Zpět Patria Čtvrtek, 15. října 2020
Hledat Rubriky 15. 10.

Patria

Čtvrtek, 15. října 2020
Close
Inzerce
15. 10. 22:23 Červený čtvrtek na burze v USA
Patria
Na úvod bych rád řekl, že dnešní den dopadl pro akcie v USA výrazně lépe než jak to vypadalo v úvodu obchodování. Všechny hlavní indexy totiž zahájily den s přibližně jednoprocentní ztrátou, a i když se nedokázaly překlopit do plusu, povedlo se alespoň umazat značnou část ztrát.
 To se mi líbí Odpovědět

Komentáře

Zatím žádný komentář...
Kurzy měn
EUR 26,26 -0,202%
USD 22,13 +0,104%
CHF 24,24 -0,454%
15. 10. 17:15 Pod povrchem současného akciového trhu
Patria
Vypadá to nyní spíše na oživení tvaru V, nebo na něco méně raketového? A jak moc do sebe zapadají hlavní fundamentální čísla související s akciovým trhem? Pokusme se dnes o odpovědi na tyto otázky.
 To se mi líbí Odpovědět
15. 10. 16:53 Akcie zůstávají hluboko v červeném, zisky si připisuje dolar
Patria
Hlavní evropské akciové trhy dopoledne strmě klesaly, načež se ve zbytku dne snaží ze svých ztrát něco ubrat. Příliš se do ale nedaří, když třeba index DAX zůstává dole o 2,8 procenta.
 To se mi líbí Odpovědět
15. 10. 16:24 Ján Hladký: Morgan Stanley se chlubí dalším výborným kvartálem za sebou
Patria
Bravurní výkon druhého kvartálu se sice nezopakoval, nicméně Morgan Stanley nezatížený problematickou úvěrovou divizí se opět postaral o krásné překvapení.
 To se mi líbí Odpovědět
15. 10. 16:03 Změny v uplatňování společnických práv na valných hromadách kapitálových společností
Patria
Zákonem č. 33/2020 Sb. (dále též „novela“), kterým se mění zákon č. 90/2012 Sb., o obchodních společnostech a družstvech (zákon o obchodních korporacích), ve znění pozdějších předpisů (dále jen „ZOK“), došlo mj. k významným změnám zasahujícím do oblasti uplatňování společnických práv na valných hromadách kapitálových společností, které v tomto článku ve stručnosti shrnujeme.
 To se mi líbí Odpovědět
15. 10. 15:45 Firma Metro odmítla nabídku na převzetí od EPGC
Patria
Německá obchodní společnost Metro, která provozuje velkoobchody Makro, odmítla nabídku na převzetí od investiční společnosti EP Global Commerce (EPGC) českého miliardáře Daniela Křetínského a slovenského investora Patrika Tkáče.
 To se mi líbí Odpovědět
15. 10. 15:11 McKinsey: Na jaře přibylo 1,3 milionu uživatelů on-line služeb
Patria
Během jara letošního roku přibylo v České republice 1,3 milionů nových uživatelů on-line služeb. Digitální služby využívá až 83 procent Čechů, zatímco před krizí to bylo 69 procent.
 To se mi líbí Odpovědět
15. 10. 15:09 Výsledky Roche utáhly budoucí vlajkové lodě
Patria
Švýcarská farmaceutická společnost skončila třetí kvartál navzdory robustní poptávce po testech na COVID těsně pod konsensem trhu. Celkové tržby sklouzly o 6 % yoy na 14,7 mld.
 To se mi líbí Odpovědět
15. 10. 12:52 Bloomberg: Centrální banky apelují na vlády, aby dál pumpovaly peníze
Patria
Největší centrální banky světa apelují na vlády, aby kvůli dopadům šíření nového koronaviru pokračovaly v masivní fiskální stimulaci a pomoc předčasně neukončovaly, i když už mají obavy z rychle narůstajícího zadlužování.
 To se mi líbí Odpovědět
15. 10. 12:33 Reuters: Trumpova vláda chce přidat na černou listinu čínskou Ant
Patria
Americké ministerstvo zahraničí předložilo návrh, aby vláda prezidenta Donalda Trumpa přidala na černou listinu také čínskou společnost Ant Group. Ta je finančně technologickou divizí čínského internetového prodejce Alibaba a dominantním provozovatelem mobilních plateb v Číně.
