Zpět MF Dnes Středa, 12. srpna 2020
Hledat Rubriky 12. 8.

MF Dnes

Středa, 12. srpna 2020
Close
Inzerce
12. 8. 18:28 Budoucnost létání? Bez kapes na sedadlech a dělení na turisty a byznys třídu
MF Dnes
Letecké společnosti se kvůli pandemii musí kromě propadu počtu cestujících potýkat také s přísnými hygienickými opatřeními na palubě. Některá z nich už nejspíš zůstanou napořád. Londýnské designové studio PriestmanGoode tento týden představilo nový koncept interiérů dopravních letadel, který novým standardům vychází vstříc.
 To se mi líbí Odpovědět

Komentáře

Zatím žádný komentář...
Kurzy měn
EUR 27,13 +0,096%
USD 23,25 -0,215%
CHF 25,09 -0,072%
12. 8. 18:03 Kvůli parodii s Hitlerem ztratil práci. Teď dostane kompenzaci 4,5 milionu
MF Dnes
Australský zaměstnanec společnosti BP, který byl v minulosti propuštěn z práce za parodii s Hitlerem, nyní od firmy dostane kompenzaci téměř 200 tisíc dolarů. Částka by měla vyrovnat ušlé platy a bonusy a také příspěvek na důchod. Rozhodla o tom australská Fair Work Commission.
 To se mi líbí Odpovědět
12. 8. 16:27 Walt Disney přejmenoval slavnou značku, 20th Century Fox po 85 letech končí
MF Dnes
Americká zábavní společnost Walt Disney končí se značkou 20th Century Fox, která je jedním z nejznámějších jmen v zábavním průmyslu. Filmovou společnost, která je na trhu 85 let, Disney v lednu přejmenoval na 20th Century Studios a nyní přejmenoval televizní studio 20th Century Fox Television na 20th Television, uvedla BBC.
 To se mi líbí Odpovědět
12. 8. 15:21 Vinaři oživují zapomenutou šťávu verjus, zpracují tak přebytečné hrozny
MF Dnes
První „sklizeň“ už mají jihomoravské vinohrady za sebou. Z hlav révy zmizely pod nůžkami ještě zelené hrozny, z nichž vinaři vyrábí verjus – kyselou šťávu, která si hledá cestu do kuchyní restaurací i domácností. Zároveň tak řeší problém s obří úrodou hroznů, která vinohrady extrémně zatěžuje.
 To se mi líbí Odpovědět
12. 8. 14:56 Britská ekonomika prodělala největší historický propad, klesla o pětinu
MF Dnes
Britská ekonomika klesla ve druhém čtvrtletí ve srovnání s předchozími třemi měsíci o rekordních 20,4 procenta. Uvedl to ve středu tamní statistický úřad (ONS) na základě předběžných údajů. Pro šestou největší ekonomiku je to nejhorší výsledek od doby, kdy začala pozorovat čtvrtletní ekonomické statistiky.
 To se mi líbí Odpovědět
12. 8. 13:42 Inspekce: Třetina testovaných zmrzlin nevyhovuje. Led je na tom ještě hůř
MF Dnes
Sezona prodeje zmrzlin je v plném proudu. Právě na tento osvěžující pokrm, zároveň s ledem do nápojů, se nyní zaměřují kontroly Státní zemědělské a potravinářské inspekce. Výsledky jsou již tradičně neuspokojivé, zdůrazňují inspektoři. Ze vzorků nebalených zmrzlin bylo zatím třicet procent nevyhovujících, u ledu prokázaly kontroly problém u 43 procent vzorků.
 To se mi líbí Odpovědět
12. 8. 13:07 Aktualizováno Zrušení daně z nabytí nemovitosti zatím neprošlo. Oprava bude na podzim
MF Dnes
Vládní návrh na zrušení daně z nabytí nemovitosti se vrací ze Senátu do Sněmovny. Senát v něm chce pozměňovacím návrhem opravit legislativní chyby v té části předlohy, která zachovává možnost odpočtu úroků z hypotéky od základu daně z příjmů.
 To se mi líbí Odpovědět
12. 8. 13:03 Českým drahám ubylo za první pololetí 31 milionů cestujících
MF Dnes
České dráhy během první půlky letošního roku přepravily o zhruba třetinu lidí méně. Celkem vlaky národního dopravce cestovalo 59,8 milionu cestujících. Epidemie koronaviru tak dopravce po letech pozvolného nárůstu připravila o více než 30 milionů prodaných jízdenek.
 To se mi líbí Odpovědět
12. 8. 12:21 Let na Krétu se musel kvůli prasklému okénku otočit zpět do Česka
MF Dnes
Ranní let společnosti Smartwings z Brna do Heraklionu na Krétě se musel otočit a přistát v Praze. Podle dopravce za zpoždění může prasklina v levém bočním okně.
 To se mi líbí Odpovědět
12. 8. 11:23 Průmyslová výroba v EU v červnu rostla. V ČR se vyrobilo víc o 13 procent
MF Dnes
Průmyslová výroba v Evropské unii se v červnu meziměsíčně zvýšila o 9,1 procenta. Po dubnovém propadu o 18,2 procenta způsobeném koronavirovými omezeními tak roste už druhý měsíc v řadě. Uvedl to dnes evropský statistický úřad Eurostat.
 To se mi líbí Odpovědět
12. 8. 10:27 Udělej si sám. I Kaufland rozjíždí aplikaci na samoobslužné nakupování
MF Dnes
Supermarket Kaufland od srpna přichází s možností samoobslužného nakupování přes mobilní aplikaci. Služba K-Scan je zatím dostupná jen ve dvou prodejnách na pražském Jarově a v Olomouci. Od října bude novinka dostupná na dalších 28 prodejnách.
 To se mi líbí Odpovědět
12. 8. 9:49 Tesla a Apple si jdou pro další peníze na trh. Rozdělí své akcie
MF Dnes
Americký výrobce elektromobilů Tesla se nadále otevírá trhu. Své akcie proto v rámci takzvaného štěpení rozdělí v poměru pět ku jedné. Podnik se těší velkému zájmu investorů a hodnota jeho akcií střednědobě roste. Ke stejnému kroku se chystá i technologický gigant Apple, jehož tržní ocenění se blíží hranici 2 bilionů dolarů.
 To se mi líbí Odpovědět
12. 8. 0:01 Ropný průmysl v Severním moři je před kolapsem, tvrdí odborníci
MF Dnes
První polovina roku 2020 byla pro ropný průmysl šok. Globální poptávka v jedné fázi klesla téměř o třetinu a válka o podíl na trhu způsobila, že cena saúdské a americké surové ropy poprvé klesla pod nulu. Klesající ceny komodity zatřásly i s britským ropným průmyslem, který má podle odborníků blízko ke kolapsu.
 To se mi líbí Odpovědět
12. 8. 0:00 Krize žene Čechy zpátky do pronájmů. Bydlení v Praze zlevňuje
MF Dnes
Stále více Čechů volí jako řešení bytové situace nájemní bydlení. Po částečném koronavirovém ochlazení se situace na trhu vrátila do normálu a bytů se nyní pronajímá ještě více než před krizí. V Praze tento trend provází i pokles cen.
 To se mi líbí Odpovědět
Nahoru

Nastavení data

Dnes je Úterý, 29. září 2020

+ 1 -
+ 1 -
+ 2016 -

Zavřít

S používání webových stránek newsbelow.cz, souhlasíte s využíváním cookies ve vašem prohlížeči.

Pokračovat