Zpět Patria Úterý, 20. října 2020
Hledat Rubriky 20. 10.

Patria

Úterý, 20. října 2020
Close
Inzerce
20. 10. 22:08 Wall Street zakončila v plusu, GM +7 %
Patria
Americké akciové trhy zakončily dnešní obchodování v zelených číslech, když přidaly přibližně půl procenta. Impulzem pro pozitivní sentiment investorů byl zejména možný pokrok v jednání o novém fiskálním stimulu.
 To se mi líbí Odpovědět

Komentáře

Zatím žádný komentář...
Kurzy měn
EUR 26,26 -0,202%
USD 22,13 +0,104%
CHF 24,24 -0,454%
20. 10. 17:29 Robotizace ohrožuje po světě až 800 milionů pracovních míst
Patria
Pokrok v automatizaci ohrožuje významný podíl pracovních míst v sektorech, které se téměř čtvrtinou podílejí na celosvětové zaměstnanosti. Vysokému riziku, že jejich pracovní místo zruší právě robotizace, čelí až 800 milionů lidí.
 To se mi líbí Odpovědět
20. 10. 17:25 Aktuální vývoj ve světové ekonomice ve čtyřech grafech. A jeden dlouhodobý
Patria
Index ekonomických překvapení od Citi sleduje, jak se nová ekonomická data odchylují od projekcí. Na jaře jsme si podle něj prošli obdobím, kdy se realita ukazovala být znatelně horší než očekávání (výjimkou je Japonsko).
 To se mi líbí Odpovědět
20. 10. 17:09 Trump chce ještě větší fiskální balík než demokrati. Americké akcie rostou
Patria
Témata ovlivňující finanční trhy zůstávají stále stejná a u jednoho jsme se dočkali nového překvapení. Jde o americký fiskální balík, v jehož souvislosti Donald Trump už po několikáté mění názor.
 To se mi líbí Odpovědět
20. 10. 16:34 Odhad Patrie: Provozní ukazatel Avastu ve třetím čtvrtletí zřejmě vzrostl
Patria
Původem česká softwarová společnost Avast ve středu 21. října zveřejní vybrané aktuální údaje ke svému hospodaření za třetí čtvrtletí. Zde jsou naše odhady.
 To se mi líbí Odpovědět
20. 10. 16:16 Spojené státy podaly kvůli zneužití tržní síly žalobu na Google
Patria
Americké ministerstvo spravedlnosti a s ním 11 států americké unie podaly antimonopolní žalobu na internetovou firmu Google. Viní ji z porušování zákona o zneužití tržní síly za účelem omezení konkurence, uvedla dnes agentura Reuters.
 To se mi líbí Odpovědět
20. 10. 14:49 Evropské akcie mohou proplout volatilním koncem roku s klidem
Patria
I přes to, že se blíží volatilní konec roku, nemusí se evropské akcie podle průzkumu mezi stratégy vedeného agenturou Bloomberg pohnout z neutrálu. Na základě průměru 18 stratégů zakončí Index Stoxx Europe 600 tento rok na 371 bodech, což je oproti včerejšímu závěru pouze o 1 % výše.
 To se mi líbí Odpovědět
20. 10. 12:47 První e-commerce firma vstoupila na pražskou burzu, zájem o Pilulku byl enormní
Patria
Společnost Pilulka Lékárny, a.s. dnes úspěšně zakončila veřejnou nabídku svých akcií (IPO). Zájem ze strany investorů byl enormní a převýšil nabízené množství akcií o 536 %.
 To se mi líbí Odpovědět
20. 10. 12:11 Komentář: UBS reportuje hvězdná čísla
Patria
Švýcarská UBS je první reportující evropskou bankou a z fleku můžeme říct, že nemohla začít lépe. Nosné téma je ale stejné jako v USA – dobře fungující investiční bankovnictví kombinované s nízkými rezervními náklady.
 To se mi líbí Odpovědět
20. 10. 11:07 BBC: Visa a Mastercard čelí obvinění z nadměrných poplatků
Patria
