Zpět Patria Pondělí, 7. září 2020
Hledat Rubriky 7. 9.

Patria

Pondělí, 7. září 2020
Close
Inzerce
7. 9. 17:15 Co ještě by se mohlo ve světové ekonomice pokazit do konce roku
Patria
Vzestup světové ekonomiky z hlubin koronakrize pomalu vyprchává, konec roku je stále nejistý a zdrojů obav je mnoho. Nadcházející zima může vyvolat další vlnu koronaviru a na vakcínu se stále čeká.
 To se mi líbí Odpovědět

Komentáře

Zatím žádný komentář...
Kurzy měn
EUR 27,25 -0,429%
USD 23,30 -0,378%
CHF 25,47 -0,561%
7. 9. 16:50 Akcie se po propadu znovu kupují. Britským pomáhají i špatné zprávy o brexitu
Patria
Americké trhy a američtí hráči se dnes odpoledne do hry nezapojují. Evropa si to však užívá a zdejší akcie hbitě navyšují své zisky. Frankfurt s Paříží přidávají skoro 2 procenta a Londýn dokonce 2,4 pct, když mu pomáhá výrazné oslabení libry.
 To se mi líbí Odpovědět
7. 9. 15:22 El-Erian: Krátkodobé a dlouhodobé důsledky oslabujícího dolaru
Patria
Další a další oslabování dolaru vytváří podle ekonoma Mohameda El-Eriana dva rozdílné pohledy na americkou ekonomiku. Podle tohoto prvního, zaměřeného na krátké období, oslabující dolar americkému hospodářství pomůže.
 To se mi líbí Odpovědět
7. 9. 14:49 Mora z ČNB pozoruje "krátkozrakost", lidé nevnímají vážnost ekonomické situace
Patria
Řada ekonomických subjektů, zejména lidé na programech státní podpory, si neuvědomuje, jak vážné situaci firmy a zaměstnavatelé čelí v důsledku koronavirové krize, uvedl viceguvernér České národní banky Marek Mora v rozhovoru pro týdeník Euro.
 To se mi líbí Odpovědět
7. 9. 13:42 Zmatený student ekonomie před volebními plakáty
Patria
Jak by asi takový končící student ekonomie hodnotil množící se plakáty a billboardy s předvolebními sliby? Ta otázka mě napadla při pohledu na jeden takový billboard, jehož obsah úzce souvisel s vládními deficity a dluhy.
 To se mi líbí Odpovědět
7. 9. 12:58 Týdenní výhled: Rovnání po prudkém propadu. Pak přijde ECB
Patria
Klíčovými body pro obchodování v začínajícím týdnu bude vypořádání trhů s náhlým propadem z posledních pár dní a potom zasedání ECB. Nová makrodata by měla hrát vedlejší roli, stejně jako těch pár firemních výsledků, které ještě v rámci této sezóny zbývají.
 To se mi líbí Odpovědět
7. 9. 11:44 Evropa slušně roste, Amerika pondělí vynechá, nervozita trvá
Patria
Samotný závěr pátečního obchodování v USA už vypadal veseleji a akcie se začaly zvedat. Dnes se daří také Evropě a hlavní indexy přidávají bezpečně přes procento.
 To se mi líbí Odpovědět
7. 9. 11:43 Herní studio Bohemia Interactive zvažuje vstup na burzu
Patria
Tuzemské nezávislé herní studio Bohemia Interactive zvažuje vstup se svými akciemi na burzu. IPO může být jednou z cest, jak si zajistit nové financování na akvizice a vývoj dalších her.
 To se mi líbí Odpovědět
7. 9. 10:44 Tuhle korekci si nebudeme dlouho pamatovat a dluhy dlouhodobějším problémem nejsou
Patria
Asi deset milionů lidí stále nenašlo zaměstnání, dlouhodobá nezaměstnanost leží stále vysoko a Fed tak dělá správně, když udržuje monetární akomodaci.
 To se mi líbí Odpovědět
7. 9. 10:15 NKÚ: Obavy ze špatné připravenosti státního rozpočtu se potvrzují
Patria
Ekonomické dopady pandemie nemoci covid-19 mohou Česko rychle přiblížit ke stavu, kdy veřejné finance nebudou udržitelné. Aktuální vývoj potvrzuje dřívější obavy Nejvyššího kontrolního úřadu, že státní rozpočet je na mimořádné události připraven hůř než v době krize v roce 2008.
