Zpět Lidové noviny Pondělí, 28. září 2020
Hledat Rubriky 28. 9.

Lidové noviny

Pondělí, 28. září 2020
Close
Inzerce
28. 9. 18:54 Aktualizováno Trump v deseti z uplynulých 15 let neplatil žádné daně z příjmů, píše New York Times
Lidové noviny
Americký prezident Donald Trump v pondělí odmítl tvrzení listu The New York Times (NYT), že za posledních 20 let nezaplatil skoro žádné daně z příjmu. List na základě informací svých zdrojů napsal, že Trump v roce 2016, kdy byl zvolen prezidentem, zaplatil daň jen 750 dolarů (zhruba 17 500 Kč) a stejnou částku i v roce následujícím.
 To se mi líbí Odpovědět

Komentáře

Zatím žádný komentář...
Kurzy měn
EUR 27,25 -0,429%
USD 23,30 -0,378%
CHF 25,47 -0,561%
28. 9. 16:30 Volkswagen investuje do elektrifikace v Číně další miliardy, třetina aut by měla být na elektřinu
Lidové noviny
Německý automobilový koncern Volkswagen investuje do roku 2024 do elektrifikace v Číně spolu se svými čínskými partnery dalších 15 miliard eur (téměř 407 miliard Kč), a to nad rámec plánovaných 33 miliard určených ke stejnému účelu celosvětově. Do roku 2025 pak má být 35 procent aut vyrobených v Číně pouze na elektřinu, uvedla v pondělí v Pekingu firma, která je největším automobilovým koncernem na světě a zároveň majitelem mladoboleslavské automobilky Škoda Auto.
 To se mi líbí Odpovědět
28. 9. 14:19 Každý voják dostane do konce roku novou balistickou přilbu. Zakázku provázely opakované potíže
Lidové noviny
Do konce roku dostane každý voják i záložník novou ochrannou balistickou přilbu. První dodávka byla převzata minulý týden, uvedla armáda na svém webu. Zakázku na pořízení nových helem provázely opakované potíže. Ministerstvu se opakovaně nepodařilo v minulosti uzavřít rámcovou smlouvu a několikrát vypsalo výběrová řízení. Za dodavatele byla nakonec vybrána firma Argun.
 To se mi líbí Odpovědět
28. 9. 14:18 Průměrná mzda letos i příští rok po zohlednění inflace klesne, nominálně se mírně zvýší
Lidové noviny
Průměrná mzda v letošním roce i příštím roce po zohlednění inflace podle odhadů ministerstva financí klesne. Letos by měla průměrná hrubá mzda dosáhnout 34 682 korun a příští rok 35 006 korun. Reálný pokles by tak měl být letos o 1,6 procenta a příští rok o 0,9 procenta. Nominálně by měla průměrná mzda letos i příští rok mírně růst. Vyplývá to z aktuální zářijové prognózy zveřejněné ministerstvem financí.
 To se mi líbí Odpovědět
28. 9. 14:00 Jak Němci a Češi plánují rozpočtové deficity. Aneb když dva dělají totéž, není to totéž
Lidové noviny
Německo pro příští rok kvůli koronavirové krizi počítá s rozpočtovým schodkem 96,2 miliardy eur (2,6 bilionu korun). Příslušný návrh ministra financí Olafa Scholze schválila vláda. Ekonom Michal Skořepa srovnává ve své analýze rozpočtové chování Němců s Čechy.
 To se mi líbí Odpovědět
28. 9. 13:47 Uber získal zpět licenci na provoz v Londýně. Katastrofa, říkají tradiční taxikáři
Lidové noviny
Americký provozovatel alternativní taxislužby Uber smí dalších 18 měsíců nabízet své služby v Londýně. Britský soud v pondělí vyhověl jeho odvolání proti odmítnutí prodloužení licence, informují světové tiskové agentury. Uber rozhodnutí přivítal, zatímco konkurenční tradiční taxikáři ho označili za katastrofu pro Londýn.