Vydavatelé platebních karet Visa a Mastercard čelí v Británii obvinění, že v době koronavirové krize těží z výběru až příliš vysokých poplatků. Podle britských maloobchodních sdružení se tyto poplatky za poslední dva roky téměř zdvojnásobily, informoval dnes server BBC.
 To se mi líbí Odpovědět
20. 10. 10:59 Euro mírně navyšuje zisky, zatímco akcie společný směr zatím nenašly
Patria
Úterní obchodování na evropských trzích je v případě akcií smíšené, když Londýn a Paříž rostou, zatímco Frankfurt zůstává lehce v červeném. U dluhopisů je pokles výnosů spíše výjimkou, dál převládá růst, a to hlavně na periferii eurozóny.
 To se mi líbí Odpovědět
20. 10. 10:55 ECB nesmí stáhnout stimulaci příliš brzy, přišla ale doba fiskální
Patria
Pozorně monitorujeme situaci, ve které je nyní těžké dělat nějaké projekce. Na základě našich současných očekávání, podle kterých bude příští rok probíhat oživení, se ale na úrovně roku 2019 ještě pár let nedostaneme.
 To se mi líbí Odpovědět
20. 10. 10:38 Česká spořitelna chce koupit českou část Waldviertler Sparkasse
Patria
Česká spořitelna plánuje převzít české pobočky rakouské banky Waldviertler Sparkasse. Transakci posuzuje Úřad pro ochranu hospodářské soutěže (ÚOHS), který o tom informoval na svých stránkách.
 To se mi líbí Odpovědět
20. 10. 9:28 Intel prodává NAND aktivity za devět miliard USD firmě SK Hynix
Patria
Americká společnost Intel se dohodla, že za devět miliard dolarů (208 miliard Kč) prodá své aktivity v oblasti paměťových čipů NAND jihokorejskému konkurentovi SK Hynix.
 To se mi líbí Odpovědět
20. 10. 9:12 Rozbřesk: Korunu čekají těžké týdny, druhá vlna pandemie sílí napříč Evropou
Patria
Druhá vlna bude korunu v nejbližších týdnech dál dusit. A nijak jí nepomůže ani skutečnost, že nákaza zesiluje i v ostatních evropských zemích a pravděpodobně bude sílit globální nejistota před americkými prezidentskými volbami.
 To se mi líbí Odpovědět
20. 10. 8:55 Další protivirová opatření, schodek 320 miliard a konec úpisu Pilulky. Evropa míří do červeného
Patria
Evropské akciové trhy nejspíše zahájí úterní obchodování negativně, sentiment investorů tíží pokračující šíření koronaviru na starém kontinentě přinášející nová ekonomická omezení a také blížící se deadline pro dosažení shody mezi americkými politiky na novém stimulačním balíku.
 To se mi líbí Odpovědět
20. 10. 8:22 Největší švýcarská banka UBS zdvojnásobila čtvrtletní zisk
Patria
Největší švýcarská banka UBS v letošním třetím čtvrtletí meziročně zdvojnásobila čistý zisk na 2,1 miliardy dolarů (zhruba 48,5 miliardy Kč). Oznámila to dnes firma.
 To se mi líbí Odpovědět
20. 10. 5:59 Bloomberg: Vítr a solár jsou na většíně míst nejlevnějším zdrojem elektřiny
Patria
Vítr a energie ze slunce jsou na většině míst současného světa nejlevnější formou nové elektřiny. Ukazuje to analýza Bloomberg NEF. Bod obratu podle ní nastane za pět let, kdy už bude dražší provozovat nynější uhelné a plynové elektrárny, než stavět nové větrné nebo solární parky.
 To se mi líbí Odpovědět
Nahoru

Nastavení data

Dnes je Středa, 25. listopadu 2020

+ 1 -
+ 1 -
+ 2016 -

Zavřít

S používání webových stránek newsbelow.cz, souhlasíte s využíváním cookies ve vašem prohlížeči.

Pokračovat