Zpět Lidové noviny Středa, 16. září 2020
Hledat Rubriky 16. 9.

Lidové noviny

Středa, 16. září 2020
Close
Inzerce
16. 9. 22:01 Vláda se opět neshodla na kurzarbeitu. Není jasné, v jakém bodě zůstává rozpor
Lidové noviny
Vláda ve středu večer znovu přerušila jednání o kurzarbeitu. V návrhu zůstávají sporné body. Jednání budou dál pokračovat. Kurzarbeit představuje zkrácenou pracovní dobu při ekonomických či jiných potížích. Firma platí zaměstnancům za odpracované hodiny, stát jim pak poskytuje část mzdy za neodpracovaný čas.
 To se mi líbí Odpovědět

Komentáře

Zatím žádný komentář...
Kurzy měn
EUR 27,25 -0,429%
USD 23,30 -0,378%
CHF 25,47 -0,561%
16. 9. 20:39 České firmy nanoroušky vyrábějí ve velkém, úřady je přesto nekupují. Chybí razítko
Lidové noviny
Mohou zachytit až 99 procent neviditelných částeček covidu. Během posledních šesti měsíců se Česko stalo jejich velkovýrobcem. A to dokonce v evropském i světovém měřítku. Přesto jsou státní instituce k jejich většímu nákupu vlažné. Řeč je o rouškách s nanomembránami, které v husté síti vláken dokážou eliminovat vdechnutí obávaného viru.
 To se mi líbí Odpovědět
16. 9. 17:45 Nabídka akcií Snowflake je rekordní nabídkou softwarové firmy. Při vstupu na burzu získala 3,36 miliardy dolarů
Lidové noviny
Primární nabídka akcií společnosti Snowflake se stala největší letošní nabídkou ve Spojených státech a vůbec největší nabídkou softwarové firmy. Společnost z primární nabídky získala 3,36 miliardy USD (75,8 miliardy Kč), když cenu jedné akcie stanovila na 120 USD. Tržní hodnota firmy poskytující cloudová úložiště dat činí 33 miliard USD, uvedl zpravodajský server CNN.
 To se mi líbí Odpovědět
16. 9. 15:34 Aktualizováno Snížení emisí o 55 procent do roku 2030 je pro Česko nereálné, řekl ministr Havlíček
Lidové noviny
Snížení emisí skleníkových plynů o 55 procent do roku 2030, jak ho ve středu v Bruselu představila předsedkyně Evropské komise (EK) Ursula von der Leyenová, je podle vicepremiéra a ministra průmyslu a obchodu Karla Havlíčka (za ANO) pro Česko nereálné.
 To se mi líbí Odpovědět
16. 9. 15:00 Ministerstvo obrany podepsalo smlouvu na modernizaci tanků za miliardu se státním podnikem VOP CZ
Lidové noviny
Ministerstvo obrany podepsalo smlouvu na modernizaci tanků T-72M4CZ. Za technické zhodnocení 33 strojů zaplatí 1,098 miliardy korun včetně DPH. Modernizaci zajistí státní podnik VOP CZ. Ministerstvo obrany to uvedlo na svém webu.
 To se mi líbí Odpovědět
16. 9. 14:43 Má zlaté dno? Většina českých rodičů by děti podpořila v rozhodnutí vyučit se řemeslu, ukázal průzkum
Lidové noviny
Čeští rodiče mění přístup k volbě dalšího vzdělání svých dětí po ukončení základní školy. Čtyři z pěti by potomka podporovali, pokud by se rozhodl vyučit se řemeslu. Ukázal to průzkum, který uskutečnila agentura Ipsos pro projekt Fandíme řemeslu. Ten zastřešuje Asociace malých a středních podniků a živnostníků ČR (AMSP ČR).
 To se mi líbí Odpovědět
16. 9. 14:01 Aktualizováno Na kurzarbeitu už je shoda, stát by měl proplatit 70 procent čisté mzdy, řekla ministryně Maláčová
Lidové noviny
Koaliční strany se dohodly na podobě kurzarbeitu. Vláda by měla návrh novely s kurzarbeitovými pravidly schválit ve středu večer. Na svém twitteru to oznámila ministryně práce Jana Maláčová (ČSSD). ČTK sdělila, že by stát měl podle dohody pracovníkům se zkrácenou prací za neodpracované hodiny platit 70 procent čistého, a to nejvýš do celostátní průměrné mzdy. Firmy by hradily nižší odvody.
