Zpět MF Dnes Středa, 9. září 2020
Hledat Rubriky 9. 9.

MF Dnes

Středa, 9. září 2020
Close
Inzerce
9. 9. 20:12 Provoz na americkém nebi opět houstne, akcie tamních aerolinek posilují
MF Dnes
Pondělní svátek práce ve Spojených státech přinesl menší důvod k oslavě i tamním leteckým společnostem. Prodloužený víkend oživil zájem o cestování letadlem, linky amerických aerolinek byly v posledních dnech nejvytíženější od poloviny března. Naděje na rychlejší zotavení z koronavirové krize tlačí cenu jejich akcií nahoru.
 To se mi líbí Odpovědět

Komentáře

Zatím žádný komentář...
Kurzy měn
EUR 27,25 -0,429%
USD 23,30 -0,378%
CHF 25,47 -0,561%
9. 9. 19:05 Byty v Česku dál zdražují, nejvíc rostly ceny bydlení v panelácích
MF Dnes
Ceny bytů v Praze a krajských městech letos ve druhém čtvrtletí meziročně vzrostly v průměru o 10,4 procenta na 67 tisíc korun za metr čtvereční. Tempo růstu bylo třetí nejvyšší za poslední dva roky, vyplývá ze studie poradenské společnosti Deloitte a portálu cenovamapa.org. Nejdražší byty jsou v Praze, nejlevnější v Ústí nad Labem.
 To se mi líbí Odpovědět
9. 9. 18:23 Aktualizováno ČSA zrušily kvůli epidemii lety do čtyř destinací, zatím do konce září
MF Dnes
České aerolinie (ČSA) zrušily kvůli současné epidemiologické situaci až do konce září lety do čtyř destinací, konkrétně do Budapešti, Londýna, Frankfurtu a Helsinek. Upozornil na to server Zdopravy.cz. ČSA zároveň se sesterskými aerolinkami Smartwings dnes oznámily, že umožní bezplatnou změnu termínu pro všechny letos zakoupené letenky.
 To se mi líbí Odpovědět
9. 9. 16:35 Outlet u letiště láká na nákupy bez roušek. Hygiena to chtěla překazit
MF Dnes
Nákupní outlet u pražského letiště zákazníky láká na „svobodné“ nákupy bez roušek. Spoléhal totiž na to, že leží ve Středočeském kraji a nařízení nosit roušku se na něj tak na rozdíl od pražských obchoďáků nevztahují. Dlouho mu to ale nevydrží. Ministr zdravotnictví Adam Vojtěch totiž nařízení od čtvrtka rozšířil na celou republiku.
 To se mi líbí Odpovědět
9. 9. 15:59 Dezinfekce Anti-Covid končí. Náhradu za ni vymýšlí brněnská univerzita
MF Dnes
V pátek 11. září skončí možnost prodeje dezinfekce na ruce s označením Anti-COVID. Původně měl být produkt, který se v Česku vyráběl kvůli nedostatku dezinfekčních prostředků v souvislosti s pandemii koronaviru, stažen z trhu už v srpnu. Ministerstvo zdravotnictví však možnost prodeje posunulo na maximální délku 180 dní, kterou umožňuje evropská legislativa.
 To se mi líbí Odpovědět
9. 9. 15:44 Inspektoři se pustili do kontroly burčáků, půlka prodejců porušila předpisy
MF Dnes
Téměř polovina ze 45 prodejců burčáku, které letos zatím zkontrolovali pracovníci Státní zemědělské a potravinářské inspekce (SZPI), porušila předpisy. Ve středu to řekl mluvčí inspekce Pavel Kopřiva. Chybělo označení původu, výrobce i alergenů.
 To se mi líbí Odpovědět
9. 9. 14:50 Aktualizováno Babiš: Podzim bude těžký, ekonomická opatření si už ale Česko nemůže dovolit
MF Dnes
Český průmysl zažil kvůli jarní odstávce rekordní propad, 70 procent výrobních firem očekává letos pokles ziskovosti. Podle premiéra Babiše má Česko před sebou těžký podzim, opatření ekonomického charakteru si ale země nemůže dovolit. Babišovo vyjádření zaznělo na středeční konferenci Národní průmyslový summit 2020.
