Zpět MF Dnes Úterý, 20. října 2020
Hledat Rubriky 20. 10.

MF Dnes

Úterý, 20. října 2020
Close
Inzerce
20. 10. 21:02 Němci opět skupují toaletní papír. Nesolidární a nelogické, komentuje vláda
MF Dnes
Němečtí zákazníci opět ve velkém nakupují toaletní papír. Zprávu o panickém nakupování, které Němci nazývají křečkování, potvrdila i německá ministryně zemědělství Julia Klöcknerová. Ta zákaznické chování označila na nesolidární a nelogické.
 To se mi líbí Odpovědět

Komentáře

Zatím žádný komentář...
Kurzy měn
EUR 26,26 -0,202%
USD 22,13 +0,104%
CHF 24,24 -0,454%
20. 10. 20:32 Evropská telekomunikační asociace se postavila za čínské dodavatele
MF Dnes
Evropská telekomunikační asociace ECTA ​​se postavila za zájmy čínských dodavatelů a odmítla zákazy dodávek jejich 5G technologií z geopolitických důvodů. Takový přístup může mít podle asociace negativní vliv na zájmy spotřebitelů i podniků.
 To se mi líbí Odpovědět
20. 10. 19:38 Odložení EET je jeho faktickým koncem, shodují se odborníci. Krok vítají
MF Dnes
Daňoví odborníci se shodují, že odklad elektronické evidence tržeb je pro podnikatele pomocí a přínosem. Zároveň jej ale považují za faktický konec projektu, který byl podle nich především politickou záležitostí. Finanční správa má podle nich o činnosti podnikatelů i bez EET dostatek informací.
 To se mi líbí Odpovědět
20. 10. 17:11 Aktualizováno Platnost řidičáků se prodlužuje, nyní propadlé doklady není třeba měnit
MF Dnes
Platnost řidičských průkazů se prodlouží, nyní propadlé doklady tak nebude nutné měnit. Opatření zatím platí po dobu nouzového stavu, ministerstvo dopravy však navrhuje jeho pokračování až do konce března, oznámil v úterý úřad.
 To se mi líbí Odpovědět
20. 10. 17:11 Odměny stály místo šéfku pardubického letiště, bude se hledat nástupce
MF Dnes
Hana Šmejkalová skončí jako ředitelka pardubického letiště. Vaz jí zlomilo podivné manažerské chování v čele s hlasováním pro vlastní odměny, které nakonec naštvalo i politiky z kraje. Její odchod je však podmíněn nalezením nástupce. Na změnu se tak bude čekat měsíce.
 To se mi líbí Odpovědět
20. 10. 15:56 Spojené státy zažalovaly Google, obviňují jej ze zneužívání dominance na trhu
MF Dnes
Americké ministerstvo spravedlnosti a s nimi 11 států podaly antimonopolní žalobu na internetovou společnost Google. Viní ji z porušování zákona o zneužití tržní síly za účelem omezení konkurence. V úterý o tom informovala agentura Reuters. Jde o jednu z největších antimonopolních kauz v USA.
 To se mi líbí Odpovědět
20. 10. 15:30 Nářek nad vysokými provizemi zabral. Stravenkář sníží poplatek restaurací
MF Dnes
Společnost Sodexo, která nabízí stravenky Gastro Pass, oznámila, že všem malým restauracím sníží poplatky na tři procenta, tedy zhruba polovinu. Reaguje tak přímo na výzvu restauratérů ze Sdružení malých a středních podniků, kteří upozornili na vysoké provize stravenkářů i rozvozových firem.
 To se mi líbí Odpovědět
20. 10. 15:22 Vyplatí, či nevyplatí? Finance zveřejnily kalkulačku k paušální dani
MF Dnes
