Zpět Patria Úterý, 13. října 2020
Hledat Rubriky 13. 10.

Patria

Úterý, 13. října 2020
Close
Inzerce
13. 10. 22:09 Wall Street zakončila v červeném, Apple -3 %
Patria
Americké akciové trhy zakončily dnešní obchodní den v záporných hodnotách a ztratily tak po čtyřech růstových seancích v řadě. Index S&P 500 i přes korekci v poslední hodině zamířil před koncem opět dolů a oslabil o 0,6 % na hladinu 3511 bodů.
 To se mi líbí Odpovědět

Komentáře

Zatím žádný komentář...
Kurzy měn
EUR 26,31 -0,110%
USD 22,11 -0,430%
CHF 24,35 -0,062%
13. 10. 18:12 V tomhle odvětví se ceny akcií chovají trochu jinak...
Patria
Na trhu někdy dochází k pozoruhodným situacím a jevům. Dejme tomu, že jedna firma se dostane do nějaké situace a investoři zareagují tak, že pošlou cenu její akcie výš.
 To se mi líbí Odpovědět
13. 10. 17:54 Komentář: Z výsledovky Delta Air mnoho vyvodit nejde, návrat k normálu je fata morgana
Patria
Jen ze samotné výsledovky největších amerických aerolinek si pořád není co vyvodit. Tržby ve výši 3 mld. USD (-80 % yoy) se držely v linii konsensu a čistá ztráta na akcii se vyšplhala až na 3,3 USD při konsensu 3 USD.
 To se mi líbí Odpovědět
13. 10. 17:51 Guvernér ČNB Rusnok: Nyní není potřeba dál uvolnit měnové podmínky
Patria
Podle České národní banky není v současné době potřebné dále uvolnit měnové podmínky, tedy snížit úrokové sazby. Pro jistotu ale analyzuje možnost potenciálního použití nekonvenčních nástrojů měnové politiky, jako jsou například devizové intervence.
 To se mi líbí Odpovědět
13. 10. 17:38 Výsledky, odmítnutí fiskálního balíku a zdržení vakcíny tlačí akcie dolů
Patria
Během dnešního dne určitě zklamal německý index ZEW, který ukázal, že optimistická očekávání o výkonu ekonomiky v říjnu začala celkem rychle chladnout.
 To se mi líbí Odpovědět
13. 10. 17:19 Branislav Soták k výsledkům Citigroup: Trh vnímá otazník nad budoucími příjmy
Patria
Výsledky další z klíčových amerických bank Citigroup sledují prakticky stejnou linku jako čísla od JPMorgan. Poměrně výrazné pozitivní překvapení oproti tržnímu konsenzu se odvíjí od solidního výkonu investiční divize a především výrazně nižších rezerv proti úvěrovým ztrátám.
 To se mi líbí Odpovědět
13. 10. 17:15 Komentář analytika: JP Morgan překvapuje nízkými rizikovými náklady
Patria
Výsledky JP Morgan ukazují, že výsledovky a rozvahy bankovního sektoru by mohly mít to nejhorší skutečně za sebou. Tržby meziročně stagnovaly na 30 mld.
 To se mi líbí Odpovědět
13. 10. 16:43 Výmluvný graf: Většina investorů chce Pilulku za každou cenu
Patria
Jasnou zprávu o dosud bezprecedentně úspěšném úpisu na trh START pražské burzy podala zveřejněná kniha objednávek o emisi akcií Pilulka.cz. Úpis probíhá v cenovém rozmezí 350 až 424 korun za akcii do nejvyššího počtu 800 tisíc kusů akcií, přičemž absolutní většina objednávek míří na horní mez upisovacího pásma.
 To se mi líbí Odpovědět
13. 10. 16:01 Američané si zahrávají, zatímco Čína jede
Patria
Z dlouhodobého hlediska nejde jen o to, jak se bude vyvíjet pandemie, ale i o počet dlouhodobě nezaměstnaných. Současná míra nezaměstnanosti pohybující se kolem 8 % je sice ve srovnání s tím, kde jsme byli během období uzavření ekonomiky, hezká.
 To se mi líbí Odpovědět
13. 10. 14:41 MMF výrazně zhoršil výhled české ekonomiky na příští rok, výhled světové ekonomiky naopak zlepšil
Patria
Česká ekonomika příští rok vykáže růst hrubého domácího produktu (HDP) o 5,1 procenta, předpokládá ve svém podzimním výhledu světové ekonomiky Mezinárodní měnový fond (MMF).
 To se mi líbí Odpovědět
13. 10. 14:35 PPF dokončila akvizici CETV a ta dnes končí na burzách. Novým šéfem Stoessel
Patria
Skupina PPF prostřednictvím dceřiných firem dokončila akvizici mediální společnosti Central European Media Enterprises (CETV). PPF nyní plně majetkově kontroluje aktivity CETV v České republice, na Slovensku, v Rumunsku, Slovinsku a Bulharsku.
 To se mi líbí Odpovědět
13. 10. 14:12 JP Morgan má díky růstu akciových trhů vyšší čtvrtletní zisk
