Zpět Patria Pátek, 2. října 2020
Hledat Rubriky 2. 10.

Patria

Pátek, 2. října 2020
Close
Inzerce
2. 10. 22:09 Smíšená čísla z trhu práce USA, Amazon -2,99 %
Patria
Obchodní den ve Spojených státech byl velmi zajímavý nejen díky informaci, že americký prezident Donald Trump byl pozitivně testovaný na koronavirus, což velmi negativně ovlivnilo před obchodní fázi v USA, ale také obchodování s ropou, která zakončila seanci na 36,98 USD za barel, tedy -4,5 %.
 To se mi líbí Odpovědět

Komentáře

Zatím žádný komentář...
Kurzy měn
EUR 27,37 -0,197%
USD 23,38 -0,004%
CHF 25,62 -0,113%
2. 10. 20:29 Aktualizováno Jak pravda o QE vypadá, kdo z vás to ví?
Patria
Pozornost řady ekonomů si v posledních dnech vysloužila nová studie. Zabývá se tím, zda výzkumníci v centrálních bankách náhodou neprodukují analýzy, které by měly přehnanou tendenci potvrzovat postoje a kroky dané centrální banky.
 To se mi líbí Odpovědět
2. 10. 17:33 František Kronus: Trumpovo onemocnění je pro trhy šokem
Patria
Nákaza amerického prezidenta Donalda Trumpa a jeho manželky Melanie koronavirem je zhruba měsíc před prezidentskými volbami v USA pro trhy šokem a investory v závěru týdne moc nepřesvědčí nakupovat, míní v dalším makléřském videu makléř Patria Finance František Kronus.
 To se mi líbí Odpovědět
2. 10. 16:58 Červený závěr týdne, Trumpovo zdraví v centru pozornosti
Patria
Na finančních trzích stejně jako jinde se koncem týdne přetřásá zejména zdraví amerického prezidenta. Implikace jeho onemocnění může být řada, takže se logicky zvedla nejistota, na kterou investoři reagují redukcí rizika v portfoliích.
 To se mi líbí Odpovědět
2. 10. 15:49 AMISTA investiční společnost, a.s.: MKP, podfond Mixed Assets zveřejňuje Informace o Pololetní zprávě k 30. 6. 2020
Patria
AMISTA investiční společnost, a.s. IČO:27437558 Společnost MKP, podfond Mixed Assets zveřejňuje Informace o Pololetní zprávě k 30. 6. 2020. Více informací zde: https://www.
 To se mi líbí Odpovědět
2. 10. 15:29 Buffett, nebo Beckham? Malé IPO si půjčují velká jména, aby prodaly akcie
Patria
Co mají bývalá fotbalová hvězda David Beckham, šachový velmistr Magnus Carlsen a miliardář a investor Warren Buffett společného? Malé primární veřejné nabídky v Evropě se opírají o jejich expertizy, když lákají potenciální zájemce na svoje cenné papíry.
 To se mi líbí Odpovědět
2. 10. 15:09 Americká nezaměstnanost klesá pod 8 %, místa však přibývají pomaleji (komentář analytika)
Patria
Data z amerického trhu práce za září vypadají na první pohled smíšeně a také taková jsou. Finanční trhy v nich lék na dnešní špatnou náladu nenajdou, ale neměla by jim ani výrazně škodit.
 To se mi líbí Odpovědět
2. 10. 13:46 Perly týdne: Začal nový býčí trh, rotace je na spadnutí a u nás platíme na (ne)dálnicích
Patria
Roubini přišel s dalším varováním, ale jiní se domnívají, že začal další cyklus a býčí trh. Hovoří se o rotaci do cyklických titulů, Čína ale už není motorem globální ekonomiky.
 To se mi líbí Odpovědět
2. 10. 13:11 Walmart prodá za 6,8 mld. liber většinu v britském řetězci Asda
Patria
Americká maloobchodní společnost Walmart prodá za 6,8 miliardy liber (201,8 miliardy Kč) většinu v britském řetězci supermarketů Asda. Podíl získá konsorcium, které tvoří investiční skupina TDR Capital a zakladatelé firmy provozující čerpací stanice EG Group.
 To se mi líbí Odpovědět
2. 10. 12:40 ECB zintenzivňuje práci na digitálním euru
Patria
Evropská centrální banka (ECB) zintenzivňuje práci na digitálním euru. Cílem je, aby byla připravena na vydání digitální měny, pokud by to bylo potřeba.
 To se mi líbí Odpovědět
2. 10. 11:42 Pokles spotřebitelských cen v eurozóně v září zrychlil
Patria
Spotřebitelské ceny v eurozóně pokračovaly v září v poklesu a dostaly se na novou nejnižší hodnotu za více než čtyři roky. Jejich propad v meziročním srovnání zrychlil na 0,3 ze srpnových 0,2 procenta.