 To se mi líbí Odpovědět
16. 9. 13:08 Aktualizováno Policie stíhá okresního soudce za podvod se škodou 1,5 milionu a zneužití pravomoci
Lidové noviny
Policie obvinila okresního soudce a další dva lidi ze spáchání podvodu se škodou zhruba 1,5 milionu korun. Soudce navíc čelí stíhání za zneužití pravomoci úřední osoby. V tiskové zprávě to ve středu uvedl mluvčí Národní centrály proti organizovanému zločinu (NCOZ) Jaroslav Ibehej. Podle serveru Česká justice je obviněným soudcem Milan Závurka z Okresního soudu v Kutné Hoře.
 To se mi líbí Odpovědět
16. 9. 11:58 OECD zlepšila výhled ekonomiky, přesto se stále čeká propad o 4,5 procenta
Lidové noviny
Globální ekonomika v letošním roce klesne o 4,5 procenta, předpověděla ve středu v aktualizovaném výhledu Organizace pro hospodářskou spolupráci a rozvoj (OECD). V červnovém výhledu prognózovala šestiprocentní propad. Světové hospodářství se z dopadů pandemie nemoci covid-19 vzpamatovává rychleji, než se čekalo ještě před několika měsíci, a podle OECD k tomu přispívá zlepšení výhledu pro dvě největší ekonomiky světa, tedy Spojené státy a Čínu.
 To se mi líbí Odpovědět
16. 9. 11:32 Česká televize se nemusí omlouvat Agrofertu za to, že koncern spojila s kontroverzní příbramskou kauzou
Lidové noviny
Česká televize (ČT) se nemusí omlouvat koncernu Agrofert za to, že ho ve dvou reportážích spojila s odvoláním ředitele příbramského finančního úřadu. Pražský městský soud ve středu zamítl žalobu, ve které společnost tvrdila, že reportáže poškodily její pověst. Informovala o tom mluvčí soudu Markéta Puci. Verdikt není pravomocný, lze se proti němu odvolat k Vrchnímu soudu v Praze.
 To se mi líbí Odpovědět
16. 9. 10:33 Cestujících ve vlacích a autobusech opět ubylo. Situace se může zhoršit, varují dopravci
Lidové noviny
Ve vlacích a autobusech začínají v posledních dnech znovu ubývat cestující. Pokles je podle dopravců zatím mírný a nedosahuje úrovně jako na jaře, současný epidemiologický vývoj však může situaci dále zhoršovat. Další propad lze v nejbližších dnech očekávat zejména v mezinárodní dopravě.
 To se mi líbí Odpovědět
16. 9. 10:21 Aktualizováno ČEZ začíná hledat zájemce o svých pět polských firem včetně dvou černouhelných elektráren
Lidové noviny
Energetická skupina ČEZ začala hledat zájemce o svých pět polských firem. Jsou mezi nimi i černouhelné elektrárny Skawina a Chorzów, které jsou zároveň teplárnami. Jde o součást strategie, kterou firma schválila loni. Po obdržení písemného potvrzení zájmu investorů je ČEZ vyzve k podání nezávazné nabídky. ČEZ o tom ve středu informoval na webu.
 To se mi líbí Odpovědět
16. 9. 9:11 Jen za poslední srpnový týden zažádal o ochranu před věřiteli rekordní počet firem
Lidové noviny
Během posledního srpnového týdne požádalo o vyhlášení mimořádné ochrany před věřiteli více než 30 společností. Od roku 2008 bylo přitom ochranné moratorium vyhlášeno pouze pro 139 společností. Vyplývá to z analýzy dat společnosti CRIF.
 To se mi líbí Odpovědět
16. 9. 7:00 legalTV.cz: Projekt Advokáti do škol učí děti kriticky analyzovat informace, říká Němec
Lidové noviny
Advokáti do škol je projekt České advokátní komory pod záštitou ministerstva spravedlnosti a ministerstva školství, mládeže a tělovýchovy, jehož duchovním otcem je advokát Ronald Němec.
 To se mi líbí Odpovědět
Nahoru

Nastavení data

Dnes je Sobota, 31. října 2020

+ 1 -
+ 1 -
+ 2016 -

Zavřít

S používání webových stránek newsbelow.cz, souhlasíte s využíváním cookies ve vašem prohlížeči.

Pokračovat