Zpět MF Dnes Čtvrtek, 22. října 2020
Hledat Rubriky 22. 10.

MF Dnes

Čtvrtek, 22. října 2020
Close
Inzerce
22. 10. 18:48 Nákupy online letos vzrostou o třetinu, říká analýza. Vánoce budou rekordní
MF Dnes
Vánoční sezona, která bude letos ovlivněna pandemií koronaviru, by mohla celoroční obrat e-shopů zvednout až o 30 procent v porovnání s loňskem. Tento scénář se dá očekávat navzdory tomu, že lidé budou pravděpodobně na dárcích více šetřit. Vyplývá to z datový analýz a statistických předpokladů nákupního rádce Heureka.cz.
 To se mi líbí Odpovědět

Komentáře

Zatím žádný komentář...
Kurzy měn
EUR 26,26 -0,202%
USD 22,13 +0,104%
CHF 24,24 -0,454%
22. 10. 15:36 Babiš vyhlásil výběrové řízení na předsedu ÚOHS. Zájemci mají čas do pátku
MF Dnes
Premiér Andrej Babiš vyhlásil výběrové řízení na nového předsedu Úřadu pro ochranu hospodářské soutěže (ÚOHS). Oznámila to ve čtvrtek vláda na svém webu. Přihlášky mohou zájemci podávat do pátku 6. listopadu 12:00. Uchazeč nakonec nemusí mít už v době podání přihlášky bezpečnostní prověrku na stupeň důvěrné, jak vyplývalo z materiálů, které v pondělí schvalovala vláda.
 To se mi líbí Odpovědět
22. 10. 13:29 Káva Costa míří do obchodů. Lépe se tak vypořádá s krizí
MF Dnes
Kavárenský řetězec Costa Coffee, který má ve světě bezmála čtyři tisíce provozoven, začíná prodávat i v obchodech včetně českých a slovenských řetězců. Firma připouští, že jde také o reakci na pandemii, která výrazně poškodila i tradiční kavárenský trh.
 To se mi líbí Odpovědět
22. 10. 12:11 Počet lidí v exekuci klesl o 50 tisíc. Pandemii ale zneužívají, míní komora
MF Dnes
Počet osob v exekuci klesl na konci třetího čtvrtletí meziročně o 50 tisíc na 736 425 lidí. Vyplývá to z aktuálních statistik Exekutorské komory. V aktuální koronavirové situaci je to podle komory pozitivní zpráva, která je spolu s údaji o nízké nezaměstnanosti signálem k nezavádění omezujících opatření ve vymahatelnosti práva.
 To se mi líbí Odpovědět
22. 10. 11:15 Otevřené, ale mrtvé hotely. Teď už jen majitelé čekají na státní pomoc
MF Dnes
Rekreační pobyty v hotelech nejméně do 3. listopadu končí. Hotelům zbývá hrstka klientů, mezi něž patří lidé na pracovních cestách, částečně cizinci a covidoví pacienti nebo jejich příbuzní. Hoteliéři nemuseli zavřít podobně jako na jaře, ale byznys je mrtvý. Vzkazují, že teď už jim zbývá jediné – státní pomoc.
 To se mi líbí Odpovědět
22. 10. 10:45 Tesle stoupl zisk o 131 procent. Má za sebou páté čtvrtletí v plusu
MF Dnes
Americkému výrobci elektromobilů Tesla ve třetím čtvrtletí stoupl čistý zisk o 131 procent na 331 milionů dolarů (7,6 miliardy korun). Jde o nejlepší čtvrtletní výsledek od vzniku společnosti. Za kvartál Tesla dodala na trh rekordních 139 300 automobilů.
 To se mi líbí Odpovědět
22. 10. 9:56 Ministerstvo zamítlo stížnost Českých drah. Rychlíky bude dál vozit Arriva
MF Dnes
Ministerstvo dopravy zamítlo stížnost Českých drah na průběh takzvaného rozstřelu, ve kterém úřad vybíral provozovatele na lince spojující Liberec s Ústím nad Labem a Pardubicemi. Úředníci kvůli nižší cenně vybrali dceřinou firmu německých drah. Tuzemský dopravce soutěž napadl jako protizákonnou.
 To se mi líbí Odpovědět
22. 10. 9:20 Pohonné hmoty od minulého týdne zdražily, meziročně jsou ale levnější
MF Dnes
Benzin a nafta v Česku od minulého týdne zdražily shodně o dva haléře. Natural 95 se nyní prodává průměrně za 27,97 koruny za litr, stejné množství dieselu za 27,11 koruny. Vyplývá to z údajů společnosti CCS, která ceny sleduje. V meziročním srovnání je benzin v Česku v současnosti levnější o 4,40 koruny. Za litr nafty platili motoristé ve druhé polovině loňského října o 4,81 koruny více.
 To se mi líbí Odpovědět
22. 10. 8:48 Poslední šichta před zavřením pánského holičství končila v šest ráno
MF Dnes
Pobolívala jej kolena a chodidla, ale cítil se nabitý energií. V šest hodin ráno mu skončila směna, kterou neplánoval. Majitel zlínského barber shopu Na Fešáka Lukáš Marušinský se svým kolegou Michaelem Janíkem absolutně využili mantinely vládních nařízení. Po celou noc stříhali a holili zákazníky.
 To se mi líbí Odpovědět
22. 10. 0:00 Ekonomika spadne víc, než se čekalo, soudí experti i zástupci byznysu
MF Dnes
Jarní uzávěra kvůli epidemii koronaviru vrátila českou ekonomiku o několik let zpět. A teď vláda tlumí byznys znovu. Zatím jen částečně, ne v takovém rozsahu jako na jaře. Přesto nová opatření, která ve čtvrtek začínají platit, zasadí křehkému hospodářství těžkou ránu.
 To se mi líbí Odpovědět
Nahoru

Nastavení data

Dnes je Středa, 25. listopadu 2020

+ 1 -
+ 1 -
+ 2016 -

Zavřít

S používání webových stránek newsbelow.cz, souhlasíte s využíváním cookies ve vašem prohlížeči.

Pokračovat