Zpět Lidové noviny Úterý, 20. října 2020
Hledat Rubriky 20. 10.

Lidové noviny

Úterý, 20. října 2020
Close
Inzerce
20. 10. 21:31 Novinářské organizace se obrátily na Kellnera, aby se zavázal k dodržování redakční nezávislosti
Lidové noviny
Několik novinářských organizací, mezi nimi Mezinárodní tiskový institut (IPI) nebo Reportéři bez hranic (RSF), se obrátilo na Petra Kellnera, aby se veřejně zavázal dodržovat svobodu slova a redakční nezávislost bez ohledu na politické nebo finanční tlaky. Kellnerova skupina PPF se stala novým vlastníkem společnosti Central European Media Enterprises (CME), pod kterou spadá například česká televize Nova nebo slovenská Markíza.
 To se mi líbí Odpovědět

Komentáře

Zatím žádný komentář...
Kurzy měn
EUR 26,26 -0,202%
USD 22,13 +0,104%
CHF 24,24 -0,454%
20. 10. 19:17 Microsoft expanduje do vesmíru, uzavřel partnerství se společností SpaceX
Lidové noviny
Microsoft uzavře partnerství s firmou SpaceX, chce se svými cloudovými službami expandovat do vesmíru. Americká softwarová společnost o tom informovala na svém blogu.
 To se mi líbí Odpovědět
20. 10. 17:30 Aktualizováno Spojené státy podaly žalobu na Google, viní jej ze zneužití dominantního postavení na trhu
Lidové noviny
Americké ministerstvo spravedlnosti a s ním 11 států americké unie podaly antimonopolní žalobu na internetovou firmu Google. Viní ji z porušování zákona o zneužití tržní síly za účelem omezení konkurence, uvedla agentura Reuters.
 To se mi líbí Odpovědět
20. 10. 16:58 Platnost řidičských průkazů se prodlouží. Ty nyní propadlé nebude nutné po dobu nouzového stavu měnit
Lidové noviny
Platnost řidičských průkazů se prodlouží, nyní propadlé doklady tak nebude nutné měnit. Opatření zatím platí po dobu nouzového stavu, ministerstvo dopravy však navrhuje jeho pokračování až do konce března, oznámil úřad. Pracoviště registru vozidel a řidičů byla v minulých dnech v některých městech kvůli zkrácené úřední době přehlcená a vytvářely se dlouhé fronty.
 To se mi líbí Odpovědět
20. 10. 16:47 Výměna eskalátorů uzavře od listopadu výstup ze stanice Anděl směr Na Knížecí
Lidové noviny
Pro cestující pražským metrem se na lince B ve stanici Anděl od 1. listopadu 2020 uzavře výstup směrem Na Knížecí. Důvodem je výměna eskalátorů. Výluka potrvá předběžně asi 11 měsíců. Lidé budou moci vystupovat a nastupovat pouze ve směru ke křižovatce u Anděla. Informaci zveřejnil dopravní podnik (DPP) na svých internetových stránkách.
 To se mi líbí Odpovědět
20. 10. 16:32 Antimonopolní úřad posvětil prodej společnosti Aero Vodochody maďarské firmě spadající pod Omnipol
Lidové noviny
Úřad pro ochranu hospodářské soutěže (ÚOHS) povolil prodej výrobce letadel Aero Vodochody maďarské firmě Aero, kterou vlastní skupina Omnipol a maďarský podnikatel András Tombor. Úřad rozhodl v pondělí a jeho rozhodnutí je pravomocné, uvedl mluvčí ÚOHS Martin Švanda v tiskové zprávě.
 To se mi líbí Odpovědět
20. 10. 15:39 Spojené státy podaly žalobu na společnost Google, viní ji ze zneužití dominantního postavení na trhu
Lidové noviny
Americké ministerstvo spravedlnosti a s nimi 11 států podaly antimonopolní žalobu na internetovou společnost Google. Viní ji z porušování zákona o zneužití tržní síly za účelem omezení konkurence. Informovala o tom agentura Reuters. Jde o jednu z největších antimonopolních kauz v USA.
 To se mi líbí Odpovědět
20. 10. 15:05 Finanční správa měla přijímat i e-maily s elektronickým podpisem, rozhodl správní soud
Lidové noviny