 To se mi líbí Odpovědět
28. 9. 11:00 KOMENTÁŘ: Chráněný účet je jediná možná cesta
Lidové noviny
Reakce na komentář Novela exekučního řádu působí jako výsměch poctivému věřiteli ze dne 22.9. 2020.
 To se mi líbí Odpovědět
28. 9. 10:38 Téměř třetina Čechů pocítila dopad pandemie na financích, do úspor musela sáhnout skoro polovina lidí
Lidové noviny
První vlna koronavirové pandemie a související omezení v návaznosti na nouzový stav se podepsaly na finančním zdraví českých domácností. Finanční dopad zaznamenala téměř třetina Čechů. Osm procent dotazovaných přišlo o práci, další pětině se snížil příjem. Vyplývá to z průzkumu mezi 605 respondenty, který uskutečnila výzkumná agentura Perfect Crowd pro investiční startup Fondee.
 To se mi líbí Odpovědět
28. 9. 8:44 Státní Lesy ČR jsou v pololetí kvůli kůrovcové kalamitě ve ztrátě 480 milionů korun
Lidové noviny
Státní podnik Lesy České republiky (LČR) vykázal v prvním pololetí kvůli kůrovci a nízkým cenám dřeva ztrátu 480 milionů korun. Loni do konce června měl zisk 169 milionů korun. Informovala o tom mluvčí LČR Eva Jouklová. Kůrovcová kalamita na hospodaření státního podniku negativně dopadá třetím rokem v řadě. Lesy ČR spravují téměř polovinu lesů v zemi a jejich hlavní snahou je zvládnutí kalamity.
 To se mi líbí Odpovědět
28. 9. 7:26 USA kvůli obavám ze zneužití zavedly restrikce na dodávky zařízení pro čínského výrobce čipů
Lidové noviny
Administrativa amerického prezidenta Donalda Trumpa zavedla restrikce na dodávky některých zařízení pro největšího čínského výrobce čipů Semiconductor Manufacturing International Corporation (SMIC). Dospěla totiž k závěru, že existuje „nepřijatelné riziko“, že tyto dodávky budou využity k vojenským účelům.
 To se mi líbí Odpovědět
28. 9. 7:19 Trump v 10 z uplynulých 15 let neplatil žádné daně z příjmů, píše New York Times
Lidové noviny
Americký prezident Donald Trump v deseti z uplynulých 15 let neplatil žádné daně z příjmů. Informoval o tom list The New York Times s odvoláním na daňové záznamy. V roce svého zvolení Trump podle listu zaplatil na federální dani z příjmů pouze 750 dolarů (zhruba 17 500 korun). Stejnou částku zaplatil také v následujícím roce. Prezident informace listu označil za falešnou zprávu.
 To se mi líbí Odpovědět
28. 9. 7:00 V exekucích jsou klíčoví advokáti, říká Daniel Hůle
Lidové noviny
„Pokud se v pravidlech exekucí podaří prosadit některé z těch dobrých změn, vrhneme se na dohlížení nad jejich naplňováním,“ slibuje Daniel Hůle z nadace Člověk v tísni.
 To se mi líbí Odpovědět
28. 9. 5:00 Bazarům chybí vozy i zákazníci. Sehnat solidní ojetinu je a bude obtížné, shodují se experti
Lidové noviny
Koronavirová krize má na trh s ojetými automobily drtivý dopad. Dokonce větší než na trh s novými auty. Ojetých vozů je nedostatek, a i když se trh postupně vzpamatovává, propad oproti loňskému roku je dramatický. Pro zákazníky to znamená, že nemohou očekávat atraktivní slevy.
 To se mi líbí Odpovědět
Nahoru

Nastavení data

Dnes je Sobota, 31. října 2020

+ 1 -
+ 1 -
+ 2016 -

Zavřít

S používání webových stránek newsbelow.cz, souhlasíte s využíváním cookies ve vašem prohlížeči.

Pokračovat