Zpět MF Dnes Pátek, 16. října 2020
Hledat Rubriky 16. 10.

MF Dnes

Pátek, 16. října 2020
Close
Inzerce
16. 10. 18:28 Znečištění bylo ve vzduchu méně už před pandemií, loni většina emisí klesla
MF Dnes
Ekologická organizace Arnika loni zaznamenala u většiny látek znečišťujících ovzduší meziroční pokles. Výjimkou jsou například emise rtuti, řekl na čtvrteční tiskové konferenci vedoucí programu Toxické látky a odpady Jindřich Petrlík. Žebříčky za rok 2019 čerpají z dat Integrovaného registru znečišťování.
 To se mi líbí Odpovědět

Komentáře

Zatím žádný komentář...
Kurzy měn
EUR 27,25 -0,429%
USD 23,30 -0,378%
CHF 25,47 -0,561%
16. 10. 16:23 Aktualizováno Schillerová navrhne další odklad EET, evidence by byla povinná až za dva roky
MF Dnes
Ministryně financí Alena Schillerová navrhne další odklad elektronické evidence tržeb (EET), a to do konce roku 2022. Po páteční videokonferenci s podnikatelskými svazy a komorami to na dotaz ČTK sdělilo ministerstvo financí. EET je aktuálně kvůli dopadům šíření koronaviru pro všechna odvětví přerušena do konce letošního roku.
 To se mi líbí Odpovědět
16. 10. 15:45 Do obchodu pro maso, ovoce a zeleninu. Češi opět více plní košíky
MF Dnes
Zpřísněná opatření vlády z tohoto týdne se odrazila v nákupech českých zákazníků. Roste poptávka po masu, ovoci či zelenině. Vyšší zájem je i o alkoholické nápoje a hygienické prostředky.
 To se mi líbí Odpovědět
16. 10. 15:40 Plzeňský Prazdroj rozváží do hospod PET lahve, spoléhá na podporu pivařů
MF Dnes
Plzeňský Prazdroj začal do hospod, kde se prodávají jeho piva, zavážet uzavíratelné PET lahve. Chce tak pomoct hospodským, kteří fungují přes okénko nebo v rámci rozvozu. Zatímco na jaře mohly hospody prodávat pivo i do kelímků, teď si ho zákazníci mohou brát pouze s sebou.
 To se mi líbí Odpovědět
16. 10. 14:14 Státní dluh letos stoupl na dva biliony korun, na vině jsou dluhopisy
MF Dnes
Státní dluh České republiky stoupl za tři čtvrtletí o 431,7 miliardy korun na 2,07 bilionu korun. Informovalo o tom v pátek ministerstvo financí (MF). Za růstem dluhu je především vydávání státních dluhopisů ministerstvem financí s cílem zajistit krytí letošního schodku státního rozpočtu, který Sněmovna kvůli dopadům šíření koronaviru zvýšila ze čtyřiceti na 500 miliard korun.
 To se mi líbí Odpovědět
16. 10. 13:40 Zemědělci by měli dostat až šest miliard korun, navrhuje ministr Toman
MF Dnes
Ministr zemědělství Miroslav Toman (ČSSD) chce spustit dotační program Agricovid potravinářství, poškozené zemědělce a potravináře chce podpořit až šesti miliardami korun. Vyplývá to z ministerského materiálu pro jednání vlády, který má ČTK k dispozici. Vládu chce s návrhem seznámit v pátek.
 To se mi líbí Odpovědět
16. 10. 13:04 Boeing 737 MAX je bezpečný a může se vrátit na nebe. Pasažéři se ale nehrnou
MF Dnes
Dosavadní úpravy letadel Boeing 737 MAX jsou dostatečné na to, aby se tyto stroje do konce letošního roku mohly vrátit do pravidelného provozu. V rozhovoru s agenturou Bloomberg to prohlásil výkonný ředitel Evropské agentury pro bezpečnost letectví EASA Patrick Ky.
 To se mi líbí Odpovědět
