Zpět Lidové noviny Čtvrtek, 8. října 2020
Hledat Rubriky 8. 10.

Lidové noviny

Čtvrtek, 8. října 2020
Close
Inzerce
8. 10. 18:03 Majitelé posiloven jsou zoufalí, sčítáme ztráty, říká šéfka komory. Boj o přežití svádí i restaurace
Lidové noviny
Provozovatelé fitness center a posiloven jsou zoufalí. Opatření k jejich uzavření vláda oznámila bez dohody, jen několik hodin před tím, než začne platit. Sčítají se odhadované ztráty, řekla v reakci na oznámení nových vládních restrikcí proti koronaviru prezidentka České komory fitness Jana Havrdová.
 To se mi líbí Odpovědět

Komentáře

Zatím žádný komentář...
Kurzy měn
EUR 26,26 -0,202%
USD 22,13 +0,104%
CHF 24,24 -0,454%
8. 10. 17:41 Ministr Prymula vyzval firmy k maximálnímu využívání práce z domova
Lidové noviny
Ministr zdravotnictví Roman Prymula (za ANO) vyzval po mimořádném zasedání vlády státní i soukromé firmy, aby jejich zaměstnanci kvůli epidemii koronaviru co nejvíc využívali práci z domova. Vláda ve čtvrtek rozhodla o zostření opatření, která mají zamezit šíření infekce, týkají se především kultury, sportu a školství. Zasahování do chodu většiny firem, jak se tomu stalo na jaře při první vlně epidemie, se chce vyhnout.
 To se mi líbí Odpovědět
8. 10. 14:54 Poskytovatel půjček Zonky se stal dceřinou společností Air Bank, značka zůstane zachována
Lidové noviny
Společnost Benxy, která pod značkou Zonky zprostředkovává půjčky mezi lidmi, se ve čtvrtek stala dceřinou společností Air Bank. Banka o tom ve čtvrtek informovala v tiskové zprávě. Obě firmy patří do skupiny PPF. Značka Zonky zůstane zachována, včetně nabízených služeb. Firmy již v srpnu informovaly, že cílem je umožnit klientům Air Bank jednodušší přístup ke službám Zonky a naopak.
 To se mi líbí Odpovědět
8. 10. 13:48 Google musí mediálním společnostem z Francie platit za obsah, rozhodl soud
Lidové noviny
Americká internetová společnost Google musí francouzským vydavatelským firmám a tiskovým agenturám platit za využívání jejich obsahu. Podle agentury Reuters tak ve čtvrtek rozhodl francouzský odvolací soud, který potvrdil dubnový verdikt antimonopolního úřadu.
 To se mi líbí Odpovědět
8. 10. 13:27 Aktualizováno Ve Štrasburku chce soudit i soudce Nejvyššího soudu Pavel Simon
Lidové noviny
V posledních dnech se objevují stále nová jména, která chtějí bojovat o post nového českého soudce Evropského soudu pro lidská práva. Jedním ze sedmi uchazečů, kteří to s kandidaturou do Štrasburku myslí vážně, je i soudce Nejvyššího soudu Pavel Simon, který tuto informaci serveru Lidovky.cz potvrdil.
 To se mi líbí Odpovědět
8. 10. 12:31 Policie podala návrh na obžalobu v kauze úniků z policejních spisů, před soud chce poslat 29 lidí
Lidové noviny
Policie chce poslat před soud v kauze úniků z policejních spisů 29 lidí. Kriminalisté už podali státnímu zástupci návrh na obžalobu, uvedla ve čtvrtek na Twitteru Česká televize.
 To se mi líbí Odpovědět
8. 10. 9:38 Tržby obchodníku v srpnu meziročně vzrostly o 1,6 procenta. Lidé kupovali počítače a domácí potřeby
Lidové noviny
Tržby obchodníků v Česku očištěné o kalendářní vlivy rostly také v srpnu, ačkoliv růst mírně zpomalil. Meziročně byly vyšší o 1,6 procenta, v červenci to bylo o 1,8 procenta. Tradičně nejvíce si ve srovnání s loňským rokem polepšil prodej přes internet. Údaje ve čtvrtek zveřejnil Český statistický úřad (ČSÚ). Meziměsíčně byly tržby v maloobchodě vyšší o 0,3 procenta.
 To se mi líbí Odpovědět
8. 10. 7:00 Právní barometr: Advokáti by své vedení rádi volili i online
Lidové noviny
Elektronické hlasování by už dnes mělo být samozřejmé. Vše by mělo být přizpůsobené 21. století. Umožnilo by to volit i advokátům ze vzdálenějších míst, kteří na sněm nemohou přijet osobně. Osobní účast na sněmu patří do minulého století. Vedlo by to k většímu zájmu o volby. Umožnilo by to hlasovat všem advokátům oproti malému počtu těch, kteří na sněm přijeli.
 To se mi líbí Odpovědět
8. 10. 5:00 Auta na diesel jsou překvapivě na vzestupu. Čechům jejich zápory nevadí, rozhoduje cena
Lidové noviny
Mediální zprávy o aféře Dieselgate, o údajné hrozbě naftového paliva pro životní prostředí nebo o chystaném zákazu vjezdu starších diesel aut do center některých měst české řidiče neodradily od zájmu o osobní vozy se vznětovými motory. Právě naopak.
 To se mi líbí Odpovědět
Nahoru

Nastavení data

Dnes je Středa, 25. listopadu 2020

+ 1 -
+ 1 -
+ 2016 -

Zavřít

S používání webových stránek newsbelow.cz, souhlasíte s využíváním cookies ve vašem prohlížeči.

Pokračovat