 To se mi líbí Odpovědět
9. 9. 13:45 Flekovské nebude jen černé. Na konci září narazí světlou třináctku
MF Dnes
Kam paměť současných pivařů sahá, čepovalo se v pražském pivovaru U Fleků výhradně černé třináctistupňové pivo. Po 177 letech se koncem září neměnná tradice naruší. Na čepu se objeví světlá třináctka.
 To se mi líbí Odpovědět
9. 9. 12:51 Budoucnost českých firem po pandemii poodhalí Národní průmyslový summit
MF Dnes
Český průmysl zažil kvůli jarní odstávce rekordní propad. To nejhorší už mají české firmy za sebou, stojí však před otázkou, jak nejlépe na „tučné" roky navázat. A kam dál pokračovat. Na konferenci Národní průmyslový summit 2020 o tom budou jednat zástupci vlády, odborů i firem. Živý přenos konference začíná ve 13.00 hodin.
 To se mi líbí Odpovědět
9. 9. 12:01 Boeing má další problém. Dreamlinery dostaly stopku kvůli výrobní chybě
MF Dnes
Boeing musí uzemnit osm letounů typu 787 Dreamliner. U strojů byla totiž objevena výrobní chyba a letadla musí projít kompletní prohlídkou a opravou trupu. Potíže s jedním ze svých nejpopulárnějších modelů oznámil americký výrobce v oficiálním prohlášení.
 To se mi líbí Odpovědět
9. 9. 11:19 České zbrojovce klesl zisk o čtvrtinu. Zbraně se ale prodávají víc než dřív
MF Dnes
České zbrojovce klesl v letošním prvním pololetí čistý zisk meziročně o 23,5 procenta na 382 milionů korun. Výnosy i prodeje zbraní ale rostly. Firma navíc oznámila, že chce na pražské burze nabídnout akcie za čtyři miliardy korun. Chce za ně postavit továrnu v USA.
 To se mi líbí Odpovědět
9. 9. 10:58 Korporátní šikana a ničení konkurence. Evropská komise vyšetřuje Visu
MF Dnes
Evropská komise vyšetřuje společnost Visa. Vydavatel platebních karet totiž čelí obvinění, že porušuje pravidla hospodářské soutěže a dopouští se diskriminace. Kvůli novým poskytovatelům internetových plateb, kteří se snaží nalákat zákazníky na velmi rychlé platby, má navíc Visa potíže s jejich kontrolováním ohledně praní peněz a podvodů.
 To se mi líbí Odpovědět
9. 9. 0:00 Banky vyhánějí klienty z poboček. Zdražením se je snaží dostat na internet
MF Dnes
Pandemie koronaviru mění bankovní svět rychleji, než se čekalo a z přepážek mizí hotovost. Značná část klientů, kteří ještě v zimě platili jen hotově, začala vytahovat platební karty. Banky tento trend podporují. Chtějí, aby se větší část komunikace odehrávala jen elektronicky. Zvyšují proto ceny transakcí na pobočkách.
 To se mi líbí Odpovědět
9. 9. 0:00 Jako domek z karet těsně před kolapsem. Bankéř varuje před akciemi Tesly
MF Dnes
Akcie amerického výrobce elektromobilů Tesla mají za sebou nejhorší den od poloviny března, v úterý ztratily zhruba pětinu hodnoty. Jejich cena však zůstává o téměř 300 procent vyšší než na začátku roku, což podle některých kritiků neodpovídá realitě. Šéf New Constructs David Trainer přirovnal akcie Tesly k domku z karet, jež se brzy zhroutí.
 To se mi líbí Odpovědět
Nahoru

Nastavení data

Dnes je Sobota, 31. října 2020

+ 1 -
+ 1 -
+ 2016 -

Zavřít

S používání webových stránek newsbelow.cz, souhlasíte s využíváním cookies ve vašem prohlížeči.

Pokračovat