Zpět Lidové noviny Čtvrtek, 29. října 2020
Hledat Rubriky 29. 10.

Lidové noviny

Čtvrtek, 29. října 2020
Close
Inzerce
29. 10. 22:25 Facebook zvýšil čtvrtletní zisk. Tržby Alphabetu a Amazonu překonaly odhady
Lidové noviny
Americká společnost Facebook, která provozuje stejnojmennou sociální síť, ve třetím čtvrtletí meziročně zvýšila čistý zisk o zhruba 29 procent na 7,85 miliardy dolarů (184 miliard Kč). Oznámila to ve čtvrtek firma. Její tržby překonaly očekávání analytiků, protože nárůst využívání internetu v době koronavirové krize podpořil její příjmy z reklamy.
 To se mi líbí Odpovědět

Komentáře

Zatím žádný komentář...
Kurzy měn
EUR 26,26 -0,202%
USD 22,13 +0,104%
CHF 24,24 -0,454%
29. 10. 21:17 Aktualizováno Eurohold: Antimonopolní úřad je pro prodej bulharských aktiv firmy ČEZ
Lidové noviny
Bulharský antimonopolní úřad povolil bulharské pojišťovací a finanční skupině Eurohold koupit bulharská aktiva firmy ČEZ za 335 milionů eur (9,2 miliardy Kč). Oznámila to ve čtvrtek skupina Eurohold. Úřad se touto záležitostí začal znovu zabývat poté, co správní soud zrušil jeho loňské rozhodnutí, které transakci zablokovalo. Společnosti ČEZ a Eurohold podepsaly dohodu o prodeji aktiv loni v červnu. Transakci ještě musí odsouhlasit bulharský energetický regulátor, napsala agentura Reuters.
 To se mi líbí Odpovědět
29. 10. 19:04 Senát podle očekávání schválil odklad EET až do roku 2022
Lidové noviny
Senát podle očekávání schválil prodloužení odkladu elektronické evidence tržeb (EET) do roku 2022. Důvodem je podle ministryně financí Aleny Schillerové (za ANO) snaha ulevit podnikatelům v době koronavirové epidemie. Podle expertů to znamená konec tohoto projektu. Přímé zrušení EET na rozdíl od poslanců ve čtvrtek žádný ze senátorů nepožadoval. Návrh nyní dostane k podpisu prezident.
 To se mi líbí Odpovědět
29. 10. 19:02 Aktualizováno Senát chce pro kraje 300 Kč na občana jako náhradu příjmů
Lidové noviny
Senát chce, aby kraje obdržely ze státního rozpočtu jednorázově 300 korun na každého obyvatele. Příspěvek má sloužit ke zmírnění letošního poklesu daňových příjmů v souvislosti s epidemií koronaviru. Senát vložil tento návrh do vládního návrhu zákona na vyplácení příspěvku 500 korun denně podnikatelům, kterým vláda uzavřela provozy nebo omezila podnikání jako opatření proti šíření koronaviru. Návrh zákona se tak nyní vrací do Sněmovny, která o něm rozhodne.
 To se mi líbí Odpovědět
29. 10. 17:13 Linku pomoci řidičům podporují influenceři a obálky ve dvou milionech domácností
Lidové noviny
Česká kancelář pojistitelů společně se svými partnery BESIP a Policií ČR představila druhou vlnu bezpečnostní kampaně, jejímž cílem je zvýšit povědomí o zbytečných, tzv. sekundárních nehodách. V rámci této komunikace dostaly do schránek téměř 2 miliony domácností Kartu řidiče s popisem správného postupu v případě dopravní nehody.
 To se mi líbí Odpovědět
29. 10. 14:57 Soud zrušil výtku, kterou dala Benešová soudkyni kauzy Postoloprt. Byla v rozporu s ústavními principy
Lidové noviny
Pražský městský soud se ve čtvrtek zastal šéfky chomutovského okresního soudu Kateřiny Vltavské, které uložila výtku ministryně spravedlnosti Marie Benešová (za ANO) v souvislosti s kauzou zastupitelů Postoloprt. Soud rozhodnutí ministryně zrušil, protože bylo podle něj v rozporu s ústavními principy právního státu a nezávislosti soudního rozhodování.
 To se mi líbí Odpovědět
29. 10. 11:35 Vládní opatření pro farmářské trhy je nerealizovatelné, tvrdí asociace. Trhovci chtějí úpravu nařízení
Lidové noviny
Vláda by měla upravit opatření pro farmářské trhy, podle kterého může být na 400 metrech čtverečních nejvýše 20 lidí. Je nerealizovatelné. Navíc několikanásobně převyšuje předepsaný dvoumetrový odstup mezi lidmi. V potaz by se měla vzít také skutečnost, že v prostoru trhů se pohybují nejen nakupující, ale i lidé, kteří místem jen procházejí.
 To se mi líbí Odpovědět
29. 10. 10:15 Ekonomika letos podle odhadů bankovní asociace klesne o 8 procent
Lidové noviny
Česká bankovní asociace (ČBA) v nové prognóze očekává na základě odhadů ekonomů českých bank, že ekonomika letos klesne kvůli dopadům šíření koronaviru v průměru o osm procent. Příští rok by pak ekonomika měla růst jen o dvě procenta kvůli dopadům posledních opatření proti nové vlně epidemie koronaviru. Asociace o tom ve čtvrtek informovala na on-line tiskové konferenci.
 To se mi líbí Odpovědět
29. 10. 9:09 Škodě Auto za devět měsíců klesl provozní zisk o 60 procent, důvodem je koronavirus i vývoj směnného kurzu
Lidové noviny
Automobilce Škoda Auto za prvních devět měsíců letošního roku klesl provozní zisk o 60 procent na 469 milionů eur (12,9 miliardy Kč). Negativní dopad na hospodaření měl zejména nižší objem prodeje způsobený epidemií nemoci covid-19, vývoj směnných kurzů a také mimořádné výdaje spojené s emisemi.
 To se mi líbí Odpovědět
29. 10. 7:00 KOMENTÁŘ: Evropa hledá, jak naložit s daty operátorů
Lidové noviny
„Být mobilním operátorem, asi bych se ptal, zda mám data retention nadále shromažďovat, anebo ne,“ píše v reakci na rozsudek Soudního dvora EU expert na evropské právo.
 To se mi líbí Odpovědět
29. 10. 5:00 Dopravci škrtají spoje i celé linky, poptávka je mizivá. Na Dušičky jsou ale připraveni posílit
Lidové noviny
S vlnou vládních opatření, která mají zabránit dalšímu šíření koronaviru v zemi, se svezly i služby, jichž se nařízená omezení primárně netýkají. Už v minulém týdnu klesl počet cestujících ve vnitrostátních vlacích a autobusech na polovinu. A s každou novou restrikcí je poptávka menší.
 To se mi líbí Odpovědět
Nahoru

Nastavení data

Dnes je Středa, 25. listopadu 2020

+ 1 -
+ 1 -
+ 2016 -

Zavřít

S používání webových stránek newsbelow.cz, souhlasíte s využíváním cookies ve vašem prohlížeči.

Pokračovat