Zpět Byznys Pátek, 16. října 2020
Hledat Rubriky 16. 10.
Close
Inzerce
16. 10. 22:05 Wall Street při pátku obchodovala smíšeně. Boeing +1,9 %
Patria
Obchodování na Wall Street při pátku začalo poměrně optimisticky – povzbudila lepší čísla z maloobchodních tržeb či lepší výsledek indexu Univeristy of Michigan.
 To se mi líbí Odpovědět

Komentáře

Zatím žádný komentář...
Kurzy měn
EUR 27,22 -0,029%
USD 22,96 -0,322%
CHF 25,41 +0,075%
16. 10. 20:54 Rozpočtový schodek USA vyrostl na rekordní sumu přesahující 72 bilionů korun
Lidové noviny
Rozpočtový deficit Spojených států v uplynulém fiskálním roce dosáhl rekordních 3,132 bilionu dolarů (téměř 73 bilionů Kč). To představuje více než dvojnásobek dosavadního maxima. Oproti předchozímu roku se schodek více než ztrojnásobil. Oznámilo to v pátek americké ministerstvo financí.
 To se mi líbí Odpovědět
16. 10. 18:28 Znečištění bylo ve vzduchu méně už před pandemií, loni většina emisí klesla
MF Dnes
Ekologická organizace Arnika loni zaznamenala u většiny látek znečišťujících ovzduší meziroční pokles. Výjimkou jsou například emise rtuti, řekl na čtvrteční tiskové konferenci vedoucí programu Toxické látky a odpady Jindřich Petrlík. Žebříčky za rok 2019 čerpají z dat Integrovaného registru znečišťování.
 To se mi líbí Odpovědět
16. 10. 18:24 Jak by ekonomika měla fungovat?
Patria
Proč Bůh stvořil ekonomy? Prý proto, aby vylepšil image těch, kteří předpovídají počasí. Nevím, zda se to podařilo, ale vím, že neshoda ekonomů nepanuje jen v predikcích budoucnosti (pokud se něčeho takového dopouští).
 To se mi líbí Odpovědět
16. 10. 18:11 Zemědělci a potravináři mohou získat pomoc ve výši až tři miliardy korun. Toman požadoval dvojnásobek
Lidové noviny
Zemědělci a potravináři budou moci dostat jako pomoc kvůli opatřením proti koronaviru až tři miliardy korun, schválila vláda. Dnes to oznámilo ministerstvo zemědělství. V materiálu, který předložil ministr zemědělství Miroslav Toman (ČSSD) vládě, chtěl úřad až dvojnásobek této sumy.
 To se mi líbí Odpovědět
16. 10. 17:52 Vláda schválila odklad EET až do konce roku 2022
Patria
Vláda dnes schválila odklad elektronické evidence tržeb (EET) do konce roku 2022. ČTK to sdělilo ministerstvo financí. EET je aktuálně kvůli dopadům šíření koronaviru pro všechna odvětví přerušena do konce letošního roku.
 To se mi líbí Odpovědět
16. 10. 17:45 Program COVID III bude fungovat i příští rok. Podmínky pro poskytnutí úvěrů zůstanou stejné
Lidové noviny
Záruční program COVID III bude prodloužen minimálně do poloviny příštího roku. Česká republika chce přitom vyjednat s Evropskou komisí jeho prodloužení až do konce příštího roku. Prostředky z něj bude možné kromě provozních nákladů využít nově i na investice.
 To se mi líbí Odpovědět
16. 10. 17:33 Záznam webináře s Petrem Kasou: Co vše řekl k Pilulka.cz a jak bude řešen přeúpis emise?
Patria
Nejvýše 800 tisíc kusů může být nabídnuto v rámci úpisu akcií Pilulka.cz na trh START pražské burzy. Bude? Pohled do knihy objednávek říká, že k aktuálnímu okamžiku je na nejvyšší ceně 424 Kč za akcii podáno celkem 1533 pokynů na celkový počet 1.
 To se mi líbí Odpovědět
16. 10. 16:57 Vakcína a data zařídily trhům pozitivní páteční odpoledne
Patria
Závěr týdne na hlavních finančních trzích vypadá pozitivně. Akcie v Evropě už stoupají docela výrazně, když vedoucí Paříž přidává 2,4 procenta. Wall Street se také přidává do klubu při růstu S&P 500 skoro o procento.
