Zpět MF Dnes Středa, 21. října 2020
Hledat Rubriky 21. 10.

MF Dnes

Středa, 21. října 2020
Close
Inzerce
21. 10. 19:30 Tři týdny a konec. Prodloužení restrikcí by nás zničilo, tvrdí obchodníci
MF Dnes
Vládní rozhodnutí o uzavření obchodů a služeb jejich provozovatele rozzlobilo, přestože většina z nich tento krok očekávala. Výhrady mají vůči nejasné komunikaci kabinetu, oznámení den předem nebo navrhovaným kompenzacím. Omezení navíc přichází těsně před nejvýdělečnějším obdobím v roce. Obchodníci doufají, že na vánoční nákupy budou mít opět otevřeno.
 To se mi líbí Odpovědět

Komentáře

Zatím žádný komentář...
Kurzy měn
EUR 26,26 -0,202%
USD 22,13 +0,104%
CHF 24,24 -0,454%
21. 10. 17:48 Poslanci kývli na delší ošetřovné, kompenzaci pro podnikatele i přerušení EET
MF Dnes
Nárok na ošetřovné při péči o děti do deseti let budou mít lidé po celou dobu uzavření škol. Kývli na to poslanci. Výše ošetřovného nesmí klesnout pod čtyři stovky za den a oproti původnímu vládnímu návrhu bude vyšší, 70 procent denního vyměřovacího základu. Poslanci podpořili i kompenzaci 500 korun denně pro podnikatele, jimž vláda „vypnula“ podnikání, a přerušení EET do konce roku 2022.
 To se mi líbí Odpovědět
21. 10. 16:20 Výroba aut se začíná blížit předkrizovým hodnotám. Registrace také rostou
MF Dnes
Vrátit výrobu aut k číslům alespoň podobným předkrizovým hodnotám se tuzemským automobilkám podařilo zhruba v polovině léta. V září počet vyrobených aut zaostával za loňským obdobím s bezmála 120 tisíci novými vozy o 4,5 procenta. Během září se meziročně zvýšily registrace nových aut o zhruba sedm procent na necelých sedmnáct tisíc vozidel.
 To se mi líbí Odpovědět
21. 10. 15:43 Poslanci schválili delší ošetřovné. Rodičům se také rozhodli dát více peněz
MF Dnes
Nárok na ošetřovné při péči o děti do deseti let budou mít lidé po celou dobu uzavření škol. Kývli na to poslanci. Jeho výše nesmí klesnout pod čtyři stovky za den a oproti původnímu vládnímu návrhu bude vyšší. Sedmdesát procent denního vyměřovacího základu. Návrh nyní posoudí Senát.
 To se mi líbí Odpovědět
21. 10. 14:30 Aktualizováno Poslanci rozhodují o delším ošetřovném, kompenzaci podnikatelům i odkladu EET
MF Dnes
Poslanci začali rozhodovat o prodloužení ošetřovného kvůli zavřeným školám. Rozhodnou i o kompenzačním bonusu pro podnikatele i odložení elektronické evidence tržeb až na rok 2023.
 To se mi líbí Odpovědět
21. 10. 13:18 Stát pomůže zavřeným firmám s nájemným i mzdami
MF Dnes
Společně s uzavíráním obchodů a provozoven oznámila vláda i první pomoc postiženým podnikatelům. Stát jim vrátí polovinu nákladů na nájemné za tři měsíce a vyplatí i mzdy a odvody za zaměstnance.
 To se mi líbí Odpovědět
21. 10. 11:55 Trump zaplatil v Číně, kde si drží bankovní účet, větší daně než doma
MF Dnes
Americký prezident Donald Trump si udržuje otevřený bankovní účet v Číně, kde se v minulých letech snažil prosadit několik podnikatelských projektů a platil tam i daně. Napsal to list The New York Times s odkazem na Trumpovy finanční dokumenty, k nimž získal přístup. List už dříve uvedl, že v USA prezident neplatí skoro žádné daně z příjmu.
 To se mi líbí Odpovědět
21. 10. 11:06 Lyžaře čekají roušky ve frontách i prázdnější školky. Skipasy nezdraží
MF Dnes
Lyžovačky v roušce se bát nemusíte. Zakrýt ústa a nos si ale návštěvníci českých hor budou muset u pokladen, na nástupištích i v lanovce. Školičky prořídnou, protože bude omezen počet dětí ve skupině. Značit se budou dvoumetrové rozestupy. Ceny skipasů se však letos zvýší minimálně nebo vůbec.
 To se mi líbí Odpovědět
21. 10. 10:41 Poslanci kývli na paušální daň. Schválí delší ošetřovné, odloží EET
