Zpět MF Dnes Čtvrtek, 1. října 2020
Hledat Rubriky 1. 10.

MF Dnes

Čtvrtek, 1. října 2020
Close
Inzerce
1. 10. 19:40 Exportéři čekají výpadek vývozu až 500 miliard, tvrdí jejich zástupce
MF Dnes
Český export by letos podle odhadů Asociace exportérů mohl kvůli krizi vyvolané pandemií koronaviru klesnout o 300 až 500 miliard korun z loňských rekordních 4,57 bilionu korun. Dostal by se tak na úroveň mezi roky 2016 a 2017, tedy o čtyři až pět let zpět.
 To se mi líbí Odpovědět

Komentáře

Zatím žádný komentář...
Kurzy měn
EUR 27,25 -0,429%
USD 23,30 -0,378%
CHF 25,47 -0,561%
1. 10. 18:35 Veganské potraviny táhnou, řetězce musejí rozšiřovat sortiment
MF Dnes
Tuzemské řetězce sledují vyšší poptávku po vegetariánských a veganských potravinách. Žádaná jsou především rostlinná masa, zájem je i o alternativy k mléčným výrobkům. Prodejci proto stále rozšiřují sortiment těchto produktů. Například Tesco jich chce do roku 2025 prodat čtyřikrát více.
 To se mi líbí Odpovědět
1. 10. 17:17 Nové berlínské letiště má povolení k provozu. Zpoždění nabralo devět let
MF Dnes
Dokončované berlínské letiště Willyho Brandta získalo potřebná povolení k provozu, otevření vzdušného přístavu k 31. říjnu tak již nic nebrání. Ve čtvrtečním prohlášení to oznámili šéf letiště Engelbert Lütke Daldrup a braniborský ministr dopravy Guido Beermann.
 To se mi líbí Odpovědět
1. 10. 16:09 Ekonomové: Navrhovaný deficit je obrovský, zastíní i Německo
MF Dnes
Návrh státního rozpočtu pro příští rok s deficitem 320 miliard korun považují ekonomové za realističtější odhad než dosud uvažovaných 116 miliard. Vzhledem k řadě proměnných však očekávají, že konečná podoba může ještě doznat změn, třeba kvůli plánovanému konci zdanění superhrubé mzdy.
 To se mi líbí Odpovědět
1. 10. 15:38 Prodejce oděvů H&M uzavře stovky obchodů. Lidé nakupují spíš online
MF Dnes
Švédský prodejce oděvů H&M se chystá zavřít více než dvě stovky obchodů. Důvodem je prudký pokles zisku a změna nákupních zvyklostí zákazníků. Ti se stále častěji přesouvají na internet. Trend byl patrný i před pandemii koronaviru, během ní se však ještě více zrychlil.
 To se mi líbí Odpovědět
1. 10. 14:01 Svého Podnikatele roku bude mít i hlavní město, rozbíhají se nominace
MF Dnes
Součástí soutěže EY Podnikatel roku bude už pošestnácté i vyhlášení regionálního vítěze v Praze s Středočeském kraji. O udělení titulu rozhodne odborná porota z okruhu přihlášených kandidátů počátkem příštího roku.
 To se mi líbí Odpovědět
1. 10. 14:00 Propad rozpočtu zpomaluje, na konci září byl v mínusu 253 miliard
MF Dnes
Český státní rozpočet se dál řítí do rekordního deficitu, oproti srpnovému propadu však tempo o něco zvolnilo. Ke konci září hospodařil stát se schodkem ve výši 252,7 miliardy korun. Podobně jako v předchozích měsících za to může snížení příjmů a naopak růst koronavirových výdajů.
 To se mi líbí Odpovědět
1. 10. 13:05 Na Rychnovsku se testuje mobilní pošta, dodávka přijme balík i vydá peníze
MF Dnes
Poprvé po více než dvaceti letech vyjela do českých vesnic mobilní poštovní pobočka. Zajišťuje ji speciálně upravená dodávka, v níž klienti dostanou stejné služby jako v kamenné poště. Testovací provoz funguje v okolí Dobrušky na Rychnovsku.
 To se mi líbí Odpovědět
1. 10. 12:55 Žadatelé o dotace mají uvádět skutečného majitele, schválila Sněmovna
MF Dnes
Žadatelé o dotace z řad firem budou muset uvádět svého skutečného majitele. Počítá s tím změna rozpočtových pravidel, kterou Sněmovna na návrh Pirátů připojila k vládní novele zákona proti praní špinavých peněz. Návrh nyní posoudí Senát,
 To se mi líbí Odpovědět
1. 10. 12:45 Google v příštích letech zaplatí miliardu dolarů mediálním společnostem
MF Dnes
Google v příštích třech letech zaplatí miliardu dolarů (skoro 23 miliard korun) mediálním společnostem za využívání jejich obsahu, oznámil šéf podniku.
 To se mi líbí Odpovědět