 To se mi líbí Odpovědět
16. 10. 16:43 Byznys Schlumberger se stabilizuje, výhled je ale opatrný
Patria
Tržby poskytovatele služeb pro ropná pole sklouzly mezikvartálně už jen o 2 % na 5,3 mld. USD (-40 % yoy). Těsně tím nedosáhly na konsensus, který byl postaven o 100 mil.
 To se mi líbí Odpovědět
16. 10. 16:23 Aktualizováno Schillerová navrhne další odklad EET, evidence by byla povinná až za dva roky
MF Dnes
Ministryně financí Alena Schillerová navrhne další odklad elektronické evidence tržeb (EET), a to do konce roku 2022. Po páteční videokonferenci s podnikatelskými svazy a komorami to na dotaz ČTK sdělilo ministerstvo financí. EET je aktuálně kvůli dopadům šíření koronaviru pro všechna odvětví přerušena do konce letošního roku.
 To se mi líbí Odpovědět
16. 10. 15:54 Foxconn chce být významným dodavatelem pro výrobce elektromobilů
Patria
Největší smluvní výrobce elektroniky na světě, tchajwanská společnost Foxconn, chce do roku 2025 až 2027 dodávat součástky a služby až deseti procentům všech elektrických aut.
 To se mi líbí Odpovědět
16. 10. 15:45 Do obchodu pro maso, ovoce a zeleninu. Češi opět více plní košíky
MF Dnes
Zpřísněná opatření vlády z tohoto týdne se odrazila v nákupech českých zákazníků. Roste poptávka po masu, ovoci či zelenině. Vyšší zájem je i o alkoholické nápoje a hygienické prostředky.
 To se mi líbí Odpovědět
16. 10. 15:42 Van Halen a záhada hnědých M&M
Patria
Před několika dny zemřela kytarová legenda Eddie van Halen a všímají si toho i ekonomové. Tim Taylor v této souvislosti poukazuje na známý příběh hnědých bonbónů M&M.
 To se mi líbí Odpovědět
16. 10. 15:40 Plzeňský Prazdroj rozváží do hospod PET lahve, spoléhá na podporu pivařů
MF Dnes
Plzeňský Prazdroj začal do hospod, kde se prodávají jeho piva, zavážet uzavíratelné PET lahve. Chce tak pomoct hospodským, kteří fungují přes okénko nebo v rámci rozvozu. Zatímco na jaře mohly hospody prodávat pivo i do kelímků, teď si ho zákazníci mohou brát pouze s sebou.
 To se mi líbí Odpovědět
16. 10. 15:24 Aktualizováno Podle Johnsona dohoda s EU nebude, pokud blok nezmění přístup
Patria
Podle britského premiéra Borise Johnsona je čas připravit se na to, že Británie a Evropská unie spolu nakonec neuzavřou obchodní dohodu. Taková varianta nastane, pokud evropský blok zásadně nezmění svůj přístup k jednáním, zdůraznil dnes ministerský předseda v televizním vyjádření ke čtvrtečnímu závěru summitu EU.
 To se mi líbí Odpovědět
16. 10. 15:22 Američané utrácejí, maloobchod v září slušně rostl
Patria
Maloobchodní sektor ve Spojených státech se za září blýskl pěkným růstem. Oproti minulému měsíci se zde zvýšily tržby o 1,9 procenta, zatímco trh byl nastaven na 0,8 pct.
 To se mi líbí Odpovědět
16. 10. 14:46 Boeing 737 MAX by se mohl vrátit do vzduchu do konce roku. Úpravy jsou dostatečné, říká šéf EASA
Lidové noviny
Dosavadní úpravy letadel Boeing 737 MAX jsou dostatečné na to, aby se tyto stroje do konce letošního roku mohly vrátit do vzduchu. V rozhovoru s agenturou Bloomberg to prohlásil výkonný ředitel Evropské agentury pro bezpečnost letectví (EASA) Patrick Ky. EASA je klíčový regulátor odvětví letecké dopravy v Evropě. Právě tato agentura loni na jaře vydala pokyn, kterým aerolinkám nařídila, aby stroje MAX kvůli obavám o bezpečnost okamžitě odstavily.