 To se mi líbí Odpovědět
2. 10. 11:32 Pátek začal negativně, trhy vstřebávají nečekané zprávy a čekají na data
Patria
Ještě včera jsme si mohli dělat naděje na solidní konec týdne, a to i přes některá horší makrodata. Nové zprávy ale situaci znovu překopaly a narostly negativní tlaky, se kterými se trhy nyní musejí vypořádat.
 To se mi líbí Odpovědět
2. 10. 11:26 Robinhood a drobní investoři mění trhy
Patria
Obchodovat s akciemi bývalo kdysi složité. Nyní je to v podstatě stejně snadné jako stáhnout si aplikaci nebo odeslat tweet, upozornila agentura Bloomberg.
 To se mi líbí Odpovědět
2. 10. 10:54 Česká ekonomika ve 2. čtvrtletí klesla meziročně o 10,9 procenta
Patria
Česká ekonomika ve 2. čtvrtletí klesla meziročně o 10,9 procenta a mezičtvrtletně o 8,7 procenta. Vyplývá to ze zpřesněného odhadu, který dnes zveřejnil Český statistický úřad (ČSÚ).
 To se mi líbí Odpovědět
2. 10. 10:10 Lidí bez práce ubylo, míra nezaměstnanosti zůstala na 3,8 pct.
Patria
V evidenci úřadů práce v Česku bylo ke konci září 277.015 nezaměstnaných. Je to nejvyšší zářijová hodnota od roku 2017. Proti srpnu počet uchazečů o místo klesl o 2063, míra nezaměstnanosti přesto stagnovala na srpnových 3,8 procenta.
 To se mi líbí Odpovědět
2. 10. 9:10 Rozbřesk: Trump s manželkou jsou pozitivní na COVID-19, trhy čelí nárůstu averze k riziku
Patria
Americký prezident Donald Trump a první dáma USA jsou pozitivní na COVID-19. Toť bombastická zpráva, která dnes po ránu obletěla svět. Zpráva, která není nikterak šokující, ale která může mít implikace pro budoucnost hlavní super mocnosti světa.
 To se mi líbí Odpovědět
2. 10. 9:08 Záznam ČNB: Rozpočtová opatření mohou kompenzovat dopady pandemie
Patria
Dodatečná rozpočtová opatření zvažovaná vládou jsou podle většiny členů bankovní rady České národní banky faktorem, který může částečně kompenzovat ekonomické dopady zhoršené epidemické situace.
 To se mi líbí Odpovědět
2. 10. 8:55 Futures hovoří směrem výrazně negativního úvodu na trzích. CZG startuje na 290 korunách, Trump je pozitivní na koronavirus
Patria
Trhy v Evropě by pohledem futures měly zahájit výraznějším sestupem. Americký prezident Donald Trump oznámil pozitivní test na koronavirus. Na pražské burze se začnou obchodovat akcie zbrojovky CZG na 290 korunách.
 To se mi líbí Odpovědět
2. 10. 8:38 Reuters: VW připravuje plány na oddělení divize Lamborghini
Patria
Německý automobilový koncern Volkswagen připravuje plány na oddělení divize Lamborghini a oslovil banky a potenciální investory ohledně možného uvedení tohoto italského výrobce luxusních vozů na akciovou burzu.
 To se mi líbí Odpovědět
2. 10. 8:32 CZG odstartuje na 290 korunách za akcii. Zbrojovka získala z úpisu 812 milionů korun
Patria
Společnost CZG – Česká zbrojovka Group SE dokončila úpis svých akcií v rámci veřejné nabídky, v níž získala celkem 812 milionů Kč určených k financování rozvojových plánů společnosti ve Spojených státech.
 To se mi líbí Odpovědět
2. 10. 8:28 Trump je pozitivní na koronavirus a měsíc před volbami míří do karantény
Patria
Americký prezident Donald Trump a jeho manželka Melania měli ve čtvrtek pozitivní test na koronavirus. Šéf Bílého domu to oznámil na svém twitterovém účtu několik hodin poté, co přišla zpráva o nákaze u jeho poradkyně Hope Hicksové.
 To se mi líbí Odpovědět
2. 10. 6:06 Ne všechny dividendy ztracené při pandemii se vrátí k novému normálu
Patria
Pandemie může na evropských dividendách zanechat nesmazatelnou stopu. Některé dividendy, které se po prvotním nárůstu případů Covid-19 začínají opět vyplácet, včetně bankovnictví a energetiky, čelí strukturálním tlakům.
 To se mi líbí Odpovědět
Nahoru

Nastavení data

Dnes je Čtvrtek, 29. října 2020

+ 1 -
+ 1 -
+ 2016 -

Zavřít

S používání webových stránek newsbelow.cz, souhlasíte s využíváním cookies ve vašem prohlížeči.

Pokračovat