Zpět Lidové noviny Úterý, 29. září 2020
Hledat Rubriky 29. 9.

Lidové noviny

Úterý, 29. září 2020
Close
Inzerce
29. 9. 18:41 Ropa prudce zlevňuje kvůli obavám o poptávku, investoři čekají na údaje z minulého týdne
Lidové noviny
Ceny ropy se v úterý výrazně snižují, protože rychlé šíření koronaviru v Evropě a Spojených státech posiluje obavy ohledně vyhlídek pro poptávku po palivech. Investoři nyní čekají na údaje o vývoji zásob ropy v USA v minulém týdnu.
 To se mi líbí Odpovědět

Komentáře

Zatím žádný komentář...
Kurzy měn
EUR 27,37 -0,197%
USD 23,38 -0,004%
CHF 25,62 -0,113%
29. 9. 16:44 Banky dosud přijaly 401 tisíc žádostí o odklad splátek úvěrů. Lidé mají na podání čas do konce září
Lidové noviny
Banky k 18. září přijaly téměř 401 000 žádostí o odklad splátek úvěrů, schválily jich 359 000. Vyplývá to z nejnovějších dat České národní banky (ČNB). Počet podaných žádostí klesá v souvislosti s blížícím se termínem ukončení možnosti odkladu, který je 31. října, informoval hlavní poradce České bankovní asociace Vladimír Staňura. „Ve středu je tak poslední den, kdy mohou lidé podat žádost o odklad splátek, ale už pouze na jeden měsíc,“ dodal.
 To se mi líbí Odpovědět
29. 9. 15:42 Sněmovna stvrdila tzv. liniový zákon zrychlující přípravu výstavby dálnic. Celý proces by měl zkrátit až o třetinu
Lidové noviny
Sněmovna stvrdila svoji verzi vládní novely takzvaného liniového zákona, která má urychlit přípravu výstavby dálnic a další infrastruktury. Podle vlády by novela měla zkrátit přípravu staveb až o třetinu. Státu má také usnadnit získávání pozemků. V případě výkupu stavebních pozemků a staveb bude moci vlastník dostat až jedenapůlnásobek znalecké ceny. Předlohu nyní dostane k podpisu prezident Miloš Zeman.
 To se mi líbí Odpovědět
29. 9. 13:29 Přes 1500 poboček pošty mění kvůli pandemii otevírací dobu. Lidé kritizují polední pauzu
Lidové noviny
Česká pošta upravuje návštěvní dobu. Změny ve dvou vlnách, od 1. září a 1. října, se dotknou dohromady 1518 poboček. Zhruba u třetiny z nich, ve městech do 20 tisíc lidí, bude otevírací doba sjednocená. Pro zákazníky by tento model měl být přehlednější. Podle reakcí na sociálních sítích jim však změny spíše nevyhovují, protože zasahují do pracovní doby.
 To se mi líbí Odpovědět
29. 9. 13:20 Nokia bude v 5G sítích hlavním dodavatelem největšího britského telefonního operátora BT
Lidové noviny
Finský výrobce telekomunikačních zařízení Nokia uzavřel dohodu s největším britským telefonním operátorem BT a stane se jeho hlavním dodavatelem komponentů pro sítě páté generace (5G). Těží tak z nařízení, kterým britská vláda blokuje čínskou firmu Huawei, informoval v úterý server BBC.
 To se mi líbí Odpovědět
29. 9. 11:38 Antimonopolní úřad posuzuje prodej Pražské teplárenské Veolii. Ta ji má získat od holdingu Křetínského
Lidové noviny
Úřad pro ochranu hospodářské soutěže (ÚOHS) začal posuzovat prodej Pražské teplárenské společnosti Veolia. Kupuje ji od Energetického a průmyslového holdingu (EPH) podnikatele Daniela Křetínského. Vyplývá to z oznámení na internetových stránkách úřadu. EPH prodej Pražské teplárenské oznámil na začátku září.
 To se mi líbí Odpovědět
29. 9. 10:47 NTT v největší transakci v Japonsku převezme svou mobilní část. Zaplatí takřka bilion korun
Lidové noviny
Japonská telekomunikační společnost Nippon Telegraph and Telephone (NTT) zcela ovládne svou divizi bezdrátových služeb NTT Docomo. Za zbývající podíl zaplatí 4,25 bilionu jenů (asi 937 miliard Kč), což z transakce činí největší nabídku na převzetí v Japonsku. Informují o tom tiskové agentury.
 To se mi líbí Odpovědět
29. 9. 10:46 Fitness centrům klesl příjem, důvodem jsou strach z covidu i home office. ‚Roušky by mohly být likvidační‘
Lidové noviny
Příjmy 50 procent a méně ve srovnání s loňským rokem eviduje polovina tuzemských fitness center. Hlavními důvody jsou strach klientů z nákazy, ale také velké procento lidí pracujících z domu.
 To se mi líbí Odpovědět
29. 9. 7:00 Přísnější metr na čerstvé řidiče. Zelenáčům za volantem postačí ke ztrátě průkazu 6 bodů
Lidové noviny
Mezi automobilisty snad není bedlivěji sledovaného tématu, než jakým je bodový systém. A vláda se ho nyní chystá změnit. V srpnu schválila předlohu, kterou se od začátku září zabývá sněmovna. Projdou-li změny bodového systému parlamentem, začnou platit od roku 2022.
 To se mi líbí Odpovědět
29. 9. 5:00 Cestovky spouštějí prodej first minute zájezdů. Zájem díky speciálním podmínkám prý roste
Lidové noviny
Koronavirus sice udělal mezinárodní turistice tlustou čáru přes rozpočet a cestovní kanceláře byly nuceny kvůli vládním omezením zrušit většinu letošních zájezdů, ovšem příprava „first minute“ dovolených na léto 2021 právě vrcholí. Cestovky, které se horko těžko drží při životě, klientům zaručují bezplatné storno i vrácení peněz. A zájem turistů posilují i vouchery.
 To se mi líbí Odpovědět
29. 9. 5:00 Startuje největší developerský projekt v Praze. Na Smíchově vyroste nová čtvrť s kilometrovým bulvárem
Lidové noviny
Bývalé nákladové nádraží na Smíchově se začíná měnit. Prakticky v centru Prahy má během 12 let vyrůst nové „město ve městě“, které bude zahrnovat byty, kanceláře, obchodní plochy a veřejná prostranství včetně kilometrového pěšího bulváru. Součástí plánů jsou také dva parky, každý z nich o velikosti Staroměstského náměstí. Jde o aktuálně největší developerský projekt v Praze.
 To se mi líbí Odpovědět
Nahoru

Nastavení data

Dnes je Čtvrtek, 29. října 2020

+ 1 -
+ 1 -
+ 2016 -

Zavřít

S používání webových stránek newsbelow.cz, souhlasíte s využíváním cookies ve vašem prohlížeči.

Pokračovat