Zpět Patria Středa, 16. září 2020
Hledat Rubriky 16. 9.

Patria

Středa, 16. září 2020
Close
Inzerce
16. 9. 22:28 Stát zakáže od zítřka hromadné akce uvnitř na stání pro více než 10 lidí. Kurzarbeit opět neprošel
Patria
Ministerstvo zdravotnictví od pátečních 18:00 zakazuje vnitřní hromadné akce na stání pro více než deset lidí. Výjimku mají výstavy, trhy a podobné akce.
 To se mi líbí Odpovědět

Komentáře

Zatím žádný komentář...
Kurzy měn
EUR 27,25 -0,429%
USD 23,30 -0,378%
CHF 25,47 -0,561%
16. 9. 22:04 FED nechává sazby na nule, Fedex překonává odhady, nová IPO míří do nebes
Patria
Lídrem mezi zámořskými indexy se dnes stal Dow Jones Industrial Average, který ale nakonec narostl pouze o 0,1 % na hodnotu 28033,77 bodů. Nejvíce mu k tomu pomohl sektor energií, který uzavřel 4,1 % v plusu.
 To se mi líbí Odpovědět
16. 9. 22:03 Ekonom Jan Čermák: Fed chce vidět nezaměstnanost na před-COVIDové úrovni
Patria
Americká centrální banka pokračuje v jasné signalizaci, jež říká: abychom dosáhli svých cílů, nebojíme se sešlápnout měnové pedály až na samou podlahu.
 To se mi líbí Odpovědět
16. 9. 20:25 Fed nakopl Wall Street. Podrží sazby u nuly do roku 2023. Toto jsou dvě podmínky, které jimi pohnou
Patria
Americká centrální banka Fed ponechala úrokové sazby v souladu s očekáváním u nulových hodnot a její výhled počítá s tím, že blízko nuly zůstanou až do roku 2023.
 To se mi líbí Odpovědět
16. 9. 18:28 Na bublinu si vystačíme sami
Patria
Končící dvoudenní rokování Fedu možná opět přinese pár komentářů o tom, jak tato a další centrální banky živí bubliny na akciovém trhu. Pravidelnější čtenáři mých příspěvků si možná povšimli, že černobílé vidění monetárně - akciového světa je mi docela cizí.
 To se mi líbí Odpovědět
16. 9. 17:43 Nabídka akcií Snowflake je rekordní nabídkou softwarové firmy
Patria
Primární nabídka akcií společnosti Snowflake se stala největší letošní nabídkou ve Spojených státech a vůbec největší nabídkou softwarové firmy. Společnost z primární nabídky získala 3,36 miliardy USD (75,8 miliardy Kč), když cenu jedné akcie stanovila na 120 USD.
 To se mi líbí Odpovědět
16. 9. 17:42 KB - oznámení založení společnosti Bankovní identita, a.s.
Patria
Komerční banka, a.s. IČ 45317054 Komerční banka oznamuje založení společnosti Bankovní identita, a.s. Akcionáři společnosti s rovným podílem jsou Komerční banka, a.
 To se mi líbí Odpovědět
16. 9. 17:15 EU chce získat skoro třetinu peněz do fondu obnovy z prodeje zelených bondů
Patria
Evropská unie hodlá necelou třetinu svého balíčku na podporu hospodářského zotavení z dopadů koronaviru financovat z prodeje zelených dluhopisů. Konkrétně tak plánuje prodat zelené papíry v objemu 225 miliard EUR, napsala agentura Reuters.
 To se mi líbí Odpovědět
16. 9. 16:55 Komentář analytika: Společnost Adobe roste na svém vlajkovém produktu
Patria
Společnost Adobe sice svými výsledky pozitivně překvapila, dle reakce akcií však ne dost. Tržby vyrostly o 15 % yoy na 3,2 mld. USD a jen mírně překonaly konsensus.
 To se mi líbí Odpovědět
16. 9. 16:47 Dolar nastoupil, akcie se zhoršily, čeká se na Fed
Patria
Kondice evropských akcií se dopoledne zlepšovala, ale poté naopak přišel pokles a hlavní indexy jsou už v červeném. Relativně dobře je na tom DAX , jenž ztrácí jen 0,1 procenta.
 To se mi líbí Odpovědět
16. 9. 16:42 Kongres: Za pády boeingů může utajování a nedostatečný dohled
Patria
Za havárie letadel Boeing 737 MAX může utajování a nedostatečný dohled. Vyplývá to z dnes zveřejněné závěrečné zprávy výboru amerického Kongresu, který věc zkoumal.
 To se mi líbí Odpovědět
16. 9. 16:13 AMISTA investiční společnost, a.s.: Outulný investiční fond s proměnným základním kapitálem, a.s. zveřejňuje Informace o Pololetní zprávě k 30. 6. 2020
Patria
AMISTA investiční společnost, a.s. IČO:27437558 Outulný investiční fond s proměnným základním kapitálem, a.s. zveřejňuje Informace o Pololetní zprávě k 30.
 To se mi líbí Odpovědět
16. 9. 15:37 Armelius: Švédsko nemá náskok před ostatními, je spíše anomálií
Patria
Poměr hotovosti k HDP v posledních letech ve většině zemí světa vzrostl, ale existuje jedna výrazná výjimka a tou je Švédsko. Na stránkách VoxEU na to poukazují Hanna Armelius, Carl Andreas Claussen a André Reslow ze švédské Riksbank a snaží se zjistit, co za tímto vývojem stojí.
 To se mi líbí Odpovědět
16. 9. 15:22 FedEx zlepšuje profitabilitu a překonává predikce
Patria