 To se mi líbí Odpovědět
16. 10. 14:29 Státní dluh do konce září stoupl o 432 miliard na 2,07 bilionu Kč
Patria
Státní dluh České republiky stoupl za tři čtvrtletí o 431,7 miliardy korun na 2,07 bilionu korun. Informovalo o tom dnes ministerstvo financí. Za růstem dluhu je především vydávání státních dluhopisů ministerstvem financí s cílem zajistit krytí letošního schodku státního rozpočtu, který Sněmovna kvůli dopadům šíření koronaviru zvýšila ze 40 na 500 miliard korun.
 To se mi líbí Odpovědět
16. 10. 14:27 Aktualizováno Pražský dopravní podnik musí znovu posoudit námitky společnosti Eurovia k tendru na metro D
Lidové noviny
Pražský dopravní podnik (DPP) musí znovu rozhodnout o námitkách, které mu poslala společnost Eurovia CS k tendru na stavbu první části metra D. Nařídil mu to Úřad pro ochranu hospodářské soutěže (ÚOHS), řekl ČTK mluvčí úřadu Martin Švanda. Rozhodnutí zatím není pravomocné, lze proti němu podat rozklad.
 To se mi líbí Odpovědět
16. 10. 14:14 Státní dluh letos stoupl na dva biliony korun, na vině jsou dluhopisy
MF Dnes
Státní dluh České republiky stoupl za tři čtvrtletí o 431,7 miliardy korun na 2,07 bilionu korun. Informovalo o tom v pátek ministerstvo financí (MF). Za růstem dluhu je především vydávání státních dluhopisů ministerstvem financí s cílem zajistit krytí letošního schodku státního rozpočtu, který Sněmovna kvůli dopadům šíření koronaviru zvýšila ze čtyřiceti na 500 miliard korun.
 To se mi líbí Odpovědět
16. 10. 14:07 British Airways dostaly za únik osobních údajů rekordní pokutu v přepočtu přes 600 milionů
Lidové noviny
Letecká společnost British Airways dostala od britského úřadu pro ochranu osobních údajů pokutu 20 milionů liber (600 milionů Kč) za to, že neochránila osobní a finanční údaje o více než 400 000 zákaznících. Pokuta je zatím největší, jakou kdy britský úřad vyměřil, uvedla v pátek agentura Reuters. Kvůli koronaviru je to ale výrazně nižší částka, než jakou úřad původně navrhl.
 To se mi líbí Odpovědět
16. 10. 13:57 Ministryně Schillerová navrhne další odložení EET, tentokrát do konce roku 2022
Lidové noviny
Ministryně financí Alena Schillerová (za ANO) navrhne další odklad elektronické evidence tržeb (EET), a to do konce roku 2022. Po páteční videokonferenci Schillerové s podnikatelskými svazy a komorami to na dotaz sdělilo ministerstvo financí. EET je aktuálně kvůli dopadům šíření koronaviru pro všechna odvětví přerušena do konce letošního roku.
 To se mi líbí Odpovědět
16. 10. 13:40 Zemědělci by měli dostat až šest miliard korun, navrhuje ministr Toman
MF Dnes
Ministr zemědělství Miroslav Toman (ČSSD) chce spustit dotační program Agricovid potravinářství, poškozené zemědělce a potravináře chce podpořit až šesti miliardami korun. Vyplývá to z ministerského materiálu pro jednání vlády, který má ČTK k dispozici. Vládu chce s návrhem seznámit v pátek.
 To se mi líbí Odpovědět
16. 10. 13:36 Advokáti by si měli polepšit, ministryně Benešová upraví jejich tarif
Lidové noviny
Z advokátního tarifu, podle něhož se vypočítává odměna advokátů v případech, kdy se na ní s klienty nedohodnou anebo když v trestním řízení zastupují obžalované ex offo či v civilním řízení vystupují jako opatrovníci, by mělo být vypuštěno dvacetiprocentní snížení odměny. To se do advokátního tarifu dostalo po povodních v roce 2002 při hledání rozpočtových úspor v resortu ministerstva spravedlnosti.
 To se mi líbí Odpovědět
16. 10. 13:24 Aktualizováno ČEZ, a.s. - Oznámení o výplatě úrokového výnosu
Patria
ČEZ, a. s. (IČ 45274649) Společnost ČEZ, a.s. zveřejnila oznámení o výplate úrokového výnosu. Více informací zde. (komerční sdělení)
 To se mi líbí Odpovědět
16. 10. 13:11 Perly týdne: Akcie pro příštích deset let, velká rotace a u nás chudoba nehrozí
Patria
Přichází desetiletí softwaru, na spadnutí je cyklická rotace a velkou neznámou jsou americké prezidentské volby. U nás chudoba nehrozí, ale v elektromobilitě zaostáváme.