Patria
Největší americká investiční banka JPMorgan Chase & Co zvýšila ve třetím čtvrtletí čistý zisk o čtyři procenta na 9,44 miliardy dolarů (téměř 219 miliard Kč).
 To se mi líbí Odpovědět
13. 10. 13:50 Bloomberg: Evropská zelená revoluce by mohla pomoci také euru
Patria
Evropa je na dobré cestě stát se světovým lídrem ve vydávání zelených dluhopisů a jedním z beneficientů tohoto vývoje by mohlo být euro. Myslí si to společnost Standard Bank, podle které by během příštího roku měla evropská měna posílit k hranici 1,30 dolaru za euro.
 To se mi líbí Odpovědět
13. 10. 11:56 Důvěra v německou ekonomiku se kvůli viru a brexitu zhoršila
Patria
Důvěra investorů a analytiků v další vývoj německé ekonomiky v říjnu kvůli obavám z růstu počtu případů nákazy koronavirem, možného brexitu bez dohody a kvůli nejistotě před americkými prezidentskými volbami klesla více, než se čekalo.
 To se mi líbí Odpovědět
13. 10. 11:29 Fernandez-Stark: Nová doba měděná
Patria
Rozvoj zelené infrastruktury, očekávané rozšíření elektromobilů a 5G sítě by měly být tím, co přinese „dobu měděnou“. Na stránkách VoxEU to tvrdí Karina Fernandez-Stark, Penny Bamber a Martin Walter.
 To se mi líbí Odpovědět
13. 10. 10:31 Další ztráty pro korunu a lehká korekce včerejška na akciích
Patria
Koruna zůstává ráno pod tlakem a vůči euru slábne nad 27,30, tedy už o více než půl procenta. Ještě více ztrácí proti americké měně, kde se blíží 23,20, a to za příspěvku poklesu eurodolaru.
 To se mi líbí Odpovědět
13. 10. 10:06 IEA: Pandemie může zpozdit oživení poptávky po energii až do roku 2025
Patria
Pomalý proces zotavování ekonomiky z pandemie způsobené šířením nového koronaviru by mohlo zpozdit plné oživení globální poptávky po energii až do roku 2025.
 To se mi líbí Odpovědět
13. 10. 9:24 Rozbřesk: Trump je zpátky, na mítincích nabízí “prezidentské polibky”
Patria
Donald Trump je zpátky. “Říkají, že jsem imunní, cítím se tak silný”, řekl na mítinku svým příznivcům na Floridě prezident Trump a jako důkaz nabídl ženám i mužům svůj prezidentský polibek.
 To se mi líbí Odpovědět
13. 10. 8:52 CETV končí na burze, u nás začínají další opatření proti Covid-19 a testování vakcíny J&J opět přerušeno
Patria
Akcie CETV dnes završují svou burzovní dráhu po převzetí CETV skupinou PPF a budou formálně staženy z pražské burzy a amerického trhu Nasdaq - podrobnosti jsme psali zde.
 To se mi líbí Odpovědět
13. 10. 8:33 Čínský dovoz i vývoz v září výrazně rostly
Patria
Dovoz do Číny se v září zvýšil nejvíce v letošním roce a vývoz pokračoval v silném růstu spolu s tím, jak další obchodní partneři Číny uvolňovali koronavirová omezení.
 To se mi líbí Odpovědět
13. 10. 8:28 Firma Johnson & Johnson pozastavila testy vakcíny na covid-19
Patria
Americká farmaceutická společnost Johnson & Johnson dočasně zastavila klinické testy vakcíny proti covidu-19. V prohlášení uvedla, že se u jednoho z účastníků studie objevily nevysvětlitelné zdravotní problémy.
 To se mi líbí Odpovědět
13. 10. 5:58 Natixis: S čím se firmy budou muset v příštím roce vypořádat
Patria
Společnosti ve vyspělých zemích budou v roce 2021 pravděpodobně čelit třem hlavním výzvám. Tvrdí to francouzská investiční banka Natixis, podle které jde konkrétně o strukturální změny v ekonomice, zhoršování kvality rozvah firemního sektoru a také tlak vlád a veřejnosti na přechod k obnovitelným energiím a na další změny ve firemní strategii.
 To se mi líbí Odpovědět
13. 10. 0:07 Opatření od středy: Zavřené školy i restaurace, bez alkoholu, nejvýše v šesti, v nemocnicích medici
Patria
Od středy do 1. listopadu budou kvůli koronavirové epidemii uzavřeny školy včetně prvního stupně základních, uvedl ministr zdravotnictví Roman Prymula.
 To se mi líbí Odpovědět
Nahoru

Nastavení data

Dnes je Úterý, 24. listopadu 2020

+ 1 -
+ 1 -
+ 2016 -

Zavřít

S používání webových stránek newsbelow.cz, souhlasíte s využíváním cookies ve vašem prohlížeči.

Pokračovat