Zdá se, že spanilá jízda FedExu nebere konce. Tržby vyrostly o dalších 13 % yoy na 19 mld. USD a konsensus překonaly o 2 mld. USD. To podstatné ale tkví v lepší profitabilitě všech divizí.
 To se mi líbí Odpovědět
16. 9. 15:21 Maloobchod v USA o prázdninách ztrácel tempo, špatně na tom ale není
Patria
Růst maloobchodních tržeb v zámoří dosáhl v srpnu 0,6 procenta oproti konsensu 1,0 pct. Za odhady zaostaly také tržby očištěné o prodeje aut a pohonných hmot při výsledku 0,7 vs 0,9 pct.
 To se mi líbí Odpovědět
16. 9. 13:26 Miliardáři využívají poklesů akcií a stahují své firmy z burz
Patria
Miliardáři a vlastníci firem od japonského magnáta Masajoši Sona až po francouzského mediálního magnáta Patricka Drahi začínají stahovat své klenoty ze světel veřejných trhů.
 To se mi líbí Odpovědět
16. 9. 12:39 Alibaba má první továrnu, expanduje mimo internetový prodej
Patria
Čínská společnost Alibaba Group, která se soustředí hlavně na internetový prodej, dnes ve východočínském městě Chang-čou představila svou pilotní továrnu.
 To se mi líbí Odpovědět
16. 9. 11:50 Apple představuje nové hodinky Apple Watch, iPady a balík služeb Apple One (komentář analytika)
Patria
Apple včera představil nové řady některých svých produktů, pojďme si je tedy shrnout. V první řadě jsou tady hodinky Apple Watch Series 6. Vybaveny jsou novým procesorem S6 a několika novými funkcemi zaměřujícími se především na monitorování zdravotního stavu svého nositele (prezentace podtrhovala především měření kyslíku v krvi za 15 sekund).
 To se mi líbí Odpovědět
16. 9. 10:57 Před Fedem jsou na trzích v lehké převaze optimisti
Patria
Středeční obchodování se dopoledne rozjelo mírně pozitivním směrem, a to jak v případě akcií, tak u dluhopisů. Změny cen, respektive výnosů, jsou však v obou případech pouze malé.
 To se mi líbí Odpovědět
16. 9. 10:45 Ceny v průmyslu v srpnu opět meziročně klesly, po páté za sebou
Patria
Ceny v průmyslu v srpnu zrychlily meziroční pokles na 0,5 procenta z červencových 0,1 procenta. Současně klesly pátý měsíc za sebou. Zlevnily i zemědělské výrobky, u kterých ale pokles cen zvolnil na 1,9 procenta z červencových 4,1 procenta.
 To se mi líbí Odpovědět
16. 9. 10:10 ČEZ spouští proces prodeje polských aktiv. První odhady, kdo je může chtít a za kolik
Patria
Dnešním dnem ČEZ oficiálně zahájil divestiční proces v Polsku, tedy proces odprodeje svých polských aktiv. Po obdržení písemných potvrzení zájmu ze strany investorů bude následovat výzva k podání nezávazné nabídky.
 To se mi líbí Odpovědět
16. 9. 10:09 Nidetzký (ČNB): Současná inflační epizoda je jen dočasná a ekonomice prospěje
Patria
Centrální banky po celém světě rozšiřují svou pomoc ekonomikám zasaženým pandemií koronaviru. Čeští tvůrci politik ale mohou v klidu sedět a nechat inflaci dělat svou práci.
 To se mi líbí Odpovědět
16. 9. 9:25 Facebook by se mohl stát terčem antimonopolní žaloby
Patria
Americká Federální obchodní komise (FTC) zvažuje antimonopolní žalobu na internetovou společnost Facebook. Agentuře Bloomberg to sdělil zdroj obeznámený se situací.
 To se mi líbí Odpovědět
16. 9. 9:06 Rozbřesk: Recese ničí pracovní místa pomalu, covid rekordy korunu rychle
Patria
Nebývá to příliš často, kdy se ČR umístí na čele nějakého pozitivního žebříčku v rámci EU, avšak pokud jde o míru volných pracovních, je to už téměř pravidlo.
 To se mi líbí Odpovědět
16. 9. 8:55 Evropa zahájí mírně negativně, pozornost trhů se stáčí k Fedu
Patria
Evropské akciové futures naznačují mírně negativní úvod obchodování na trzích v Evropě, německý index DAX klesá o 0,1 % a francouzský CAC 40 odepisuje 0,1 %.
 To se mi líbí Odpovědět
16. 9. 8:37 Zájem o hypotéky byl v srpnu rekordní. Sazby klesají pátým měsícem v řadě
Patria
Průměrná úroková sazba hypoték v srpnu klesla na 2,11 procenta z červencových 2,15 procenta. Sazba se snížila již pátý měsíc v řadě, přičemž tak nízko byla naposledy v říjnu 2017.
 To se mi líbí Odpovědět
16. 9. 5:49 Taylor: Jak Fed vidí dlouhodobý ekonomický vývoj
Patria
Ekonom Tim Taylor si jako řada dalších všímá změn, které ohledně své monetární politiky ohlásila americká centrální banka. Většina ostatních se ale zaměřuje zejména na změnu ve vnímání inflačního cíle ve výši 2 %.
 To se mi líbí Odpovědět
Nahoru

Nastavení data

Dnes je Sobota, 31. října 2020

+ 1 -
+ 1 -
+ 2016 -

Zavřít

S používání webových stránek newsbelow.cz, souhlasíte s využíváním cookies ve vašem prohlížeči.

Pokračovat