 To se mi líbí Odpovědět
16. 10. 13:04 Boeing 737 MAX je bezpečný a může se vrátit na nebe. Pasažéři se ale nehrnou
MF Dnes
Dosavadní úpravy letadel Boeing 737 MAX jsou dostatečné na to, aby se tyto stroje do konce letošního roku mohly vrátit do pravidelného provozu. V rozhovoru s agenturou Bloomberg to prohlásil výkonný ředitel Evropské agentury pro bezpečnost letectví EASA Patrick Ky.
 To se mi líbí Odpovědět
16. 10. 12:43 Liberty Steel má zájem o ocelářskou divizi Thyssenkrupp
Patria
Společnost Liberty Steel, která vlastní i huť v Ostravě, učinila nezávaznou nabídku na ocelářskou divizi německého konglomerátu Thyssenkrupp. Finanční detaily firma zatím nezveřejnila.
 To se mi líbí Odpovědět
16. 10. 12:39 Šéf EASA: Letadla Boeing 737 MAX by letos mohla obnovit provoz
Patria
Dosavadní úpravy letadel Boeing 737 MAX jsou dostatečné na to, aby se tyto stroje do konce letošního roku mohly vrátit do vzduchu. V rozhovoru s agenturou Bloomberg to prohlásil výkonný ředitel Evropské agentury pro bezpečnost letectví (EASA) Patrick Ky.
 To se mi líbí Odpovědět
16. 10. 12:28 Objednávky Volva se zdvojnásobily, ve vzduchu ale visí korona (komentář analytika)
Patria
Švédský výrobce nákladních automobilů a stavebních strojů Volvo za 3Q20 publikoval čísla dávající naději na lepší časy. Tržby se propadly o 20 % yoy na 76 mld.
 To se mi líbí Odpovědět
16. 10. 12:25 Místo slavných hermelínů se v sedlčanské mlékárně budou vyrábět ploty, areál koupila firma Pilecký
Lidové noviny
Areál bývalé mlékárny v Sedlčanech na Příbramsku získala firma Pilecký, která se zabývá výrobou a montáží a plotů. Společnost Savencia Fromage & Dairy Czech Republic loni v Sedlčanech ukončila výrobu sýrů Sedlčanský a Lučina a pro prázdný areál hledala kupce. Obě strany již uzavřely kupní smlouvu, výše transakce nebude zveřejňována, uvedl statutární ředitel Savencie Miroslav Maňásek.
 To se mi líbí Odpovědět
16. 10. 12:09 Aktualizováno Fidelity: Udržitelné investice - posun k udržitelnému kapitalismu
Patria
Podle průzkumu investiční společnosti Fidelity International urychlily pandemie Covid-19 a sociální nepokoje po celém světě posouvání hranic vnímání přijatelnosti.
 To se mi líbí Odpovědět
16. 10. 12:03 Nechat firmy zkapat? Nechci být arbitrem přežití, řekl Havlíček v online debatě
MF Dnes
Vicepremiér a ministr dopravy, průmyslu a obchodu Karel Havlíček odmítl názor, že by stát měl nechat během koronavirové pandemie firmy zbankrotovat bez pomoci a pročistit tak trh. „Někdo říká: nechte podniky zkapat a makroekonomicky vám to nakonec bude stejně vycházet. S tím nesouhlasím,“ řekl v online debatě na iDNES.cz.
 To se mi líbí Odpovědět
16. 10. 11:38 Ekonomiku musíme přestavovat i za covidu, říká v online debatě vicepremiér Havlíček
MF Dnes
Investovat a přestavovat strukturu české ekonomiky je podle vicepremiéra a ministra dopravy, průmyslu a obchodu Karla Havlíčka nutné i během koronavirové pandemie. „Covid pomine, ale my nemůžeme rezignovat na investice do technologií v průmyslu, digitalizace, vědy nebo výzkumu,“ řekl v online debatě na iDNES.cz
 To se mi líbí Odpovědět
16. 10. 11:08 Důležitý den pro brexit, pandemie stále větší hrozbou. Trhy začaly pozitivně
Patria
Pro vyjednávání EU - Británie o obchodní dohodě je dnešek klíčovým dnem. Premiér Johnson by měl říct, zda rozhovory končí, jak vyhrožoval, nebo pojedou dál až do prosince, na jehož polovinu technicky vzato spadá nejzazší možnost dohodnout se.
