Zpět MF Dnes Středa, 7. října 2020
Hledat Rubriky 7. 10.

MF Dnes

Středa, 7. října 2020
Close
Inzerce
7. 10. 20:22 Omezení hospod znamená i konec kvízů. Pořadatelé znovu utíkají na web
MF Dnes
Koronavirová omezení nedopadají jen na restaurace, ale i na specifický byznys, jenž se v posledních letech v symbióze s hospodami rozrůstal. Pořadatelé hospodských kvízů, které letos už podruhé zasáhl zákaz pořádání hromadných akcí, sčítají statisícové ztráty.
 To se mi líbí Odpovědět

Komentáře

Zatím žádný komentář...
Kurzy měn
EUR 26,31 -0,110%
USD 22,11 -0,430%
CHF 24,35 -0,062%
7. 10. 19:23 Růst cen nemovitostí v Česku zpomalil, stále však patří k nejvyšším v EU
MF Dnes
Meziroční růst cen domů a bytů v Česku ve druhém čtvrtletí zpomalil na 7,7 procenta, o čtvrtletí dřív se ceny zvýšily o 8,6 procenta. Mezi zeměmi Evropské unie byl růst šestý nejvyšší, stejně jako na konci března. Vyplývá to z údajů, které ve středu zveřejnil evropský statistický úřad Eurostat. V EU ceny meziročně vzrostly v průměru o 5,5 procenta.
 To se mi líbí Odpovědět
7. 10. 16:09 Aktualizováno Šéf antimonopolního úřadu Rafaj rezignoval, čelil tlaku kvůli korupci
MF Dnes
Předseda Úřadu pro ochranu hospodářské soutěže Petr Rafaj ve středu předal prezidentu Miloši Zemanovi rezignaci na svou funkci. Z čela úřadu se rozhodl odstoupit k 1. prosinci. Informaci potvrdil prezidentův mluvčí Jiří Ovčáček. Rafaj zastával svůj post v ÚOHS celých 11 let. Zemanovi v dopise poděkoval za důvěru, která mu byla z prezidentského křesla projevována.
 To se mi líbí Odpovědět
7. 10. 14:37 Rekordní pokuta pro Gazprom. Polsko trestá ruskou firmu za Nord Stream 2
MF Dnes
Polský antimonopolní úřad vyměřil ruské plynárenské společnosti Gazprom rekordní pokutu přes 29 miliard zlotých (zhruba 175 miliard Kč) za výstavbu plynovodu Nord Stream 2 bez jeho povolení. Částkou 234 milionů zlotých pak pokutoval i pět dalších podniků, které se podílejí na financování projektu, informovaly ve středu tiskové agentury.
 To se mi líbí Odpovědět
7. 10. 14:04 Lidé na důchod nedosáhnou, 35 let práce je příliš, varuje ombudsman
MF Dnes
Celý život pracují, přesto na důchod dosáhnout nemusejí. Pokud zůstane podmínka 35 odpracovaných let pro nárok na penzi, mohou se podle ombudsmana Stanislava Křečka budoucí žadatelé ocitnout v nouzi. Jako řešení vidí snížení hranice na úroveň, která je běžná jinde v Evropě.
 To se mi líbí Odpovědět
7. 10. 13:03 Vratná plechovka. České firmy chtějí dokázat, že povinné zálohování je možné
MF Dnes
Nápojářská firma Mattoni 1873 ve středu představila historicky první zálohovanou plechovku společnosti. Ke spotřebitelům se dostane prostřednictvím internetového obchodu Košík.cz. Nejen tuzemským zákonodárcům má edice dokázat, že povinné zálohování je v tuzemsku možné, míní představitelé obou společností. Zálohování všech nápojů však Mattoni nechystá.
 To se mi líbí Odpovědět
7. 10. 12:39 Zákonodárci v USA volají po dělení technologických gigantů kvůli monopolům
MF Dnes
Americké technologické firmy Amazon, Apple, Google a Facebook mají dominantní postavení na trhu, které je nutné zákonem omezit. Po více než ročním vyšetřování k tomuto závěru dospěl právní podvýbor americké Sněmovny reprezentantů. Navrhované změny by podle v úterý zveřejněné zprávy mohly vést až k rozdělení těchto čtyř velkých podniků.
 To se mi líbí Odpovědět
7. 10. 10:10 Pražské nákupní centrum chce zrychlit výdej z e-shopů, zavádí donášku do auta
MF Dnes
Zboží z některých obchodů nákupního centra Westfield Chodov lze objednat online a následně vyzvednout na jeho parkovišti. Služba s názvem Donáška do auta, kterou centrum spustilo ve spolupráci se svými nájemci, má urychlit výdej produktů z vybraných e-shopů. Vyzvednout je lze ještě v den objednání.
 To se mi líbí Odpovědět
7. 10. 9:39 Ani v srpnu se průmysl nezotavil. Cena zakázek klesla o 10 procent
MF Dnes
Tuzemská průmyslová výroba v srpnu klesla o 5,5 procenta. Při očištění je průmysl v podstatě na nule, nicméně silný propad o téměř deset procent je vidět u celkové hodnoty nových zakázek. Utrpěly především dodávky zboží do zahraničí.
 To se mi líbí Odpovědět
7. 10. 0:00 Jak zaplatit Vánoce? Banky a startupy zbrojí novými finančními produkty
MF Dnes
Do Štědrého dne zbývá sice ještě dva a půl měsíce, prodejci i finanční instituce však už začínají zbrojit na předvánoční nákupy. Už teď je jasné, že letošní sezona bude vypadat trochu jinak. Řada lidí může být v důsledku vrcholící pandemie dost opatrná. A­ někteří se možná budou bát utrácet vlastní peníze.
 To se mi líbí Odpovědět
7. 10. 0:00 Systém stravenek je v krizi, stala se z nich druhá měna, říká šéf COOP
MF Dnes
V souvislosti s chystaným zavedením stravenkového paušálu se mezi jeho příznivci a odpůrci (stravenkové firmy a odbory) vede argumentační přestřelka. „Proč se mají na nákupech u obchodníků živit stravenkové firmy?“ říká na adresu provizí ze stravenek Pavel Březina, předseda Asociace českého tradičního obchodu a zároveň předseda skupiny COOP, která zahrnuje 2 500 družstevních prodejen.
 To se mi líbí Odpovědět
Nahoru

Nastavení data

Dnes je Úterý, 24. listopadu 2020

+ 1 -
+ 1 -
+ 2016 -

Zavřít

S používání webových stránek newsbelow.cz, souhlasíte s využíváním cookies ve vašem prohlížeči.

Pokračovat