MF Dnes
Zavedení paušální daně schválili poslanci. Budou ji moci uplatnit osoby samostatně výdělečně činné s ročním příjmem do milionu korun, tedy neplátci DPH. Vláda původně navrhovala, aby hraniční částka byla o b200 tisíc korun nižší. Zákon nyní musí ještě posoudit Senát.
 To se mi líbí Odpovědět
21. 10. 9:52 Soud na základě žalob ekologů zrušil územní rozhodnutí pro poslední úsek D1
MF Dnes
Poslední úsek dálnice D1, jehož stavba má začít nejpozději příští rok na podzim, přišel o územní rozhodnutí. Stalo se tak po úterním rozsudku ostravského krajského soudu, který vyhověl žalobám spolků Děti Země a Krajina Dluhonice.
 To se mi líbí Odpovědět
21. 10. 9:35 Poslanci kývli na paušální daň. Schvalují delší ošetřovné, odloží EET
MF Dnes
Zavedení paušální daně schválili poslanci. Budou ji moci uplatnit osoby samostatně výdělečně činné s ročním příjmem do milionu korun, tedy neplátci DPH. Vláda původně navrhovala, aby hraniční částka byla o b200 tisíc korun nižší. Zákon nyní musí ještě posoudit Senát. Nyní poslanci schvalují prodloužení vyplácení ošetřovného po celou dobu, kdy jsou uzavřené školy.
 To se mi líbí Odpovědět
21. 10. 9:26 Linet s vládou uzavřel smlouvu, do polní nemocnice míří dvě stovky lůžek
MF Dnes
Firma Linet a vláda uzavřely v pondělí smlouvu o dodání 1 618 zdravotnických lůžek. První dvě stovky poveze společnost do polní nemocnice v Praze-Letňanech ve středu, informovala o tom Daniela Benešová za společnost Linet.
 To se mi líbí Odpovědět
21. 10. 9:11 Hoteliéři mají před zimou obavy, lákají na mentální koučink i vitaminovou kúru
MF Dnes
Koronavirová pandemie opět komplikuje život majitelům hotelů a dalších ubytovacích kapacit v Karlovarském kraji. Čekají krušnou zimu, a to hlavně kvůli ztíženému cestování z Německa, absolutní absenci ruských návštěvníků a stále většímu množství zrušených pobytů ze strany českých turistů.
 To se mi líbí Odpovědět
21. 10. 6:25 Úroková sazba u hypoték opět klesla, je nejnižší za tři roky
MF Dnes
Průměrná úroková sazba v září opět poklesla, a to na 2,07 procenta ze srpnových 2,11 procenta. Sazba se snížila již šestý měsíc po sobě, takto nízko byla naposledy v září 2017. Podle specialisty se dá očekávat, že úroková sazba bude nadále klesat. Banky v září poskytly 7 872 hypoték v celkovém objemu 22,052 miliard korun.
 To se mi líbí Odpovědět
21. 10. 0:00 Dopravci škrtají některé spoje. Vlaky a autobusy vozí vzduch
MF Dnes
Opětovné uzavření škol a ­doporučení pracovat z ­domova spustilo druhou lavinu úprku cestujících z hromadné dopravy. Od pondělí rovněž platí v řadě krajů prázdninové jízdní řády. Kromě takzvaných školních spojů samosprávy zrušily některé večerní a noční spoje nebo turistické linky.
 To se mi líbí Odpovědět
21. 10. 0:00 Boji s viry pomůže i slizniční imunita v ústech, říká lékař Lukáš Jirka
MF Dnes
Správně fungující imunitní systém se může stát významnou brzdou nebo ztlumením nebezpečných virových onemocnění včetně covidu-19. „Boji s viry může významně pomoci i slizniční imunita v ústech, která je první obranou linií,“ říká lékař Lukáš Jirka, ředitel společnosti Neuraxpharm Bohemia.
 To se mi líbí Odpovědět
21. 10. 0:00 TEST online lékáren: Stačí pár kliknutí a roušky máte doma
MF Dnes
Potřebujete nové roušky či paralen a nechce se vám do fronty v lékárně? Nemusíte. Skoro všechno pořídíte i na síti. Vyplatí se ale vybírat, e-lékárny se liší cenou i úrovní služeb.
 To se mi líbí Odpovědět
Nahoru

Nastavení data

Dnes je Středa, 25. listopadu 2020

+ 1 -
+ 1 -
+ 2016 -

Zavřít

S používání webových stránek newsbelow.cz, souhlasíte s využíváním cookies ve vašem prohlížeči.

Pokračovat