Zpět MF Dnes Sobota, 17. října 2020
Hledat Rubriky 17. 10.

MF Dnes

Sobota, 17. října 2020
Close
Inzerce
17. 10. 18:00 V Berlíně se válčí o silnice. Cyklistům pruhy nestačí, řidiči je nechtějí
MF Dnes
Pandemie koronaviru měla být příležitostí pro evropská velkoměsta zbavit se hustého provozu aut. Na první pohled jednoduchá opatření však narážejí. Od jara zavedl Berlín čtrnáct nových cyklistických pruhů a oddělil je od zbytku silnice zábranami. Řidičům se to ale nelíbí. O možném odstranění překážek nyní rozhodují místní soudy. Bezpečnosti totiž příliš nepomohly.
 To se mi líbí Odpovědět

Komentáře

Zatím žádný komentář...
Kurzy měn
EUR 27,22 -0,029%
USD 22,96 -0,322%
CHF 25,41 +0,075%
17. 10. 15:34 Zemanův expertní tým podpořil návrh stavebního zákona, potvrdila Dostálová
MF Dnes
Návrh nového stavebního zákona v sobotu podpořil expertní tým prezidenta Miloše Zemana. Po jednání v Lánech to řekla ministryně pro místní rozvoj Klára Dostálová. Vláda zákon, který má výrazně zrychlit a zjednodušit stavební řízení, schválila na konci srpna. Podle ministryně by zákon mohl vejít v platnost na jaře příštího roku.
 To se mi líbí Odpovědět
17. 10. 14:00 Komu chybí letecká strava. Finnair nabízí pokrmy z paluby v supermarketu
MF Dnes
Aby finský letecký dopravce Finnair znovu zaměstnal svou cateringovou odnož, rozhodl se nabízet leteckou stravu v supermarketech. Hotová jídla jako například masové kuličky ze soba nebo hovězí teriyaki chce prodávat pod názvem „Chuť Finnairu“. Nejde však o první leteckou společnost, která se krizi letectví snaží překonat aktivně. Některé prodávají pyžama nebo dokonce i barové vozíky.
 To se mi líbí Odpovědět
17. 10. 10:00 Ve Vídni doručují covid testy kurýři na kole. Sbírají tisíc vzorků denně
MF Dnes
Cyklistickou helmu doplnili ochrannými pomůckami a místo pizzy převážejí v objemných vacích testovací sady. Kurýři doručovací služby Veloci mají hlavnímu městu Rakouska pomoct se zvýšením objemu testování. Zatím se jim to daří a Vídeň už plánuje, jak jejich řady ještě rozšířit.
 To se mi líbí Odpovědět
17. 10. 6:00 Rozvlní digitální montérky i sukně sestřiček. Budoucnost módy, říká šéfka firmy
MF Dnes
O neudržitelnosti módního průmyslu se mluví dlouho, teprve v poslední době se ale v oděvních firmách a návrhářských školách začínají aplikovat postupy, které by dopad módy na životní prostředí mohly zvrátit. Řeč je o takzvané digitální módě. Jednou z jejích průkopnic v Česku je i designérka Barbora Hašková, která nový obor představuje v rozhovoru.
 To se mi líbí Odpovědět
17. 10. 0:00 Home office na věčné časy. Lidé se jí nehodlají vzdát ani po pandemii
MF Dnes
Když na jaře udeřila první vlna covidu, musela řada zaměstnanců vůbec poprvé dlouhodobě pracovat z domova. Podmínky home office se od té doby značně zlepšily a drtivá většina lidí s ní nyní počítá i po pandemii, ukazují průzkumy. Osvojily si ji rovněž firmy. Mnohé kancelářské pozice tak zřejmě čeká do budoucna kombinace dálkové a prezenční práce.
 To se mi líbí Odpovědět
Nahoru

Nastavení data

Dnes je Sobota, 24. října 2020

+ 1 -
+ 1 -
+ 2016 -

Zavřít

S používání webových stránek newsbelow.cz, souhlasíte s využíváním cookies ve vašem prohlížeči.

Pokračovat