Zpět MF Dnes Neděle, 25. října 2020
Hledat Rubriky 25. 10.

MF Dnes

Neděle, 25. října 2020
Close
Inzerce
25. 10. 18:00 Brexit může dostihnout rybáře v Belgii, spasit je má glejt z roku 1666
MF Dnes
Velká Británie je neústupná ve vyjednávání s Evropskou unií o rybolovných právech. Belgie proto začala hledat pomoc pro své rybáře u anglického krále Karla II., který vládl v sedmnáctém století. Zadala právníkům rozbor listiny z roku 1666 zaručující vlámským rybářům přístup do vod u britských břehů.
 To se mi líbí Odpovědět

Komentáře

Zatím žádný komentář...
Kurzy měn
EUR 26,31 -0,110%
USD 22,11 -0,430%
CHF 24,35 -0,062%
25. 10. 15:27 Navrhneme úpravu daně z příjmů na 15 a 23 procent, řekla Schillerová
MF Dnes
Premiér Andrej Babiš navrhne ve Sněmovně snížení daně z příjmů zaměstnancům na 15 procent. Pro lidi s vyššími příjmy chce sazbu 23 procent. Televizi CNN Prima News to v neděli řekla ministryně financí Alena Schillerová. O změně daňových sazeb se jedná v souvislosti s plánovaným zrušením superhrubé mzdy. Sněmovna má v úterý v druhém kole projednat vládní daňový balík na rok 2021.
 To se mi líbí Odpovědět
25. 10. 15:00 Eurostat: Česko má stále menší dluhy než zbytek EU
MF Dnes
Česká republika letos směřuje k rekordnímu deficitu a pro příští rok vláda rovněž počítá s vysokým schodkem, zatím odhadovaným na 320 miliard. Z aktuálního srovnání čísel zveřejněných Eurostatem však Česko stále vychází jako jedna z nejméně zadlužených zemí Evropy.
 To se mi líbí Odpovědět
25. 10. 13:57 Nemáte rozpočet ani plán, je to nezodpovědné, vytkl Schillerové Hampl
MF Dnes
Ekonom Mojmír Hampl vytkl ministryni financí Aleně Schillerové absenci ekonomického plánu na další rok i nedostatečnou práci s ekonomickými daty. „S epidemií covidu se rozšířila epidemie papalášství,“ řekl v diskuzním pořadu Partie Terezie Tománkové na CNN Prima NEWS. Jednání Schillerové označil za nezodpovědné a vyzval ji ke zveřejňování čísel.
 To se mi líbí Odpovědět
25. 10. 12:00 KOMENTÁŘ: Dvě ztracené dekády. Euro více rozděluje, než sjednocuje
MF Dnes
Dvacet let eura je příležitostí k rekapitulaci. Hubený hospodářský růst eurozóny není náhoda. Co hůře: euro prohloubilo rozdíly a oživilo staré resentimenty. Euro není motorem, ale brzdou prosperity, píše Marek Loužek z Národohospodářské fakulty VŠE.
 To se mi líbí Odpovědět
25. 10. 11:00 Konec opilých turistů a stánků se suvenýry. Barcelona chce město vrátit místním
MF Dnes
Slavný barcelonský bulvár La Rambla by měl opět patřit obyvatelům španělské metropole. Jednu z nejrušnějších a turisticky nejnavštěvovanějších ulic totiž čeká rozsáhlá rekonstrukce. Ta by měla omezit stánky se suvenýry a lákadla pro cizince a naopak přinést kulturu místním.
 To se mi líbí Odpovědět
25. 10. 8:00 Z bytů ve světových metropolích mizí nájemníci, poptávka klesá i v Praze
MF Dnes
San Francisco, New York, Londýn... Ve světových metropolích, kde lidé ještě před rokem vkládali většinu svého příjmu do pronájmu bydlení, se situace rychle mění. Na vině je odchod mezinárodních studentů z center velkoměst, zavádění home office v technologických a bankovních firmách, ale i touha po větším „vlastním“ prostoru. Poptávka po pronájmu bytů klesá i v Praze.
 To se mi líbí Odpovědět
25. 10. 0:00 Lidé chtějí módu z druhé ruky. V Evropě s ní proráží e-shop Zalando
MF Dnes
Cirkulární ekonomika se z příruček ekologů dostává do praxe. Velké oděvní značky koketují se second-handovou módou. Před měsícem na tento trh v podstatě globálně vstoupil velký německý e-shop Zalando. Svůj online second-hand spustil v šesti zemích a z další expanze nevyloučil ani Českou republiku.
 To se mi líbí Odpovědět
Nahoru

Nastavení data

Dnes je Úterý, 24. listopadu 2020

+ 1 -
+ 1 -
+ 2016 -

Zavřít

S používání webových stránek newsbelow.cz, souhlasíte s využíváním cookies ve vašem prohlížeči.

Pokračovat