Finanční správa chybovala, pokud před rokem 2016 nepřijímala v daňových záležitostech e-mailová podání s elektronickým podpisem. Podle nového rozsudku Nejvyššího správního soudu (NSS) šlo o kvalifikovanou formu podání daňového přiznání a nebylo nutné dodatečně v pětidenní lhůtě posílat originál.
 To se mi líbí Odpovědět
20. 10. 14:07 Robotizace ohrožuje po světě až 800 milionů pracovních míst, ukázala studie
Lidové noviny
Pokrok v automatizaci ohrožuje významný podíl pracovních míst v sektorech, které se téměř čtvrtinou podílejí na celosvětové zaměstnanosti. Vysokému riziku, že jejich pracovní místo zruší právě robotizace, čelí až 800 milionů lidí. Mezi nejvíce ohrožené patří pracující v šesti arabských státech kolem Perském zálivu, dále v České republice, na Slovensku a v Japonsku. Ukázala to studie ekonomů Bloomberg Economics.
 To se mi líbí Odpovědět
20. 10. 11:15 Visa a Mastercard čelí v Británii obvinění z nadměrných poplatků. Za dva roky se téměř zdvojnásobily
Lidové noviny
Vydavatelé platebních karet Visa a Mastercard čelí v Británii obvinění, že v době koronavirové krize těží z výběru až příliš vysokých poplatků. Podle britských maloobchodních sdružení se tyto poplatky za poslední dva roky téměř zdvojnásobily, informoval v úterý server BBC.
 To se mi líbí Odpovědět
20. 10. 10:12 Aktualizováno Česká spořitelna plánuje převzít české pobočky rakouské banky Waldviertler Sparkasse
Lidové noviny
Česká spořitelna plánuje převzít české pobočky rakouské banky Waldviertler Sparkasse. Transakci posuzuje Úřad pro ochranu hospodářské soutěže (ÚOHS), který o tom informoval na svých stránkách. Transakci potvrdil i mluvčí České spořitelny Filip Hrubý.
 To se mi líbí Odpovědět
20. 10. 9:35 CETIN si vybral za výhradního dodavatele sítě 5G firmu Ericsson
Lidové noviny
Rychlou mobilní síť 5G postaví společnost CETIN na technologiích firmy Ericsson. Na svém twitterovém účtu to uvedl člen představenstva PPF, které CETIN patří, Vladimír Mlynář. Ericsson má být výhradním dodavatelem technologií. Ostatní operátoři zatím dodavatele neoznámili.
 To se mi líbí Odpovědět
20. 10. 7:28 Havlíček: Zadluženost státu nebude letos vyšší než 40 procent
Lidové noviny
Česko bylo podle vicepremiera Karla Havlíčka před covidem v Evropě premiantem ekonomického růstu a miliardy, napumpované nyní do záchrany ekonomiky, míru české zadluženosti extrémně nezhorší.
 To se mi líbí Odpovědět
20. 10. 7:00 Hledá se nový místopředseda Nejvyššího soudu. Prezident podle Benešové čeká na jméno
Lidové noviny
Uprostřed silvestrovských oslav, uplynutím poslední vteřiny letošního roku, skončí desetileté funkční období místopředsedovi Nejvyššího soudu (NS) Romanu Fialovi (55), jehož do této funkce v prosinci 2010 jmenoval prezident Václav Klaus. „Rozhodně neplánuji nic jiného, než pokračovat v soudcovské práci na NS. Jsem hrdý, že jsem soudcem tohoto soudu takřka 20 let,“ podělil se Fiala s LN se svými bezprostředními plány.
 To se mi líbí Odpovědět
20. 10. 5:00 Výjimečný stav, výjimečný nákup. Čím si Češi nejčastěji plní v covidové době ledničky?
Lidové noviny
Chování českých spotřebitelů se v souvislosti s koronavirovou krizí neustále vyvíjí. Lidé nakupují jiné potraviny a hlavně – prahnou po slevách. „Zákazníci si víc všímají konkrétních akcí a zvýhodněných nabídek. Nejde pouze o slevy,“ řekla serveru Lidovky.cz Zdeňka Svoboda Kuhnová, mluvčí online prodejce potravin Rohlík.cz.
 To se mi líbí Odpovědět
Nahoru

Nastavení data

Dnes je Středa, 25. listopadu 2020

+ 1 -
+ 1 -
+ 2016 -

Zavřít

S používání webových stránek newsbelow.cz, souhlasíte s využíváním cookies ve vašem prohlížeči.

Pokračovat