 To se mi líbí Odpovědět
7. 9. 10:12 Skupina Arca podle spolumajitele nevyplatí všechny své závazky
Patria
Česko-slovenská investiční skupina Arca podle svého většinového spoluvlastníka Rastislava Veliče nevyplatí v plné míře všechny své závazky v hodnotě stovek milionů eur a chce dosáhnout restrukturalizace pod ochranou soudů.
 To se mi líbí Odpovědět
7. 9. 9:54 Petr Dufek: Stavebnictví ani v červenci svými výsledky nijak neoslnilo
Patria
Poslední výsledky stavebnictví nevypadají příliš nadějně, i když se toto odvětví může stále těšit z velkých zakázek veřejného sektoru. Oproti červnu se jeho produkce zvýšila o 0,8 %, nicméně v meziročním srovnání je nižší o více než desetinu.
 To se mi líbí Odpovědět
7. 9. 9:42 Přebytek zahraničního obchodu v červenci vzrostl na 13,4 mld. Kč
Patria
Zahraniční obchod ČR v červenci skončil v přebytku 13,4 miliardy korun, meziročně tak byl o 15,2 miliardy vyšší a ve sledovaném měsíci dosáhl nejvyšší hodnoty.
 To se mi líbí Odpovědět
7. 9. 9:39 Průmysl se dál vzpamatovává z koronašoku (komentář analytika)
Patria
Červencová tvrdá data z našeho největšího odvětví potvrdila, že průmysl má už to nejhorší za sebou. Výroba se oproti červnu zvýšila o 5,7 % a v meziročním srovnání byla níže už jen o 5 %.
 To se mi líbí Odpovědět
7. 9. 9:14 Rozbřesk: Začíná kritický týden pro akcie, velcí hráči se vrací z dovolených
Patria
Začíná kritický týden. Po americkém “Labor Day” se klasicky vrací na trhy po prázdninách větší institucionální obchodníci. Až uvidí drahé akcie vyhnané vzhůru zejména “retailovými” letními obchody, budou se muset rozhodnout.
 To se mi líbí Odpovědět
7. 9. 9:10 Průmyslová výroba v Česku klesla v červenci o 5 %
Patria
Průmyslová produkce v červenci po očištění o vliv počtu pracovních dnů reálně meziročně klesla o 5,0 %. Po vyloučení sezónních vlivů byla meziměsíčně vyšší o 5,7 %.
 To se mi líbí Odpovědět
7. 9. 8:52 Pro evropské burzy může být ráno smíšené, v USA je svátek a PFNonwovens vytěsní drobné akcionáře
Patria
Evropské burzy by se po smíšené asijské seanci mohly v úvodu týdne vydat oběma směry. Euro k dolaru stagnuje, česká koruna je na hlavních párech spíše v klidu, kurs k euru je na 26,468 za euro.
 To se mi líbí Odpovědět
7. 9. 8:26 PFNonwovens hlásí začátek procesu vytěsnění hlavním akcionářem
Patria
Hlavní akcionář PFNonwovens Holding nakoupí další akcie společnosti PFNonwovens a tím navýší svůj celkový podíl ve společnosti nad 90%. Uvedla to dnes firma PFNonwovens s tím, že hlavní akcionář zahájí proces vytěsnění minoritních akcionářů.
 To se mi líbí Odpovědět
7. 9. 8:15 EPH prodává Pražskou teplárenskou skupině Veolia
Patria
Energetický a průmyslový holding (EPH) podnikatele Daniela Křetínského prodává Pražskou teplárenskou francouzské skupině Veolia. Cena nebyla zveřejněna.
 To se mi líbí Odpovědět
7. 9. 5:52 Pestrá historie zlata ve světové ekonomice
Patria
Po většinu historie Spojených států byl dolar provázán s hodnotou zlata. To vyžadovalo, aby země držela velký objem zlatých rezerv, na kterých zlatý standard stál.
 To se mi líbí Odpovědět
Nahoru

Nastavení data

Dnes je Sobota, 31. října 2020

+ 1 -
+ 1 -
+ 2016 -

Zavřít

S používání webových stránek newsbelow.cz, souhlasíte s využíváním cookies ve vašem prohlížeči.

Pokračovat