16. 10. 12:03 Nechat firmy zkapat? Nechci být arbitrem přežití, řekl Havlíček v online debatě
MF Dnes
Vicepremiér a ministr dopravy, průmyslu a obchodu Karel Havlíček odmítl názor, že by stát měl nechat během koronavirové pandemie firmy zbankrotovat bez pomoci a pročistit tak trh. „Někdo říká: nechte podniky zkapat a makroekonomicky vám to nakonec bude stejně vycházet. S tím nesouhlasím,“ řekl v online debatě na iDNES.cz.
 To se mi líbí Odpovědět
16. 10. 11:38 Ekonomiku musíme přestavovat i za covidu, říká v online debatě vicepremiér Havlíček
MF Dnes
Investovat a přestavovat strukturu české ekonomiky je podle vicepremiéra a ministra dopravy, průmyslu a obchodu Karla Havlíčka nutné i během koronavirové pandemie. „Covid pomine, ale my nemůžeme rezignovat na investice do technologií v průmyslu, digitalizace, vědy nebo výzkumu,“ řekl v online debatě na iDNES.cz
 To se mi líbí Odpovědět
16. 10. 10:47 Ztráty v gastru kvůli viru jsou 750 milionů týdně, hlásí Potravinářská komora
MF Dnes
Ztráty potravinářů kvůli zavření restaurací a školních jídelen činí 750 milionů korun týdně, uvádí Potravinářská komora ČR. Postižené jsou velké, střední i malé firmy. „Jde prakticky o celý tento průmyslový segment, od výrobců nápojů přes mlékaře, zpracovatele masa až po pekaře a lahůdkáře,“ uvádí prezidentka komory Dana Večeřová.
 To se mi líbí Odpovědět
16. 10. 10:20 Aktualizováno DPP musí vyřešit námitky k tendru na metro D, rozhodl ÚOHS
MF Dnes
Pražský dopravní podnik musí znovu posoudit námitky společnosti Eurovia CS k tendru na stavbu prvního úseku metra D, nařídil mu to Úřad na ochranu hospodářské soutěže. Zatím tak nemůže uzavřít smlouvu.
 To se mi líbí Odpovědět
16. 10. 9:29 Covid zlákal k online službám další milion Čechů, nováčky jsou důchodci
MF Dnes
Během jara letošního roku přibylo v České republice 1,3 milionů nových uživatelů online služeb. Digitální služby už využívá 83 procent Čechů, zatímco před krizí to bylo pouhých 69. Česko tak po nástupu pandemie dosahuje nejvyššího rozšíření digitálních služeb mezi státy střední a východní Evropy, vyplývá ze studie společnosti McKinsey & Company.
 To se mi líbí Odpovědět
16. 10. 0:00 Vaříme zadarmo, zoufají si restauratéři. Za rozvoz platí až 40 procent
MF Dnes
Restauratéři i Svaz obchodu a cestovního ruchu kritizují provize rozvozových firem. Vyzvali je, aby projevili solidaritu a alespoň dočasně snížily své poplatky, které dosahují až 42 procent.
 To se mi líbí Odpovědět
16. 10. 0:00 Energošmejdi řádí v Česku dál. Zákon proti nim dočasně zamrzl
MF Dnes
Ani koronavirus nezbrzdil řádění podvodníků, kteří lidem slibují „výhodnějšího“ dodavatele energie. Své metody jen mnohde přizpůsobili aktuální situaci či nouzovému stavu. Nechodí už tolik od dveří ke dveřím jako dřív. Lidem spíše volají a často až manipulativními technikami se je snaží přesvědčit, aby jim po telefonu kývli na všechno, co potřebují.
 To se mi líbí Odpovědět
Nahoru

Nastavení data

Dnes je Sobota, 31. října 2020

+ 1 -
+ 1 -
+ 2016 -

Zavřít

S používání webových stránek newsbelow.cz, souhlasíte s využíváním cookies ve vašem prohlížeči.

Pokračovat