Zpět MF Dnes Sobota, 24. října 2020
Hledat Rubriky 24. 10.

MF Dnes

Sobota, 24. října 2020
Close
Inzerce
24. 10. 18:00 Portugalské Algarve přichází o vodu. Platí vysokou daň za avokádový boom
MF Dnes
Portugalští farmáři připouštějí, že vody je momentálně v portugalském Algarve nedostatek. Někteří z nich zavedli opatření na její úsporu a vyzvali vládu, aby jednala. Jedním z důvodů této situace je stále se rozšiřující pěstování avokáda. Nechceme dopustit, aby se plantáže nadále rozšiřovaly,“ říká jeden z místních farmářů. Brzy podle dalších nastane katastrofa.
 To se mi líbí Odpovědět

Komentáře

Zatím žádný komentář...
Kurzy měn
EUR 26,26 -0,202%
USD 22,13 +0,104%
CHF 24,24 -0,454%
24. 10. 15:00 Poptávka po luxusním zboží se zvyšuje. Vítězí značky nezávislé na turistech
MF Dnes
Poprvé od vypuknutí pandemie rostou nyní francouzské značce Hermès tržby. Na pozitivním výsledku se však podílejí především zákazníci v Asii, v Evropě se zatím návrat do černých čísel nekoná. I přesto to podle analytiků vypadá, že se poptávka po luxusním zboží pomalu uzdravuje. Ve čtvrtletních výsledcích tržeb vidí naději i skupina LVMH.
 To se mi líbí Odpovědět
24. 10. 11:00 Z tanku do sudu a pak do plechovky. Nápad pomáhá minipivovarům přežít
MF Dnes
Minipivovary, které kvůli uzavřeným výčepům přišly o většinu zákazníků, hledají nové cesty odbytu. Jednou z nich může být stáčení piva do plechovek. Pořízení vlastní linky je ale dost nákladné, nově se však objevila na trhu možnost nechat si nápoj stočit a zavíčkovat u externího partnera.
 To se mi líbí Odpovědět
24. 10. 8:00 Krize maloobchodu drtí centra německých měst. Ministr volá po změnách
MF Dnes
Vylidněná centra měst, skomírající maloobchod. Německý ministr hospodářství Peter Altmaier zasedl v úterý ke kulatému stolu s představiteli retailu. Podle nich je v sázce mnohé, až 50 tisíc obchodů a stovky tisíc pracovních míst. Ministr však řešení nevidí v dotacích či jiných, čistě finančních podporách. Podle něj by se měly obchody modernizovat, aby mohly lépe konkurovat online prodeji.
 To se mi líbí Odpovědět
24. 10. 0:00 S penězi problém nebude. Čekejte stabilitu a levné úvěry, říká Michl z ČNB
MF Dnes
Česká národní banka zřejmě nebude v dohledné době hýbat úrokovými sazbami, které drží kvůli koronavirové krizi nízko. Podle člena bankovní rady Aleše Michla lze nadále očekávat „levné“ peníze. „Banky jich mají přebytek, problém je spíš na opačné straně – mezi podniky,“ prohlásil v pořadu Rozstřel portálu iDNES.cz.
 To se mi líbí Odpovědět
24. 10. 0:00 Michelinští kuchaři míří do domácností. Boháči jim za vaření královsky platí
MF Dnes
Mezi klasickými pracovními nabídkami pro chůvy se na britské inzertní platformě Jobs in Childcare nedávno objevil netradiční inzerát. Rodina v něm hledá do své domácnosti šéfkuchaře, který v minulosti vedl michelinskou restauraci. Poptávka po soukromých kuchařích není ve své podstatě nijak ojedinělá, trend nyní umocnila pandemie koronaviru. Když nemohou bohatí do restaurace, jde restaurace za nimi.
 To se mi líbí Odpovědět
Nahoru

Nastavení data

Dnes je Středa, 25. listopadu 2020

+ 1 -
+ 1 -
+ 2016 -

Zavřít

S používání webových stránek newsbelow.cz, souhlasíte s využíváním cookies ve vašem prohlížeči.

Pokračovat