 To se mi líbí Odpovědět
16. 10. 10:47 Ztráty v gastru kvůli viru jsou 750 milionů týdně, hlásí Potravinářská komora
MF Dnes
Ztráty potravinářů kvůli zavření restaurací a školních jídelen činí 750 milionů korun týdně, uvádí Potravinářská komora ČR. Postižené jsou velké, střední i malé firmy. „Jde prakticky o celý tento průmyslový segment, od výrobců nápojů přes mlékaře, zpracovatele masa až po pekaře a lahůdkáře,“ uvádí prezidentka komory Dana Večeřová.
 To se mi líbí Odpovědět
16. 10. 10:32 Ceny v zemědělství klesly meziročně jedenáctý měsíc v řadě
Patria
Ceny v průmyslu v září zpomalily meziroční pokles na 0,4 procenta ze srpnových 0,5 procenta. V zemědělství ceny klesají již jedenáctý měsíc za sebou, v září pokles zrychlil na 3,5 procenta z 1,9 procenta v srpnu.
 To se mi líbí Odpovědět
16. 10. 10:26 Daimler (+5,5 %) je zpět v zisku, který vysoko překonal odhady
Patria
Německý automobilový koncern Daimler ve třetím čtvrtletí vykázal díky nečekaně rychlému zotavení trhu zisk před zdaněním a úroky (EBIT) 3,07 miliardy eur (83,9 miliardy Kč), a výrazně tak překonal odhady analytiků.
 To se mi líbí Odpovědět
16. 10. 10:20 Aktualizováno DPP musí vyřešit námitky k tendru na metro D, rozhodl ÚOHS
MF Dnes
Pražský dopravní podnik musí znovu posoudit námitky společnosti Eurovia CS k tendru na stavbu prvního úseku metra D, nařídil mu to Úřad na ochranu hospodářské soutěže. Zatím tak nemůže uzavřít smlouvu.
 To se mi líbí Odpovědět
16. 10. 10:14 Rozbřesk: Evropský automobilový trh se po čase vzpamatoval
Patria
Dobrých zpráv v poslední době přichází z ekonomiky spíše méně než více, a tak tady je jedna z nich. Prodeje osobních automobilů na evropském trhu po delší době opět vzrostly.
 To se mi líbí Odpovědět
16. 10. 9:48 Prodej aut v EU za září mírně stoupl, letos poprvé. Nárůst zaznamenal i český trh
Lidové noviny
Prodej nových osobních automobilů v Evropské unii v září vzrostl o 3,1 procenta na 933 987 vozů. Jde přitom o první růst v letošním roce, oznámilo Evropské sdružení výrobců automobilů (ACEA). Výsledek naznačuje, že na některých trzích v Evropě se začíná situace na trhu zlepšovat. Vyšší prodej zaznamenala za uplynulý měsíc i Česká republika.
 To se mi líbí Odpovědět
16. 10. 9:29 Covid zlákal k online službám další milion Čechů, nováčky jsou důchodci
MF Dnes
Během jara letošního roku přibylo v České republice 1,3 milionů nových uživatelů online služeb. Digitální služby už využívá 83 procent Čechů, zatímco před krizí to bylo pouhých 69. Česko tak po nástupu pandemie dosahuje nejvyššího rozšíření digitálních služeb mezi státy střední a východní Evropy, vyplývá ze studie společnosti McKinsey & Company.
 To se mi líbí Odpovědět
16. 10. 9:19 Erste navrhuje podmíněnou dividendu za loňský rok, doufá ve schválení
Patria
Erste Group Bank včera zveřejnila, že za fiskální rok 2019 navrhuje podmíněnou hotovostní dividendu ve výši 0,75 eur na akcii. Tato výplata by se rovnala přibližně 22% konsolidovanému čistému zisku z roku 2019, uvedla rakouská banka, a záleží na tom, zda regulační orgány změní „své současné doporučení zdržet se rozdělování akcionářům a zda nebudou platit žádná další zákonná omezení zakazující takové rozdělování“.