 To se mi líbí Odpovědět
15. 10. 12:29 MMF: Vyspělé státy nebudou muset kvůli pandemii moc šetřit
Patria
Vyspělé státy, které mají přístup k úvěrům, si nebudou muset kvůli koronavirové krizi pro zdraví svých veřejných financí příliš utahovat opasek. V rozhovoru s listem Financial Times (FT) to řekl Vítor Gaspar, který má v Mezinárodním měnovém fondu (MMF) na starosti rozpočtovou politiku.
 To se mi líbí Odpovědět
15. 10. 11:33 Ryanair kvůli novým covidovým omezením sníží kapacitu o třetinu
Patria
Irská nízkonákladová letecká společnost Ryanair kvůli nové vlně cestovních omezení, která začaly zavádět evropské vlády, sníží plánovanou zimní kapacitu o třetinu.
 To se mi líbí Odpovědět
15. 10. 11:12 BofA: Investoři jsou připraveni na nejasný výsledek amerických voleb
Patria
Manažeři fondů, kteří dohlížejí na 593 miliard dolarů, se již připravili na extrémní turbulence na trhu. Očekávají, že výsledek listopadových amerických voleb bude zpochybněn, přestože demokratický kandidát Joe Biden má značný náskok před současným prezidentem Donaldem Trumpem.
 To se mi líbí Odpovědět
15. 10. 9:45 Koronakrize opět sílí a pomoc se nechystá. Akcie míří dolů, koruna se zatím drží
Patria
Koronakrize znovu nabírá na intenzitě. Co se týče nového rozmachu viru, ČR kráčí v čele, ale znepokojivý je i vývoj ve velkých západoevropských zemích a stále rychleji přibývá případů také v USA.
 To se mi líbí Odpovědět
15. 10. 9:12 Rozbřesk: Po letním rozvolnění přichází podzimní utažení, podle Rusnoka znovu zasahovat nutné není
Patria
Pandemická situace v ČR se opět zhoršila, když za včerejšek přibylo v tuzemských statistikách nakažených více než 9500 nových případů. Nová restriktivní opatření samozřejmě ještě neměla šanci zafungovat, nicméně na to, že mají trvat poměrně krátkou dobu se nezdá, že by mohla tak rychle dosáhnout vytyčeného cíle.
 To se mi líbí Odpovědět
15. 10. 8:55 Trhy v Eropě stlačí dolů COVIDové rekordy včetně Česka a stimulační splín z Wall Street. Pilulka již plně objednána na nejvyšší ceně
Patria
Futures ukazují, že evropské akciové trhy budou dnes v úvodu klesat o 0,7-0,9 procenta. Přeneseným důvodem je pokles Wall Street na očekávání, že nový stimulační balík ekonomiky se do listopadových prezidentských voleb protlačit nestihne.
 To se mi líbí Odpovědět
15. 10. 8:42 Vláda schválila pomoc podnikatelům, řeší další lůžka i personál
Patria
Vláda včera schválila sérii podpůrných programů, které mají pomoci uzavřeným nebo omezeným provozům překonat krizi způsobenou pandemií koronaviru. Kompenzace se týkají i kultury a sportu.
 To se mi líbí Odpovědět
15. 10. 7:59 ČEZ, a.s. - ČEZ obdržel 1 463 mil. Kč na úroku z prodlení
Patria
ČEZ, a. s. (IČ 45274649) Společnost ČEZ, a. s. obdržela dne 14.10.2020 částku 1 463 mil Kč úroku z neoprávněného jednání správce daně v souvislosti se správními žalobami podanými proti rozhodnutím Odvolacího finančního ředitelství ve vztahu k nesprávnému posouzení období pro přiznání úroků související s vráceným přeplatkem na dani darovací z emisních povolenek za roky 2011 a 2012.
 To se mi líbí Odpovědět
15. 10. 5:51 Šedá ekonomika Itálie je stejně velká jako Portugalsko
Patria
Šedá ekonomika Itálie, od nehlášených transakcí až po drogy a prostituci, je podle nejnovějšího odhadu úředníků zhruba tak velká jako ekonomika Portugalska.
 To se mi líbí Odpovědět
Nahoru

Nastavení data

Dnes je Středa, 25. listopadu 2020

+ 1 -
+ 1 -
+ 2016 -

Zavřít

S používání webových stránek newsbelow.cz, souhlasíte s využíváním cookies ve vašem prohlížeči.

Pokračovat