Zpět Patria Středa, 9. září 2020
Hledat Rubriky 9. 9.

Patria

Středa, 9. září 2020
Close
Inzerce
9. 9. 22:04 Wall Street přerušila výprodeje. Tesla +11 %
Patria
Wall Street si po třech dnech výprodejů oddechla a kontroly se ujali opět býci. Největší nárůsty jsme zaznamenali na těžce zkoušeném technologickém Nasdaq , jenž během posledních třech seancí odmazal více než 10% svojí hodnoty.
 To se mi líbí Odpovědět

Komentáře

Zatím žádný komentář...
Kurzy měn
EUR 27,25 -0,429%
USD 23,30 -0,378%
CHF 25,47 -0,561%
9. 9. 17:44 Daimler chystá elektroofenzivu a má velmi prostou valuaci
Patria
Šéf Daimleru Ola Kallenius hovořil před několika dny na Bloomberg Finance o nové třídě S. Vyprávěl, že tato Sonderklasse v sobě bude odrážet všechny technologické vymoženosti, kterých je firma schopna.
 To se mi líbí Odpovědět
9. 9. 16:58 Akcie pokračují v obratu a navyšují zisky, Amerika zabrala
Patria
Evropské, a po odpoledním otevření také americké, akcie se dnes vydávají vzhůru, a to už docela svižně. Do vedení se rychle vyšvihl Nasdaq s 2,5procentním ziskem, který také předtím nejvíce ztrácel.
 To se mi líbí Odpovědět
9. 9. 16:44 Od zítřka roušky povinné ve vnitřních prostorách v celé ČR
Patria
Od čtvrtka bude povinné nosit roušku ve vnitřních prostorách budov v celé České republice. Na twitteru to dnes uvedl ministr zdravotnictví Adam Vojtěch (za ANO).
 To se mi líbí Odpovědět
9. 9. 16:21 Z největších zásnub v luxusu sešlo. LVMH ztratila zájem o převzetí Tiffany
Patria
Francouzský výrobce luxusních doplňků LVMH už nechce převzít amerického výrobce šperků Tiffany & Co. Tvrdí, že původní dohoda se komplikuje a že do hry vstupuje i politika.
 To se mi líbí Odpovědět
9. 9. 15:25 Bloomberg: Bombastická mašinerie Tesly se možná trochu klátí
Patria
Masivní sázky na technologické akcie od japonské SoftBank Group a jí podobných investorů prostřednictvím akciových derivátů alespoň částečně vysvětlují, proč akcie americké společnosti Tesla stouply letos o zhruba 500 %.
 To se mi líbí Odpovědět
9. 9. 14:03 Babiš: Vláda už nebude zavádět omezení ekonomického charakteru
Patria
Českou republiku čeká podle premiéra Andreje Babiše (ANO) kvůli šířícímu se koronaviru těžký podzim. Opatření ekonomického charakteru si země ale podle něj nemůže dovolit, proto vyzval k odpovědnosti a dodržování bezpečnostních a hygienických pravidel.
 To se mi líbí Odpovědět
9. 9. 13:43 Zombie, kam se podíváš
Patria
Procházíme nejpodivnější recesí v historii. Ty standardní vždy vedly k schumpeterovské kreativní destrukci. Pták fénix shořel, aby z jeho popela mohl vyrůst jeho hezčí a šikovnější nástupce.
 To se mi líbí Odpovědět
9. 9. 12:52 Karanténa během pandemie posiluje herní vývojáře z Česka a Polska
Patria
Nechávat lidi během pandemie doma je výhodné zejména pro růst jednoho odvětví v regionu střední a východní Evropy. Herního průmyslu. Podle agentury Bloomberg Intelligence vyskočil počet hráčů na celém světě od března o 30 %.
 To se mi líbí Odpovědět
9. 9. 12:25 PKN Orlen chce být do roku 2050 uhlíkově neutrální
Patria
PKN Orlen, polský majitel českého Unipetrolu, chce být do roku 2050 uhlíkově neutrální. Největší polská petrochemická společnost dnes uvedla, že hodlá do projektů takzvané zelené energie investovat za tímto účelem 25 miliard zlotých (149 miliard Kč).
 To se mi líbí Odpovědět
9. 9. 10:59 Posen: Centrální banky měly už dávno změnit svůj přístup
Patria
Současný šéf americké centrální banky Jerome Powell klade ve srovnání s jeho předchůdci větší důraz na to, aby monetární politika sledovala cíl plné zaměstnanosti.
 To se mi líbí Odpovědět
9. 9. 10:36 Akcie se zkoušejí odrazit vzhůru i přes nepříznivé zprávy o vakcíně
Patria
Zatímco během minulých měsíců by řada negativních zpráv byla investory ignorována či odbyta vlažnou reakcí, nervozita po strmém propadu velkých techů zvedá i citlivost na nové nepříznivé informace.
 To se mi líbí Odpovědět
9. 9. 9:16 Rozbřesk: Německé automobilky tlačí marně na šrotovné, ve hře je kapitálová pomoc
Patria
Německé automobilky začínají volat po znovuzavedení šrotovného a po kapitálových injekcích státu. Výroba německých automobilek je stále zhruba 40 % pod maximy z let 2017 a 2018 a i když jsou v posledních měsících nové objednávky zase vzhůru, na rychlý obrat k lepšímu to zatím nevypadá.
 To se mi líbí Odpovědět
9. 9. 9:06 Česká zbrojovka plánuje veřejnou nabídku akcií na pražské burze
Patria
Česká zbrojovka oznámila záměr nabídnout své akcie k obchodování na pražské burze. Tuzemský výrobce palných zbraní plánuje nabídnout nové a stávající akcie ve veřejné nabídce v hodnotě až 150 milionů eur (3,98 miliardy korun), aby tak pomohl své expanzi na americkém trhu.
 To se mi líbí Odpovědět
9. 9. 8:51 Česká zbrojovka chce upsat akcie v Praze, koronavirus se v ČR šíří o další rekordní číslo
Patria
Česká zbrojovka říká, že její akcie byly s účinností od 1. června zapsány na hlavním trhu pražské burzy a oznamuje svůj zájem o floating na pražské burze.
 To se mi líbí Odpovědět
9. 9. 8:30 Britská AstraZeneca pozastavila testování koronavirové vakcíny
Patria
Britská firma AstraZeneca oznámila, že pozastavila finální fázi klinických testů koronavirové vakcíny, kterou vyvíjí ve spolupráci s vědci z Oxfordské univerzity, poté, co se u jednoho z účastníků projevily nevysvětlené zdravotní problémy.
 To se mi líbí Odpovědět
9. 9. 5:51 Goldman Sachs: Deset důvodů, proč by trhy mohly jít ještě nahoru. Změna vyhrazena
Patria
Deset důvodů, proč by býčí trh měl ještě pokračovat, vidí hlavní analytik globálních akciových trhů v Goldman Sachs Peter Oppenheimer. Technologické tituly si minulý týden prošly propadem a někteří aktéři a pozorovatelé se začali obávat, že mohlo jít o začátek něčeho většího.
 To se mi líbí Odpovědět
Nahoru

Nastavení data

Dnes je Sobota, 31. října 2020

+ 1 -
+ 1 -
+ 2016 -

Zavřít

S používání webových stránek newsbelow.cz, souhlasíte s využíváním cookies ve vašem prohlížeči.

Pokračovat