Ve Sněmovně míří k závěrečnému hlasování zavedení paušální daně pro živnostníky s ročním příjmem do 800 tisíc korun. Ministerstvo financí představilo kalkulačku, která umožní propočítat, zda se novinka drobným podnikatelům vyplatí.
 To se mi líbí Odpovědět
20. 10. 13:29 Visa a MasterCard vybírají nadměrné poplatky, tvrdí britský maloobchod
MF Dnes
Vydavatelé platebních karet Visa a MasterCard čelí ve Velké Británii obvinění, že z koronavirové krize těží a klientům při výběrech účtují příliš vysoké poplatky. Podle britských maloobchodních sdružení se tyto poplatky za poslední dva roky téměř zdvojnásobily.
 To se mi líbí Odpovědět
20. 10. 12:00 Vitaminy a bonusy až 4 tisíce. Řetězce připravují zaměstnance na druhou vlnu
MF Dnes
Řetězec Kaufland podobně jako na jaře rozdělí 55 milionů korun na bonusech pro zaměstnance. V průměru si pracovníci největší sítě podle tržeb přijdou jednorázově na zhruba čtyři tisíce korun navíc. Na sílící pandemii koronaviru běžně řetězce reagují i zajištěním ovoce nebo vitaminových doplňků.
 To se mi líbí Odpovědět
20. 10. 11:11 Krize snižuje chuť zakládat byznys. Firem v Česku vzniklo nejméně za čtyři roky
MF Dnes
Od začátku letošního roku čeští podnikatelé založili 20 093 nových firem, to je o desetinu méně než v roce 2019 a nejméně za poslední čtyři roky. Celkový počet společností v Česku se ke konci září zvýšil na 515 813, uvedla poradenská společnost Bisnode.
 To se mi líbí Odpovědět
20. 10. 10:25 Česká spořitelna převezme české pobočky banky Waldviertler Sparkasse
MF Dnes
Česká spořitelna podepsala smlouvu o smlouvě budoucí ohledně převzetí českých poboček rakouské banky Waldviertler Sparkasse. Transakci posuzuje Úřad pro ochranu hospodářské soutěže, který o tom informoval na svých stránkách. Transakci potvrdil i mluvčí České spořitelny Filip Hrubý.
 To se mi líbí Odpovědět
20. 10. 9:20 Pracovat z domova může každý třetí, tvrdí studie. Záleží však na odvětví
MF Dnes
Práci z domova by mohla vykonávat až třetina českých pracovníků. V případě vysokoškolsky vzdělaných osob a těch, kteří vykonávají kvalifikované profese, je to dokonce až dvojnásobek, vyplývá ze studie. Tu nechal zpracovat think tank IDEA při Centru pro ekonomický výzkum a doktorské studium.
 To se mi líbí Odpovědět
20. 10. 0:00 Generace 60+ objevuje nakupování na internetu, přinutila je pandemie
MF Dnes
Digitální služby v Česku využívá stále víc lidí, pandemie nárůst urychlila. Přibývá také seniorů, kteří pravidelně nakupují online, potvrzují banky i samotní obchodníci. Důchodci také mnohem více využívají platby kartou.
 To se mi líbí Odpovědět
20. 10. 0:00 Jak proklepneme dlužníky? Banky se bojí konce rodných čísel v občankách
MF Dnes
Rodné číslo je na rozdíl od jiných údajů, jako je jméno, místo bydliště či číslo občanského průkazu, „trvanlivé“ a jedinečné. Je to na jednu stranu výhoda, zároveň však hrozí zneužití. Vláda proto chce, aby se už napříště neuvádělo v občance. To však může způsobit problém firmám, které si musejí své zákazníky prověřovat v různých rejstřících.
 To se mi líbí Odpovědět
Nahoru

Nastavení data

Dnes je Středa, 25. listopadu 2020

+ 1 -
+ 1 -
+ 2016 -

Zavřít

S používání webových stránek newsbelow.cz, souhlasíte s využíváním cookies ve vašem prohlížeči.

Pokračovat