 To se mi líbí Odpovědět
16. 10. 8:51 Erste navrhla dividendu 0,75 EUR, u nás další rekord v Covidu a jednání o brexitu jsou v krizi
Patria
Erste navrhla za fiskální rok 2019 výplatu dividendy 0,75 EUR (oproti původním 1,5 EUR), ale ta je podmíněná souhlasem regulačních orgánů. Valná hromada ke schválení akcionáři se bude konat 10.
 To se mi líbí Odpovědět
16. 10. 8:27 ECB: Banky v eurozóně dokážou absorbovat ztráty z nynější krize
Patria
Hrozby pro finanční stabilitu v eurozóně se v důsledku rostoucích dluhů zvyšují, bankovní sektor však dokáže absorbovat ztráty spojené s koronavirovou krizí a zároveň pokračovat v poskytování úvěrů.
 To se mi líbí Odpovědět
16. 10. 8:19 Trump a Biden se navzájem kritizovali při souběžných diskusích
Patria
Americký prezident Donald Trump dnes odpovídal vyhýbavě na dotazy, zda byl testován na koronavirus před první předvolební debatou s jeho demokratickým rivalem Joem Bidenem.
 To se mi líbí Odpovědět
16. 10. 8:12 Změny při uplatnění práva na dorovnání vytěsněných menšinových akcionářů
Patria
V případě, že menšinoví akcionáři z jakéhokoliv důvodu nesouhlasí s výší přiměřeného protiplnění určenou valnou hromadou společnosti, nabízí jim ZOK i nadále dvě možnosti, jak se domáhat jiné výše přiměřeného protiplnění, a to buď dohodou uzavřenou s hlavním akcionářem (k tomu viz bod 2), nebo v soudním řízení o dorovnání přiměřeného protiplnění (k tomu viz bod 1). V obou případech je však třeba, aby menšinoví akcionáři (alespoň jeden) uplatnili u hlavního akcionáře právo na dorovnání v prekluzivní lhůtě, jinak toto právo zanikne. Obě uvedené varianty včetně uplatnění práva na dorovnání upravuje § 390 ZOK.
 To se mi líbí Odpovědět
16. 10. 7:00 KOMENTÁŘ: Novela exekučního řádu. Cui bono a má to vůbec ještě smysl?
Lidové noviny
Ústavně právní výbor Poslanecké sněmovny Parlamentu ČR se po několika odkladech a zdrženích konečně dne 23. 9. 2020 dostal k projednání novely občanského soudního řádu a exekučního řádu (sněmovní tisk č. 545), jejímž nosným tématem mělo být zavedení koncentrace řízení nebo případně teritoriality soudních exekutorů.
 To se mi líbí Odpovědět
16. 10. 6:45 Druhá vlna pandemie zpomalí růst cen ropy
Patria
Ropa Brent se na počátku října vyhoupla zpět nad hranici 40 dolarů za barel, kde se bez větších obtíží obchoduje také v tomto týdnu. Druhou vlnu koronavirové pandemie, která naplno propukla v Evropě a nadále řádí také v USA, zatím ropný trh snáší bez větších obtíží; důvodem je zejména neutuchající podpora z nabídkové strany trhu, která kompenzuje slábnoucí oživení na straně globální spotřeby ropy.
 To se mi líbí Odpovědět
16. 10. 5:00 České lentilky pamatují ještě císařství. Stoletý příběh legendární sladkosti s hořkým koncem
Lidové noviny
„Jde o tradici, proto nám je opravdu líto, že už se tu lentilky nebudou dělat,“ smutní místostarosta Holešova Pavel Karhan nad rozhodnutím potravinářské společnosti Nestlé přemístit po 114 letech výrobu oblíbené sladkosti do německého Hamburku.
 To se mi líbí Odpovědět
16. 10. 5:00 Vánoce vyjdou dráž, odhadují analytici. Může za to virem oslabená koruna, předpověď není dobrá
Lidové noviny
Oslabená koruna do tohoto týdne vstoupila nejhůře, jak mohla. Oznámení přísných opatření proti koronaviru pro následující týdny domácí měně sebralo naděje na zastavení ztrát. A hlouběji do kapsy si proto sáhnou také české domácnosti. S tím, jak se v zemi zhoršuje pandemická situace, lze další oslabení koruny očekávat. Podle analytiků o to dráž vyjdou také letošní Vánoce.