1. 10. 12:20 Výplach na pražské burze. České akcie letos odepsaly 23 procent
MF Dnes
České akcie za tři čtvrtletí klesly podle indexu PX téměř o 23 procent. Byly tak ve světě jedny z nejhorších, vyplývá z vyjádření analytiků. Nejziskovější byly na pražské burze akcie výrobce antivirových programů Avast. Největší propad zaznamenaly akcie Erste Group. Loni stouply tuzemské akcie o 13 procent.
 To se mi líbí Odpovědět
1. 10. 12:00 Tesla si chce těžit lithium sama. Věří, že tím výrazně zlevní svá auta
MF Dnes
Šéf Tesly Elon Musk minulý týden informoval, že automobilka získala přístup k více než 40 kilometrům čtverečních ložisek lithia ve státě Nevada. Místo původně plánované koupě těžební společnosti zde však bude kov do svých baterií těžit sama. Jako první společnost na světě se chystá spustit komerční produkci lithia z jílu.
 To se mi líbí Odpovědět
1. 10. 11:57 Poslanci schvalují změnu zákona proti praní špinavých peněz
MF Dnes
Změnu zákona proti praní špinavých peněz, která rozšiřuje údaje v centrální evidenci účtů o data o bezpečnostních schránkách a od poskytovatelů platebních služeb budou schvalují poslanci. Nyní schvalují úpravu rozpočtových pravidel. Má zavázat případné rozpočtové přebytky výlučně na snižování státního dluhu.
 To se mi líbí Odpovědět
1. 10. 11:22 Návrat k normálu? Aktivita v českém průmyslu roste, poprvé za dva roky
MF Dnes
Podmínky v českém zpracovatelském sektoru se začaly zlepšovat. Index nákupních manažerů v průmyslu (PMI), který indikuje jeho ekonomickou sílu, v září stoupl na 50,7 bodu. Úroveň 50 bodů je předělem mezi růstem a poklesem, výsledek nad 50 znamená zlepšení sektoru. Index je nyní nejvyšší od listopadu 2018.
 To se mi líbí Odpovědět
1. 10. 9:59 Poslanci budou schvalovat změnu zákona proti praní špinavých peněz
MF Dnes
Změnu zákona proti praní špinavých peněz, která rozšiřuje údaje v centrální evidenci účtů o data o bezpečnostních schránkách a od poskytovatelů platebních služeb budou schvalovat poslanci. Mají schvalovat i úpravu rozpočtových pravidel. Má zavázat případné rozpočtové přebytky výlučně na snižování státního dluhu.
 To se mi líbí Odpovědět
1. 10. 9:10 Zdražování piv pokračuje. Staropramen zvedne ceny u lahví a plechovek
MF Dnes
Dvojka na pivovarském trhu, Pivovary Staropramen, zvýší u balených piv od prosince cenu o tři až čtyři procenta, podle typu piva. Zdražuje se kvůli cenám obalů, řekl generální ředitel pivovarů Zdenek Havlena. Konkurence již zvýšení cen ohlásila.
 To se mi líbí Odpovědět
1. 10. 0:01 Propad v dopravě je značný. Kamiony se z krize otřepaly rychleji
MF Dnes
Předchozí půlrok ukázal o­ něco větší propad počtu cestujících v autobusové dopravě než na železnici. Naopak v přepravě zboží se kamionová doprava dokázala z krize otřepat daleko lépe než nákladní železniční doprava.
 To se mi líbí Odpovědět
1. 10. 0:00 Na jaře nanečisto, s Vánocemi podstoupí e-shopy zkoušku ohněm
MF Dnes
Tři měsíce zbývají do Vánoc, na které se internetové obchody připravují už od léta. Čeká je totiž zřejmě nejuspěchanější chvíle v historii. A možná i nejvýdělečnější. Obchodníci napínají všechny síly, aby zvládli doručování dárků, shánějí brigádníky a narychlo smlouvají odběrná místa.
 To se mi líbí Odpovědět
1. 10. 0:00 Firmě Tomket pomáhá s prodejem pneumatik v zahraničí fotbal
MF Dnes
Po trávníku pobíhají největší fotbalové hvězdy a okolo nich svítí červenobílý nápis Tomket Tires. Jihočeská firma se rozhodla využít fotbal k propagování své značky, kterou spojuje s oblíbeným sportem v Anglii i dalších evropských zemích. Teprve před třemi lety se přitom nový výrobce pneumatik objevil na českém trhu.
 To se mi líbí Odpovědět
Nahoru

Nastavení data

Dnes je Sobota, 31. října 2020

+ 1 -
+ 1 -
+ 2016 -

Zavřít

S používání webových stránek newsbelow.cz, souhlasíte s využíváním cookies ve vašem prohlížeči.

Pokračovat