Zpět Patria Pátek, 11. září 2020
Hledat Rubriky 11. 9.

Patria

Pátek, 11. září 2020
Close
Inzerce
11. 9. 22:02 Technologie dál klesají stejně jako prodeje Applu
Patria
I závěr týdne se na zámořských trzích nesl ve znamení poklesů. Analytici z JP Morgan přišli s analýzou, že prodeje iPhonů zpomalují, a to v nepříjemné době před vydáním nového iPhone 12.
 To se mi líbí Odpovědět

Komentáře

Zatím žádný komentář...
Kurzy měn
EUR 27,25 -0,429%
USD 23,30 -0,378%
CHF 25,47 -0,561%
11. 9. 17:47 Na odborářském sjezdu amerických milionářů ve Washingtonu...
Patria
Pomocný učitel Václav Poustka ve hře Dobytí severního pólu říká o zmrzlém profesoru Mac Donaldovi: „Zdědil jako chlapec obrovské jmění. Rozhodl se, že je celé věnuje vědě.
 To se mi líbí Odpovědět
11. 9. 16:28 Nerozhodný závěr týdne vychází lépe dluhopisům
Patria
Hlavní akciové trhy si na konci týdne nevybraly jasný směr, když chybějí dostatečně silné impulsy, které by jim ho ukázaly. Evropské akcie se tak nacházejí stále v záporu (DAX -0,6 pct), zatímco americké ve většině rostou (S&P500 +0,2 pct).
 To se mi líbí Odpovědět
11. 9. 16:10 Miliardář Drahi chce odkoupit zbývající akcie Altice Europe
Patria
Miliardář Patrick Drahi nabízí zbývajícím akcionářům telekomunikační a kabelové společnosti Altice Europe 2,5 miliardy eur (66,4 miliardy Kč) za odkup jejich akcií.
 To se mi líbí Odpovědět
11. 9. 15:49 Záporný výnos britského dluhopisu přispívá k debatám o snížení sazeb
Patria
Investoři nyní platí za privilegium, že smějí britské vládě půjčit na krátkou dobu hotovost. Roste tak přesvědčení, že britská centrální banka rozhodne o snížení sazeb.
 To se mi líbí Odpovědět
11. 9. 15:33 Nikola údajně šíří klamavá tvrzení, tvrdí zpráva Hindenburg Research
Patria
Podle nové analytické zprávy učinila Nikola Motor, konkurent Tesly zaměřující se na nákladní vozy s nulovými emisemi, řadu klamavých prohlášení, včetně těch o své technologii a byznysu.
 To se mi líbí Odpovědět
11. 9. 14:18 Británie podepsala s Japonskem obrysy obchodní dohody
Patria
Británie vyjednala s Japonskem základní obrysy obchodní dohody. Britská ministryně pro mezinárodní obchod Liz Trussová dnes podpis předběžné smlouvy označila za "historický okamžik".
 To se mi líbí Odpovědět
11. 9. 13:07 FT: Sedm bilionů USD. Nový rekord v majetku ETF
Patria
Globální aktiva v držení veřejně obchodovaných fondů (ETF) dosáhla vůbec poprvé hodnoty 7 bilionů dolarů. Přispěly k tomu masivní výdaje z veřejných rozpočtů, které finančním trhům pomohly postavit se zase na nohy.
 To se mi líbí Odpovědět
11. 9. 11:37 Oracle překvapuje, pomalý růst ale přetrvává
Patria
Předešlé výsledky byly zklamáním především kvůli koronaviru, který donutil klienty stopnout výdaje na tradiční licencované produkty Oracle. V tomto kvartálu se karta obrátila a analytici podcenili tempo návratu zpátky k růstovým hodnotám.
 To se mi líbí Odpovědět
11. 9. 10:58 Perly týdne: Býčí trh bude pokračovat, ženy akciím nevěří a u nás míříme k třídennímu víkendu
Patria
Stiglitz hovoří o bankrotech firem, Zlotnikov o budoucí inflaci, Levitt o pokračujícím býku. Ženy akciím moc nevěří, u nás je málo učitelů, levné pivo a směřujeme k třídennímu víkendu.
 To se mi líbí Odpovědět
11. 9. 10:50 Akcie dnes bez velkých změn, euro o své zisky přišlo
Patria
Včerejšek vypadal nejdřív pro americké akcie slibně, ale nakonec z toho byl pokles, který negativně ovlivnil i dnešní start Evropy. Zdejší hlavní indexy se však později posouvají aspoň mírně nad včerejší hodnoty, v souladu s růstem amerických futures.
 To se mi líbí Odpovědět
11. 9. 10:19 Britská ekonomika se dále zotavuje, v červenci vzrostla o 6,6 pct
Patria
Hrubý domácí produkt (HDP) Británie se v červenci meziměsíčně zvýšil o 6,6 procenta. Oznámil to dnes britský statistický úřad (ONS). Ekonomika rostla už třetí měsíc po sobě díky uvolňování opatření proti koronaviru.
 To se mi líbí Odpovědět
11. 9. 9:14 Rozbřesk: Inflace stále nad trojkou, Londýn a EU opět na kordy
Patria
Už od konce loňského roku se česká inflace pohybuje, s jednou výjimkou, nad hranicí tří procent. Ani srpen nebyl v tomto směru výjimkou. Inflace tentokrát podle očekávání poklesla o jednu desetinu procentního bodu, avšak nad trojkou nejspíš zůstane ještě několik měsíců.
 To se mi líbí Odpovědět
11. 9. 9:02 Kvalita života je žebříčku Deloitte: Vede Norsko, Česko na 25. přičce
Patria
Česko letos kleslo na žebříčku kvality života meziročně o jednu příčku na 25. místo ze 163 hodnocených zemí. Řadí se tak za Estonsko a před Kypr. Prvenství v žebříčku obhájilo Norsko, druhé zůstalo Dánsko.
 To se mi líbí Odpovědět
11. 9. 9:00 SAZKA Group a.s. - H1 2020 Operational and Financial Review
Patria
SAZKA Group a.s. IČO: 24287814 Společnost SAZKA Group a.s. zveřejnila Pololetní zprávu. Více informací zde a zde. (komerční sdělení)
 To se mi líbí Odpovědět
11. 9. 8:53 Microsoft a Oracle dál chtějí aktivity TikToku v USA. Majitel ale varuje, že Trumpovo ultimátum je příliš krátké
Patria
Čínská společnost ByteDance patrně nesplní lhůtu na prodej své aplikace TikTok, kterou do 20. září stanovil americký prezident Donald Trump. Vyjednávání se zájemci, například se společností Microsoft či Oracle, komplikuje omezením vývozu umělé inteligence, které ke konci srpna zavedlo čínské ministerstvo obchodu.
 To se mi líbí Odpovědět
11. 9. 8:53 Evropa je novým epicentrem koronaviru, čeští operátoři žalují ČTÚ kvůli aukci 5G
Patria
Vodafone a T-Mobile se připojily k žalobě O2 proti ČTÚ ohledně aukce 5G. Avast získal od Citi doporučení „neutral“ a cílovou cenu GBp 550. A online lékárna Pilulka včera oznámila, že plánuje IPO na trhu START pražské burzy.
 To se mi líbí Odpovědět
Nahoru

Nastavení data

Dnes je Sobota, 31. října 2020

+ 1 -
+ 1 -
+ 2016 -

Zavřít

S používání webových stránek newsbelow.cz, souhlasíte s využíváním cookies ve vašem prohlížeči.

Pokračovat