Zpět MF Dnes Úterý, 29. září 2020
Hledat Rubriky 29. 9.

MF Dnes

Úterý, 29. září 2020
Close
Inzerce
29. 9. 20:05 Trump je šampionem v neplacení daní, hodnotí experti uniklá přiznání
MF Dnes
Američtí miliardáři se „překvapivě běžně“ vyhýbají daním, Donald Trump však tyto taktiky posunul až na hranici možností. Tak hodnotí daňoví experti oslovení agenturou AP uniklá daňová přiznání amerického prezidenta, o nichž v neděli napsal deník The New York Times. Ten tvrdí, že za posledních dvacet let Trump nezaplatil skoro žádné daně z příjmu.
 To se mi líbí Odpovědět

Komentáře

Zatím žádný komentář...
Kurzy měn
EUR 27,37 -0,197%
USD 23,38 -0,004%
CHF 25,62 -0,113%
29. 9. 18:50 Česká kina žízní po hollywoodských trhácích. Drží je tuzemské filmy
MF Dnes
Česká kina zaznamenala v srpnu poloviční návštěvnost v porovnání s minulým rokem. Zúžené počty diváků ale nejsou jediným problémem, který kinaře tíží. Kvůli odkládání premiér amerických blockbusterů nemají co hrát a musí se spoléhat na českou tvorbu. S obavou vyhlížejí konec roku, kdy budou moct sečíst ztráty a připravit se na další a tentokrát snad výdělečnější rok.
 To se mi líbí Odpovědět
29. 9. 16:37 Poslanci schválili dopravní zákon roku. Má zrychlit stavbu dálnic a železnic
MF Dnes
Poslanci napodruhé schválili dopravní zákon, který má urychlit stavby dálnic a železnic zhruba o třetinu. Původně jej vrátil Senát přičemž opozice normu kritizovala, že jde jen o další sliby. Takzvaný liniový zákon umožní výstavbu ještě před uzavřením sporů o pozemky.
 To se mi líbí Odpovědět
29. 9. 15:57 Rodinné domy zdražují, průměrné náklady na stavbu loni přesáhly 3,5 milionu
MF Dnes
Průměrné náklady na stavbu rodinného domu loni meziročně vzrostly o 3,5 procenta na 3,55 milionu korun, vyplývá z údajů Českého statistického úřadu. Náklady setrvale rostou od roku 2016, průměr loni poprvé překročil hranici 3,5 milionu. U dokončených bytů v bytových domech se loni zvedly o 6,1 procenta na 2,27 milionu korun.
 To se mi líbí Odpovědět
29. 9. 13:37 Politikům došly nápady. Nestojí o rozvoj kraje, soudí ředitel firmy Y Soft
MF Dnes
Brno se může posunout dál jen s dálnicí do Vídně a lepšími školami, míní byznysmen, jehož firma Y Soft slaví dvacetiny.
 To se mi líbí Odpovědět
29. 9. 12:28 Příjmy posiloven se propadají. Zavedení roušek je může zničit, tvrdí průzkum
MF Dnes
Příjmy 50 procent a méně ve srovnání s loňským rokem eviduje polovina tuzemských fitness center. Přitom zhruba třetině provozovatelů fitness vzrostly kvůli hygienickým a bezpečnostním opatřením náklady. Posilovny se teď obávají jejich zpřísnění a varují, že znovuzavedení roušek by pro ně mohlo být likvidační, vyplývá z aktuálního průzkumu.
 To se mi líbí Odpovědět
29. 9. 11:45 Křetínského prodej Pražské teplárenské prověřuje antimonopolní úřad
MF Dnes
Úřad pro ochranu hospodářské soutěže (ÚOHS) začal posuzovat prodej Pražské teplárenské společnosti Veolia. Kupuje ji od Energetického a průmyslového holdingu (EPH) podnikatele Daniela Křetínského. Vyplývá to z oznámení na internetových stránkách úřadu. EPH prodej Pražské teplárenské oznámil na začátku září.
 To se mi líbí Odpovědět
29. 9. 10:50 Do benzinu se má míchat dvojnásobek lihu, starší vozy mohou mít problém
MF Dnes
Povinný minimální podíl biopaliva, jejž petrojeláři ročně uvedou na trh, se možná zvýší. Poslanec Pavel Pustějovský (ANO) Sněmovně navrhuje, aby se do prodávaného benzinu míchal dvojnásobný podíl lihu, informovaly Lidové noviny. Důvodem je plán EU na snižování emisí, zejména majitelé starších vozů na benzin si však připlatí.
 To se mi líbí Odpovědět
29. 9. 8:36 Rafaje by mohl v čele antimonopolního úřadu vystřídat Mlsna
MF Dnes
Novým šéfem antimonopolního úřadu by se měl podle Lidových novin stát náměstek ministra vnitra Petr Mlsna. Je na tom shoda Hradu a vládní koalice, uvedly. Měl by tak vystřídat v čele úřadu dosavadního předsedu Petra Rafaje.
 To se mi líbí Odpovědět
29. 9. 5:00 Spinální chirurgie v Liberci patří ke světové špičce. Certifikát má jen 13 světových nemocnic
MF Dnes
V celé Evropě jsou jen čtyři nemocnice s mezinárodním certifikátem centra spinální chirurgie. Jedna z nich je nyní i v České republice. Konkrétně se tímto unikátním statusem může pochlubit Krajská nemocnice Liberec. Tamní lékaři se na operace páteře specializují už čtvrt století, jen loni jich provedli více než 1800.
 To se mi líbí Odpovědět
29. 9. 0:00 Pošta na pobočkách upravuje otevírací dobu, rozjíždí „šoupací“ model
MF Dnes
Pošta ve dvou vlnách od 1. ­září a od 1. října mění otevírací dobu na celkem 1 518 poštách. U klíčové skupiny 491 poboček ve středně velkých městech do 20 tisíc obyvatel bude otevřeno dokonce všude stejně: v pondělí a ve středu od 10 do 18, v úterý, čtvrtek a pátek od 8 do 16 hodin.
 To se mi líbí Odpovědět
29. 9. 0:00 Booking diktuje ceny. Klienti se radují z levnějších pokojů, hoteliéři tratí
MF Dnes
Pandemie koronaviru naučila hotelové hosty rezervovat si pokoj napřímo. Nebojí se už říct si o slevu, bezplatné storno nebo snídani zdarma. A hoteliéři jim často jdou na ruku, protože doslova hrají hru o přežití.
 To se mi líbí Odpovědět
Nahoru

Nastavení data

Dnes je Čtvrtek, 29. října 2020

+ 1 -
+ 1 -
+ 2016 -

Zavřít

S používání webových stránek newsbelow.cz, souhlasíte s využíváním cookies ve vašem prohlížeči.

Pokračovat