zahraničí pak nedorazili na pěstování zeleniny sdělili ve čtvrtek zástupci Agrární komory ČR.
 To se mi líbí Odpovědět
29. 10. 14:55 Ekonomika USA trhá rekordy. Čeká ji nejspíš nejrychlejší růst v historii
MF Dnes
Ekonomika Spojených států ve třetím čtvrtletí vykázala podle prvního rychlého odhadu rekordní vzestup. Hrubý domácí produkt se v přepočtu na celý rok zvýšil o 33,1 procenta, oznámilo ve čtvrtek americké ministerstvo obchodu. K růstu přispěla vládní pomoc za více než tři biliony dolarů (70 bilionů korun), která podpořila zejména výdaje spotřebitelů.
 To se mi líbí Odpovědět
29. 10. 13:18 Pokladní, účetní, listonoš. Do deseti let zanikne dle vědců třetina profesí
MF Dnes
Koronavirová pandemie urychlila nové trendy na pracovním trhu, které se začaly prosazovat už v předchozích letech. Řada firem si navykla na práci z domova, zrychlil se také proces digitalizace, robotizace a automatizace. V příštích deseti letech zanikne zhruba 30 procent pozic, ale stejný počet jich zase vznikne, tvrdí odborníci.
 To se mi líbí Odpovědět
29. 10. 12:14 Prázdné silnice jako na jaře. Automobilový provoz za měsíc zeslábl o třetinu
MF Dnes
Spolu se zpřísňováním protikoronavirových opatření postupně slábne i automobilový provoz v zemi. Jeho intenzita je nyní zhruba o třetinu nižší než před měsícem. Spolu s tím se snížil i počet nehod, vyplývá z policejních statistik. Intenzita provozu klesala i na jaře, kdy v období nejtužších opatření spadla zhruba na polovinu běžného provozu.
 To se mi líbí Odpovědět
29. 10. 10:38 Ekonomika klesne o osm procent a krize se výrazně protáhne, odhadují bankéři
MF Dnes
Nejnovější prognóza ekonomického vývoje od České bankovní asociace je výrazně pesimističtější než předchozí. Zatímco v létě vyčíslili analytici letošní pokles na 7,5 procenta a v příštím roce odhadovali růst o 5,3 procenta, podle aktuálního výhledu se česká ekonomika propadne o osm procent v tomto roce a v příštím poroste pouze o dvě procenta.
 To se mi líbí Odpovědět
29. 10. 10:25 Podniky zachraňují výdejní okénka. Zavedla je ale méně než polovina
MF Dnes
Po dvou týdnech od uzavření prostor restaurací či kaváren, které nyní mohou fungovat pouze prostřednictvím výdejových okének, zůstalo oproti polovině září v provozu zhruba 43 procent podniků. Zatímco u stále fungujících provozoven tržby klesly zhruba o pětinu až čtvrtinu, celkový propad tržeb v oboru činí až 70 procent.
 To se mi líbí Odpovědět
29. 10. 9:25 Babiš navrhl zvýšit zdanění hazardu, slibuje si výnos až 300 milionů korun
MF Dnes
Premiér Andrej Babiš navrhl zvýšit zdanění většiny druhů hazardu, a to v rozmezí od dvou do sedmi procentních bodů. Pouze pro loterie a technické hry, tedy hlavně hrací automaty, chce ponechat nynější sazbu 35 procent, která je již nyní nejvyšší sazbou pro hazard. Do státního rozpočtu to má přinést až 300 milionů korun ročně.
 To se mi líbí Odpovědět
29. 10. 9:19 Naším cílem je soběstačnost hendikepovaných, říká šéf firmy o úpravách aut
MF Dnes
Miroslav Bartoš se svým týmem ve Slapech u Tábora upravuje auta pro tělesně postižené. Na trh uvedl třeba přelomový systém uložení rampy ve vozidle. Zákazníky má v Německu, Francii i Švýcarsku. Před dvěma lety vybudoval vývojové centrum.
 To se mi líbí Odpovědět
29. 10. 0:00 Kola je zdravá, sýr ne? Země EU rozdělil spor o potravinovém semaforu
MF Dnes
Nutriční hodnoty na potravinách mnoho lidí nečte. Většině totiž výživová tabulka nic neříká. Vyřešit by to mohl barevný semafor Nutri-score, podle něhož mají spotřebitelé v supermarketu snadno rozpoznat, jestli je vyhlédnutá potravina zdravá, či ne.
 To se mi líbí Odpovědět
29. 10. 0:00 Z kokpitu za volant kamionu. Čeští piloti si hledají novou práci
MF Dnes
Za profesionální výcvik dali víc než milion korun Teď čeští piloti a pilotky pracují pro aerolinky na třetinový úvazek, řídí metro a kamiony nebo rozvážejí jídlo. Pokud je letecký dopravce propustí, kromě vysněné profese ztrácejí dobré finanční zázemí i vydřené společenské postavení. Konec krize v letectví je přitom v nedohlednu.
 To se mi líbí Odpovědět
Nahoru

Nastavení data

Dnes je Středa, 25. listopadu 2020

+ 1 -
+ 1 -
+ 2016 -

Zavřít

S používání webových stránek newsbelow.cz, souhlasíte s využíváním cookies ve vašem prohlížeči.

Pokračovat