Zpět Patria Čtvrtek, 17. září 2020
Hledat Rubriky 17. 9.

Patria

Čtvrtek, 17. září 2020
Close
Inzerce
17. 9. 22:02 Wall Street ve čtvrtek opět v červeném. Facebook -3,3 %
Patria
Čtvrteční obchodování nepřineslo investorům na Wall Street úlevu, když všechny tři hlavní indexy v čele s technologickým Nasdaq opět ztrácely. Zklamání ze včerejších komentářů Federal Reserve bylo cítit a kromě několika málo zástupců ztrácely prakticky všechny sektory.
 To se mi líbí Odpovědět

Komentáře

Zatím žádný komentář...
Kurzy měn
EUR 27,25 -0,429%
USD 23,30 -0,378%
CHF 25,47 -0,561%
17. 9. 17:48 Návrat časů, kdy se na trhu cenily takové věci, jako je silná rozvaha
Patria
Společnosti slabých rozvah jsou za poslední rok téměř 10 % v záporu, zatímco jejich silné kolegyně si užívají asi 30 % zisků. Pohled do dlouhodobější historie ale vyznívá trochu jinak, teorie hovoří velmi jasně s nejasnými závěry a já bych se rád tomuto tématu dnes věnoval trochu více.
 To se mi líbí Odpovědět
17. 9. 16:55 Zisky pro dluhopisy, ztráty pro akcie. Trhy se dál vypořádávají s Fedem
Patria
Zatímco se evropské akcie během dne snaží korigovat úvodní ztráty a trochu se jim to i daří, americké trhy začaly poměrně hluboko v červeném a zůstávají tam.
 To se mi líbí Odpovědět
17. 9. 15:43 Bloomberg: Nejstabilnější měna světa chrání vývoz z Tchaj-wanu
Patria
Země po celém světě se snaží ochránit své ekonomiky před dopady koronavirové pandemie, Tchaj-wan to nepotřebuje. Podle odhadu ekonomů oslovených agenturou Bloomberg by tchajwanská ekonomika měla letos vzrůst o jedno procento.
 To se mi líbí Odpovědět
17. 9. 15:28 Pravidelná aktualizace indexu CECE přinese změnu akciím CETV
Patria
Pravidelná aktualizace báze středoevropského akciového indexu CECE EUR přinese z tuzemských titulů změnu pouze akciím mediální společnosti CETV. Ostatních tuzemských papírů zařazených do tohoto indexu se tentokrát nedotkne.
 To se mi líbí Odpovědět
17. 9. 14:46 BBC: Falešné hvězdy na Amazonu
Patria
Amazon sám o sobě tvrdí, že soustavně postupuje proti tomu, aby na jeho stránkách docházelo k manipulaci s hodnocením prodejců a jejich produktů. Jak ale píše BBC, podle některých zdrojů se mu i přesto nedaří tento jev eliminovat.
 To se mi líbí Odpovědět
17. 9. 14:33 Britská centrální banka ponechala měnovou politiku beze změny
Patria
Britská centrální banka Bank of England (BoE) dnes podle očekávání nechala základní úrok na rekordním minimu 0,1 procenta, kam ho snížila v březnu. Nezměnila ani masivní program nákupů dluhopisů, který má podpořit firmy a domácnosti, a který nyní činí 745 miliard liber (21,8 bilionu Kč).
 To se mi líbí Odpovědět
17. 9. 13:47 Ekonomka Světové banky: Oživení z pandemie může trvat pět let
Patria
Oživení globální ekonomiky po krizi vyvolané koronavirovou pandemií může trvat až pět let. Uvedla to dnes hlavní ekonomka Světové banky (SB) Carmen Reinhartová.
 To se mi líbí Odpovědět
17. 9. 13:23 Barnier stále doufá v obchodní dohodu s Británií
Patria
Hlavní vyjednavač Evropské unie Michel Barnier stále doufá v obchodní dohodu s Británií. Podle diplomatických zdrojů, na něž se dnes odvolává agentura Reuters, však dnes velvyslancům 27 unijních zemí v Bruselu řekl, že rozhodující budou příští dny.
 To se mi líbí Odpovědět
17. 9. 12:43 Bloomberg: Zelenější cíle EU mohou ztěžovat odchod ČEZu z polského uhlí
Patria
Zatímco Evropská unie šlape na plyn zelené revoluce, může být pro energetickou skupinu ČEZ stále obtížnější zbavit se polských uhelných aktiv. Napsala o tom agentura Bloomberg.
 To se mi líbí Odpovědět
17. 9. 10:48 Akcie, dluhopisy i eurodolar se snaží zmenšit ztráty způsobené Fedem
Patria
Na včerejším zasedání Fedu byl zajímavý nejen samotný výstup, ale také tržní reakce. Centrální banka ve své nové prognóze předpokládá úrokové sazby u nuly aspoň do roku 2023.
 To se mi líbí Odpovědět
17. 9. 10:43 Natixis: Základní scénář je nyní silné euro
Patria
Mohl by dolar přijít s dalším znatelným oslabováním k euru? Tuto otázku si klade francouzská investiční banka Natixis a domnívá se, že určitou odpověď může nabídnout vývoj v letech 2002–2008.
 To se mi líbí Odpovědět
17. 9. 10:33 Institut IfW zlepšil odhad vývoje letošního německého HDP
Patria
Ekonomický propad Německa kvůli koronavirové krizi v letošním roce dosáhne 5,5 procenta HDP. V dnes zveřejněné zpřesněné prognóze s tím počítá hospodářský institut IfW, který ještě v létě pro letošní rok odhadoval výsledek o 1,3 procentního bodu horší.
 To se mi líbí Odpovědět
17. 9. 9:12 Rozbřesk: Fed chce inflaci nad 2%, ale v prognóze to vidět není. A tak dolar posiluje
Patria
Americká centrální banka pokračuje v jasné signalizaci, jež říká: abychom dosáhli svých cílů, nebojíme sešlápnout měnové pedály až na podlahu. To v praxi znamená, že Fed nehodlá zvednout úrokové sazby z nuly až do doby, než míra míra nezaměstnanosti klesne zpět ke 4 % a inflace bude v průměru lehce nad 2 %.
 To se mi líbí Odpovědět
17. 9. 8:54 Prodej aut v EU za osm měsíců klesl o téměř třetinu
Patria
Prodej nových aut v zemích Evropské unie se za osm měsíců letošního roku snížil o 32 procent na více než 6,12 milionu vozů. Z toho v samotném červenci počet registrací nových aut klesl o 5,7 procenta a v srpnu o 18,9 procenta.
 To se mi líbí Odpovědět
17. 9. 8:44 V ČR je už přes 2 000 nových případů nákazy COVID-19, Fed drží sazby u nuly
Patria
V Česku poprvé přibylo víc než 2000 případů koronaviru za jeden den. Ve středu testy potvrdily nákazu u 2139 lidí, což je o 464 více než v úterý. Aktuálně má nákazu 17.
 To se mi líbí Odpovědět
Nahoru

Nastavení data

Dnes je Sobota, 31. října 2020

+ 1 -
+ 1 -
+ 2016 -

Zavřít

S používání webových stránek newsbelow.cz, souhlasíte s využíváním cookies ve vašem prohlížeči.

Pokračovat