 To se mi líbí Odpovědět
16. 10. 0:00 Vaříme zadarmo, zoufají si restauratéři. Za rozvoz platí až 40 procent
MF Dnes
Restauratéři i Svaz obchodu a cestovního ruchu kritizují provize rozvozových firem. Vyzvali je, aby projevili solidaritu a alespoň dočasně snížily své poplatky, které dosahují až 42 procent.
 To se mi líbí Odpovědět
16. 10. 0:00 Energošmejdi řádí v Česku dál. Zákon proti nim dočasně zamrzl
MF Dnes
Ani koronavirus nezbrzdil řádění podvodníků, kteří lidem slibují „výhodnějšího“ dodavatele energie. Své metody jen mnohde přizpůsobili aktuální situaci či nouzovému stavu. Nechodí už tolik od dveří ke dveřím jako dřív. Lidem spíše volají a často až manipulativními technikami se je snaží přesvědčit, aby jim po telefonu kývli na všechno, co potřebují.
 To se mi líbí Odpovědět
16. 10. 0:00 Státy, podniky i zaměstnanci se budou muset přizpůsobit podmínkám on-line ekonomiky
Hospodářské noviny
Všechny státy, jejichž ekonomiky oslabují opatření pro boj s koronavirem, nyní procházejí těžkou zkouškou. Podle aktuální studie poradenské společnosti McKinsey zaměřené na Česko a dalších devět zemí střední a východní Evropy jsou kvůli koronakrizi...
 To se mi líbí Odpovědět
16. 10. 0:00 Lékárna Pilulka úspěšně vstupuje na burzu, o její akcie je obrovský zájem. Peníze firma použije na expanzi do zahraničí
Hospodářské noviny
Probíhající primární veřejná nabídka internetové lékárny Pilulka je středem obrovského zájmu zejména domácích individuálních investorů i fondů. Úpis cenných papírů na pražské burze sice ještě zdaleka neskončil, už nyní je však jasné, že se v rámci...
 To se mi líbí Odpovědět
16. 10. 0:00 Vlakoví dopravci chtějí přepsat smlouvy s kraji. Kvůli nízkému počtu cestujících jsou v mnohamilionových ztrátách
Hospodářské noviny
Kvůli druhé vlně pandemie koronaviru výrazně ubývá cestujících na české železnici. Dopravci, kteří už na jaře přišli o stovky milionů korun, se kvůli tomu dostávají do obtížné finanční situace. Tlačí proto na stát, aby jim výpadek nahradil. Českým...
 To se mi líbí Odpovědět
16. 10. 0:00 Aktualizováno Podcasty HN
Hospodářské noviny
Pavel Kacerle mluvil v podcastu Poprvé o práci na hollywoodských filmech a fotbalových penaltách.
 To se mi líbí Odpovědět
16. 10. 0:00 Home office 2.0: Nejspokojenější jsou ti, kteří z domova pracují dva dny v týdnu
Hospodářské noviny
Práce z domova, home office, teleworking, vzdálená práce či remote work. Ať už se to nazývá jakkoliv, s podzimní vlnou koronavirové pandemie je zpět něco, co do mnoha českých domácností i firem vtrhlo nečekaně a bez přípravy na jaře, doprovázené...
 To se mi líbí Odpovědět
16. 10. 0:00 Kancl je mrtev. Ať žije kancl!
Hospodářské noviny
Větší podíl práce z domova neznamená, že firmy opustí kanceláře. Ty jen budou vypadat trochu, nebo úplně jinak než dnes.
 To se mi líbí Odpovědět
16. 10. 0:00 Úspěšný moravský lihovarník upravuje kvůli covidu byznys plán a zlobí se: Kdo nám to tu, proboha, vládne?
Hospodářské noviny
Dobrá slivovice, gin, nebo snad absint? Pro to všechno existuje jedno synonymum – Žufánek. Teď se i kultovní lihovar, který má recept na to, jak z dobré domácí pálenky vydestilovat dobrý byznys, musí otáčet víc než obvykle. Poprvé jsme si zaplatili...
 To se mi líbí Odpovědět
Nahoru

Nastavení data

Dnes je Sobota, 24. října 2020

+ 1 -
+ 1 -
+ 2016 -

Zavřít

S používání webových stránek newsbelow.cz, souhlasíte s využíváním cookies ve vašem prohlížeči.

Pokračovat